Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje oko kupovine

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4303 postova

Posto sam u procesu kupovine interesuje me sledeca situacija:

 

Vozilo je odjavljeno, tablice vracene, prodavac ima punomoc itd... prilikom kupovine ja idem u agenciju i radimo kupoprodajni ugovor, nakon toga placam porez u opstini prodavca (moze agencija da zavrsi sve to). To je sve jasno.

 

Nakon toga ja idem u svoj SUP sa:

- licnom kartom
- kupoprodajnim ugovorom i potvrdom o placenom porezu

- probusenom starom saobracajnom
- starom polisom

 

Ovo boldovano je bitno. Ovo je 100% neophodno da prodavac poseduje i bez toga se ja kao kupac mogu slikati u svom SUP-u? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Polisu niko ne gleda, ona ti je potrebna za manju registraciju u smislu premijskog stepena. Dozvolu buše u SUP-u. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Agencija ti ič ne treba (jer opet iz agencije moraš ići kod notara da overiš), tako da odmah kod notara i uštediš proviziju agencije 1500-2000..
Jedino ako će agencija da ti podnese za porez (i imaju veze i vezice pa to bude malo brže).
ugovor, potvrda o porezu, saobraćajna je već bušna (kad je odjavljen motor) i potrebna je da se priloži.
Polisa jok, jer je auto odjavljen, nije osiguran.

I šta je u pitanju druže hardročemotorsajklist? :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
7 minutes ago, mick said:

Polisu niko ne gleda, ona ti je potrebna za manju registraciju u smislu premijskog stepena. Dozvolu buše u SUP-u. 

Ok znaci polisa ne treba. 

 

Mislio si na saobracajnu? Da li je saobracajna, stara-ponistena, apsolutno potrebna da se donese kada zelim da uzmem tablice na sebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Inače savet...odradi ugovor o poklonu. Ako niste na istoj opštini...na taj način ti sve završavaš bez čekanja vlasnika i td. Sve završavaš u svojoj opštini i ne ideš nigde više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
8 minutes ago, nafetS said:

Agencija ti ič ne treba (jer opet iz agencije moraš ići kod notara da overiš), tako da odmah kod notara i uštediš proviziju agencije 1500-2000..
Jedino ako će agencija da ti podnese za porez (i imaju veze i vezice pa to bude malo brže).
ugovor, potvrda o porezu, saobraćajna je već bušna (kad je odjavljen motor) i potrebna je da se priloži.
Polisa jok, jer je auto odjavljen, nije osiguran.

I šta je u pitanju druže hardročemotorsajklist? :)

Hvala. Isao bih u agenciju zbog poreza da se ne bakcem... Za notara znam da moram otici. 

 

Ovo mi znaci za saobracajnu, znaci ako je nekim slucajem nema, da mogu da batalim taj motor.

 

U pitanju je neki CBR, nazalost nije registrovan pa mi to komplikuje u smislu prevoza i ostale zajebancije... Jos cimanje da ga probam a nije registrovan...

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Ok znaci polisa ne treba. 

 

Mislio si na saobracajnu? Da li je saobracajna, stara-ponistena, apsolutno potrebna da se donese kada zelim da uzmem tablice na sebe?

Da, dozvola ostaje kod njih, dobijaš papir/kopiju saobraćajne dok se ne uradi nova na tvoje ime. I naravno tablice se vraćaju ako je prošlo mislim 2 meseca od isteka registracije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, mick said:

Inače savet...odradi ugovor o poklonu. Ako niste na istoj opštini...na taj način ti sve završavaš bez čekanja vlasnika i td. Sve završavaš u svojoj opštini i ne ideš nigde više.

Tako sam ja uradio za GPZ-a, ali valjda je to do vlasnika kako zeli, meni je svejedno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, mick said:

Da, dozvola ostaje kod njih, dobijaš papir/kopiju saobraćajne dok se ne uradi nova na tvoje ime. I naravno tablice se vraćaju ako je prošlo mislim 2 meseca od isteka registracije. 

Tablice su vracene odavno, ali saobracajnu ti probuse i vrate i koliko znam to prodavac mora da ima kod sebe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Tablice su vracene odavno, ali saobracajnu ti probuse i vrate i koliko znam to prodavac mora da ima kod sebe. 

Reci čoveku da je lakše sa poklonom...da on nema nakon toga nikakve peripetije. A ti lepo završiš sve sa manje cimanja. A ako neće...onda sve on mora da odradi. Preda za porez na njegovoj opštini, ti da platiš, nosiš u svoju poresku, čekaš rešenje i onda policija. Meni nisu vraćali saobraćajnu već su je zadržali sa svim papirima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Da, ima poništenu/isečenu saobraćajnu, i to ti treba u tvom SUP-u pod obavezno.
Kod ugovora o poklonu ima jedna začkoljica, ako ne budeš iz nekog razloga mogao da registruješ motor i hoćeš da ga vratiš vlasniku, on ti vrati tačno nula eura :/ 
Možda zbog te situacije nije loše da uradiš klasičan ugovor, ionako ideš preko agencije, kad bude gotov porez, pošalju ti sve poštom na kuću i dalje ti registruješ lagano, ne moraš opet ići do opštine prodavca.. A u slučaju problema, imaš ugovor pa si zaštićen pred sudom, nedajtibože

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

P.S. Meni je ladno stiglo rešenje o porezu na motor koji sam platio pri kupovini pre 8 meseci! Tako da obaveznoi kopiraj rešenje i ostavi kopiju sebi, jer ovi poreski moroni više ne znaju šta rade.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Onog trenutka kad prodavac potpiše ugovor nema više ništa, jer je motor već odjavljen.. Kupac u opštini prodavca može da preda za porez (sa podacima prodavca), svakako ide preko agencije, tako da ne mora prodavac da ide po rešenje i da šalje poštom... uzme pare i prst u uvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

mick, ja sam kod sebe imao ponistenu za skuter, nisu je zadrzali kod sebe, tako da malo me zbunjujes ovde jer ostale kolege pricaju suprotno :)

Hvala nafetS, uradio bih kupoprodajni ipak, bas zbog toga. E sad koje je cimanje ukoliko ne mogu registrovati itd. ne znam al bar je olaksavajuce znati da sam zasticen bilo kako. 

 

Znaci, razjasnjeno ako nema probusenu saobracajnu kod sebe, zatvaram kapiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pazi meni i za skuter i za motor nisu vraćali saobraćajne. Probuše saobraćajnu i uzmu je a meni daju kopiju...možda je drugačija procedura sa već odjavljenim motorom. Jer je logika da mora imati neki dokument ako je vratio tablice...svakako ti u SUP-u moraš imati saobraćajnu, kako god to je obavezno da li je čitava ili probušena/poništena nebitno. 

 

Ako se dvoumiš oko tih stvari ili odustani odmah ili traži da vlasnik registruje sve komplet pa kad sve prođe istog dana daš keš za cenu motora i cenu registracije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, mick said:

Pazi meni i za skuter i za motor nisu vraćali saobraćajne. Probuše saobraćajnu i uzmu je a meni daju kopiju...možda je drugačija procedura sa već odjavljenim motorom. Jer je logika da mora imati neki dokument ako je vratio tablice...svakako ti u SUP-u moraš imati saobraćajnu, kako god to je obavezno da li je čitava ili probušena/poništena nebitno. 

 

Ako se dvoumiš oko tih stvari ili odustani odmah ili traži da vlasnik registruje sve komplet pa kad sve prođe istog dana daš keš za cenu motora i cenu registracije. 

Ok moze i kopija saobracajne ali bitno je da je ima u bilo kakvom obliku, to mi je bitno da znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Ok moze i kopija saobracajne ali bitno je da je ima u bilo kakvom obliku, to mi je bitno da znam. 

To obavezno...bez toga ne započinji ništa. To ti je isto kao i da si ''našao'' motor u jarku, pitao čiji je i došao da ga prebaciš na sebe sa izjavom ''ja ga našao''.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Saobracajna mora original da ide, samo ukoliko je izgubljena dobije se potvrda, kada se motor registruje dobija se nova na ime a stara ostaje u sup-u sa sve polisom, ugovorom i reg. listom da bi posle izvesnog vremena stigao dosije iz prethodnog sup-a i onda je predmet kompletiran.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jebiga, kad pitaš nezgodna pitanja.
"jel može da se registruje?"
"jel imate saobraćajnu?", itd...
Šta bi ti za 1500 evri, sipaj i vozi?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, bdada said:

Saobracajna mora original da ide, samo ukoliko je izgubljena dobije se potvrda, kada se motor registruje dobija se nova na ime a stara ostaje u sup-u sa sve polisom, ugovorom i reg. listom da bi posle izvesnog vremena stigao dosije iz prethodnog sup-a i onda je predmet kompletiran.

Ok sada mozemo da zakljucimo:

 

- Mora saobracajna

- Ne mora polisa?

 

Posto sam na jednom sajtu nasao da stoji stara polisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stara polisa ukoliko je registrovan duze od 30 dana, ako je krace ne treba jer traze teh. i da produzis reg. 

I prenesi bonus sa tvog motocikla (kopija ugovora i polise su potrebni) da odma krenes sa 20% popusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, bdada said:

Stara polisa ukoliko je registrovan duze od 30 dana, ako je krace ne treba jer traze teh. i da produzis reg. 

I prenesi bonus sa tvog motocikla (kopija ugovora i polise su potrebni) da odma krenes sa 20% popusta.

Hvala:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Motorcyclist nem nacem, ako jos sta treba taguj :)

I da, posto si iz manje opstine preporuka za ugovor o poklonu, sada se svugde ceka 10 dana (kod nas bilo 24h) a posebno ako kupujes iz vece opstine na tih 10 dana dodaj guzvu zbog broja predmeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 minutes ago, bdada said:

@Motorcyclist nem nacem, ako jos sta treba taguj :)

I da, posto si iz manje opstine preporuka za ugovor o poklonu, sada se svugde ceka 10 dana (kod nas bilo 24h) a posebno ako kupujes iz vece opstine na tih 10 dana dodaj guzvu zbog broja predmeta.

Ma to mi je ok, i ovako ako kupim neregistrovan necu imati odmah za registraciju :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja