Jump to content

Moto Zajednica

Balkanski turistički reli 2021.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R
Dragi svi,
 
Balkanski turistički reli je osmišljen u cilju promovisanja naše zemlje, kulture i motociklističke zajednice Srbije.
 
Reli traje devet dana 02.07.-11.07.2021.  i vozi se kroz šest zemalja (Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Albanija, Grčka i Bugarska).
 
Na reliju će učestvovati oko 20 motora
 
Za devet dana učesnici će preći oko 3000 kilometara.
 
Reli nema takmičarki cilj, jer svi učesnici koji ga završe će se smatrati pobednicima.
 
Ceo reli će biti medijski propraćen u svim zemljama u kojima se vozi. 
 
U Srbiji će se prilog sa puta emitovati na televizijama sa nacionalnom frekvencijom , a i na lokalnim televizijama. Pored toga, putopis pod nazivom "Dnevnik jednog mototikliste" sa fotografijama puta će biti objavljen u časopisu Vegafgarme koji se štampa u tiražu od 30 000 primeraka i besplatno deli u apotekama, domovima zdravlja, ordinacijama. Imamo obećanje da će se deo putopisa i fotografija sa puta objaviti i u Večernjim Novostima, Blicu i drugim manjim novinama.
 
Balkanski turistički reli je u organizaciji Moto kluba  MC Sandzame.
 
Ideja je da ova manifestacija postane tradicionalna i odrzava se svake godine.
 
 
Promenio član aky
Slovna greska
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Svaka čast,
Samo mi nije jasno, jel pozivaš il se hvališ

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Upravo sada, Krmco je napisao:

Svaka čast,
Samo mi nije jasno, jel pozivaš il se hvališ

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Objavljuje, daje na znanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, aky je napisao:
Balkanski turistički reli je osmišljen u cilju promovisanja naše zemlje, kulture i motociklističke zajednice Srbije.
 
Reli traje devet dana 02.07.-11.07.2021.  i vozi se kroz šest zemalja (Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Albanija, Grčka i Bugarska).
 
Na reliju će učestvovati oko 20 motora
‚...

 

:zbunjen:    A mi?  :motka:   :neznam:   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Nadam se da će iduće godine biti ponuđeno svima da učestvuju. Ovo je sada pilot projekat. Tj. hvalim se :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Da se pohvalim i ja - ne pratim "nacionalne frekvencije"..;)

 

Promenio član ZoraNS
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ako nije tajna, ko finansira taj reli?

 

I samo neka autor vodi računa da se putopis ne zove "Dnevnik jednog motortikliste" nego da barem naslov piše ispravno...:rolleyes:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Zorane, 

 

Hvala na sugestiji. Ispravio sam slovnu gresku.

 

Reli u najvecem delu finansiramo sami. Uspeli smo da pronadjemo cetiri sponzora za sada, ali to su simbolicne sume koje ne mogu da pokriju ni deseti deo puta. Zasto je tebi to bitno?:stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 17.6.2021. at 7:50, aky je napisao:

Zorane, 

 

Hvala na sugestiji. Ispravio sam slovnu gresku.

 

Reli u najvecem delu finansiramo sami. Uspeli smo da pronadjemo cetiri sponzora za sada, ali to su simbolicne sume koje ne mogu da pokriju ni deseti deo puta. Zasto je tebi to bitno?:stabre:

 

Izvini @akyna malo kasnom odgovoru. Prethodnih četiri dana sam kružio oko Srbije sa nekoliko drugara (iz cele Srbije) sa 100% vlastitog finansiranja i objavili smo poziv na ovom forumu svima koji su zainteresovani. U ovoj jadnoj zemlji teško je naći četiri sponozora za takvu manifestaciju, a da "Luka Kebara & Co" ne podržavaju takav "projekat". Da je tu sve pošteno i čisto, bio bi objavljen poziv svima koji su  zainteresovani i ne bi bilo sve organizovano "u krugu dvojke" kao što je to ovde urađeno. Meni od prvog posta sve liči kao nagrada za regionalne "botove" koji će malo da se provode, a miris jagnjetinje da nam provlače ispod nosa. Ako se uklapamo i budemo "poslušni" vodiće i nas na besplatnu "ekskurziju" sledeće godine. 

Iskreno se izvinjavam ako su mi pogrešne pretpostavke, ali ne treba nikog da čudi zašto je opravdana moja sumnja u ovakav zatvoreni krug sponzorisanog relija. Ako je motiv i tema te priče sve to što si pomenuo, vrlo lako se u regionu mogao okupiti taj broj ljudi (i znatno više) bez ikakvih sponzora jer bajkeri često ne moraju da zavise od sponzorskog dinara za tako male turneje i projekte. Ako je to putovanje organizovano za neki zatvoreni krug ljudi (a očigledno jeste) onda nemogućnost ostalih da se priključe predstavlja čisto "pišanje po sirotinji" i nemam nameru da to pratim isto kao i "nacionalne frekvencije"...:neznam:

 

P.S. Slovna greška jeste kod ubačenog "t" u reč "motortikliste", ali stavljenje slova "r" ukazuje na nešto drugo...

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Drago Zorane,

 

Ti očigledno svoje frustracije pokušavaš da rešavaš na forumu. O kakvim ti botovima pričaš? I o kakvoj besplatnoj vožnji?

Reli smo sami finansirali , a sponzore smo kontaktirali radi budućih vožnji. Da probamo da pokrijemo određenu sumu kojom bismo umanjili troškove. Ovim sponzorstvom smo dobili 10% umanjnja troškova puta.

Ne znam ko ti je tražio da budeš poslušan i ko je pominjao besplatnu vožnju?

Očigledno si promašio temu.

Iako ne pišem mnogo, dugo sam na forumu i mnogi ljudi me znaju lično, pa tako i moje stavove o državnom finansiranju i botovima.

Zamolio bih te da ne kvariš ovu temu ovakvim glupostima.

Ova vožnja je osmišljena ove godine ovako, a ako sledeće budemo odlučili da širimo priču, pozvaćemo sve da učestvuju. 

Podsećaš me na ucveljeno dete koje nije prihvaćeno u društvo iz kraja...

Ako imaš još nešto da me pitaš, slobodno se javi na 063/298-180 da ti objasnim. Ja sam Andreja Brkić. čisto da znaš sa kim razgovaraš.

 

Živ bio!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250
On 6/20/2021 at 11:44 PM, ZoraNS said:

Izvini @akyna malo kasnom odgovoru. Prethodnih četiri dana sam kružio oko Srbije sa nekoliko drugara (iz cele Srbije) sa 100% vlastitog finansiranja i objavili smo poziv na ovom forumu svima koji su zainteresovani. U ovoj jadnoj zemlji teško je naći četiri sponozora za takvu manifestaciju, a da "Luka Kebara & Co" ne podržavaju takav "projekat". Da je tu sve pošteno i čisto, bio bi objavljen poziv svima koji su  zainteresovani i ne bi bilo sve organizovano "u krugu dvojke" kao što je to ovde urađeno. Meni od prvog posta sve liči kao nagrada za regionalne "botove" koji će malo da se provode, a miris jagnjetinje da nam provlače ispod nosa. Ako se uklapamo i budemo "poslušni" vodiće i nas na besplatnu "ekskurziju" sledeće godine. 

Iskreno se izvinjavam ako su mi pogrešne pretpostavke, ali ne treba nikog da čudi zašto je opravdana moja sumnja u ovakav zatvoreni krug sponzorisanog relija. Ako je motiv i tema te priče sve to što si pomenuo, vrlo lako se u regionu mogao okupiti taj broj ljudi (i znatno više) bez ikakvih sponzora jer bajkeri često ne moraju da zavise od sponzorskog dinara za tako male turneje i projekte. Ako je to putovanje organizovano za neki zatvoreni krug ljudi (a očigledno jeste) onda nemogućnost ostalih da se priključe predstavlja čisto "pišanje po sirotinji" i nemam nameru da to pratim isto kao i "nacionalne frekvencije"...:neznam:

 

P.S. Slovna greška jeste kod ubačenog "t" u reč "motortikliste", ali stavljenje slova "r" ukazuje na nešto drugo...

Uh, u sta se pretvori ova tema bokte …

Ne pisem previse po forumima generalno, al ovde sam se osetio prozvanim. 
Pare - to je izgleda ovde glavna tema, a kao i svugde u zemlji Srbiji i pitanje “odakle ti? ko te placa?”.
 
Da ja, iz svoje perspektive, probam da malo razjasnim neke nejasnoce, ako uspem.
 
Aj da krenem od sebe. Ucesnik sam tog “relija” i pokrivam 100% svojih troskova (a kako stoje stvari sa sponzorstvom, mozda cu morati i da prebacim tih 100% nekako). Pored mene tu je jos 15-ak i vise mojih prijatelja i brace. Ljudi uglavnom u svojim 40-ima (mada ima i mladjih, a neki su uveliko presli i 50-tu), sa normalnim “botovskim” poslovima (vozaci, vulkanizeri, cinovnici, programeri, samostalni preduzetnici, metalostrugari … sareno) i normalnim "botovskim” platama. Vrednosti motora velike vecine je u rangu izmedju 1500 i 3000 EUR (da odmah priznam, posto sam bas angazovani bot, moj vredi nesto preko 3000). Kupovani uz pozajmice, “na rate”, kredite. Motor 2010 se zove nov motor … znas ono, klasika za “botovski krug dvojke”.
I sad vidis, dodje vreme voznje, kad ono svi bi hteli na voznju a ne mogu. Jbg, u pitanju su cifre od par stotina evra. Ja pretpostavljam da se takav problem van “kruga dvojke” resava sa “ko te je*e, sto nisi skupio tih par stotina, imao si celu godinu - idemo bez tebe!”. Al’ mi “poslusni regionalni botovi” prvo probali da se interno sponzorisemo. Jbg, neko ima vise neko ima manje … al opet - nema dosta. I sad, botovi ko botovi, bez mozga,  zabidzili da nadju neki alternativni nacin da se omoguci da SVI idemo na voznju. Pa smo nasli tog Luku Kebaru & Co (ovog lika sam morao da guglam, posto nisam previse upucen u te vase estradne zvezde) koji ce da nam uleti sa 200 evra ako mu obecamo da cemo ga izreklamirati u nekom besplatnom casopisu koji se deli u apotekama i domovima zdravlja i mooozda nadjemo nacina da se negde spomene na “nacionalnoj frekvenciji”. Nasli jos 3 sponzora kojima smo obecali da cemo uciniti sve da se ime njihove cevabdzinice, pekare (il’ cega vec, posto nisam siguran ko su nam sve sponzori) negde nekako spomene kad se vratimo sa puta.
Iskreno smo se nadali da cemo svima, kao tom Luki Kebari, izvuci po 200 Evra, al nismo … jbg, davali su manje. Al nema veze, mislim da nam je dovoljno da SVI krenemo na tu voznju, ako jos malo nategnemo sa internim sponzorisanjem (otud i ona opaska s pocetka da ce neki od nas morati da prebace 100%)
Sve u svemu, mi botovi iz kruga dvojke smo uspeli da nadjemo jos tih par stotina evra koliko nam je falilo i da se tako “ispisamo” po sirotinji.
 
Koliko vidim dve stvari si grubo omasio sa svojim pretpostavkama
  1. 1. Ima ovde ljudi koji ne mogu da skupe 300-400 evra za put a Tracera kog ti vozis, koliko vidim, mogu da gledaju samo na slikama. Da si samo pokusao da preracunas o kakvim se otprilike parama radi iz informacija koje si imao gore … 15-20 ljudi, 10 dana sa nocenjima, klopa pice … pa onda uzeo koliko je to para otprilike pa lepo preracunao 10% od toga (koliko je @aky napisao da je sponzorisano), shvatio bi da si i ti licno mogao da budes jedan od vecih sponzora ovog “relija”. Onda bi procitao “izmedju redova” jos neke stvari … Al ne, verovatno mislis da svi imaju para koliko imas i ti i da se ovde radi o sponzorstvu kakvo bi ti trazio … koliko? 10000? 20000? ...
  2.  
  3. 2. U ovoj ”reli" grupi verovatno ima razlicitih politickih misljenja, ali niko, ali bas niko ne mesa politiku sa voznjom motora. Pretpostavio si da su i drugi tako politicki aktivni kao i ti, samo da su iz neprijateljskog tabora. Ljudi samo zele da provozaju svoje japanske krseve 10 dana. Neki su bili polivani vodenim topovima 90-ih, neki gutali suzavce malo skorije, neki sedeli i gledali to ne mesajuci se … ali NIKO iz te “reli” grupe ne bi prodao dupe za za interese neke politicko-kriminalne organizacije.
 
Sve u svemu, brate, ispljuvao si izuzetno dobre ljude. Toliko dobre da bi cak i tebe, tako ostrascenog, primili medju sebe kao brata najrodjenijeg.
 
 
 
Promenio član groznny
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja