Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

U yamahi ih imaju samo ako čekaju da ih neko preuzme, bukvalno nemaju izložene nove modele. Ako odeš i ne budeš naleteo i iz Bg-a si mogu da dođem gde god da vidiš kako izgleda.

Skuter je skuter za grad, nema polemike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 2 minuta, mick je napisao:

Odmah da ti kažem...sa skuterom ćeš se uvek brže i lakše kretati po gradskoj gužvi u odnosu na motor. Bićeš manje umoran i isciman...skuter je majka za grad još kad imaš neku Integru emoji16.png eee onda nastaje opasno razmišljanje o svrsishodnosti motora u gradu.

Да будем искрен, мене скутери нису никада привлачили. Овде се не ради ни о брзини проласка кроз гужву већ да се осетиш испуњен што возиш мотор који ти се допада и који волиш па макар био заглављен у саобраћају на њему 2 сата јер се ради о ужитку :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

@Ivan F.

Из Београда сам па намераавам да одем на оба места. Иначе радим у Трећем основном суду на НБГД па ако некад пролазиш тамо и имаш који минут времена можеш да свратиш да поразговарамо и видим ту машину :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zašto bi neko kupio nov kineski motor po ceni novog japanskog :D

Gledam taj motor i ne nazire mi se odgovor nikako, ni iz daleka  :D

 

Ima šašavo visoku cenu, izgleda kao jeftina kopija djavola iz Bolonje, jednosed je i ako rešiš da ga se rešiš nekada bićeš na ozbiljnom gubitku, kako novčanom tako i duševnom :D 

Imaš za te novce više modela u izboru, neke su ti i naveli (MT07, Z650, SV650). Prva 2 su više za mladju populaciju, tebe pere kriza srednjih godina pa možeš odmah da ih preskočiš i zajašeš na Suzukijevog klasika. Ja bih tako.

Provereni V agregat, doradjene kočnice, okrugli far, motor koji izgleda kako naked treba da izgleda, klasično i sa ukusom.

Imaš ih u 2 verzije, običan i X model.

 

SV650-XAM1-YVB-Diagonal.jpg

 

 

 

Promenio član Milanezi
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Stvar ukusa, meni je mnogo lepša…ali sve je to diskutabilno, a generalno sve su to lepi motori. Pisaću ti za vikend kada se budem vozikao, da baciš oko


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Да будем искрен, мене скутери нису никада привлачили. Овде се не ради ни о брзини проласка кроз гужву већ да се осетиш испуњен што возиш мотор који ти се допада и који волиш па макар био заглављен у саобраћају на њему 2 сата јер се ради о ужитку
Veruj mi nema ničeg lepog u stajanju na semaforu a kamoli u gužvi na 30+ stepeni u punoj opremi u gradu


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Слажем се мада се тешим да мотор нећу возити само на +30 већ и кад буде мало хладније.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

А да ли може неко да ми каже колика је цена одржавања машине на годишњем нивоу? Овде не мислим на трошкове бензина већ на регистрацију, уља, подмазивања, притезања и шта већ све улази у то. Чисто да видим са коликом цифром би требало да се суочим. Овде наравно подразумевам нов мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
6 minutes ago, Сале said:

А да ли може неко да ми каже колика је цена одржавања машине на годишњем нивоу? Овде не мислим на трошкове бензина већ на регистрацију, уља, подмазивања, притезања и шта већ све улази у то. Чисто да видим са коликом цифром би требало да се суочим. Овде наравно подразумевам нов мотор.

Polovan je oko 200-300e godisnje. Al ako oces da bude utegnut. 

 

Nov je oko 100e godisnje zvanicni servis. 

 

E sad...Gume, lanac lancanici se trose i na novom i na polovnom. Registrujes i nov i polovan, tako da to ne racunam. 

 

Kolega je kupio novu Kawu 2020 godiste prosle godine. Presao 6000 gume su vec za zamenu, lanac na pola. 

 

Pritom mu se na istom tom novom motoru upalila neka greska za CE, vracao se slepom kuci. I to je nazalost moguce...

 

Inace trosi mu i do 9 L goriva a nova masina, Kawasaki je to :jee:

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па добро. 100 евра и није нека велика цифра. Очекивао сам много више. То за гуме знам али како функционише то са ланцем? Како се он одржава, на колико се мења и са коликим трошковима? А што се тиче потрошње, тих 9 литара је баш превише. Онај 502С троши око 3.9 а не знам која је потрошња оног МТ07. То би @Ivan F. могао да подели :)

Овде сам наравно навео машине које су ми запале за око и које бих возио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Buduci da su nove mašine, osim redovnog servisa ne bi trebalo da bude nekih ulaganja, osim ako nisi baksuz… potrošnja između 4 i 5 po gradu, oko 3.8 mi je bila van.
Uračunaj plus 100e za prvi servis koji je na 1000km, održavanje te ne košta skoro ništa, kupis sprej za odmascivanje i podmazivanje i to je to…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
2 minutes ago, Сале said:

Па добро. 100 евра и није нека велика цифра. Очекивао сам много више. То за гуме знам али како функционише то са ланцем? Како се он одржава, на колико се мења и са коликим трошковима? А што се тиче потрошње, тих 9 литара је баш превише. Онај 502С троши око 3.9 а не знам која је потрошња оног МТ07. То би @Ivan F. могао да подели :)

Овде сам наравно навео машине које су ми запале за око и које бих возио.

502 ti je ekonomican sto se potrosnje tice, tu ne moras da brines. 

 

Nit vuce nit trosi - posteno. 

 

Lanac u proseku na umerenoj voznji ide od 15-25k km. Oko 150e je da se zamene lanac i lancanici sa rukama majstora. 

 

Ne znam ko kako radi,  al ja mazem na 400 km,a perem i mazem na 1000 km. 

 

Sprej za ciscenje i sprej za podmazivanje su zajedno 1500 dinara. 2 puta ili 3 puta ih godisnje potrosim. Znaci ne dajem na odrzavanje lanca vise od 30,40 e godisnje.  Maksimalno.

 

Stim sto moze to sve i mnogo jeftinije, ko zeli....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Хвала на одговорима. За сад су то неке пристојне цифре мада сам ја искрено очекивао да је све то много скупље. Неки су ме чак убеђивали да је одржавање мотора скупље од кола. Сад видим да то и нема баш много везе са истином. На сву срећу.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Što se tiče troškova...konkretno za moj CF 650cc servis je nekako boljševno 100e kod ovlašćenog što znači da kad prođe servisni rok može i jeftinije. A ista je cena kod svakog drugog brenda, malo nelogično ali hajde. Registracija je 24500 dinara...dakle godišnja ''globa'' da ga ne pokreneš je 330e. Potrošnja je 5l ravno po gradu, Što se tiče 502C razlika je u ceni registracije koja je znatno niža jer je 500cc.

Što se tiče guma i lanca i lančanika to je subjektivno...troši se kako ih voziš, ja to ni ne računam to mora pa mora da bude u top stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

f60a599d9e701d37617b2f3d97be69f6.jpg

Potrošnja po gradu… samo moram da naglasim da sam 98% vremena ispod 5000 obrtaja jer još uvek razradujem motor, verovatno će nešto zanemarljivo da skoči nakon toga


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

@Pingvin37 Зашто мучење? Па солидно иде колко ми се чини. Или ти видиш и чујеш нешто што ја не региструјем?! Додуше на оном 502С практично и нема седишта за сувозача тако да и не мора много да се мучи да повуче :lol:

 

@Ivan F. Морам да кажем да све озбиљније размишљам о машини попут твоје :) Не знам само како би изгледао да му се угради задњи кофер?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@mrmiki vidi... @Pingvin37 smatra da se TRK ne može voziti  u dvoje :D 

 

Pingvin37 TRK je motor za uživanje, laki off road i td. a ne za trkanje, nije baš pametno magistralom u krivinama pikati 160+kmh :) 

 

Sa druge strane ovde se pominje 502C i pri tome čovek koliko se sećam nikog neće voziti tako da mu je 502C bombona. A generalno ne vidim neku uživanciju u brzinama iznad 130kmh, makar ja nemam nikakvu senzaciju na višim brzinama osim smaranja sa vetrom i bukom . 

 

A evo nekog lepšeg mučenja TRK umesto Indusa koji meri puku brzinu :) 

 

Benelli TRK 502 X - Arada Covas do Monte Village - YouTube

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Сале said:

@Pingvin37 Зашто мучење? Па солидно иде колко ми се чини. Или ти видиш и чујеш нешто што ја не региструјем?! Додуше на оном 502С практично и нема седишта за сувозача тако да и не мора много да се мучи да повуче :lol:

 

@Ivan F. Морам да кажем да све озбиљније размишљам о машини попут твоје :) Не знам само како би изгледао да му се угради задњи кофер?!

Ma bre @Pingvin37 za iste pare kolko je nov benelli trk502, uzeo xjr1800 star 23god, ide 200 iz mesta, jes da trosi 16K/100KM, i rega oko 39000din, ali njemu lepo :D:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Ja ne planiram kofer, za sada, ne treba mi…sva putovanja do 5-10 dana mi staju u ranac(leti).
Video sam ispred platnera sa koferom, šta znam, ne čuči kao na Traceru, ali lep motor je lep motor…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Гледајући овог горе што набија 160 на оном изаканом путу а какви су и наши, мислим да никада не бих толико газио па шта год да возим. Ту се потпуно слажем са @mick и не бих ништа додао. Мада искрено нисам знао да тај TRK може да развије толику брзину а с обзиром да му је снага иста као и 502 онда и овај други може дотле. Чак би ми и одговарало да није неки монструм са великом снагом да ме не искушава да га разваљујем преко неких нормалних граница. Ипак ћу бити само почетник. Тај 502 је једино мени срање због тог недостатка седишта за сувозача ал јбг. На крају крајева, машину бих купио због себе а не због другога.

Тај МТ07 је леп наравно и без кофера али ја се увек поводим тиме да кад кренем негде да могу да потрпам неке ствари које можда не би могле да стану у обичан ранац али добро, то сад није ни претерано битно. Све се да наместити накнадно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja