Jump to content

Moto Zajednica

Lampica za ulje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pozdrav ljudi, mozda je bilo o ovome ali ne mogu da nadjem.

 

U pitanju je Yamaha Majesty 250 DX 1999 godiste, upalio mi je lampicu za ulje na nekih 3km od kuce, dosao do kuce seo u kola, kupio ulje, sipao sve kako treba, ali nece da ugasi lampicu. Sta moze to da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако при мерењу је добар онда је индикатор, а ако је низак онда најверојатно регулатор притиска заглављен на отворено.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ako nemas predvidjen pritisak nemas ni podmazivanje a to moze biti fatalno po masinu.Imas samo jednu boju lampice tj samo je crvene koja se gasi kada god upalis masinu?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Vrvtn nema pritiska e sad sto treba proveriti mozda je kao sto kolega napisa rasteretni ventil,mozda laze davac a mozda i pumpa,zapusenje,stanje motora...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Kad dam kontakt, pustim struju, sijala je tipa 2 sekunde i gasila se.. a sad se vise ne gasi i ako sam zamenio ulje. Mozda je pumpa jer sam sipao 1.4l i pokazuje da je na max ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Dam kontakt i pustim struju, ona se tad upali i sija par sekundi i kad se ugasi ja ga tad palim. I nije se palila nikad u voznji, nego samo kad dam kontakt i pustim struju tih par sekundi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Aha e onda je to nesto svojstveno skuterima ipak mora neko ko ih vise poznaje da ti odgovori ja znam kako na kolima tako na velikim motorima,zaverglas pritisak odspoji s mase automat ulja i lampica se ugasi

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pa tako i ovde ona sija samo dok je kontakt dat i kad ga upalim to je to, ne sija vise.. Ja sam se upravljao po kolima da sacekam da se ugasi lampica prvo.. Hvala ti u svakom slucaju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Postoji tema o Majesty-ju na forumu i mog prijatelja@Majesty 250DX ... Ako neko zna o istoj sve to je on.

R.TAPATALK.COM

Pozdrav svima, nov sam u svemu ovome! Posedujem yamahu majesty 250 1997 god (nema se para za vise ), pa bih zamolio sve koji imaju iskustva (kilometre i kilometre) da me posavetuju na sta da obratim paznju prilikom odrzavanja i kako da je odrzavam, koje su mane itd... Takodje bih voleo da ucestvu...


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne znam za tvoj skuter, kod mene se lampica upali kad dam kontakt i svetli dok ne upali. Cim upali, lampica se gasi i to je signal da je sa pritiskom ulja sve ok i da se agregat podmazuje.

Jedino kad menjam ulje i filter, lampica svetli jos 5-10 sekundi po paljenju motora, dok ulje prodje kroz filter i svuda redom..

Ne bih ja to vozio na tvom mestu, to moze da bude sitnica (da ti je pritisak dobar nego da je samo nesto indikator zabagovao), ali moze da bude i krupnica - da ti pumpa za ulje ne radi i da se agregat ne podmazuje. Ako ga tako vozis, rizikujes generalnu posle 2km voznje.

 

Edit. Tebi se lampica gasila PRE nego sto zaverglas?! Uf, onda nemam pojma..

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Pa tako i ovde ona sija samo dok je kontakt dat i kad ga upalim to je to, ne sija vise.. Ja sam se upravljao po kolima da sacekam da se ugasi lampica prvo.. Hvala ti u svakom slucaju
Pa onda se vratimo na pocetak i proveru pritiska i sve ce ti biti jasno...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@Ivanrsvb jedino ako to moze nekako kod mene u garazi, jer iskreno ne vozi mi se sa upaljenim lampicom

 

@Štef mnogooo poruka ima, nisam mogao naci, a nisam ni 5% procitao :(

 

 @ParadajzTurista moze da bude i sitnica i krupnica

Nista sutra cu da vidim da nadjem nekog da mi izmeri to pa da vidim sto mi je ciniti..

Hvala vam u svakom slucaju svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ja imam aparat za merenje sa nekoliko adaptera nzn koji je navoj davaca?Jesi BG i okolina?Ma nikako nije za voznju sa lampicom koja svetli ni sekund da radi a kamoli vozi

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Onda nemam pojma.. ako je to ispravno tako, to je onda neki drugi mehanizam..

 

Po mom rezonu, ta se lampica na kontaktu pali da ti signalizira da je ispravna.. a kad motor upali i kad se postigne pravilan pritisak ulja u sistemu (tako sto pumpa za ulje potera ulje kroz sve kanale), to ulje tamo pritisne neki feder ili nesto na indikatoru za ulje.. i prekine el. kolo lampice i to je signal da je sa pritiskom sve ok..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код неких модела Јамахе индикатор је исти и за ниво уља и за притисак. Тебе најверојатно зеза ево да кажемо сељачки "пловак" који мери ниво уља. Код тебе није пресудан баш притисак уља јер су свугде кугличасти лежајеви, али то треба да се детаљно провери.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Радилица добија уље преко странично декло где су намотаји, ту је семеринг који је сигурно веч укручен и потрошен. Провери и уљну пумпу, репарирај ако је потребно.
И да, регулатор притиска код тебе нема.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
@Ivanrsvb jedino ako to moze nekako kod mene u garazi, jer iskreno ne vozi mi se sa upaljenim lampicom
 
@Štef mnogooo poruka ima, nisam mogao naci, a nisam ni 5% procitao
 
 @ParadajzTurista moze da bude i sitnica i krupnica
Nista sutra cu da vidim da nadjem nekog da mi izmeri to pa da vidim sto mi je ciniti..
Hvala vam u svakom slucaju svima
Zato i napisah da se obratiš kolegi Majesty 250DX

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja