Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Interceptor 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pozdrav svima! Moje ime je Damir, iz Đakova sam, 54g i prije točno godinu dana kupio sam novi Royal Enfield Interceptor 650, Mark Three (crni sa sivim blatobranima)

Budući sam na forumu primjetio recimo tako interes i komentare, ali ne i mišljenje vlasnika, kratko dajem kako znam povratnu informaciju za prvu godinu i pređenih 6000 km. Motor ide iznenađujuće izvrsno. Gas prima bezprijekorno, glatko i snažno ubrzava. Mjenjač i kvačilo su gotovo savršeni. Kočnice su ok za brzine kojim se vozi takav motor. 

U vožnji nema vibracija, šumova, lupkanja ili slično, savršeno uglađen rad motora. U 6-toj brzini bez problema i ugodno možete voziti 60 km/h i za čas ubrzati na željenu brzinu.

Visine sam 178 i u cijelosti mi odgovara položaj nogu (blago povišen), vrlo blaga nagnutost prema naprijed, položaj baš kao na starim slikama klasika iz 70-tih ...

Ne vozim nikoga, ali pretpostavljam da i nije baš idealan (ugodan) za čestu vožnju u paru, posebno na duge staze...

Dakle, do sada ni jednog problema. Potrošnja goriva prosjek 3,4 l/100km.

Istina, motor je 47KS i toliko možete od njega i očekivati. Ne može se i ne treba uspoređivati sa snažnijim ili daleko snažnijim motorima.

Vozim se uglavnom po regionalnim cestama, najčešće 80-120 km/h (3-5 RPM), lagano uživam, ponekad ga malo stisnem i za čas je na 140-150 km/h.

Kvaliteta izrade po mojem mišljenju je solidna, ali naravno ne i na razini daleko skupljih motora.

I na kraju, prije Interceptora, 13 godina sam vozio Royal Enfield Bullet 500 (stari model), koji sam također kupio novi i bilo je to za mene vrijeme uživanja u legendi od motora.

Royal Enfield nije za svakoga, ako ste zainteresirani treba pogledati, probati i vidjeti da li Vam odgovara. Ja sam u tu marku još uvijek "zaljubljen" iz nekih razloga i zato sam podijelio svoje mišljenje. Interceptor sam naručio i uplatio bez da sam ga uživo vidio, a kamo li probao, a kada sam došao po njega, to je bilo to .

 

 

 

  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Dobro nam dosao :D

Cuo sam mnogo dobrih stvari o royalu i radio je jedan motovloger recenziju izdrzljivosti motora ako se ne varam za sve marke. I ubedljivo najkvalitetniji su bili royali. 

Nisu po mom ukusu. Volim velike i putne motore koje mogu da izdrze teret i mogu lagano da prevoze i suvozaxa i sav prtljag sto se stavi na njih. 

Ali mislim da svako ima svoj stil koji voli kod motora i gledam puno motovlogera na internetu i mnogi preporucuju da se isprobaju sve vrste motora. Za sada nisam odusevljen supermoto klasom, ali mi ADV pase. Voleo bih da isorobam sport, naked i neki veci skuter. Vozio sam beverly 500cc i bio sam zadovoljan. Ali videcemo ima jos vremena :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Dobro ti nama došao! Tog Bullita sam vozio "na izvoru", u Indiji i nije mi ostao u lepom sećanju. Bio je skoro nov i skoro ništa nije funkcionisalo kako se očekuje. Ali, možda su primerci za izvoz drugačiji. U svakom slučaju, uživaj.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pozdrav "lomitelj", sve Ti vjerujem, ali onda pretpostavljam da taj motor nije bio ispravan, servisiran, održavan i tko zna što je sve jadan prošao, velika je Indija :) Motor se može ne sviđati, ne odgovarati i ne ispuniti očekivanja, ali treba biti 100% ispravan i podešen. Moj Bullet iako sada nije tema i nakon 13 godina bio je kao novi, a vozio je kako mu je i ime, kao metak :). Istina, do Interceptora i ostalih novih modela pod zadnje, Royal Enfield bio je definitivno arhaičan, prevaziđen...sada je to ipak druga priča. Ide se i na mlađe, suvremenije korisnike. U Engleskoj je u vrhu po prodavanosti, poslije skutera. Vjerojatno zbog dobrog omjera cijene i onog što pruža, ali i slavne povijesti koju je tamo imao nekada davno...

Ja uporan, a i dalje sam ovdje u Slavoniji usamljeni jahač na legendi, klasiku, a okolo more vrlo dobrih, odličnih i skupih motora :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Svako ima neki svoj osećaj i afinitet. Ti ga voziš, uživaš i nisi jedini, naravno. Ja sam seo na iznajmljen "Bullit" sa nekoliko stotina kilometara na satu, još uvek folije na sedištu i hromiranim delovima. Nema sada sliku kod sebe ali je bio i lep na oko. Hladan nije hteo u prvu, par puta sam skakao na menjač. Kad se ugrejao, gasio se na leru i ispadao iz treće u neutralu itd. Da je moj, mnogo toga bih podesio i to bi bilo super. Tada sam stekao utisak da ga namerno prave nekako nezavršenog kako bi ga svaki vlasnik podesio prema sebi. Ja jednostavno nisam taj tip i drago mi je što si ti, kao neko ko je drugačiji, ovde, na forumu. Svako dobro.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Jedan od mojih klijenata osim Harley Davidsona, Triumpha od marta je i Royal Enfield.

Zadnja tri meseca sam imao prilike da u okviru marketinških aktivnosti vozim sve njihove modele i moram da priznam da sam oduševljen.

 

- Jednostavnost

- cena

- pouzdanost

- potrošnja

- upravljivost

- Kočnice

- motor

.....

 

I može da se lepo voze dve osobe.

Mozda ne na duže ture, ali lokalno 100-200-300km,bez greške.

 

Vozio sam Interceptora, GT-a, Hymalayana i uskoro stiže i Meteor.

 

U svakom slučaju, jedan od najstarijih moto brendova, koji je prilično kvalitetan, lep za novac koji košta.

 

Ja lično, koji vozim uglavnom ADV motocikle, rado bih posedovao Interceptor ili GT kao drugi motocikl u kući.

 

U svakom slučaju, srećno!

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Interceptor dp  svaka čast na negovanju strasti :) Pre neki dan sam svratio u moto salon baš da pogledam Interceptor, GT i Himalayan. Iskreno sasvim su pristojne izrade, klasika ja bih rekao u odnosu na određene kineske marke...nema neke razlike osim veće cene RE.

 

Interceptor je zaista zajedno sa GT modelom duh prošlih vremena i imaju posednu draž sa srećom da te služi, takođe živiš u podneblju koje je stvoreno za taj motor. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

evo "lomitelj", moj bivši Bullet da te malo sjeti na Indiju i aktualni Interceptor. 

Dobro reče, vaistinu je Kraljevski taj Royal Enfield. Pozdrav.

154.JPG

4369.JPG

re 8.jpg

re 7.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pozdrav svima,

 

evo malo dobrih vijesti o RE Interceptor 650 za one koji ga prate.

Neki dan izvršen prvi godišnji servis na 7.070 km : zamjena ulja, filtera ulja, pregled...i malo žešća proba.

Moram priznati da mi odlično izgleda i zvuči u akciji i kada ga drugi vozi...mada me malo probadalo oko srca...

Generalno, Interceptor je bez i najmanje greške, odličan !.

 

Ovu priliku iskoristio sam za ugradnju mini crash bara za zaštitu deklova motora i zaštitnih guma na prednjim amortizerima.

 

Istina, ovlašteni servis udaljen je nemalo 300 km i taj dan sam prešao gotovo 600 km, ali vrijedilo je.

Odlična usluga i pristup servisa, razumne cijene i mala jednodnevna avantura Interceptor i ja :)

 

 

 

 

RE 7 21.jpg

RE 7 21 2.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Kakav je taj sic za neke dužr ture? Nešto mi otanak? A inače motor izgleda odlično!!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Za duže ture bio bi poželjan ugodniji sic.

Royal Enfield ima u ponudi i "extra comfort - Black Premium Touring Dual Seat" koji je deblji, masivniji i ugodniji, a dobro se uklapa u stil motora. I na internetu ima široka ponuda. Hvala i pozdrav!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pozdrav svima. Evo upravo kolegi sa posla dostava isporučila kući novi Royal Enfield Meteor 350.

Probao ga i javlja da mu se mnogo sviđa :) 

E pa sad, jedva čekam da dođe, da ga vidim, čujem i ako bude sreće i probam....

 

 

 

 

 

 

meteor 2.jpg

meteor.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pljevlja/Podgorica
  • Motocikl: Zhejiang Tianying Locomotive Co. Ltd. A8 150cc (GY6)

I Meteor i Interceptor odlično izgledaju, a ovaj mali naslon na Meteoru mi je najjaca stvar, kad bi postojali neki aftermarket nasloni za vozača na skuteru, to bih prvo kupio, kao u Easy Rider-u ( glupo, znam ali šta ću) :jee:

 

@Sasha P Koja je cijena Himalayan-a u Srbiji (nisam odavno provjeravao ali koliko se sjećam, 2020. ili 2021. trebala je da započne proizvodnja unapređene verzije), kakvi su utisci kupaca?


edit: našao temu sa svim info

Promenio član pljevljak
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Danas mi je rođendan i kolegice i kolege na poslu su me obradovale sa najljepšim poklonom :)

Znaju oni što ja volim i prave su kolege :)

 

 

sat.jpg

Promenio član Interceptor dp
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pozdrav svima. 

evo samo da javim povratnu informaciju vezano za Royal Enfield Interceptor-a 650 za kolege i kolegice koji ga prate i zanima ih.

Ovih dana "proslavio" drugi rođendan, prešao 11.300km, napravljen redovan godišnji servis, sve savršeno funkcionira kao prvog dana bez i jedne greške ili primjedbe. Veoma sam zadovoljan i uživam baš u svakoj vožnji. Potrošnja je i dalje 3,5 l/100km iako nakon uhodavanja vozim malo "življe" :)  Definitivno kod Royal Enfield Interceptora nema sumnje u kvalitetu i pouzdanost, sve ostalo je stvar izbora, stila, želja, mogućnosti i potreba. Sretna sezona svima! Damir

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Kakav je servisni interval? Meni su rekli na svakih 5.000 štelovanje ventila a na 10.000 zamena ulja

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Đakovo, HR
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ulje mašine, obavezno nakon prvih 500km, nakon toga 1 godišnje ili max. 10.000km. Isto tako i filter ulja.

Ventili - kontola, intervali isto kao i ulje (nakon prvih 500km, nakon toga svakih 10.000km...).

Zračni-vazdušni filter, zamjena svakih 10.000km ili jednom godišnje. 

Ulje kočnice svakih 20.000km ili 2 godine.

Svječice i filter goriva svakih 20.000km.

Tako piše u knjizi održavanja i bio bi uslov garancije 3 godine ili max. 40.000km.

 

(Moje mišljenje je da je za ulje 10.000 previše)

 

Pozdrav.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, 00vladan said:

Kakav je servisni interval? Meni su rekli na svakih 5.000 štelovanje ventila a na 10.000 zamena ulja

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
 

Pre će biti obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja