Jump to content

Moto Zajednica

Najkvalitetniji akumulator

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Receno mi je da ima jeftin akumulator i planiram da ga zamenim. Pa sam hteo da vidim misljenje koja je marka najbolja, sta treba da gledam i sta treba da izbrgavam od akumulatora za yamahu. 

Hvala svima unapred :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Šta god da uzmeš ako ga održavaš, tj ne ostaviš u motoru ako stoji na nekoj niskoj temperaturi preko zime, neces imati problema, (ovo sve kažem pod uslovom da ti je instalacija ispravna) sad svi daju 2 godine garancije, ja sam u zadnja 2 motora kupovao FULLBAT akumulatore u Motolandu i bas sam zadovoljan, dok sam vozio ER-5 prezimio je u garazi u motoru koji nije paljen cele zime i na prolece je imao snage da upali motor, mada moja preporuka kad motor zimuje skines akumulator sa motora ostavis na sobnu temperaturu i nema glava da te boli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Potpuno se slazem sa kolegom sto se cuvanja i odrzavanja tice, moja preporuka ide za JP moto akumulatore. Na proslom motoru sam imao kiselinski, a sada kataloski kazu ide gel. Ekstra povoljno sam prosao obzirom da je gelski, cak me manje kostao nego prosli kiselinski a iste su jacine i prosli i ovaj. Prodavnica u kojoj sam ja kupio je Vamal grupa, konkretno mene je iskostao 2.800 dinara. Cak ne moras da znas ni koji ti tacno ide samo im kazes model motora oni pogledaju i kazu ti sta je fabrika predvidela...nadam se da smo ti bar malo pomogli...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

JP moto je najvece govno od akumulatora koje sam imao. Znaci onaku sulfatizaciju nisam nikada video. Nije izgurao ni sezonu. Teski kineski krsh.

 

Imao sam na GPZu CIAK i radio je dobro, prezimio ok, bez problema. Iz Belgije, moguce da se rade u HR, ima zastupnistvo u Novom Sadu.

 

EXIDE mi je isto bio ok ali ono kao i svaki do 3 godine maksimum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ja sam na kolima imao vartu i bio vrlo zadovoljan; video sam da ovde neki njome nisu zadovoljni.

Nisam strucan, ali moje misljenje je da u principu mozes ti i najveci krs da uzmes.. dokle god je tebi instalacija ispravna, vezivanje na masu dobro, regler dobar, dokle god ga ne verglas krvnicki po minut za svako paljenje (dakle, lepo ti pali..za max. 2-3sec.).. radice tebi i taj krs godinama.

E, ako ga ostavis praznog.. ne vozis mesecima.. mozda tu ima uticaja marka. Ali, moje skromno misljenje je da ce i najbolja marka tada da se pokvari.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
Pre 2 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ja sam na kolima imao vartu i bio vrlo zadovoljan; video sam da ovde neki njome nisu zadovoljni.

Nisam strucan, ali moje misljenje je da u principu mozes ti i najveci krs da uzmes.. dokle god je tebi instalacija ispravna, vezivanje na masu dobro, regler dobar, dokle god ga ne verglas krvnicki po minut za svako paljenje (dakle, lepo ti pali..za max. 2-3sec.).. radice tebi i taj krs godinama.

E, ako ga ostavis praznog.. ne vozis mesecima.. mozda tu ima uticaja marka. Ali, moje skromno misljenje je da ce i najbolja marka tada da se pokvari.

 

 

 

Pa da... To da.. 

Hvala vam svima puno. Motor sad radi perfektno... Hvala bogu da ne ureknem... 

Pali ko metak, ali akumulator vec 2 god stoji u motoru i ko zna kad ce da otkaze pa sledece sezone kupujem novi da budem siguran kad odem za bugarsku. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 4 sati, Motorcyclist je napisao:

JP moto je najvece govno od akumulatora koje sam imao. Znaci onaku sulfatizaciju nisam nikada video. Nije izgurao ni sezonu. Teski kineski krsh.

Jp je mađarski jas plastik,nijee kinez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hehehe, cudna iskustva.

 

Yuassa je akumulator iznad svega.

Ja vozim exide. Poslednji je trajao 8 godina.

Imam motohotel, drzim tudje motore i pazim na akumulatore. 

Ali Svoj (akumulator) ne vadim iz motora nikada. Ponavljam 8 godina bio isti, 10 Ah. 

Kad mi je guzva, motor mi prezimi pod nastesnicom i cerada zimi. Napunim aku pred paljenje.

 

Zabluda je donekle, da aku voli da je na toplom. Tad radi. Moze na toplo, ali na pametnom punjacu. Ali kad je na hladnom, stane. Samo ga treba dopuniti u prolece pred prvi start.

Videcemo. Prvi 8 god a drugi je ulazi u 4. 

Pri tom, okrece L2, sto nije ni malo lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Treci LiFePo4 akumulator vozim, brzina verglanja neverovatna, motocikl startuje u delicu sekunde.

Lagan, ovaj koji trenutno "vozim" je oko 500gr. Nominalna voltaza u mirovanju 13.8v, dopuni se do punog kapaciteta za 3-4 minuta.

Vrhunska stvar, narocito za stani/kreni situacije sa mnogo startovanja.

 

Mana je cena i teska dostupnost, drugar koji uvozi i prodaje motocikle mi pazari u Ch ili De pa donese, garanciju ne mogu (ili tesko) ostvariti.

Licno, koristim Shido marku.

Preporucujem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja sam kroz dve neprijatne situacije shvatio da je na nasem trzistu manje vise svaki akumulator vrlo potrosna roba i da necu da se igram. Svake dve godine kupujem nov jer nije neki trosak, a stari ili stoje u garazi ili ih neko nasledi za "prvu pomoc". Exide, Varta, evo sad i LP, svaki jedan je savrseno radio 24 meseca koliko im je i garancija. I od kad ovo primenjujem jos mi se nije desilo da me motor negde ostavi zbog akumulatora makar motor prenocio pod vedrim nebom na -10 :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Moje iskustvo sa dva LP-a, jedan kod mene drugi kod drugara na Hondi, 2-3 sezone (sa redovnim održavanjem zimi, skinut sa motora) i gotov.

p.s. kad me izda ovaj koji mi je trenutno na motoru (TAB) javljam iskustvo sa najjeftinijim akumulatorom na tržištu kod nas ;)

 

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Vidim ovaj CIAK se pominje kao dobar a trenutno mu je i cena dobra 4500din 14Ah 190A. LP je 3800 a Varta 4100 s tim sto mi je ovaj CIAK tu u radnji sto je dobro zbog garancije a LP i Varta preko KP da porucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kupis onaj gde je najduza garancija, jes da garanacija kod nas ne znaci nista ali iz mog iskustva sto se kola tice, svaki je trajao koliko i garancija osim varte koji je crko i pre garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
4 hours ago, Biker Q said:

LP ili CIAK sta mislite? Ili mozda neki treci od jeftinijih?

Ispratio sam dva LandPorta i jednu Yuasu , sad sam umesto Yuase stavio opet LandPort, jednosatvno

imam c-tek pametni punjac sa funkcijom odrzavanja baterije, kad operem i parkiram motor- povezem pametnog i zaboravim do proleca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja