Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Поздрав свим форумашима.

Нов сам на форуму и имам велику дилему о којој сам доста и читао али није згоре чути неко ново мишљење или обновити градиво.

Планирам да полажем за А категорију и да купим мотор. Нисам никада возио мотор али планирам да се мало озбиљније позабавим тим стварима након што положим. Око сам нарочито бацио на Benelli 502 C и верујем да већина вас зна о ком мотору се ради. Оно што ме посебно привлачи код њега је што је невероватно леп мотор (барем мени јесте), што нема велику кубикажу и није претерано јак и намуњен што би мени као почетнику апсолутно одговарало. Што се тиче цене, нов у салону кошта 6.500 евра док до сада нисам наишао на половне примерке овог модела. Сам новац није неки претерани проблем јер би требало до зиме да скупим ту своту и већ на пролеће бих могао да га купим. Али...

Причајући са неким доста искуснијим власницима мотора који су у овој причи јако дуго, дошао сам делимично до закључка да је можда боље купити неког половног јапанца, за можда чак и мање пара него новог кинеза/италијана.Чак сам чуо причу од једног механичара да та нова класа кинеза не ваља ништа, да се брзо квари итд. Мене лично привлаче те touring/cruiser варијанте мотора много више него они спортски намуњени јер би мени мотор првенствено служио за превоз до посла и назада и наравно, до плаца, по граду, вероватно и неко путовање итд. Не намеравам да се иживљавам и да дивљам и лично мислим да је тај бенели модел идеалан за мене и као почетника а и са те естетске стране. Намеравам чак ових дана да одем до салона и да га погледам уживо али ме занима мишљење још неких људи и добрих познавалаца мотора да знам шта је најбоље урадити. Купити нов benelli 502C или неког половног јапанца??? Знам да је ова тема ижвакана толико много пута да је немогуће дати један конкретан одговор али молио бих вас да ми мало помогнете око одлуке јер стварно немам искуства са овим стварима. Сам новац није проблем јер, као што рекох, могу да одвојим око 5-6 хиљада за мотор и није ми чак жао да платим и мало скупље али да знам да сам купио квалитетну машину која је одржавана и није много рабљена. Чак сам гледао и понуду мотора које има Технодром па почињем да размишљам да можда и код њих узмем нешто јер видим да имају коректне цене а и читао сам мало овде на форуму да су ок људи и да нису од оних који хоће да заврну и само узму кинту. 

Ето. Извињавам се што сам мало одужио овај пост али само желим да људи знају шта ми треба, око чега се двоумим и да ми дају најбољи савет.

Хвала свима унапред

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Једном су Форда питали на интервју: И сада по вама која су кола најбоља? Нова, је био његов одговор и дефинитивно је у праву. У сваком случају одлука на крају остаје теби.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Odeš, pogledaš, probaš, odlučiš...moje lično mišljenje je naravno nova varijanta u svakom slučaju u odnosu na motor star 15 i više godina. Pogotovo sad sa ovim suludim cenama polovnjaka...plus što u Srbiji nećeš nikad naći kršten polovni motor. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200
pre 7 minuta, Krokodilo je napisao:

Једном су Форда питали на интервју: И сада по вама која су кола најбоља? Нова, је био његов одговор и дефинитивно је у праву. У сваком случају одлука на крају остаје теби.emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ford nije dao dobar odgovor.

Najbolji auto je službeni.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 8 minuta, drmilan_ je napisao:

Vec ima ovakva tema!

Да, да. Видех тек када сам отворио тему. Извињавам се на томе. Додуше не за овај модел али гомила одговора на моја питања.

Хвала на брзим одговорима. По свему судећи сам на пола пута од куповине новог бенелија. Нарочито после позитивних рецензија на јутубу које сам нашао за овај модел.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Е сад, једино што мени боде очи код овог модела је што нема могућности (или ја барем мислим да нема) постављања задњег кофера који је по мени императив за овакве моделе. Мада можда постоје неки механичари који би могли и то да среде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Сале je napisao:

Е сад, једино што мени боде очи код овог модела је што нема могућности (или ја барем мислим да нема) постављања задњег кофера који је по мени императив за овакве моделе. Мада можда постоје неки механичари који би могли и то да среде.

Sve može da se sredi ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

imas na aliexpres nosac zadnjeg kofera za taj motor i jos dosta stvari. racunaj i na to da suvozacevo sediste skoro da nemas. ili nosac moze i neko da ti napravi. pogledaj Seba kako radi po zelji i meri. to je meni bio zeljeni model ali me je samo suvozacevo sediste odbilo. ali svakako nov.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 17 minuta, Vampa je napisao:

 ali me je samo suvozacevo sediste odbilo

То је дефинитивно и мени највећи минус на први поглед.

Видео сам и ја на алиекспресу то за задњи кофер. Не знам само да ли је могуће вршити било какве модификације на мотору  у току гарантног рока? Да не буде после, рецимо, да ми не важи гаранција због намештања тога или било чега другог.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Питаћу њих ових дана кад будем отишао до салона да видим како то уживо изгледа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Na 502C je po mom mišljenju greh stavljati kofer...Taj motor ima tako lepu liniju da je nekako kičerica postaviti kofer. Tank torba ok, neka repna ok ali kofer ne bih stavljao. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Trk502 ako hoćeš kofer. Moje mišljenje je da samo Enduro i adventure motori lepo izgledaju sa koferom. Bas mi gadno kad vidim naked sa koferom ili neki cruiser. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, Overpressure je napisao:

Trk502 ako hoćeš kofer. Moje mišljenje je da samo Enduro i adventure motori lepo izgledaju sa koferom. Bas mi gadno kad vidim naked sa koferom ili neki cruiser. 

Hej, hej...zavisi što se tiče nejkeda, kod mene je i kofer i touring vizir montiran :D ali 502C baš nije za te stvari.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Iskljucivo polovni Japanac. I to cu ti dati par saveta. 

 

Za 6.5k evra mozes da kupis japanca starog svega nekoliko godina, koji nece gubiti na vrednosti za par godina a koji ce te odlicno sluziti (pogotovo ako kupis ocuvan i odrzavan motor star do 5,6 godina, nema tu sta mnogo da se kvari i pokvari).

-Kako ces posle kad ti dosadi prodati kineza i za koju cenu, to je pitanje. 

 

Za 6.5k evra mozes da uzmes motor koji ima snagu, pored toga sto ima udobnost i izgled. Bez snage nema voznje ni sa suvozacem ni na bilo koje dalje puteve, pogotovo kad prodjes prvih par hiljada km, i kad se uhodas. Opasno je preticati sa suvozacem ili natovaren bez advekvatnog obrtnog momenta ili pak snage. 

- Kinez nema tu snagu, i sobzirom na svoju velicinu i tezinu, prilicno je trom motor, koji ce ti vrlo brzo postati neinteresantan. 

 

Za 6.5k evra mozes da uzmes 2 japanska motocikla i to solidno i dobro odrzavana. Jedan moze biti touring ili enduro, a drugi recimo naked ili sport. Ili jednostavno mozes da uzmes skuter za grad a jedan u garazi za put. Mozes da menjas, prodajes, kupujes. 
- Kad kupis novog kineza bar par godina ili neko vreme si ''zarobljen'' sa njim. 

 

U Srbiji je mreza delova i servisa za japanske motocikle ipak koliko-toliko razvijena. Sto sa kinezima nije slucaj. Tako da nakon izlaska iz garancije, mozes i tu imati problema. 
Dokazano je da su japanski motocikli (za sada, videcemo sta ce biti u buducnosti) kvalitetniji i istrajniji od kineskih motocikala. 

 

I na kraju, za 6.5k evra mozes (ako jos malo dodas il podignes neki manji kred.) da kupis i neke modele japanskih motocikala, ako bas hoces da vozis novo. 
 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Pingvin37 je napisao:

Iskljucivo polovni Japanac. I to cu ti dati par saveta. 

 


 

Uz dužno poštovanje...niti jedna jedina rečenica nije na mestu što se tiče kineza u ceni od 6.500 eura...potpisujem!!! 

 

Druga stvar...kad si poslednji put u oglasima našao tog ''očuvanog i dobrog'' od par godina starosti? Nemoj molim te...pa kod nas se prodaju rage od 15 godina starosti za po 5k eura, svi kao mlađi su izakani do srži. Motor koji sam ja platio 380.000 dinara u Stojanovu (polovan) 2012 godište sa 9k na satu sad sa 30k na satu košta 5.000 eura, o čemu pričamo? 

 

I zašto da se zarobi? Čovek počinje da vozi...zar mu nije pametnije da ima nekoliko godina garancije, redovno servisiranje, naravno obezbeđene delove i da uživa i uči u odnosu na potragu za polovnjakom kog će svakako promašiti u kupovini jer nema iskustva. Pa onda ulaganja u polovan motor, pa cimanje sa majstorima koji će ga drapati baš zato što vozi Japanca i td... Da ne govorim o lošem doživljaju ako kojim slučajem kupi ragu iz neznanja ili usled 99% takvih na tržištu kad se ista pokvari a on negde na pola Srbije.

 

Posebno mi je zanimljiva ta priča oko gubitka novca za novo/polovno. Po kupovini novog ti gubiš 30% gotovo sigurno i to je to nemaš neka dodatna ulaganja osim dodatne opreme, voziš i realno ne razmišljaš...ali po kupovini polovnjaka cena skače i do 50% samim ulaganjem u taj motor.

Dok kupiš nove gume, servisiraš ga, kočioni sistem proveriš, promeniš sve što treba, u velikom slučaju naravno akumulator zameniš, servis karburatora, svećice, naravno nekako uvek vile curkaju, ležajevi, lageri i td, naravno sve to radiš u etapama jer se izuješ pri kupovini... I šta? ti izađeš sa na primer motora od 1000e na motor od 1800 eura pa ti se tek onda ne isplati da ga prodaš jer pri tome još uložiš u nešto dodatne opreme pa te to još više ''zaboli'' na prodaji. 

 

Druga je stvar za onog ko servisira sam sebi motor i voli da čeprka...postoje ljudi koji to ne žele, ne znaju ili prosto nemaju uslova ili vremena za te stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Realno, ako dodas do 1000, imas nekoliko japanskih modela... 6500e nije malo para, za oko 7000 imas  Kawasaki Z650, Suzuki SV650, Yamaha MT07, ovi motori su i malo jaci i jedno 40kg laski, a kvalietniji  sigurno... Honda CB500F mislim da bukvalno toliko kosta. Razmisli, pogledaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ovo me podseca na rasprave sa drugarima da li je bolje polovan Mercedes, Audi, BMW, ili nova Kia, Hyundai, Dacia. I od kada 50ks nije dovoljno za preticanje i za suvozača?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, Ivan F. je napisao:

Realno, ako dodas do 1000, imas nekoliko japanskih modela... 6500e nije malo para, za oko 7000 imas  Kawasaki Z650, Suzuki SV650, Yamaha MT07, ovi motori su i malo jaci i jedno 40kg laski, a kvalietniji  sigurno... Honda CB500F mislim da bukvalno toliko kosta. Razmisli, pogledaj...

Realno ovde pričamo odokativno...naravno da je bolja varijanta nešto od toga što si naveo. Ja bih bez sumnje gledao Trejsera za 8k ako bih imao u kešu tih 6.500. Kinezi se isplate ako imaš manju svotu ispod 4k a nećeš rage sa 40k na satu da uzimaš, to ljudi moraju da razumeju kad se polemiše nov kinez-polovan motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Overpressure je napisao:

Ovo me podseca na rasprave sa drugarima da li je bolje polovan Mercedes, Audi, BMW, ili nova Kia, Hyundai, Dacia. I od kada 50ks nije dovoljno za preticanje i za suvozača?

Bravo majstore :D slažem se! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Naravno, ali koliko sam razumeo covek kaze da moze da odvoji oko 6500 u kešu, sto je dosta novca. 

Iskreno ja sam uvek za novo, ovi Kinezi su jako lepi, ali ako vec ima novca, sto da ne razmotri sve opcije, ima dobar izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja