Jump to content

Moto Zajednica

Kvalitetan izbor za mladji Skuter 50cc

Recommended Posts

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Pozdrav svima,

 

Nemam dovoljno iskustva sa skuterima pa mi trebaju misljenja i savjeti. U potrazi sam za malo mladji skuter za sina  2015 pa nagore. Izbor je suzen na Peugeot Speedfight 4, Yamahu Neos ili Aeros, Gileru runner 50. Budget je oko 2000 E
Naravno neki drugi predlozi su dobrodosli ako imate kakav savjet. Prvenstvene kvalitete koje trazim su da model nema pretjerano mnogo problema tokom eksploatacije, model koji ce se lakse prodati za godinu i po kad bude spreman za A kategoriju i tako to..

Vidim da se vodi i polemika da li 2T ili 4T pa me i tu zanimaju vasa misljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Što se tiče 2T VS 4T, sva je prednost na 4T sem snage

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Po meni je 2T bolji izbor. Od održavanja vodi računa da imaš 2t ulja za mešavinu, da mešač radi i jednom godišnje možeš da skineš auspuh da spališ garež zbog mešavine. Ide ko nevreme za svojih 50 kubika. Imao sam gileru stalker, vazdušara. Nikad nikakav problem a išla je preko 80kmh sa mijih 100 kg.

e80186ab42d88531cc7703f9a2ed34cf.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Pozdrav svima,
 
Nemam dovoljno iskustva sa skuterima pa mi trebaju misljenja i savjeti. U potrazi sam za malo mladji skuter za sina  2015 pa nagore. Izbor je suzen na Peugeot Speedfight 4, Yamahu Neos ili Aeros, Gileru runner 50. Budget je oko 2000 E
Naravno neki drugi predlozi su dobrodosli ako imate kakav savjet. Prvenstvene kvalitete koje trazim su da model nema pretjerano mnogo problema tokom eksploatacije, model koji ce se lakse prodati za godinu i po kad bude spreman za A kategoriju i tako to..
Vidim da se vodi i polemika da li 2T ili 4T pa me i tu zanimaju vasa misljenja.
Imam peugeot speedfight 3, 2014 godiste vazdusno hladjenje. Motor presao 9000km a kupljen kad je imao 5000km predjenih. Na motoru uradjen prenos stage 6 i sportski auspuh, posjedujem sve racune da su dijelovi novi i stare dijelove na uvid da motor nije ubijan. Cijena 1600e i nalazim se u Prijedoru. Ako Vas zanima pišite slobodno za slike i detalje..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre sat vremena, niksastanisavljevic je napisao:

Imam peugeot speedfight 3, 2014 godiste vazdusno hladjenje. Motor presao 9000km a kupljen kad je imao 5000km predjenih. Na motoru uradjen prenos stage 6 i sportski auspuh, posjedujem sve racune da su dijelovi novi i stare dijelove na uvid da motor nije ubijan. Cijena 1600e i nalazim se u Prijedoru. Ako Vas zanima pišite slobodno za slike i detalje..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvala. Razmislicu. Zasad razmisljamo o 4-ci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја би Кимко ставио у ужи круг. Дефинитивно Априлија СР и Џилера Ранер негде 2017 годиште иду најбоље без неких вечих преправки, али и Кимко Сипер 8/9, Агилити 16+ су одличне машине које обечавају. Може и неки кинез као Италџет и слично али такав че најбрже дочи до тренутка: спотрско ово, спортско оно, па бољи старт, па да вуче боље на узбрдицу, па мааало веча крајна брзина ....итд.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

@Pirotehnicar sve zavisi sta sin voli, za 2000e moze da se uzme odlican mlad skuter.

Sa velikom cetvorkom nema greske, Aerox, Runner, SR, NRG, dosta dobro drze cenu. Kao sto kolega iznad mene rece nema greske ni sa Kymco-m. Ja bih zaobisao 4T jer ispod 125ccm ne ide nikako, samo penzionerska voznja.

Pozelece on ubrzo da to ide malo bolje tako da se ne bi izlagao dodatnom trosku za neki auspuh i stelovanje gledaj neki koji vec to ima.

Od mana znam za sledece (iz iskustva drugih):

Aerox - sediste za suvozaca lose izvedeno

Runner - malo veca potrosnja

SR - pre sam slusao da se zale na direktno ubrizgavanje, ne znam kakvi su mladji modeli i da li postoje sa karburatorom

NRG - isti agregat kao u Runner-u, ne znam mnogo o njemu, redje se vidja od ostalih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Maloprije izadjem na pus pauzu kad pred kancelarijom Speedfight 4. Pomalo me razocarao...
Sat skoro da ga i nema, neki minimalan displej, kao na biciklu. Ne znam samo sta od informacija i moze da stane na njega a da bude vidljivo i pregledno. Vazdusno hladjenje, nazad dobos, viljuske vec "propiskile" ulje (a u najgorem slucaju je star 6god.).

Ovaj primjerak izgleda sasvim ocuvano ali mi nesto ne odaje neki utisak kvaliteta, lici mi na nekog kineza. 
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Stalker me koštao tad 2008 me 1000 evra sa 5000 km na satu. Drugar ga je kupio novog u radnji, išo na brod, reče da oće da proda i ja uze. Odmah sam zamenio orginalne gume kramponke sa normalnim dunlop gumama. Orginalni auspuh sam zamenio sa gianeli silencerom koji je baš za tu mašinu. Koštao je 100 evra. Bez ikakvih kitova, dodatka išao je odlično al sa oštrom vožnjom je trošio oko 3l. Isti agregat 2t vazdušaru nosio je runner, nrg, tuphon i mislim aprilija sr... Reče neko da 4t ne ide nikako i ko što rekoh u toj kubikaži ih ne bi razmatrao uopšte. Ako baš mora 4t i ima uslova za A1 onda bar 200 kubika. Neki X8, beverli i sl. .ffaa6d7663109024f17ffc4769b73ea4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Hvala Ekipa na posvecenom vremenu.
Izbor je pao na Apriliu i Piaggio NRG.
Danas ce se pogledati i ako bude ok nesto ce se i kupiti. Uradicu update sa slikama ako se i pazari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Kupljen Piaggio NRG Power 50  2020god. 

IMG-1b17903e50d30c0d0fa8d7ec740aa198-V.jpg

Promenio član Pirotehnicar
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 25 minuta, niksastanisavljevic je napisao:

Nek je sa srećom!emoji3.png

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvala, prenijecu Milosu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 24 minuta, Cvijanović je napisao:

Opa... Ovo je da ostane u kući. Srećno! 

Hvala. Itekako. Sitno preko 1000.na satu. Bez packe i jos skoro godinu i po.u garanciji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Odličan izbor, ova mašinica vuče odlično, plus je dugotrajna. Kao što neko reče ovo da ostane u kući i da služi 20 godina bez većih problema.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja