Jump to content

Moto Zajednica

Moto vikend Trebinje 2021

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Čekam drage mi kolege i drugare zr. , bgd. , kg., va. u 11h u Čačku i krećemo. Idemo preko Višegrada.

 

Pauza i klopa u Višegradu / ćevapi kod Anike, vidimo se na putu ili u Trebinju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Neko je pao odmah na ulazu u Bosnu, na 1km od graničnog prelaza. 

Poprskala je kiša, i asfalt je postao klizav.

Policija je obezbeđivala mesto, pored parkirana 2 motora i stoji samo jedan motorista.

Nadam se da je drugi OK.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Samo da se javim, stigli juče oko 18h bez problema .

Ide Scarabeo, za sve pare !:)

Uskoro opširnije...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Svaka čast ...
Zna li neko , može li se na kraju u cg iz bih bez da uslove tranzit , test i sl. ...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Hteli smo da idemo, ali u prethodnim postovima je objašnjeno zašto ne može.

Međutim, malopre saznam da su mnogi danas išli i vratili se bez problema. Na granici su sve puštali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Od oktobra prošle godine zeleni karton nije potreban za ulazak u BiH. 

Od zemalja u okruženju potreban nam je za Makedoniju i Albaniju. 

Promenio član stari roker
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Stigao sam u Bgd iz Trebinja oko 19:15 h, bez problema. Drugar je na potezu od Gacka ka Tjentištu proklizao, srećom bez većih povreda, obrijao levu stranu, štender, menjač, poluge. Petom ga dovezao do Beograda. To je bio jedini (njegov) problem.

Inače, organizacija moto skupa u Trebinju je za mene (početnik) bila vrhunska. Znam da će neko uvek nešto "naći" da mu ne odgovara, ali ja sam prezadovoljan. Svima. Hvala vam !

Put koji sam ja prešao sa skuterom je moj lični podvig. 1060 km je ispit i za vozača, i za vozilo, pogotovo što nas je sve kiša pratila " i tamo, i vamo".

Drago mi je da sam ove godine bio deo ove manifestacije. Toliko od mene ...

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Išao sam danas sa dva prijatelja autom iz Sarajeva (krenuli u 4 ujutro) za Beograd da primimo 2. vakcinu protiv Covid-19, preko Mokrog, Romanija, Sokolac, Han Pijesak, Vlasenica, Zvornik, Loznica pa na Šabac. Prvi put u životu išao tim putem, prije kad bih za Bg, išao na Višegrad, ili Bijeljina - Sr. Rača. Vraćali se istim putem, naišli na GP Šepak/Trbušnica oko 14:45 i iznenadilo me odakle toliko motora iz suprotnog smjera jer pojma nisam imao odakle dolaze. A još me više (neugodno) iznenadilo očajno loše stanje kolovoza na većem dijelu trase od raskršća Pale/Sokolac pa sve do doline Drine -  rupe, pukotine, krpanje bitumenom, špure od kamiona, nagibi krivina u pogrešnom smjeru pa te centrifugalna sila baca IZ krivine, odronjeno kamenje, razni predmeti koji leže po putu. Dosta je i nepreglednih krivina i sekcija puta uopće, jer ipak je to davno građeno pa su i elementi puta više iz doba 1960ih, a ni vegetacija se ne potkresuje jer je održavanje puta nikakvo.

 

Ne znam da li je kasnije tokom dana došlo do pljuska - no razmišljao sam o tome kako se na takvoj oranici od ceste ne bih volio s motorom naći ni u najidealnijim uslovima, a kamoli po kiši ili ako se smračuje. Predjeli jesu zadivljujuće ljepote, ali kako uživati u pogledu ako stalno moraš paziti hoćeš li iskriviti felgu, ili naletiti na nešto pa da te baci s puta? Na žalost je BiH puna takvih puteva i to čak i kad se radi o nekim od veoma frekventnih putnih pravaca (npr. Olovo - Kladanj preko prevoja Karaula, ili od Foče preko Šćepan Polja ka Nikšiću), pa se na kraju sam sebi čudiš ako se s kakvog izleta uspiješ vratiti u komadu i bez štete na motoru :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja nzm sto si toliko razocaran tim putem, meni to uopste nije lose, cak sta vise uvek volim tuda da vozim s uzivanjem. Vlasenica- Zvornik nov asvalt a i ovo ostalo je skroz pristojno da se jako lepo vozi. Nisi ti prijatelju prosao preko Debelog brda da vidis sta je los put

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
6 hours ago, Nole Bg said:

Ja nzm sto si toliko razocaran tim putem, meni to uopste nije lose, cak sta vise uvek volim tuda da vozim s uzivanjem. Vlasenica- Zvornik nov asvalt a i ovo ostalo je skroz pristojno da se jako lepo vozi. Nisi ti prijatelju prosao preko Debelog brda da vidis sta je los putemoji23.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Oko Vlasenice jeste novi (vidi se dosta svježe jer još nisu isfarbali linije) ali prije toga prema raskršću ka Palama, a i od Zvornika do mosta u Šepku je loše - no ovaj zadnji dio je bar na ravnome, nije u brdima.

 

Meni je neka mjera, za naše uslove, put Sarajevo-Mostar-Metković - za njega se može reći da je u dobrom stanju i da se može uživati bez prevelike opasnosti. Još jedino da privedu kraju onaj nesretni tunel Crnaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Meni je Tjentište tragedija od puta, sve ostalo je prihvatljivo..Susret, kao i uvijek, opravdao sva očekivanja. Jednostavno kad cijeli grad diše tih par dana u duhu susreta, ne može da omane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Takođe, put od Podgorice ka Nikšiću je u radovima, na par mesta, sve makadam, rupe

Kao i put do graničnog prelaza jabuka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 11 sati, Blaza je napisao:

Stigao sam u Bgd iz Trebinja oko 19:15 h, bez problema. Drugar je na potezu od Gacka ka Tjentištu proklizao, srećom bez većih povreda, obrijao levu stranu, štender, menjač, poluge. Petom ga dovezao do Beograda. To je bio jedini (njegov) problem.

Inače, organizacija moto skupa u Trebinju je za mene (početnik) bila vrhunska. Znam da će neko uvek nešto "naći" da mu ne odgovara, ali ja sam prezadovoljan. Svima. Hvala vam !

Put koji sam ja prešao sa skuterom je moj lični podvig. 1060 km je ispit i za vozača, i za vozilo, pogotovo što nas je sve kiša pratila " i tamo, i vamo".

Drago mi je da sam ove godine bio deo ove manifestacije. Toliko od mene ...

 

Ja sam juče oko šest krenuo iz Trebinja prema Nikšiću, ispred Vilusa sam skrenuo levo prema Bileći (sa crnogorske strane jezera), put najbolji koji sam u životu video za vožnju motora. Od Tjentišta počinje kišica i oblači o kišna odela, oko pola deset izlazimo iz Foče i desetak kilometara dalje (ispred mesta Ustikolina), na izlazu iz leve krivine (desno je obala Drine) zadnja guma gubi kontakt i kreće u klizanje i sledi pad (sa oko 110-120 km/h). 

Supruga i ja se klizali po asfaltu 40-50 metara, motor otišao još dalje i završio u jendek pored Drine. Jedva smo ga izvukli nas desetak uz pomoć konopaca.

Motoristi i ovog puta pokazali solidarnost, a isto tako su i vozači automobila ponudili i pružali pomoć. 

Ja prošao bez povreda, supruga lakše povredila rame, BMW ostao bez vizira, displej na instrument tabli uništen, nosač fara i instrument table pokrivljeni, polomljeni podizači upravljača, bočni kofer otpao, .... 

Uglavnom sam za oko sat vremena osposobio motor i nastavili put (još oko 350 km) 

Rezime oko uzroka udesa:

Jeste bio mokar asfalt, jeste bilo i neke masnoće na asfaltu, ali mislim da su Gume Mitas Terra Force (koje sam montirao pre petstotinak kilometara) potpuno neupotrebljive na mokroj podlozi. 

Vozio sam ja u ovakvim uslovima i po kiši mnogo agresivnije bez ikakvih problema sa drugim gumama (uglavnom Metzeler Tourance ili EXP). 

I da se zahvalim svima koji su nam se našli da pomognu kada je trebalo, a bilo ih je. 

Hvala! 

p.s. 

Samo još da napomenem da je moto skup u Trebinje bio predivan doživljaj, organizatorima i meštanima svaka čast kako su nas ugostili. Susreti sa prijateljima, nova poznanstva,... 

Trebinje predivan grad, a isto tako i okolina i putovanje do tamo i nazad. 

A ovaj incident u povratku ni malo mi nije pokvario utisak oko ovog putovanja niti mi je smanji doživljaj. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@zika56

Vi ste dosta ranije krenuli od nas, mi smo iz Trebinja krenuli oko 9 i 20. 

Ono na Tjentištu je zlo od puta ; masno, klizavo, kišica, ja kreten stavio veliki vizir na skarabea, mislio bolje ću da prođem ako bude kiše, a ono još gore, ne vidi se ništa...mnogi koji su me obilazili su videli kako mi na svakoj uzbrdici dupe igra, a na nizbrdo ispred krivina moram bukvalno da stanem, da bih prošao...a gume prošle godine stavio Mitas tf. Na pravcu (po kiši) ide 80 - 90 bez problema, a krivine, uh...

Najvažnije je da ste vas dvoje dobro. To sam isto rekao i kolegi koji je pao iza mene (neki Huosung 650). Motor, gomila gvožđa, napraviće se. I vi i on ste stigli kući posle pada. To je važno...

Al se raspisah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

A i ja da se zahvalim kolegama (i u njegovo ime) koji su stali i pomogli mu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
31 minutes ago, zika56 said:

 (sa oko 110-120 km/h). 

 

Uz duzno postovanje (mozete mi otac biti) mislim da je ova brzina prevelika za los put po kisi sa nekim koga volis iza sebe...Ne znam...Nije meni do mene, boli me uvo, nek crknem, ali da se voljenoj nesto desi, ne bi sebi oprostio nikad.... :/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja