Jump to content

Moto Zajednica

Vožnja u tunelu

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja se secam prvog ulaska u ozbiljniji tunel, imao sam osecaj da lebdim, od tada kao sto kolega rece, naocare svlacim obavezno sto blize ulasku u tunel i psihicka priprema, bude lakse!
Ko nije probao, ne savetujem u tunel sa cvikama nikako!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 6/18/2021 at 11:58 PM, ProMaster said:

Imao sam sličnih problema, a onda sam počeo da radim sledeću stvar ( nemojte se smejati, kretenski je, ali meni je bolje tako).

Nailazim na tunel, zazmurim na jedno oko par sekundi, kada udjem i tunel, otvorim oko, nekada onda par sekundi zazmurim na ono drugo i otvorim oba.

Najveći problem su tuneli bez trunke svetla (Dunavska magistrala), ali izgleda da ekonomski tigar nema za malo kabla i sijalica, još solarni paneli, neeee daj Bože ...

Sent from my moto g(100) using Tapatalk
 

Svidja mi se ova fora, obavezno cu da probam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ovu foru da zazmuris na jedno oko pre tunela i tek u tunelu ga otvoris samo cuo od lika koji vozi kamion po evropi 40 godina, a neki sekund pred ulazak zatvore oba oka(zvuci suludo ali mnogi to rade i funkcionise)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
14 hours ago, Chika Jimi said:

Ja se secam prvog ulaska u ozbiljniji tunel, imao sam osecaj da lebdim
 

Tako sam ja u mrklom mraku sa lošim farom maltene izgubio ravnotežu, jer sve mrak i crno oko mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 13 sati, Eol je napisao:

Ovu foru da zazmuris na jedno oko pre tunela i tek u tunelu ga otvoris samo cuo od lika koji vozi kamion po evropi 40 godina, a neki sekund pred ulazak zatvore oba oka(zvuci suludo ali mnogi to rade i funkcionise)

Kod mene ne funkcioniše.

Jedino poboljšanje sam primetio kada usporim pre tunela i otvorim vizir (sunčani vizir uvek podignem na oko 50m pre tunela). Ali ni to nije dovoljno da se ne osećam nesigurno. Sad, možda ima nečega i u onome što je napisao čika Rajko, da se klaustofobija manifestuje na različite načine, mada nisam primetio do sada da imam strah od zatvorenog prostora. Ali imam neprijatnost kad uletim u mračan, vlažan prostor, motorom (da budem precizan, ko zna šta neko može da pomisli;)).  

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne bih ovo pripisao klaustrofobiji vise lici na losu infrastrukturu i horizontalnu signalizaciju sto kaze Markone88 i macka eksperiment, na otvorenom putu se vecina kolega zali na svetla koja u stvari i nisu losa koliko su putevi neobelezeni.

E sada na otvorenom putu lazemo sebe da imamo manevarskog prostora pa nam je kao lakse, dok u tunelu naglo "gubimo" manevarski prostor i orijentire pored puta.

 

Opet nismo nasli resenje ali malo caskamo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Postoji još jedan fenomen. Svi mi se orijentišemo u prostoru tako što se nesvesno vezujemo za tri fiksne tačke. Otuda onaj osećaj nesigurnosti kada stojimo iznad nekog ponora. 

Prilikom vožnje motora to su obično leva i desna ivica puta i horizont, zato je mnogo lakša vožnja kada su dobro obeležene linije na asfaltu, naročito noću. Gubitak samo jednog orijentira već izaziva nelagodnost, pa mozak traži rešenje pronalaženjem rezervnih. Na otvorenom to nije problem, čak ni noću, jer uvek postoji nebo iznad i horizont ispred, tako da je dovoljna i srednja linija da odredimo svoj položaj. U tunelu se situacija menja, naš mozak nesvesno traži nove orijentire npr. svetla automobila ispred, ili kreira virtuelne, što u slučaju vozila koje koristimo može biti opasno - gubitak ravnoteže. Pilotima je ovo poznato kao lažni osećaj, zato je glavni cilj obuke u slepom letenju naterati mozak da veruje instrumentima a ne osećaju, Vožnja motora kroz neosvetljen tunel ili maglu je kao slepo letenje avionom, uz bitnu razliku što mi  nemamo na raspolaganju nikakve instrumente za orijentaciju! 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
13 hours ago, Djordje.Rad said:

U tunelu se situacija menja, naš mozak nesvesno traži nove orijentire npr. svetla automobila ispred, ili kreira virtuelne, što u slučaju vozila koje koristimo može biti opasno - gubitak ravnoteže.  

Ja mislio godine :), zaista imam problema sa balansom u tunelu. Hvala ti sto si postirao ovo.

Promenio član Petre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Dominantno oko mi je desno, pre ulaska u tunel zažmurim na njega, levim pratim put, prilikom ulaska u tunel)otprilike baš na ulazu dižem sunčane naočare ili spuštam naočare (kada sam u kolima na vrh nosa i gledam preko njih) i otvaram dominantno oko, uglavnom brzinu smanjujem na neku zonu konfora i osećaja kontrole i palim dodatne farove ako nema nikog ispred. Problem je kako su kolege već opisale projekcija prostora u mozgu i funkcionisanje održavanja ravnoteže u vestibularnom centru oje se dodatno komplikuje samim činom vožnje motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Al stvarno mi nije jasno zašto je toliki problem da se stave katadiopteri ili reflektujuća folija u te neosvetljene tunele,  pa to i nije neka lova, a MNOGO znači.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
40 minutes ago, Biker-Boy said:

Al stvarno mi nije jasno zašto je toliki problem da se stave katadiopteri ili reflektujuća folija u te neosvetljene tunele,  pa to i nije neka lova, a MNOGO znači.

Zato sto ih zabole, kao i za linije i sve ostalo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 28.6.2021. at 11:52, Biker-Boy je napisao:

Al stvarno mi nije jasno zašto je toliki problem da se stave katadiopteri ili reflektujuća folija u te neosvetljene tunele,  pa to i nije neka lova, a MNOGO znači.

Ne kritikujem, samo predlažem. Apsolutno se slažem sa tobom i mislim da bi čelnici našeg Foruma (koji ima zavidan broj članova) mogli da pokrenu neku inicijativu u tom smeru, možda nešto i bude od toga, 

Pa makar se slikali i sa Vučićem :lol:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
On 6/28/2021 at 11:52 AM, Biker-Boy said:

Al stvarno mi nije jasno zašto je toliki problem da se stave katadiopteri ili reflektujuća folija u te neosvetljene tunele,  pa to i nije neka lova, a MNOGO znači.

O da, velika je lova u pitanju jer se tu uvek neko sa nekim dogovori. Pre nekoliko godina sam bio kod tetke u Hrvatskoj, na Rabu i malo smo popričali o novom auto-putu uz obalu. Ona samo odmahnu rukom i reče da je bila afera oko obeležavanja tunela! Kakva tu afera ima, zaista? Firma koja je dobila zadatak da obeležava i osvetljava tunele je to naplatila više nego što su putari hteli da naplate i više nego što je njih koštalo probijanje tih tunela kroz onaj kamen! Sinovac nekog bitnog ministra je osnovao firmu baš za to, dobio posao, debelo se omrsio i nestao posle. Onaj bitni ministar je samo izjavio da on s tim nema ništa. To što mu je onaj rođak, pa šta? Ima on dosta rođaka... Rekao bih da to ne bi drugačije proteklo ni sa druge strane Drine. Ali su tuneli baš lepo i osvetljeni i obeleženi, nema šta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

O da, velika je lova u pitanju jer se tu uvek neko sa nekim dogovori. Pre nekoliko godina sam bio kod tetke u Hrvatskoj, na Rabu i malo smo popričali o novom auto-putu uz obalu. Ona samo odmahnu rukom i reče da je bila afera oko obeležavanja tunela! Kakva tu afera ima, zaista? Firma koja je dobila zadatak da obeležava i osvetljava tunele je to naplatila više nego što su putari hteli da naplate i više nego što je njih koštalo probijanje tih tunela kroz onaj kamen! Sinovac nekog bitnog ministra je osnovao firmu baš za to, dobio posao, debelo se omrsio i nestao posle. Onaj bitni ministar je samo izjavio da on s tim nema ništa. To što mu je onaj rođak, pa šta? Ima on dosta rođaka... Rekao bih da to ne bi drugačije proteklo ni sa druge strane Drine. Ali su tuneli baš lepo i osvetljeni i obeleženi, nema šta.

"Pa šta?" je omiljen odgovor (pitanje) ovih koji misle da neće ni za šta odgovarati. Istorija je puna drugačijih primera. Samo malo strpljenja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Od svih tunela koje sam video, najviše me je impresioniralo osvetljenje u francuskim tunelima. Mislim da nije toliki problem za početnu investiciju koliko za održavanje jer u Srbiji obične bandere i klupe u parku ne mogu da održavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zato i kazem da ni ne mora da bude osvetljenje, vec samo katadiopteri ili reflektujuce folije, ili farba,  to ne zahteva neko narocito odrzavanje, jednom uradis i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Isto mucenje i u mom slucaju.

Imam integrisane naocare na kacigi, i iako ih dignem tik pred tunel, mucenje nije nista manje.

Ono sto mi je jako neobicno je to da vecina nas ima identicno iskustvo, a da bas niko nije nagrabusio zbog toga. Jeste neprijatno, ali izgleda da bas to dize budnost na maksimum i ne dolazi do padova i sl.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja