Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista kod Sapca (Mk Batana)

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW



Koje mesto?



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Momak je iz mk Batana... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Prolazili smo u to vreme kroz Šabac iz pravca Loznice, zatvoren je bio tranzitni put oko Šapca i u daljini smo videli rotacije i da se nešto desilo.

Pomislio sam da je verovatno motor učesnik sudara i evo bio sam u pravu.

Nije prvi put na tom pravcu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Deluje mi kao da se auto isključivao sa glavnog puta i skretao ulevo, a da ga je motor udario u zadnji desni ćošak. Malo mu je mučeniku nedostajalo da ga izbegne. Kad sreća okrene leđa... Počivao u miru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

91 год.  Станојевић Миле

... аутомобил са чела колоне је скретао у лево

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

2011 godine na istom tom mestu poginuo je decko iz MK Civije... 

 

A evo i jedna objava sa fb, od coveka koji zivi u blzini mesta nesrece

 

 

Screenshot_2021-06-17-12-42-34-997_com.opera.browser.jpg

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Ne volim da komentarišem ovakve objave ali me na to ponukao video snimak.Isparavite me ako greši, ali mi se čini da je motociklista obilazio kolonu vozina i to ne baš malom brzinom.Ako sam u pravu tako nešto se ne radi to je uvek opasno i velika verovatnoća da vas vozač automobila neće videti u retrovizoru.Moj komentar,na žalost, neće pomoći mladom izgubljenom životu.Saučešće bližnjima.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 3 sati, vazlan je napisao:

Ne volim da komentarišem ovakve objave ali me na to ponukao video snimak.Isparavite me ako greši, ali mi se čini da je motociklista obilazio kolonu vozina i to ne baš malom brzinom.Ako sam u pravu tako nešto se ne radi to je uvek opasno i velika verovatnoća da vas vozač automobila neće videti u retrovizoru.Moj komentar,na žalost, neće pomoći mladom izgubljenom životu.Saučešće bližnjima.

Ne cini ti se. Na sninku se vidi da vozila obilazi veelikom brzinom. Nema nacina da vozac automobila njega vidi, niti je pokojni kolegao mogao u obilazenju tom brzinom da vidi levi zmigavac, ako ga je bilo... 

Na zalost tragican ishod. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Od momenta kretanja u skretanje, do momenta udara je po satu na kameri prosao jedan sekund, a pri tom se ne vidi nigde motor pre toga, koja je to onda brzina bila.. pocivaj u miru druze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Napominjem da mi nije sa sigurnoscu jasno sta se zbilo i da polazim od toga da je tacno ono sto se meni cini sa snimka - da je auto propisno hteo da skrene levo, a da je motor nepropisno obilazio/preticao i da je motor kriv za sudar.

Unapred se izvinjavam ako to nije slucaj.

 

Saucesce i te trice i kucine, kul. Nego. Meni je ovde zao - nisam video da ga je iko pomenuo - vozaca kola. Ne samo da je povredjen nego ima i stetu na vozilu, o stresu da i ne govorimo. Nadam se da ce on moci da tuzi poginulog i da masno naplati povrede, stetu, pretrpljeni strah i bol od njegove eventualne imovine ili osiguranja.

Kada bi ljudi znali da ce i u njihovoj smrti njihova deca/porodica biti iseljeni zbog prinudne prodaje stana/kuce u kome zive.. malo bi vise pazili. Da ponovim, ovo se prvo odnosi na mene jer imam ustaljenu naviku da se provlacim izmedju vozila i da obilazim kolone.

 

Ne mogu da se ne setim kako su me napusili/ismejali na onoj temi gde sam pitao ko kojom brzinom vozi. Evo do cega je dovela brzina..

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Posto si vidim ispravan i savestan vozac, sto pozdravljam, iako sam nisam ni blizu toga. Moram da te podsetim, da je po pravilima saobracaja, da se kod promene pravca kretanja iz ulice u ulicu obavezno vozilo ZAUSTAVI, pravilno signalise skretanje, uveri se pogledom u retrovizor da je bezbedno po sve ucesnike u saobracaju, pa tek onda  nastaviti nameravanu radnju, narocito posto je u pitanju deo puta sa isprekidanom linijom i dozvoljenim obilazenjem.

Dakle, vozac auta je sudeci po snimku itekako imao udela u nesreci. Pricati o masnoj odsteti i slicno je ravno provokaciji, bar u ovom nasem delu univerzuma na dva tocka.

Promenio član Vuleta
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Da je vozač kaveza i uradio kao štp kažeš, teško da bi primetio ovoga što se kao budala zaleteo sa motorom. Na snimku se ne vidi baš naj bolje pozicija auta i mesto sudara, tako da samo možemo da lupetamo šta je i kako bilo, jedino je jasno da je posledica pogibije ne prilagođena brzina motocikla.

A što se tiče odštete, ako se ustanovi krivica motocikliste - tražiti štetu od osiguranja ukoliko je motor registrovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Greška vozača auta ne postoji.
Isključiva greška je motocikliste.
Preticanje kolone nije dozvoljeno.
Kretanje brzinom od 70+ u odnosu na ograničenje nije dozvoljeno i spada u bahatu vožnju, te povlači za sobom drugačije posledice.

I jeste umesno komentarisati nadoknadu štete, kako materijalne, tako i ne materijalne.
Iako smo na dva točka, ne daje nam za pravo da se bahatimo drumovima.

Opet kažem, žao mi je mladog života.
Nadrugoj temi sam napisao da je motociklista unesrećio, usrao se u život i svojoj, i drugim porodicama, kako vozaču, tako i ovim ljudima ispred čije se avlije ovo desilo. Ovaj mali momčić od 5-10 leta će zauvek u svojoj glavi imati ove scene...

Ako bi da se ubije neko...

Ne treba da divlja po drumovima...
Ima mnogo sigurnijih načina, a da ne ugrožavaju druge učesnike.

Još jednom, široki mu putevi Gospodnji!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ok možda u ovom slučaju jesi u pravu sad je ionako suvišno komentarisati o tome ali niko se ne osvrće na to kad vozači automobila naprave problem čestim oduzimanjem prednosti ili time što ne znaju čemu služi pokazivač pravca najlakše je uvek hvatati se za to da je motorista kriv uvek 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Podseti me ovo perthodno pisanje na ono što gledam svakodnevno. A to je da se kolege motoristi u velikom broju slučajeva ponašaju kao da su vozači auta DUŽNI da birnu o njima, a da oni nisu dužni da birnu o sopstvenoj bezbednosti!! Toliko nemarno se provlače, zaobilaze kolonu, voze u suprotnom smeru, da se vozači auta "muče" da izbegnu samoubice.

Ja prvi obilazim kolonu, ali pažljiovo, polako i kada uslovi to dozvoljavaju. Većina kolega to radi uvek, ko da će umreti ako se ne provuku uvek i u svakoj situaciji. A u stvari, baš je suprotno


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da se vratimo na snimak. Gde je tu kolona auta? Kolonom se smatra kada je na putu vise od 3 vozila. On je obisao jednog i bio u obilazenju drugog, i nije ga obisao na zalost. @Vuletadrug mislim da nisi u pravu. On je bukvalno doleteo, ovaj ga u retrovizor nije ni mogao videti kad je kao sto sam gore pisao u sekundi stigao ako gledamo vreme na snimku. Isto kako je ovaj duzan da se uveri da nema nikog tako je i ovaj duzan da prilagodi brzinu uslovima u saobracaju, e sad to sto ljudi na R masinama smatraju put za svoju trkacku stazu gde svi treba da paze na njih to je druga stvar. Cast izuzecima.

 

Zali boze coveka u autu, isto tako je na izlasku iz grada kod nas decko poginuo i ubio coveka u autu, a malo dete prezivelo, od golfa 1 je napravio konzervu, covek mu je presekao put, u tom momentu kad je covek otpoceo skretanje ovaj je bio daleeeeko ali ko ocekuje da na samom izlasku iz grada gde ljudi i dalje voze 50 naleti budala sa 200? Na 180 mu je ostala kazaljka...

 

28713-saobracajka-palic.jpg
WWW.SUBOTICA.COM

(04.05.2017.) - Na Segedinskom putu ka Paliću večeras oko 19 časova dogodila se teška...

 

pamet u glavu ljudi!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Iz mog licnog a i iz iskustva ostalih motorista,u saobracaju kakav je danas,preticanje samo jedno po jedno vozilo i to tako sto polako pridjes  vozilu ispred sebe i onda gas,nikako preticanje u punoj brzini.

Meni je nebitno ko je kriv,ako ja nastradam.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
pre 41 minuta, ivica744 je napisao:

Meni je nebitno ko je kriv,ako ja nastradam.

Ovo je sve što mitorista treba da zna. U saobraćaju se ponašam kao da me niko ne vidi i da su svi drugi tu samo da testiraju moje reflekse.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
Pre 8 sati, Best je napisao:

Da je vozač kaveza i uradio kao štp kažeš, teško da bi primetio ovoga što se kao budala zaleteo sa motorom.

Kako god bilo, hajde bar malo poštovanja prema poginulom kolegi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
3 hours ago, ivica744 said:

Iz mog licnog a i iz iskustva ostalih motorista,u saobracaju kakav je danas,preticanje samo jedno po jedno vozilo i to tako sto polako pridjes  vozilu ispred sebe i onda gas,nikako preticanje u punoj brzini.

Meni je nebitno ko je kriv,ako ja nastradam.

Sve potpisujem uz dodatak sirene ili ablendovanja nocu, na kratko, da budes siguran da te je video. Bolje da me psuje nego da krene u preticanje ili skretanje, sto mi se desavalo.

Neko je lepa rekao da ne mozemo mi ocekivati da ostali brinu o nama , vec to moramo sami. Kada se nesreca desi najmanje je bitno ko je kriv  nego kakve su posledice, a po motocikl su uvek vece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

I sve to lepo...

Kako ovde pričamo o motociklistima.... Tako je meni dnevni X 5 u autu, na autoputu od šlepera, kamiona, tegljača ... Rumuna, Bugara, Turaca i ostalih qratza...

Zato...

Pamet u glavu i S-P-O-R-I-J-E....

Široki mu putevi Gospodnji.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja