Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista kod Sapca (Mk Batana)

Recommended Posts

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 6 sati, shlem je napisao:

Kako god bilo, hajde bar malo poštovanja prema poginulom kolegi.

Izvini, ali samoubice i potencijalne ubice mi nisu kolege.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Jbg @Best to mu dođe, kad bi čovek znao gde bi pao, on bi seo. 

Razumem ja tebe, i slažem se da je vožnja deleko preko crte rizika, samo mi zapara uši uvreda na račun stradalog. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Takođe treba pre raskrsnice da bude puna i znak, toga nema, šta ćemo sad?

Naravno da je on kriv zbog brzine ali su krive i vlasti, naročito ako je već ovde bilo teških udesa.

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

A mozda kada bi procitali na predhodnoj strani post koji je napisao @steefanv u kojem je objava coveka koji zivi kod mesta nesrece steknete malo drugaciju sliku i malo manje osudjujete momka koji je izgubio zivot.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A mozda bi to imalo smisla da mu je neko presekao put jer nema nigde znaka, a ovako gde je obilazio poprilicnom brzinom, da li ima ili nema znaka u sporednoj ulici je totalno nebitno. Udes je bio na glavnom putu i evidentno je kolega kriv, nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Na celoj deonici zaobilaznog puta uz sam grad ima 10ak ilegalnih iskljucenja/ukljucena. 

Nekome treba pristup do radionice, nekome za auto plac, nekome da udje u ulici da ne kruzi oko itd i napravio je sebi put.

A na bas tom ilegalnom iskljucenju za 10godine dva bajkera su izgubila zivot..

 

Da smo normalna drzava, do strane grade duz cele trase bi bila bar bankina. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@drmilan_ nisam zbog znaka pisao nego zato sto nije zvanicna raskrsnica. Znaci nema skretanja. Naravno da je momak pogresio i na zalost preskupo platio gresku ali ako nije raskrsnica nema skretanja zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 9 minuta, dvlns je napisao:

nije zvanicna raskrsnica.

Svako moguce skretanje sa glavnog puta (ulasci u njive,nelegalne raskrsnice),su opasnost koju trebamo da uocimo i da se ponasamo kao da ce vozilo ispred nas da skrene.Samo tako mozemo preziveti.

"Traktor se pretice samo na mostu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, dvlns je napisao:

@drmilan_ nisam zbog znaka pisao nego zato sto nije zvanicna raskrsnica. Znaci nema skretanja. Naravno da je momak pogresio i na zalost preskupo platio gresku ali ako nije raskrsnica nema skretanja zar ne?

Ovo boldovano važi na auto putu i na putu rezervisanom za saobraćaj motornih vozila, a na ostalim putevima vozač može da se uključi ili isključi bez obzira postoji li raskrsnica ili ne postoji li. 

Znači može da skrene na parking, u livadu, u dvorište ... (normalno, pod uslovom da tom radnjom ne ugrozi druge učesnike). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Na celoj deonici zaobilaznog puta uz sam grad ima 10ak ilegalnih iskljucenja/ukljucena. 
Nekome treba pristup do radionice, nekome za auto plac, nekome da udje u ulici da ne kruzi oko itd i napravio je sebi put.
A na bas tom ilegalnom iskljucenju za 10godine dva bajkera su izgubila zivot..
 
Da smo normalna drzava, do strane grade duz cele trase bi bila bar bankina. 
 
A kojom brzinom su išli?
Kako su se ponašali?

Uz dužno poštovanje prema preminulima...

Ako se ne čuvaš, neće ni Bog.

Tačka!

Njihova greška i ničija više, ako je ovakva vožnja...

Zašto zamenjujemo teze?

Da je normalna država, prekoračio si brzinu za +40, ostao si bez dozvole, ostao si bez sredstava kojim je učinjeno krivično delo, jer +40 je po meni KRIVIČNO DELO, jer si svestan svojih dela i činjenja dela, a olako držiš do činjenice da se može desiti nezgoda, i da može neko da nastrada.

Uvek ćemo pričati o ovome, i buniti se.

Pođimo od nas samih ...
Šta da se dete nalazilo u autu?
Šta da se dete nalazilo baš na mestu udarca?
Šta da je dete povređeno?
Šta da su veće posledice po osobe u vozilu?
Šta da je motor odleteo u pravcu ove kamere i udario u dete, ljude koji su odmarali opušteno???

Ljudi...

Uzmimo se u pamet.
Budimo ljudi, sagledamo situaciju iz svih uglova.
Niko im nije kriv, do njih samih i držanje stava ja sam Doktor, ja sam Tata, ja sam Trkač i najbrži sam i najbolji na drumu, to je moje trkalište, a saobraćaj su prepreke koje moram da izbegnem...

Super Mario???
Sega Rally???
In Real life???

To je surova istina...

Opet kažem...
Široki im putevi Gospodnji, i da ih Bog primi uz svoje skute.



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk




  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@zika56 sve stoji i ne pokusavam da kazem da momak nije preterao sa gasom ali odgovornost ministarstva saobracaja, preduzeca za puteve i mup-a postoji. Moramo vrsiti ptitisak na sve njih da svaki pojedinacni slucaj rese. Ovo kako vecina pise svodi nesrecu samo na direktne ucesnike a ovi koji su itekako odgvorni ni slovom spomenuti nisu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

To se slazem. Eto decko je bio clan moto kluba. Lepo da se momci iz moto kluba organizuju i sami naprave pritisak na lokalnu samoupravu da se na tom delu nesto uradi. Ne treba ocekivati da ce neko iz Subotice ili Pirota da resava nesto u Sapcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
@zika56 sve stoji i ne pokusavam da kazem da momak nije preterao sa gasom ali odgovornost ministarstva saobracaja, preduzeca za puteve i mup-a postoji. Moramo vrsiti ptitisak na sve njih da svaki pojedinacni slucaj rese. Ovo kako vecina pise svodi nesrecu samo na direktne ucesnike a ovi koji su itekako odgvorni ni slovom spomenuti nisu.
I???

Postaviće znakove...
Postaviće ograničenje 50 km/h...
Postaviće kamere...

Neće biti opet ovakvih vožnji???

Daj kolega, manimo se tih ispraznih priča...

Nije do "Države"...

Do nas je!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 14 minuta, TAZZ je napisao:

A kojom brzinom su išli?
Kako su se ponašali?

Uz dužno poštovanje prema preminulima...

Ako se ne čuvaš, neće ni Bog.

Tačka!

Njihova greška i ničija više, ako je ovakva vožnja...

Zašto zamenjujemo teze?

Niko im nije kriv.
To je surova istina... Opet kažem...

Široki im putevi Gospodnji.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

Ovaj decko je preterao sa gasom i to ga je na zalost kostalo zivota. 

 

Prethodni bajker je isao cak i ispod ogranicenja ali se nezgodno docekao i preminuo na licu mesta(vrat pukao ako se dobro secam). 

 

Ja sam skrenuo paznju na problem na toj deonici puta, za koji ne vidim da ce se u skorijoj buducnosti nesto resavati i zato polako i otvoriti cetvoro ociju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Zato motoklub na tu deonicu, nekoliko dana, natpisi, da se obrati paznja, malo lokalne novine a uz to odmah pritisak na lokalnu samoupravu i traziti razgovor sa predsednikom opstine itd... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@TAZZ ocigledno jako ostrasceno komentarises. Evo na primer neko iz Engleske ide motorom po Srbiji i naidje na ovaj deo puta, vozi po ogranicenju, gleda znakove jer ne zna put. Vidi ispred stoji kamion  krene lagano da ga obilazi i svirne mu, onaj ispred kamiona u tom momentu namota levo na put koji "ne postoji". Englez se uplasi i padne ne mora da pogine jel i onda do njega?

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 33 minuta, dvlns je napisao:

Moramo vrsiti ptitisak na sve njih da svaki pojedinacni slucaj rese.

ja sam prošle godine 2 puta u nekoliko minuta imao cimanja na toj deonici.Posle drugog puta je palo spominjanje Lozničana u negativnom kontekstu-diplomatski rečeno.

zadnjih par godina sa ekspanziom gradnje na mestu gde ne treba da se gradi a sve po zakonu jer su urbanisti  odlučiči  da treba se gradi biti će  sve više nesreća.Logično,više gužve -više problema.Sve javne površne zelene ili izbetonirane su zauzeli.Najnovije u Novom sadu su rauzeli sve prolaze-pasaže  po centru grada.Sad kad uđeš u centar ko pešak i hoćeš da uđeš u neki lokal ili pasaž ne možeš nego moraš da se vratiš na početak ulice pa okolo jer su sve kafiće pospajali i ispred drugih lokala a mesta za prolazak i po dužini uljice je ostalo malo pa su sudaranja neminovna a o prenošenju bolesti ili nečije intime da ne želiš da stalno izbegavaš ljude sa kojima se sudaraš  da ne govorim.Novi sad sve više liči na mali Beogred a Beograd na Atinu ili bliskoistočni grad.Uređenje površina oko novih objekata grad uglavnom brzo reši kod burazersk-čitaj partijskih investitora a zato postoje površine oko zgrada po 15 godina gde ljudi ulaze preko blata u zgrade.To je jedan od razloga zašto je pojedinačni slučaj ustvari podrška zaradi investitora da bi pre prodao stanove i po većoj ceni  .Naravno podrška nije besplatna.

Pošto  niko da podmiti neće ,pojedinačnog rešenja ovog slučaja neće biti osim ako narod ne zatalasa pa kadrovi odluče da naše pare potroše na to pa onda na sva zvona objave da je to njihova zasluga i kako oni ,,brinu,, o nama i da treba da glasamo za njih.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

E o tome pričam...

S-P-O-R-I-J-E...

evo od juče...
Ispred mene, ja uspevam ubicu da izbegnem koji prolazi kroz crveno svetlo, jer se meni upalilo zeleno i krenuo sam posle pola sekunde, sekund ...
Lik proleće kroz raskrsnicu, ja kako sam pobegao ne znam...
Vraćam fokus ispred sebe i vidim beličast dim...
Opasno puklo...


Brzina ne veća od 30tak crvenog auta....

Ali auto udara maltene u već zaustavljeno auto...
Devojka od svojih 25, sama u Seatu, udara u Astru u kojoj se nalazi žena od svojih 40+ sa dvoje dece od 11-12 godina... Dva momčića, koji su završili 5ti razred sa 5.0 prosekom...

Ne zna se gde je veća drama... Devojka izlazi iz auta, žena izlazi žena vrišti deca deca deca... Ja stajem iza, silazim sa motora, prilazim ženi, gledam unutra, deca samo uznemirena u drami, plaču vrište, žena u histeriji, smirujem...

Devojka vrišti deca deca deca...
Smirujem nju, kažem da se smire i da se sklone sa ulice, jebeni Novosadski je lutrija i kocka sa životom u ovakvim situacijama...

Prebacujem motor van kolovoza, ispod drveta, zaustavljam saobraćaj u desnoj krajnjoj traci da deca pređu iz auta i ostali... Pokušavam smiriti situaciju, svi su u šoku...

Zovem policiju, i sama situacija se smiruje posle 10-15 minuta...

Nema da je gospođa vrištala gde gledaš, šta radiš, deca mi u autu...
Možda je pomislila, jeste sigurno! Nije tako komunicirala... Bila je baš... Gospođa...

Devojka, mukica...

Svesna šta je uradila, plače zbog dece, miluje ih...

Sve je dobro prošlo na kraju. Došao ujak dece, odvezao ih na rođendan gde su krenuli, da im ne propadne ceo dan...

Odlazim posle 45-50 minuta, dolazi policija i tu se moja ljudska obaveza završila...

NIKO nije stao....
Niko nije prišao...
Niko nije pitao da li treba pomoć...
Niko nije ponudio da pomogne...

Samo sviraju, jebu majku...


Postali smo šljam planete...
0e6e2fba191e4823c777fdb55e4578b4.jpg98eb1e311327e41acd575ae9c0285a17.jpg87fd1494523d795bf1f93060f0ea36db.jpgc7ffbc87ea0dd7ac249346f8aeedda7d.jpgcdb9c2f0118c5828488011d5e6ba26bd.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Tužan 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Au brate kolika ogorcenost. Jel postojao semafor, jeste? Jel postoji jasna krivica, postoji. Jel postojala raskrsnica gde je skretao auto iz teme, nije. Jel postoji odgovornost nadleznih za divlju raskrsnicu, postoji 

 

Nece to promeniti one koji pogrese ali ne sme da dovede u zabludu one koji ne znaju put a nisu pogresili.

 

Saobracajna signalizacija je iz tog razloga ista u celom svetu da bi ti i ja znali kako da se ponasamo i sta da ocekujemo i i Sapcu i u Sao Paolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 10 minuta, TAZZ je napisao:

Postali smo šljam planete...

ovo je potpuno tačno.Ko divlje zveri smo, samo otmi za sebe.Generalno gledano nema empatije ni prema kome.o je zatzo što je vlast sišla u narod tojest povukla kadrove  nižeg intelaktualnog nivoa od pre pa je onda narod video mogućnost da  može da radi šta hoće jer prepoznaje slične sebi koji to rade.Bez obzira što se vlast non stop poziva na zakonitost ali to zato da prikaže sebe kao baš one koji drže do zakonitosti.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, Motorcyclist said:

To se slazem. Eto decko je bio clan moto kluba. Lepo da se momci iz moto kluba organizuju i sami naprave pritisak na lokalnu samoupravu da se na tom delu nesto uradi.

Video sam amblem MK Batana, dominira lik čoveka. Posumnjao sam da je ta osoba preminula, posle pogledam na netu i saznam da je uzor kluba osoba koji je obožavao vožnju na zadnjem točku i tako i poginuo.

Pitam se koliko propagiraju sigurnu vožnju?

 

MK BATANA je osnoavan 14. marta 2009.godine u secanje na naseg velikog brata i prijatelja Zorana Gavrilovica BATANU. Covek velikog srca kojeg verovatno i dosta ljudi odavde je upoznalo nas je napustio 14. marta 2005. godine,napustio nas je onako kako je najvise i voleo da vozi...na zadnjem tocku.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
@TAZZ ocigledno jako ostrasceno komentarises. Evo na primer neko iz Engleske ide motorom po Srbiji i naidje na ovaj deo puta, vozi po ogranicenju, gleda znakove jer ne zna put. Vidi ispred stoji kamion  krene lagano da ga obilazi i svirne mu, onaj ispred kamiona u tom momentu namota levo na put koji "ne postoji". Englez se uplasi i padne ne mora da pogine jel i onda do njega?
Opet ću reći...

Nije do njih...
Do nas je...

A kad se desi...
Onda je kasno...

Sve najbolje

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, sasa ns 1 je napisao:

ovo je potpuno tačno.Ko divlje zveri smo, samo otmi za sebe.Generalno gledano nema empatije ni prema kome.o je zatzo što je vlast sišla u narod tojest povukla kadrove  nižeg intelaktualnog nivoa od pre pa je onda narod video mogućnost da  može da radi šta hoće jer prepoznaje slične sebi koji to rade.Bez obzira što se vlast non stop poziva na zakonitost ali to zato da prikaže sebe kao baš one koji drže do zakonitosti.

Bez obzira što sam i sam često ogorčen na samoživlje ljudi, konstatacija da je većina takva ipak nije tačna. 

U nedelju sam imao proklizavanja i žešći pad kod Foče i apsolutno sve zaustavio svako ko je naišao (i motoristi i automobilisti) i ponudio i pružio svu pomoć koja je bila potrebna. 

Najveća opasnost je bila da neko ne naleti vozilom na desetine oni koji su pokušavali da pomognu. 

Nismo baš toliko loši (bar većina) kao što sebe često  opisujemo. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja