Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje oko kupovine

Recommended Posts

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ma to mi je ok, i ovako ako kupim neregistrovan necu imati odmah za registraciju :lol3:

Nemoj da te @Markone88 čuje na konto tih stvari!!! :D 

Meni registracije 1.7 auto i 7.7 motor! Spremam se da iskoristim potkapu za odlazak do banke !!!

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Markone je pričao o kupovini novog motora i nedostatka para za servise.
Zna li se šta za polovne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

tebi je jako važna tvoja stara polisa od starog motora,i kupoprodajni ugovor od starog motora da bi mogao da povučeš premijski stepen sa stare polise i počneš novu polisu sa premijskim stepenom od stare.Ja sam od ersysa što sam terao 14 godina bez štete povukao premijski stepen i spustio cenu polise za 25 % što je bilo 5-6ooo dinara.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

A sta ako kupim drugi motor ili auto a nisam prodao stari,da li onda moze da se prebaci premijski stepen?

Uvek kada sam prodavao neko vozilo dao sam kupcu i polisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne može, u slučaju da nisi prodao vozilo, novo vozilo kreće od 4-ke (što je debilno, al druga tema, da ne offujem)..

Nisam siguran, možda neko ( @bdada? ), ako imaš dva vozila i prodaš ono sa nižim premijskim stepenom, sledeću registraciju možeš preneti stepen na to drugo vozilo koje je neko vreme kod tebe u posedu?

 

p.s. Kad prodaješ vozilo, slikaj/fotokopiraj polisu i to priložiš pri reg novog vozila, generalno ti i ne treba polisa jer oni mogu da te nadju u sistemu, nego im tako lakše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo sveže od pre neki dan, ja sam registovao prvi put Kawasaki na mene, a već kod njih godinama registrujem i BMW i automobil. Auto sam prodao i kupio drugi i tu sam odmah dobio popust. Znaci redovno mi je prenet premijski stepen. A sada za Kawu idem ispočetka. Nije mi bilo pravo, ali sam platio i teram dalje. Nedam da mi to pokvari dan... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da se prenese bonus mora se vozilo odjaviti ili priloziti kopija kupoprodajnog ugovora, ukoliko imate dva vozila razlicitih ( kw za putnicka ili ccm za motocikl) i max bonus na slabijem moze se napraviti kp ugovor, preneti bonus i kasnije raskinuti ugovor, skuplji ima max bonus a jeftinijem krece iz pocetka na sledecoj reg. Znaju biti ozbiljne razlike/ustede.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre sat vremena, alex1974 je napisao:

A sta ako kupim drugi motor ili auto a nisam prodao stari,da li onda moze da se prebaci premijski stepen?

Uvek kada sam prodavao neko vozilo dao sam kupcu i polisu.

Mozes da preneses i ako odjavis prethodni motor.
Tipa istice ti reg, u oglasima je i prodajes ga svakako. Ili vise taj motor neces da reg iz nekog razloga, odjavis ga i sa ponistenom saobracajnom i starom polisom dobijas stari popust.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Da li to znaci da ako recimo meni u maju istice registracija a ja u februaru kupim drugo vozilo onda odjavim ovo prvo vozilo i registrujem drugo u februaru i mogu da prebacim premijski stepen?

Ali tada nemam ni kupoprodajni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 6 minuta, alex1974 je napisao:

Da li to znaci da ako recimo meni u maju istice registracija a ja u februaru kupim drugo vozilo onda odjavim ovo prvo vozilo i registrujem drugo u februaru i mogu da prebacim premijski stepen?

Ali tada nemam ni kupoprodajni?

Tebi traze ili da je vozilo odjavljeno(ponistena saobracajna) ili da je vozilo prodato( kupoprodajni ugovor). 

Pozeljno da imas original polisu na uvid u agenciji za registraciju, mada mozes da zavrsis i sa skeniranom polisom.

 

Edit: ako ti kazu da ne moze bez kupoprodajnog, insistiraj da zovu osiguranje i provere, posto neke agencije ne znaju da moze sa odjavljenom saobracajnom. 

Pisem iz iskustva jer sam ja sa ponistenom preneo popust.

Promenio član steefanv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Svakako moraju zvati osiguranje jer ono mora u sistemu da promeni, ne moze to agencija.

 

edit: osiguranju se salje skeniran kp ugovor ili odjavljena saob. a stara polisa treba zbog broja polise sa koje se prenosi.

Promenio član bdada
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 16 sati, alex1974 je napisao:

Da li to znaci da ako recimo meni u maju istice registracija a ja u februaru kupim drugo vozilo onda odjavim ovo prvo vozilo i registrujem drugo u februaru i mogu da prebacim premijski stepen?

Ali tada nemam ni kupoprodajni?

može i ne mora da bude motor na motor nego može i na druge kategorije.Takođe može i da ne odjavš stari registruješ novi po punoj ceni polise pa sledeće godine povučeš bonus -znači od druge godine.Imaš pravo 3 godine kasnije da to radiš-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
23 hours ago, bdada said:

moze se napraviti kp ugovor, preneti bonus i kasnije raskinuti ugovor

Najpre mi se učinilo zanimljivo jer nisam znao za varijantu ali plaća se notar za ugovore, a mogu i za porez da pojure ako poreska dobije ugovor od notara ... možda ima još neki skriveni trošak ...

Promenio član X8 Vračar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@X8 Vračar ponisti se ugovor posle dva dana jer je rok za placanje poreza 15 dana a kod notara se overava jedan ugovor jer ti ne treba vise, znaci sve skupa overa i ponistavanje neke 2000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova

Jos nesto, decko nije skinuo tablice sa svog motora niti je saob probusena tako da nije odjavljen. Da li ja mogu sa svim papirima na tehnicki pa u sup i oni vracaju tablicu ili mu moram slati tablicu i saobracajnu nazad da on to odjavi u BG i vrati mi nazad???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
On 6/28/2021 at 9:36 PM, bdada said:

@Motorcyclist sa resenjem od poreza kao dokazom vlasnistva vracas u svom sup-u.

Da dopunim ovo posto nije bas potpuno tacno tj:

 

Ukoliko je vozilo registrovano a niste na iste tablice (u mom primeru prodavac BG a ja NS) moze u mojoj opstini.

Ukoliko je neregistrovano a jesu iste tablice, opet moze u mojoj opstini.

 

Ukoliko je vozilu istekla registracija a uz to ste na razlicite tablice, prodavac mora da odjavi vozilo u svojoj opstini. 

 

U tom slucaju ja moram slati tablicu i saobracajnu prodavcu da odjavi i da mi vrati probusenu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
5 minutes ago, bdada said:

Ocigledno zavisi od opstine do opstine, kod nas moze i tako radimo.

Moguce je i to. Ali eto tako mi je receno danas na tehnickom, licno vlasnik koji mi je bas izasao u susret i rekao da dodjem sutra pre nego se postave kamere i zakomplikuje proces reg dodatno, sta tacno treba i kad da platim, ne mora odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Cao ljudi, da se nadovezem na temu jer imam slicno pitanje i jednu nedoumicu. Naime odradio sam tehnicki, platio polisu i sve to, ali nisam mogao da odem po tablice, i sad treba da idem da registrujem motor, ali na polisi stoji datum od pre dve nedelje. Da li moram da storniram tu polisu i menjam datum ili cu jednostavno dobiti saobracajnu za taj datum? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

I jos jedna stvar vezana za prebos premijskog stepena, ako vas zezaju na tehnickom da ne moze da se prenese ili druge gluposti, jer nisu bas pametni ili ih mrzi. Imate i drugu opciju koju sam ja uradio , iz razloga sto ima nrkad treba i par sati da dobiju osgovor od osiguranja da mogu da vam prenesu stepen.

Odradite registraciju regularno a onda sa tom polisom , starom polisom i sa odjavom/ugovorom odete u osiguranje koje vam pise na novoj polisi i zahtevate da vam se promeni stepen  i refundira razlika. Meni su isplatili u roku od 5 dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja