Jump to content

Moto Zajednica

Uticaj asfalta na trakciju?

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
5 hours ago, Thaedass said:

Nista novo, vremenom ces nauciti da "citas" podlogu i da se prilagodjavas datoj situaciji - dolazi sa iskustvom koje se stice vremenom i predjenom kilometrazom. 

Za pocetak moras biti svestan par cinjenica, ako i deluju grubo, bez ljutnje, najbolja namera :) MT-07 nije neki sampion po pitanju ogibljenja i dolazi sa prilicno basic opremom, nista lose samo moras biti svestan toga. Gume koje dolaze standardno uz motor takodje nisu vrhunac po pitanju gripa, ali su za veliki deo onoga sto se trazi od motora i vise nego adekvatne. Obrati paznju da svaka nova guma mora preci odredjenu kilometrazu da bi se "ocistila" i pocela da radi kako treba. Takodje moras sebi dati vremena da se upoznas sa motorom da naucis kako reaguje na komande, MT-07 nije sampion po snazi, ali motor sasvim fino povlaci "iz bunara". 

Zrenjanin je solidno poznat po mesovitom asfaltu, ima delova grada gde mozes bukvalno na koleno da vozis, ali isto tako ima delova gde vozis kao na iglama. Koliko puta se desilo da dodje ekipa sa miseluka u goste i overe, a da nisu znali sta im se desilo :) Koce Kolarova, s krivina kod zgrade Lepe Brene (Total Gomex) i dalje ka industrijskoj zoni Ecka, ulica kod biroa za zaposljavanje i dalje ka centralnoj apoteci... su neka od mesta gde je toliko klizavo (uglacano) da vozis ekstra oprezno i sebi dajes malo vise prostora za kocenje. Vozi lagano i skupljaj iskustvo

1000x sam prosao tuda sa jedva 2 stepena nagiba, jeziva krivina, kao ogledalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 12 sati, icecool je napisao:

Ko u Zrenjaninu ne overi, neće nigde...Ja sam tamo blebnuo na belu liniju, nisam ni primetio.Pukla kaciga sa strane.Policija iza mene, ja ustajem na semaforu, obišli me i ćao.Nisu mi ni dobar dan rekli.Tamo se običnim nitro lakom farbaju linije.

Isto, opružio se koliko sam dug :), na uglu kod Fedre (zar to još postoji?).

 

@Suza ZR jedan tip, ja kad nisam siguran u asfalt spustim malo nogu da očešem blago đonom podlogu i proverim grip. Ovo je posebno korisno kad je kiša, pa ne možeš vizuelno proceniti stanje. 

 

Zadnji kraj da malo cimne nije ništa neobično. Možda je loš asfalt, možda par zrna rizle, uglavnom je upozorenje na predstojeću deonicu. 

Samo polako, pa kad promeniš par puta gume jer su kockaste, sve će ti se samo kazti. Svi smo tako naučili.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Haos jbte.. :-(  koliko je ljudi popadalo zbog tog asfalta, mogu mislim tek i na skuterima...
Hvala za savet :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 19.6.2021. at 9:38, mradomir je napisao:

...

@Suza ZR jedan tip, ja kad nisam siguran u asfalt spustim malo nogu da očešem blago đonom podlogu i proverim grip. Ovo je posebno korisno kad je kiša, pa ne možeš vizuelno proceniti stanje. 

...

 

Tako jedan kolega, počela kiša, mi stali i obukli kišna odela a on još i kese na noge i ulepio kidnap trakom... u nastavku vožnje on po navici malo-malo pa spusti đon na asfalt da 'proveri kakav je'. Vidim po reakcijama u vožnji da se usrao. Ja vozim iza njega i umirem od smeha. Prva sledeća pauza a on viče sav usplahiren, još ni kacigu nije skinuo "jbt, kako je klizav asfalt, jbt kako je klizavo!!!"   :lol3:

 

Narednih 3-4 dana je bio predmet zajebancije na svakoj pauzi a nogu nije spustio sa nogostupa ni kad mu se kolena ukoče...  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 18.6.2021. at 18:03, Due je napisao:

To što "šeta" zadnji kraj može biti i do ogibljenja. A može biti i do asfalta. Ako kažeš da su gume nove.

A ove ubice u šorcevima koje divljaju u javnom saobraćaju ne trebaju nikom da budu reper ni za šta. Pa ni za prianjanje guma za asfalt.:takoje:

 

Slazem se, ali se moras sloziti da ovaj u sorcu zna da vozi i to dooobro..:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
6 hours ago, PremieRacing said:

 

Tako jedan kolega, počela kiša, mi stali i obukli kišna odela a on još i kese na noge i ulepio kidnap trakom... u nastavku vožnje on po navici malo-malo pa spusti đon na asfalt da 'proveri kakav je'. Vidim po reakcijama u vožnji da se usrao. Ja vozim iza njega i umirem od smeha. Prva sledeća pauza a on viče sav usplahiren, još ni kacigu nije skinuo "jbt, kako je klizav asfalt, jbt kako je klizavo!!!"   :lol3:

 

Narednih 3-4 dana je bio predmet zajebancije na svakoj pauzi a nogu nije spustio sa nogostupa ni kad mu se kolena ukoče...  :lol:

Hahahah mozda je ona "ko se na mleko opece, taj i u jogurt duva" :D
 

5 hours ago, Gajo Sevojno said:

Slazem se, ali se moras sloziti da ovaj u sorcu zna da vozi i to dooobro..:)

Ma da, lik je budala ali izuva kako vozi, iz HR je, ima YT kanal. Valjda je asfalt tu dobar, gume zagrejane i te razdelne linije su radjene po propisu sa odredjenim sastavom koji nije kao kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Dosta utice asfalt na trakciju mi kao pocetnici verovatno dosta treba da prodje da naucimo da razlikuje klizav asfalt, danas u Šapcu stajem na semafor lagano kocim prednja i zadnja kocnica, zadnja kliza kao na ledu. Spustio nogu stvarno kao led. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 21.6.2021. at 9:18, PremieRacing je napisao:

Tako jedan kolega, počela kiša, mi stali i obukli kišna odela a on još i kese na noge i ulepio kidnap trakom..

Neiskustvo :jok:, kese idu preko čarapa, pa onda čizme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 6/21/2021 at 10:30 PM, DzoniV said:

Dosta utice asfalt na trakciju mi kao pocetnici verovatno dosta treba da prodje da naucimo da razlikuje klizav asfalt, danas u Šapcu stajem na semafor lagano kocim prednja i zadnja kocnica, zadnja kliza kao na ledu. Spustio nogu stvarno kao led. 

 

Иста прича и у Смед.Паланци... ако неко пролази да зна, много клизав асфалт. Не смеш да укочиш не смеш да даш гас. Прођи кроз град као по леду па терај даље безбедно ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja