Jump to content

Moto Zajednica

Iz danashnjeg "Blica"

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Poveæan broj nesreæa u kojima su akteri vozaèi motora

 

Brza vožnja kobna za motocikliste

 

BEOGRAD - Broj saobraæajnih nezgoda u kojima su uèestvovali motociklisti, u prvih pet meseci 2006. godine poveæan je gotovo za treæinu u odnosu na isti period prošle godine. U više od 60 odsto sluèajeva, za te nezgode krivi su upravo vozaèi motocikala, pokazuju podaci MUP-a Srbije.

 

Pukovnik Stojadin Jovanoviæ, naèelnik Uprave saobraæajne policije MUP-a Srbije, kaže za „Blic“ da se svake godine, s poèetkom lepog vremena, poveæa broj udesa u kojima su žrtve ili krivci motociklisti. To pokazuju i podaci od poèetka ovogodišnje sezone odmora, kada su za samo nedelju dana jula poginula dvojica motociklista Mihajlo Vlahoviæ iz Sivca i Miloje Iliæ (28) sa Zlatibora, a suvozaè Sava D. (22) teško je povreðen u nesreæi.

 

Vlahoviæ je motociklom sleteo s kolovoza i prevrnuo se, a od zadobijenih povreda preminuo je na licu mesta. Iliæ je vozeæi veæom brzinom od dozvoljene izgubio kontrolu nad motociklom, zakaèio kamion koji se okretao na putu, a zatim udario u stenu i stradao.

 

Iako ne proðe nedelja da neki ljubitelj moænih dvotoèkaša svoju strast prema vožnji ne plati glavom ili, u najboljem sluèaju, prelomom, poslednji vikend maja ove godine bio je crn za motocikliste. Dve osobe su poginule, a èetiri povreðene, u èetiri saobraæajne nesreæe u Novom Sadu, èiji su akteri bili motociklisti. Vinovnici nesreæa bili su uèesnici Moto-festa koji se održavao na Petrovaradinskoj tvrðavi. Tog vikenda u Beogradu su povreðeni otac i sin, kada je njihov motor „suzuki 625“ udario automobil „škoda“.

 

- Nekoliko je razloga zbog kojih dolazi do udesa. Najèešæi uzrok je neprilagoðena brzina, vožnja brža od dozvoljene, zatim nepoštovanje saobraæajnih propisa, neustupanje prvenstva prolaza i preticanje. Sve to je rezultat shvatanja vozaèa motocikala da za njih ne važe saobraæajna pravila. Buduæi da se provlaèe izmeðu vozila u koloni, èesto su u situaciji da ih drugi vozaèi ne vide. Na taj naèin rizikuju svoju bezbednost, ali ugrožavaju i kretanje pešaka, koji zbog toga takoðe èesto stradaju - kaže Jovanoviæ.

 

Pored poveæanog broja nezgoda, statistike pokazuju da se poveæava i broj povreðenih osoba, ali je broj poginulih smanjen. Vozaèi motocikala i bicikala s motorom spadaju u jednu od ugroženijih kategorija uèesnika u saobraæaju upravo zbog tehnièkih karakteristika tih vozila.

 

- Najèešæi su boèni sudari zbog neustupanja prvenstva prolaza. Zatim slede sudari pri vožnji u istom smeru zbog prekoraèenja brzne, sletanja motocikala koji udare u stubove, zaustavljena vozila ili vozila koja se kreæu iz suprotnog smera - kaže Stojadin Jovanoviæ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sve to stoji, samo niko ne prica o nepostovanju motorasa od strane 4 (i vise) tockasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ovom Stojadinu neki motorista ukrao æerku... Svakako æe baba koja ovo proèita da prospe kofu vode na glavu užasnom motociklisti koji ubija pešake. Kanim se da pošaljem mail novinama u kome bi malo pojasnio našu ulogu u saobraæaju i posledice koje trpimo zbog neobaveštenosti Stojadina, Tristaæa i narandžaste Lade karavan. Šta mislite o tome?

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Ovom Stojadinu neki motorista ukrao æerku... Svakako æe baba koja ovo proèita da prospe kofu vode na glavu užasnom motociklisti koji ubija pešake. Kanim se da pošaljem mail novinama u kome bi malo pojasnio našu ulogu u saobraæaju i posledice koje trpimo zbog neobaveštenosti Stojadina' date=' Tristaæa i narandžaste Lade karavan. Šta mislite o tome?

 

najzli[/quote']

 

Udri zli po njima iz sve snage!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Necete zameriti na komentaru, ali medju bajkerskom populacijom koja strmoglavo raste, raste aritmetickom progresijom i broj idiota, kretena i primitivaca. Voze kao budale, plase zene , decu i matorane po gradu, odvrcu na 10.000rpm na pola metra do kafica, ljudi se poplase prosipaju pice itd, nalecu na narod na pesackom prelazu....

 

Budite malo samokriticni, ali postaje sve gore. Ja se ne smatram takvim bajkerom, i kao sto bi odvalio retrovizor taksisti koji ispred nosa radi polukruzno tako bih i zviznuo flasu piva u kacigu konjini sa 2g mozga koji u prepunoj ulici odvrne gas dok se narod opusta posle celodnevnog posla.

 

Nek se nose u K***c takvi bikeri a ako ih trenutno ima vise nego normalnog sveta na 2 tocka, onda mi je drago sto ga jos nisam kupio. Malo objektivnosti samo.... :) Ako neko u novinama napise da su motoristi naleteli na nekoga ne mislite valjda da su se svi urotili protiv bikera.... mozda su zaista nekog odvalili od zivota kao sto su zamalo na moju majku naleteli, Znaci brisao bih mu mozak po asvaltu da je slucajno zakaccio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Necete zameriti na komentaru, ali medju bajkerskom populacijom koja strmoglavo raste, raste aritmetickom progresijom i broj idiota, kretena i primitivaca. Voze kao budale, plase zene , decu i matorane po gradu, odvrcu na 10.000rpm na pola metra do kafica, ljudi se poplase prosipaju pice itd, nalecu na narod na pesackom prelazu....

 

Budite malo samokriticni, ali postaje sve gore. Ja se ne smatram takvim bajkerom, i kao sto bi odvalio retrovizor taksisti koji ispred nosa radi polukruzno tako bih i zviznuo flasu piva u kacigu konjini sa 2g mozga koji u prepunoj ulici odvrne gas dok se narod opusta posle celodnevnog posla.

 

Nek se nose u K***c takvi bikeri a ako ih trenutno ima vise nego normalnog sveta na 2 tocka, onda mi je drago sto ga jos nisam kupio. Malo objektivnosti samo.... Smile Ako neko u novinama napise da su motoristi naleteli na nekoga ne mislite valjda da su se svi urotili protiv bikera.... mozda su zaista nekog odvalili od zivota kao sto su zamalo na moju majku naleteli, Znaci brisao bih mu mozak po asvaltu da je slucajno zakaccio.

 

Potpisujem sve sto je napisano.

U moru motorista, jos je vece more kretena - normalni su u manjini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Necete zameriti na komentaru' date=' ali medju bajkerskom populacijom koja strmoglavo raste, raste aritmetickom progresijom i broj idiota, kretena i primitivaca. Voze kao budale, plase zene , decu i matorane po gradu, odvrcu na 10.000rpm na pola metra do kafica, ljudi se poplase prosipaju pice itd, nalecu na narod na pesackom prelazu....

 

Budite malo samokriticni, ali postaje sve gore. Ja se ne smatram takvim bajkerom, i kao sto bi odvalio retrovizor taksisti koji ispred nosa radi polukruzno tako bih i zviznuo flasu piva u kacigu konjini sa 2g mozga koji u prepunoj ulici odvrne gas dok se narod opusta posle celodnevnog posla.

 

Nek se nose u K***c takvi bikeri a ako ih trenutno ima vise nego normalnog sveta na 2 tocka, onda mi je drago sto ga jos nisam kupio. Malo objektivnosti samo.... :) Ako neko u novinama napise da su motoristi naleteli na nekoga ne mislite valjda da su se svi urotili protiv bikera.... mozda su zaista nekog odvalili od zivota kao sto su zamalo na moju majku naleteli, Znaci brisao bih mu mozak po asvaltu da je slucajno zakaccio.[/quote']

 

Bravo Endurac!

Na zalost, te koje si gore pomunuo mnogo je lakse primetiti nego normalne motoriste koji vode racuna o sebi, drugima, babama, deci u kolicima...

 

Kada covek krene da se proseta od Slavije do Terazija i za tih 15min vidim jedno 50 govnara kako razvlace 1. i 2. prolaze pored pesaka sa 200kmh, to mu ostavi mnogo jaci utisak nego kada negde u 3 pizde materine vidi tipa na motoru kako putuje i uziva...

 

Obicnom coveku se zakljucak sam namece - svi smo mi stoka bezobzirna i treba nas negde u geto pa neka se gazimo tamo... :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

koliko se meni èini, bièe i kod vas rezervnih delova za izvoz ove godine ...(ljudskih naravno...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
koliko se meni èini' date=' bièe i kod vas rezervnih delova za izvoz ove godine ...(ljudskih naravno...)[/quote']

Pa da, promoteri Akrapovicha duz ulice Strahinjica Bana su glavni donatori, hehehe, na nesrecu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ah, dobro da se jos pokoji glas cuje protiv divljanja i da su ti glasovi sada sve snazniji. Definitivno nam samokritike nedostaje, tu enma sta da se prica, u skoro svakoj raspravi na ovu temu imamo pobornike price da moju brzu voznju treba svi da postuju i da ja nemam nikakve krivice sto par puta brze vozim od ogranicenja...jer pesaci nemaju tu sta da traze kad ja vozim, jelte....

 

Uzgred, autenticna prica sa jednog polaganja za B kategoriju od otprilike pre godinu dana, poligon na Banjici, upravo iz gradske voznje pristigao auto, iz njega izlazi namrgodjen policajac i odmahuje rukom na vlasnika jedne auto-skole, ovaj zacudjen prilazi instruktoru koji je vec izasao iz kola i pita ga o cemu se radi:

 

- mali nije stao izmedju dva pesacka prelaza gde je kapijaci dvoje starijih ljudi prelazilo ulicu, 'ladno je prosao kroz njih. Ovaj (ne pominjem ime policajca) ga pita sto nisi stao, mali mu odgovara "ko ga j..., sto ne ide na pesacki prelaz" !!??

 

 

 

Pa eto, kada tako misli da moze da prodje na polaganju, kako onda vozi kad dobije dozvolu? Ovo je slucajno primer za polaganje cetvorotockasa, u pitanju je samo opis stanja stvari kada je nacin razmisljanja bitan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Obicnom coveku se zakljucak sam namece - svi smo mi stoka bezobzirna i treba nas negde u geto pa neka se gazimo tamo... :cry:

 

....ma sve to treba uza zid - pa metak u celo! 8) :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja