Jump to content

Moto Zajednica

Skuter/motor za početnike|preporuke, savjeti

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav,

Već duže vrijeme planiram kupovinu skutera. U suštini, tražim nešto što je kvalitetno, što se neće kvariti svako malo. Žensko sam, ne bih baš sportaka. Otprilike nekih 50cc.

Dakle najbitnije mi je da je ono što ću kupiti kvalitetno, te da ima neku okej brzinu, ne bih nešto što jedva vuče.

Uložila bih cca 1000-1500€. 

Prvi put kupujem motor, tako da se unaprijed ispričavam ako sam neki termin krivo upotrijebila. 
Nadam se da ćete mi pomoći pri izboru. Koju marku da tražim? Koji model? Na šta da obratim pažnju? :D

Napomena:Živim u BiH, imam 17 godina. 

Promenio član Karolina Sucic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav. Dobrodošla.
Dobro bi bilo da se javi neko ko bolje poznaje zakone tamo...
Inače bi ti preporučio nešto malčice veće. To što si žensko i nema neke veze. Više je bitnija tvoja visina i težina (da ne shvatiš pogrešno - jer ženama je to osetljiva tema). To što imaš 17 godina je bitno samo u zakonskim okvirima...
Jel baš skuter želiš i baš ta kubikaža...?
Uglavnom, napiši konkretnije za koje namene ti treba i koliko si visoka i teška - ako nije problem.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

@Mr.Piplfoks U principu nemam definiranu namjenu, jednostavno me privlači i voljela bih da imam skuter/motor kako bih mogla ići s društvom, voziti se po okolnim selima/gradovima i sl. Nisu to sad u pitanju neke ogromne kilometraže, sve je relativno blizu, mada to ne mijenja činjenicu da želim dobar i kvalitetan motor.

Visoka sam (ili bolje rečeno niska) 162cm, a teška oko 56kg :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ne znam kako je tamo što se tiče delova za bilo šta, pa i za ono što bih ti ja preporučio...
Problem je i to što bi rekao da uzmeš nešto novije, pa naravno da i tu kubikažu ne pratim odavno. Od starijih bi ti rekao Yamaha Aerox ali to su već mnogi klinci pre tebe dobrano sahranili. Gilera DNA (da te ne zavara izgled - skuter je u pitanju) je oduvek bila egzotika - od svih skutera, ja bi lično, njega jurio.
Ukratko - treba ti dvotaktni japanac ili italijan ako si sigurno za skuter.
Mada, kažem pre bi ti preporučio da uzmeš nešto što skuter nije i ima 125 kubika, jer pretpostavio sam da je zbog društva i okolnih mesta... Nisam ni ja toliko davno bio tvojih godina, zato ti kažem. Kupiš to, možeš i po svetu (bar ja jesam).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pametno ti je to.
Nemoj mi persirati.
Iskreno, nisam mnogo stručan na polju skutera. Sve što znam su iskustva prijatelja... Kod robe koja je interesantna klincima a pritom je polovna, teško je očekivati bilo šta dobro, zato je moj savet ŠTO MLAĐE. A finansijski se svakako uklapaš.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala puno na savjetima. :)

Na koji brend/marku da obratim pažnju, što preporučate?

Šta da izbjegavam?

I ima li možda neki dio deskripcije na koji bi posebno trebala obratiti pažnju?

 

Puno pitam, znam.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Pozdrav Karolina i dobro nam dosla.

Ja mogu da ti preporucim Sym skutere. Konkretno, moja supruga vozi Sym Fiddle III i prezadovoljna je.

2015 - 2018 SYM Fiddle III 200i | Top Speed

Vozi ga tri-cetiri godine i za to vreme nije bilo bilo nikakvih kvarova. Srecno u potrazi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav, dobrodosla :D

 

Nemam iskustva i sam istrazujem koji skuter da uzmem za sebe. Ono sto sam do sad iscackao je recimo kymco. Doduse svi ovi modeli su bili jeftiniji pre nekih mesec-dva. Cini mi se da su poskupeli za 100-200e. Pogledaj modele, pa mozes dalje istraziti. 

 

Od kineskih sam nasao Trio Firefox. Oko 1250e novi. Mada ne znam da li je bas isplativ jer za 1400e prodaju i trio mustang xrs r14 125cc. 

 

Onda Peda skuteri do 50cc. Prodaju se za 1100e do 1400e. Mozes pogledati kako izgledaju na drugom linku.

 

E sa koliko je sve to isplativo i kakvi su sami skuteri, nadam se da ce nas uputiti oboje neko od iskusnijih. :D

 

 

WWW.FRENKYMOTORS.COM

skuteri, motori, prodaja, servis, kacige, oprema, rukavice, elektronske cigare, efeel

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav i dobrodosla.

Peugeot SF3 ne valja, izbaci ga iz liste.

 

Generalno gledano do prekosutra moze se tupiti koju marku/model da uzmes, slabe ces vajde imati od toga.

Moj ti je savet da prvo vidis kod koga ces odrzavati moped. Kad to saznas, otidji do coveka, pitaj za savet i poslusaj sta ce ti reci jer nije samo "kupi i vozi".... srecno!

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hjoj ali kod nas je to malo drukcije, nema bas mnogo ljudi koji se bave time ili uopce drze servis za mopede.

A i svi koji imaju su vecinom old skul, tj. nisu upućeni toliko u tim poljima.

Tako da trazim sve moguce informacije online i od ljudi koje poznajem.

Ukoliko SF3 ne valja, kakav je SF4?

I što kažete za Gilleru Runner?

 

Tražim svaku moguću pomoć, hvala svima! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Sto bi rekli, Sveto Trojstvo>Aprilija, Gilera runner, Aerox...10 praznih mesta, a za resto, nek se dogovaraju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@Karolina SucicNapisao ti je kolega gore.

Gilera Runner

Aprilia SR50

Yamaha Aerox.

Ja bih na tu listu dodao i Piaggio NRG jer je to u principu Runner sa drugacijim plastikama.

Bilo koji od ovih modela da uzmes neces se pokajati jer su to najbolji skuteri u svojoj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja