Jump to content

Moto Zajednica

Novi Sad - BiH - CG, preporuka rute.

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova

Pozdrav dvotockasi.
Pre nego sto postavim post, da napomenem, koristio sam search funkciju ali nisam imao srece.

Naime, planiram krajem jula da se provozam preko BiH do Crne Gore, tacnije Herceg Novi, i nazad za Novi Sad, povratna ruta CG - Srbija.
Plan je da za 2 dana stignem na primorje (a uspit naravno da uzivam u prirodi i putevima BiH.), zatim par dana brckati se u moru, i nazad za SRB.

Da napomenem, nikad nisam bio u BiH (znam znam, sramota) i zato mi je potrebna preporuka kuda je najbolje ici, iliti najlespe voziti mog ljubimca na dva tocka.

 

A u prilogu vam saljem sliku mog ljubimca i prelepog pejzaza Nemacke, Oberjoch Pass

 

107248531_10216406280138847_8617992757855113782_n.jpg

Promenio član BRAAAAP
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav! Ima dosta tema baš u ovom podforumu koje, na ovaj ili onaj način, govore o ruti koja te zanima... Potraži još malo, pogledaj npr. na 5 i 6 strani sam video par tema o odlasku u CG preko Bosne iz NS i BG... ;) Marko1995 je, recimo, otvorio temu kako da se vrati iz CG za Žabalj preko Bosne:

 

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
40 minutes ago, DraganNS said:

Pozdrav! Ima dosta tema baš u ovom podforumu koje, na ovaj ili onaj način, govore o ruti koja te zanima... Potraži još malo, pogledaj npr. na 5 i 6 strani sam video par tema o odlasku u CG preko Bosne iz NS i BG... ;) Marko1995 je, recimo, otvorio temu kako da se vrati iz CG za Žabalj preko Bosne:

 

Hvala ti najlepse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nema na čemu! Evo, ovo je ruta kojom sam prošao najmanje deset puta, u oba pravca:

NS - Loznica - M. Zvornik - Vlasenica - Sokolac - Rogačica - Ustiprača - Goražde - Foča - Tjentište - Gacko - Bileća - Trebinje - H. Novi

Dobar put (sem kroz NP Tjentište), brze krivine, lepi pejzaži, šume, reke.... Milina za vožnju! 

 

 

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Hvala ti lepo. Njaverovatnje u rutu sto si napisao ubacicu i Sarajevo, ali putanja je idealna.
Za nazad sam isplanirao Herceg Novi - Grahovo - Niksic - Savnik - Zabljak - Pljevlja - pa preko Zlatibora Bajina Basta - Loznica - Sabac - Irig i NS

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad već ubacujes Sarajevo picis na Mostar. Naravno u Sarajevu nemoj svaki budzak napuniti cevapima, već ostavi mesta za jagnjetinu u Jablanici. Onda kad posetis Mostar i pojedes sladoled kod starog mosta, voziš preko Stolca za Trebinje. Tamo isto imaš dobre poslastice, a na izlasku prema HN dobar restoran sa odličnom govedjom corbom. I eto te lagano na moru... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Pri ovoj vrućini ja bi u širokom krugu zaobišao i Sarajevo i Mostar. Posebno Mostar. U ovo doba velike su gužve, a proći kroz grad je horor. Jedanput sam tako zaglavio da sam izgubio živce i vozeći po trotoarima izašao iz Mostara. Predlažem ti NS-Bijeljina-Živinice-Vlasenica-Han Pijesak-Sokolac-Rogatica-Goražde-Foča- Brod (na Dini)-Hum/Šćepan polje-Plužine (kanjonom Pive)-Nikšić-HN. Nazad: HN-Kolašin-Pljevlja-Jabuka-Nova Varoš-Zlatibor-Divčibare-itd.

Put je celom dužinom dobar, osim od Broda do Šćepan polja u dužini od ca. 10 km, ali vredi jer je kanjon  Pive i HE Mratinje fantastično. Ako bi putovao malo duže, preporučio bi iz kanjona Pive popeti sa na Durmitor i proći južnim delom prstena. 

Sretan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sachs Speedforce
On 21.6.2021. at 11:27, jovan.v je napisao:

Pri ovoj vrućini ja bi u širokom krugu zaobišao i Sarajevo i Mostar. Posebno Mostar. U ovo doba velike su gužve, a proći kroz grad je horor. Jedanput sam tako zaglavio da sam izgubio živce i vozeći po trotoarima izašao iz Mostara. Predlažem ti NS-Bijeljina-Živinice-Vlasenica-Han Pijesak-Sokolac-Rogatica-Goražde-Foča- Brod (na Dini)-Hum/Šćepan polje-Plužine (kanjonom Pive)-Nikšić-HN. Nazad: HN-Kolašin-Pljevlja-Jabuka-Nova Varoš-Zlatibor-Divčibare-itd.

Put je celom dužinom dobar, osim od Broda do Šćepan polja u dužini od ca. 10 km, ali vredi jer je kanjon  Pive i HE Mratinje fantastično. Ako bi putovao malo duže, preporučio bi iz kanjona Pive popeti sa na Durmitor i proći južnim delom prstena. 

Sretan put

Kakva je ova ruta za putovanje automobilom? Čuo sam da su ozbiljni radovi na potezu Jabuka-Pljevlja, pa bih da izbegnem taj deo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ja sam se vratio prekjuce tim putem, od granice Jabuka nekih 15 km je soder prasina radovi na putu ima 2 semafora koji se cekaju.Ali ako nije guzva moze da se podnese.Od Pljevalja sve ok normalno za voznju.

Jedino sto sam bio sokiran brojem vozila koja idu za Crnu Goru kako ce to izgledati kad se budu vracali to stvarno ne mogu da predpostavim znam samo da  ne bih voleo da budem u toj koloni pri povratku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja