Jump to content

Moto Zajednica

Honda Shadow 750 RC29

Recommended Posts

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Prvu  ovu Shadowku sam uvezao iz Kanade daleke 1990,  u prednjem bagazniku naseg DC10 zajedno sa Kavom CSR1000.Dve godine je bio dozvoljen uvoz (mladje generacije to ne znaju) motora bez obzira na godiste, hvala pok premijeru Anti Markovicu. Uvezao sam ukupno 21 motor tad, no to je neka druga prica.Ovu prvu Shadowku i dan danas vozi moj drug Koki Trpkovic (vlasnik 4 istoimene pekare u Beogradu) i nema nameru da je prodaje. Drugu sam uvezao 2019, bila je kao da je neko cuvao u vremenskoj kapsuli, prodata za 3000e odmah a posle god dana preprodata za 3200e. Sad sam vlasnik jos jedne crvene, od pre par dana i uvek sam fasciniran ovim modelom.                                                                               

Model RC29 je bio revolucija kad se pojavio na Evropskom i na USA (model sa 700ccm) trzistu.Honda je sa ovim modelom ustanovila visoke estetske standarde,masinu prakticno bez odrzavanja i zavidne performanse koje ni danas nisu dostignute.Prvi put je napravljena tzv ofset dual pin radilica koja ce postati Hondin zastitni znak, eliminisuci balansere i praveci V-tvin bez vibracija.Sprague one way kvacilo koje klizne kad se slucajno ubaci u nizu brzinu, hidraulicni  podizaci ventila, tri ventila po cilindru i dve svecice koje opaljuju istovremeno.Elektronsko paljenje, vodeno hladjenje, pet brzina + sesta overdrive, ubrzanje i krajna brzina koju nijedan V twin nije imao, hidro kvacilo itd.Cycle magazin je posle testa Shadowa pisao;Samo svecice, ulje i filter i antifriz treba menjati  ,  inace  nije zahtevao nikakvo odrzavanje, i u pravu su. Trideset i kusur god kanije vecina ovih motora izgleda kao da je juce izasla iz salona, rade kao singerice  i sve ih je teze naci preko na trzistu.

Promenio član Lukac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Izvinjavam se ali samo sam ovako mogao da stavim slike, za one koje zanima; crna je Kokijeva, druga crvena ne znam gde je, a treca crvena je kod mene

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Evo bogami zavrsena i stavljena na oglase i treca Shadowka, danas probana po ulici, sa veeelikimmm osmehom na mom licu. Majstor Srdjanu sam dao odresene ruke i na ovom sedistu je briljiraoALIM4391.jpg                                                                                    

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Stigao je jos jedan RC29, kupljen direktno od vlasnika, a sto se tice stanja slike sve govore-ja nisam video ovako ocuvan primerak odavno.Osim novog akumulatora koji sam kupio retko se desi da nemamo sta da radimo. Manuli krpom i isterali da se malo proba. Legenda zivi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Rc29 je dosta brz i okretan motor zbog male tezine,naravno da nije za krivinarenje, zbog velikog medjuosovinskog rastojanja.Lepo ide i sa suvozacem i prtljagom, jedino ima  (po meni) tendenciju blagog uvijanja na jakim bocnim vetrovima, na autoputu u 6 brzini na recimo 130km/h.Onu prvu iz kanade  sam vozio celo leto,inace ona je bolja za vislje ljude jer su komande fabricki pomerene napred. Uvezao sam 5 ovih 750 i 4 kom 1100 Shadow (model 1985-1986), za koji isto smatram da je savrsenstvo bez mane.

Promenio član Lukac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
On 20.11.2022. at 16:26, Lukac je napisao:

Rc29 je dosta brz i okretan motor zbog male tezine,naravno da nije za krivinarenje, zbog velikog medjuosovinskog rastojanja.Lepo ide i sa suvozacem i prtljagom, jedino ima  (po meni) tendenciju blagog uvijanja na jakim bocnim vetrovima, na autoputu u 6 brzini na recimo 130km/h.Onu prvu iz kanade  sam vozio celo leto,inace ona je bolja za vislje ljude jer su komande fabricki pomerene napred. Uvezao sam 5 ovih 750 i 4 kom 1100 Shadow (model 1985-1986), za koji isto smatram da je savrsenstvo bez mane.

Kolega @Lukac jedan takav primerak je kod mog matorog u šupi, konzerviran, od tebe ga je kupio. Zaista očuvan primerak, za agregat nemam reči, imam kawu vulcana 1500cc 2004 god. extra očuvan (salonsko stanje) ali kad god upalim shadow nekako mi lepše radi i više mi prija zvuk agregata od vulcana. Nema originalnu jednu bočnu plastiku (čisto da bi se lakše setio koji je). Ovim putem i da ti nagovestim ako naletiš na takvu plastiku i ako je na prodaju da me obavestiš na forumu. Hvala i svako dobro kolega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja
1 hour ago, Hertzeg said:

Kolega @Lukac jedan takav primerak je kod mog matorog u šupi, konzerviran, od tebe ga je kupio. Zaista očuvan primerak, za agregat nemam reči, imam kawu vulcana 1500cc 2004 god. extra očuvan (salonsko stanje) ali kad god upalim shadow nekako mi lepše radi i više mi prija zvuk agregata od vulcana. Nema originalnu jednu bočnu plastiku (čisto da bi se lakše setio koji je). Ovim putem i da ti nagovestim ako naletiš na takvu plastiku i ako je na prodaju da me obavestiš na forumu. Hvala i svako dobro kolega. 

Pozdrav i vama sve te Shadowke se voze i ne kvare.Pogledacu na Boonstraparts u Holandiji pa cu vam poslati link

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 22 sati, Lukac je napisao:

Pozdrav i vama sve te Shadowke se voze i ne kvare.Pogledacu na Boonstraparts u Holandiji pa cu vam poslati link

Hvala kolega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Saga o legendarnoj RC29 se nastavlja, nazalost skup;lje placena ali mi nije zao.Prvi i jedini vlasnik 1944god ( 78god), pazena i mazena, zadnje tri god stoji u toploj garazi, ludilo.

Promenio član Lukac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja
On 4/11/2023 at 5:24 PM, Lukac said:

Motor je stavljen na oglase, koga zanima nek zove

Prodato odmah

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja