Jump to content

Moto Zajednica

Moto vikend Trebinje 2021

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, zika56 said:

Ja sam juče oko šest krenuo iz Trebinja prema Nikšiću, ispred Vilusa sam skrenuo levo prema Bileći (sa crnogorske strane jezera), put najbolji koji sam u životu video za vožnju motora. Od Tjentišta počinje kišica i oblači o kišna odela, oko pola deset izlazimo iz Foče i desetak kilometara dalje (ispred mesta Ustikolina), na izlazu iz leve krivine (desno je obala Drine) zadnja guma gubi kontakt i kreće u klizanje i sledi pad (sa oko 110-120 km/h). 

Supruga i ja se klizali po asfaltu 40-50 metara, motor otišao još dalje i završio u jendek pored Drine. Jedva smo ga izvukli nas desetak uz pomoć konopaca.

Motoristi i ovog puta pokazali solidarnost, a isto tako su i vozači automobila ponudili i pružali pomoć. 

Ja prošao bez povreda, supruga lakše povredila rame, BMW ostao bez vizira, displej na instrument tabli uništen, nosač fara i instrument table pokrivljeni, polomljeni podizači upravljača, bočni kofer otpao, .... 

Uglavnom sam za oko sat vremena osposobio motor i nastavili put (još oko 350 km) 

Rezime oko uzroka udesa:

Jeste bio mokar asfalt, jeste bilo i neke masnoće na asfaltu, ali mislim da su Gume Mitas Terra Force (koje sam montirao pre petstotinak kilometara) potpuno neupotrebljive na mokroj podlozi. 

Vozio sam ja u ovakvim uslovima i po kiši mnogo agresivnije bez ikakvih problema sa drugim gumama (uglavnom Metzeler Tourance ili EXP). 

I da se zahvalim svima koji su nam se našli da pomognu kada je trebalo, a bilo ih je. 

Hvala! 

p.s. 

Samo još da napomenem da je moto skup u Trebinje bio predivan doživljaj, organizatorima i meštanima svaka čast kako su nas ugostili. Susreti sa prijateljima, nova poznanstva,... 

Trebinje predivan grad, a isto tako i okolina i putovanje do tamo i nazad. 

A ovaj incident u povratku ni malo mi nije pokvario utisak oko ovog putovanja niti mi je smanji doživljaj. 

Ti ako si išao na GP Deleuša, tu nisam išao ali mi je poznanik rekao da je s crnogorske strane prerađen u 3 trake, 2 uzbrdo 1 nizbrdo.

 

Što se guma tiče - na BMW K1100RS vozim s Metzelerom Z6 i nikad bolje gume na kiši nisam imao!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 hours ago, Surla85 said:

Nemojte kukati,uvek ima gore ;)

Trebinje-Neum :)

20210612_161706.jpg

20210612_162639.jpg

Plužine - Foča preko GP Hum/Šćepan polje:

 

Taj me put neće vidjeti s motorom, a bogme ni sa autom, dok ne naprave pošten put sa 2 trake. Ovo sad je katastrofa, i sramota za državu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Zavisi ko kakav motor ima.

I ko sta ocekuje.

Meni je bilo ok,priroda,nema saobracaja,po makadamu sam 2-gom vozio,1 nisam mogao,samo tamo gde je mekan u 1 drzi korman sa dve sake :)

Cak mi je i taj krug najmanje potrosio benzina.

Nije mi samo jasno kako i od cega oni ljudi tamo zive.

Imam i video zena snimala,al ne znam ubaciti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
44 minutes ago, Surla85 said:

Zavisi ko kakav motor ima.

I ko sta ocekuje.

Meni je bilo ok,priroda,nema saobracaja,po makadamu sam 2-gom vozio,1 nisam mogao,samo tamo gde je mekan u 1 drzi korman sa dve sake :)

Cak mi je i taj krug najmanje potrosio benzina.

Nije mi samo jasno kako i od cega oni ljudi tamo zive.

Imam i video zena snimala,al ne znam ubaciti.

Ja ako ima i par stotina metara makadama, izbjegavam put kao kugu. Touring motor od 290 kg, neka, hvala, po makadamu ne idem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, lestra je napisao:

Uz duzno postovanje (mozete mi otac biti) mislim da je ova brzina prevelika za los put po kisi sa nekim koga volis iza sebe...Ne znam...Nije meni do mene, boli me uvo, nek crknem, ali da se voljenoj nesto desi, ne bi sebi oprostio nikad.... :/

Uvek vozim za 20-30% manjom brzinom od one koju ja mogu da savladam, a isto tako i od one koju omogućava put u realnim uslovima i koju motor može bezbedno da podnese u tim uslovima. 

Ne vozim ekstremno niti agresivno, imam neki svoj stil vožnje i iskustvo,  .... 

I ovog puta ništa nije bilo drugačije i ni na kraj pameti mi nije palo da u ovoj krivini (sa uslovima koji su vladali) može da dođe do klizanja. Jednostavno je granica za proglizavanja bila još uve daleko od onoga što sam ja učinio. 

Jedino objašnjenje je da se prikupilo više razloga (i kiša i loš asfalt i neadekvatna guma) što je dovelo da se olupam u vožnji koja nije trebalo da bude nebezbedna. 

U svakom slučaju još jedno iskustvo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Uz duzno postovanje (mozete mi otac biti) mislim da je ova brzina prevelika za los put po kisi sa nekim koga volis iza sebe...Ne znam...Nije meni do mene, boli me uvo, nek crknem, ali da se voljenoj nesto desi, ne bi sebi oprostio nikad.... 
Nije taj put uopste los, cak sta vise odlican je, nego je verovatno naleteo na neku masnocu, ili nesto klizavo, a gume koje ne podnose mokro i eto ti rezultat. Verujem da brzina nije u ovom slucaju bila presudan faktor nesrece. Hvala Bogu da su dobro prosli, bez povreda a motor ce napraviti

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ti ako si išao na GP Deleuša, tu nisam išao ali mi je poznanik rekao da je s crnogorske strane prerađen u 3 trake, 2 uzbrdo 1 nizbrdo.
 
Što se guma tiče - na BMW K1100RS vozim s Metzelerom Z6 i nikad bolje gume na kiši nisam imao!!!
Tako je Gp Deleusa, nisu 3 trake, 2 su trake ali je put nov i sa jako malo saobracaja sa vrhunskim krivinama sve do Vilusa. Sto kaze@zika56 najbolji put koji sam vozio motorom ikada, vec sam pisao o tome. Ono je cista perverzija

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
56 minutes ago, zika56 said:

Uvek vozim za 20-30% manjom brzinom od one koju ja mogu da savladam, a isto tako i od one koju omogućava put u realnim uslovima i koju motor može bezbedno da podnese u tim uslovima. 

Ne vozim ekstremno niti agresivno, imam neki svoj stil vožnje i iskustvo,  .... 

I ovog puta ništa nije bilo drugačije i ni na kraj pameti mi nije palo da u ovoj krivini (sa uslovima koji su vladali) može da dođe do klizanja. Jednostavno je granica za proglizavanja bila još uve daleko od onoga što sam ja učinio. 

Jedino objašnjenje je da se prikupilo više razloga (i kiša i loš asfalt i neadekvatna guma) što je dovelo da se olupam u vožnji koja nije trebalo da bude nebezbedna. 

U svakom slučaju još jedno iskustvo. 

Bosna je puna asfalta koji je gladak kao staklo, gdje je ostao sam bitumen a tockovi raznijeli agregat.

 

A ne dam vam Bog naici kad je mokro na GP Bijaca, onaj kratki komad BiH autoputa kod vodopada Kravice: kod bosanskih kucica je cementna glazura tako glatka, da mi motor i pored ABS-a koji se aktivirao nije htio stati ni po relativno suhom. Kocio cizmama, i Boga molio da se ne zakucam u auto ispred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Na skupu od svih motora  20% GS 1200 i 1250. Prvi put u zivotu sam video na jednom mestu 4-5 komada Bandita velikog obradovao se :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

 

pre 13 minuta, Nebojša S je napisao:

pronađi uljeza  ;)

 

 

IMG-8550.jpg

Ако је Kawa твоја видесмо се у суботу на перионици. :) (ако није била још која иста)

pre 3 minuta, filipfg je napisao:

Na skupu od svih motora  20% GS 1200 i 1250. Prvi put u zivotu sam video na jednom mestu 4-5 komada Bandita velikog obradovao se :)

Где 20%, пола скупа GS-ови.:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Žao mi je samo što nisam upoznao mnoge ljude sa ovog foruma uživo, a imao sam želju...bar pivo zajedno da popijemo. Planirao sam da dođem do Užica, pa sa vama zajedno na put. Međutim, iz Bgd sa Ade krećem (po dogovoru par dana ranije) sa tri drugara na dva motora, crvena honda cbr 1100 xx i plavi hyosung 650. Na Umci nam se pridružuju dve yamahe 1300 fjr... Rekoh sebi, gde ćeš ti sa trotinetom među motore ? 

Pratio sam ih svuda, niko nije leteo, normalna vožnja. Užice smo prošli pre 11 h. Zato smo se mimoišli... Biće prilike još...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Cilindar
  • Motocikl: Honda

Domacinima kao i uvijek svaka cast na organizaciji i hvala na svemu.A od motora vidjeh i dosta novih afrika,mada se ni stare jos ne predaju.

IMG_20210612_160724.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 6/13/2021 at 8:57 AM, SlobodanR1 said:

Vrh, kao i uvijek..

IMG_20210612_111930.jpg

Video sam ovu kacigu i memorisao, odseli ste u hotelu SAN - zar ne.  Ako si to ti - dok si se odjavljivao dole na recepciji u nedelju , ja sam sedeo iza i pio kafu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Ja nzm sto si toliko razocaran tim putem, meni to uopste nije lose, cak sta vise uvek volim tuda da vozim s





Nije taj put uopste los, cak sta vise odlican je, nego je verovatno naleteo


Ahahahahaaaa nema za tebe lošeg puta. Džabe ljudi troše slova
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 9 minuta, Grnca je napisao:

Video sam ovu kacigu i memorisao, odseli ste u hotelu SAN - zar ne.  Ako si to ti - dok si se odjavljivao dole na recepciji u nedelju , ja sam sedeo iza i pio kafu.

I ja sam bio u hotelu SAN :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
3 minutes ago, DjoleLO said:

I ja sam bio u hotelu SAN :)

Eto , mali svet, vec neko vreme nosim na prednjem blatobranu nalepnicu BJB - u slucaju da se negde sretnemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs




Ahahahahaaaa nema za tebe lošeg puta. Džabe ljudi troše slova
Bas naprotiv, ako nesto ne volim to je da vozim losim putem. Ali ovi putevi sto su pominjani zaista nisu losi, nisu idealni ali su sasvim korektni. Svake godine po nekoliko puta tuda vozim i uvek sa osmehom na licu.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ala ste se nauzivali (neko je malo istanjio dzepove zbog padova, ali dok su samo novci, sve je ok), divota!

Jedan od susreta o kojima sam mastao a i dalje mastam. 

Tolike sam motore spremio drugima da odu, a eto, sebi nikad nisam uspeo da dam vremena da ga posetim. 

Bice prilike, nadam se.

Pucajte neke fotke, snimke, sveee!!!

P.S. @zika56, dobro ste prosli, srecom. Malo me cudi, s obzirom na iskustvo, da si se uzdao u pneumatike koje ne poznajes. Ja sam za poslednjih 14 god omazao samo jednom. (Da ne cuje zlo) i to sa tudjeg NSRa kog sam spremio Bogovski. Sve uradjeno, uvozavam motor da vidim da li je sve OK. Nove gume, oribane nakon montaze i odmascene. Drze... ja otvaram koleno u levoj sa nekih 40 km/h i motor nestane ispod mene. A ujutru krecem svojim motorom ka Istanbulu. Mislim da nikad nisam bio tako ljut na sebe!!!!! Verovao sam pneumatiku glupavom, a nisam ga poznavao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ala ste se nauzivali (neko je malo istanjio dzepove zbog padova, ali dok su samo novci, sve je ok), divota!

Jedan od susreta o kojima sam mastao a i dalje mastam. 

Tolike sam motore spremio drugima da odu, a eto, sebi nikad nisam uspeo da dam vremena da ga posetim. 

Bice prilike, nadam se.

Pucajte neke fotke, snimke, sveee!!!

P.S. @zika56, dobro ste prosli, srecom. Malo me cudi, s obzirom na iskustvo, da si se uzdao u pneumatike koje ne poznajes. Ja sam za poslednjih 14 god omazao samo jednom. (Da ne cuje zlo) i to sa tudjeg NSRa kog sam spremio Bogovski. Sve uradjeno, uvozavam motor da vidim da li je sve OK. Nove gume, oribane nakon montaze i odmascene. Drze... ja otvaram koleno u levoj sa nekih 40 km/h i motor nestane ispod mene. A ujutru krecem svojim motorom ka Istanbulu. Mislim da nikad nisam bio tako ljut na sebe!!!!! Verovao sam pneumatiku glupavom, a nisam ga poznavao.

 

Gume sam isprobao kočenjem (na mokrom i suvom) i delovalo je da dobro drže. Međutim izgleda da je pored mokrog asfalta tu bilo i neke masnoće. 

A moja supruga je dan nakon udesa ipak morala da se javi kod lekara (bol u ramenu i skočnom zglobu) i ispostavilo se da ima naprsnuća kostiju i u skočnom zglobu i u čašici ramena, a uz to je i zglob u ramenu "ispao" pa su to vraćali (pod totalnom anestezijom). 

I tako sada "uživa" sva ugipsirana. 

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

Gume sam isprobao kočenjem (na mokrom i suvom) i delovalo je da dobro drže. Međutim izgleda da je pored mokrog asfalta tu bilo i neke masnoće. 

A moja supruga je dan nakon udesa ipak morala da se javi kod lekara (bol u ramenu i skočnom zglobu) i ispostavilo se da ima naprsnuća kostiju i u skočnom zglobu i u čašici ramena, a uz to je i zglob u ramenu "ispao" pa su to vraćali (pod totalnom anestezijom). 

I tako sada "uživa" sva ugipsirana. 

Dobro ste prošli moj Žiko......kako je moglo.Videli smo se i ja sam subotu bez problema stigao kući.Bilo je kiše od Foče do granice ali sam išao iza oblaka po mokrom asfaltu.....i da gume metzeler,kakav mitas,sava.......

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 8 sati, Grnca je napisao:

Video sam ovu kacigu i memorisao, odseli ste u hotelu SAN - zar ne.  Ako si to ti - dok si se odjavljivao dole na recepciji u nedelju , ja sam sedeo iza i pio kafu.

E jeste, znam da su bila dvojica iza..jedan je odmah za mnom izašao, vozi Harlija, da to nisi ti :) .. Ih šteta, bar kafu da smo popili tvog nika sa foruma bih se sjetio :) 

@DjoleLO Znači tvoj Bembas pokraj koga smo balili na parkingu :), moj crni kec je bio kraj njega 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da ne pišem mnogo.. Odlična vožnja, kvalitetan vikend, prelep put (kad se uzme u obzir da smo iz VA krenuli preko debelog brda) sve ostalo je bilo pista :) Priroda nestvarna, ne normalno mnogo motora i tako dalje i tako bliže..

IMG-727fa98fcdeff2b1b268ed480c5c8942-V.thumb.jpg.ed3e7556407a52396782cea44b7433f7.jpgIMG-5c893c8a36d0ef754f3ea1bbcf7ebcb1-V.thumb.jpg.472e92f502126bc487a4d3293b33fe07.jpgIMG_20210611_194720.thumb.jpg.858eb37b5a60724dd7246838287d1184.jpgIMG_20210611_164650.thumb.jpg.9ad7e5ac3995e849a72e61618d76034e.jpgIMG_20210613_105656.thumb.jpg.5e51e2673e6a982d9a4b9482773cd9e3.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 8 sati, DjoleLO je napisao:

I ja sam bio u hotelu SAN :)

I ja sam bio u hotelu San, sivi Scarabeo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja