Jump to content

Moto Zajednica

Todorović - Balosava

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sto se tice usluge  i opremljenosti prodavnice sa opremom su losi. Mrzi ih da ti skinu jaknu sa ofingera da probas , a kad god pozoves da se raspitas za neki artkal a nemaju ga na stanju uvek stize za dve nedelje i tako u nedogled. Matori  servisira svoj motor kod njih i zadovoljan je.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

znam ih godinama,a nisu se bas ovajdili od mene jer uglavnom sam odrzavam motor,ali i pored toga znaju da izadju u susret tipa uzmi deo doneces pare ili donesi plocice za stelovanje ventila zamenicu ti za odgovarajucu debljinu,a to siguran sam ne bi rekao ni jedan serviser...izbegavanje starijih motora i krseva je normalno,tu se rad tesko naplacuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Koliko vidim u Srbiji je bas nezahvalno biti majstor. Ako radiš kako treba (menjaš loše delove, stavljaš nove ispravne sa garancijom, ne krpis i ne vezujes zicom, zakazujes prijem, ne piješ rakiju pivo sa musterijama) onda si papren, sisas na nulu, bezobziran, neposlovan, itd itd.

 

Ako odbiješ takvu mušteriju a on ode kod nekog što krpi krpljeno onda se kaže, eto taj majstor mi uradio za 10% od cene i sve radi isto potpuno kao i da je novo stavio.

 

Ako se ipak usudis da krpis(da bi nekima izašao u susret koji ne mogu da plate realnu cenu) onda nisi majstor ako nisi uspeo da zakrpis po nekim povoljnim cenama i u neko dogledno vreme.

 

Stvarno nezgodno :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: yamaha mt01

Из Подгорице им довео интрудера. Јављам исход поправке, а за сад имам јако позитиван утисак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

Ja planiram kod njih da kupim motor u narednih mesec dana. Da li znate da li papirologiju mogu da resim na licu mesta ili treba vremena za to. Nisam u zemlji par poslednjih godina. Pa nisam najbolje upucen kako prenos i registracija funkcionisu.

Btw jako mi je drago sto sam procitao ovoliko dobrih stvari o njima. Ja sam iz Valjeva, ali planiram da dodjem u Balosavu po bajk. Nadam se da necu pogresiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja od 30.08. čekam termin za servis. Do sad sam samo dobio cene za deo usluge. Već se razmišljam da odem negde u Bg, što mi je 200km, ali nemam normalan bliži servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

200km nije puno. Ako ćeš time da dobiješ sigurnost i mir da se bzvz ne nerviras oko tudjih gluposti.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Treba da zamenim svećice, kočiono ulje, antifriz, možda prekontrolišem ventile, sinhronizujem usis, pomoću SDS dijagnostike podesim TPS i STPS. Osim ovoga, neki opšti pregled, savet ako još šta treba. Najviše mi je za ovaj STPS jer sam ga greškom pomerio kada sam podešavao TPS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja bio pre neki dan da kupim neki motor, imaju najmanje 15 motora u servisu i jos toliko ispred. Guzva im je ogromna i ne mogu stici svima po zelji da ugode :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne treba da ugadjaju, nego da usluzuju i za sta na kraju uzmu novac.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

Ne treba da ugadjaju, nego da usluzuju i za sta na kraju uzmu novac.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

 

 

To si upravu 100 posto. Bitno da su strucni i produktivni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Bio sam kod njih u prolazu i rekoše zakazuju 4 dana u napred. Ok, nikakav problem. Evo čekam gotovo mesec dana samo da mi se da termin, bilo kad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Bobane , Raus iz Kraljeva ti je blizi a po meni dosta odgovorniji od Gagija. Rade pedantno i precizno, sve po manuelu. Moj burazer je kod njih odrzavao iKLEa i stroma i bio zadovoljan.

Ja cu moj motor isto kod njega voziti kad nesto zatreba. Kad vidis njihove motore (od matorog i sina) bice ti jasno kakve su picajzle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Danas na ulazu u Kg.ostanem u defektu, otiso mi lezaj zadnjeg tocka,sta cu okrenem Gagija objasnim sta i kako je, samo je rekao budi tu dolazi kombi za tebe.Utovarili  motor stigli u servis,u kratkom roku zamenjen lezaj i ja nastavio dalje,veoma profesionalno i odgovorno ophodjenje prema musteriji.

E da, dok sam cekao kombi stao je kolega sa crvenim GS-om i ponudio svaku pomoc,ovim putem mu se zahvaljujem.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posto u temi nije dugo pisano, evo da je ozivimo malo. Culi smo sve lepo o njima, ali nazalost mi smo imali nimalo lepo iskustvo, jako lose, aljkavo, ne profesionalno. Sto se mene tice sve najgore, treba ih zaobici u sirokom luku. Oglasili su motor Honda deauvil koju kolega @Štef trazi i ceka. Pri tom se nikad ne javljaju na tel i u sub ih nekako dobije i jos juce se cuju i kao jutros dolazimo da pogledamo i ako je motor dobar kupuje ga. Mi stigli u Balosavu ljudi sinoc prodali motor. Ajd sto nisu sacekali da pogledamo motor kao sto bi trebalo, kao sto je bilo dogovoreno, nego sto nije niko se udostojio da javi da ne dolazimo. Znaci izgubio si vreme, potrosio gorivo i nikom nista. Bas sam popizdeo, indijanci najgori sto se mene tice. To se ne radi tako

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Prvi motor  sam vozio kod njih, sve sto je trebalo odradili su super. Sad kupio drugi, zovem ih jer treba da se resi problem na motoru i oni mi ladno kazu da ne prihvataju motore sa kvarom, a koji oni nisu servisirali?!?!?! Do sad ih hvalio i preporucivao, od danas vise ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ne razumem kako ne prihvataju motrore sa kvarom  :staa2:  :stabre:

 

Ako misliš da im vratiš ili da ti srede - poprave / otklone kvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 56 minuta, DarkoČa je napisao:

Ne razumem kako ne prihvataju motrore sa kvarom  :staa2:  :stabre:

 

Ako misliš da im vratiš ili da ti srede - poprave / otklone kvar

Kako ne razumeš, stvar je prosta, Gagi možda smatra da se tu već izređalo XY majstora i sada takav motor dolazi kod njega. Imaju majstori takva iskustva a ne samo Gagi i niko ne voli takav pristup, najgore raditi iza nekoga pogotovo ako taj prvi ne poznaje dobro temu niti ima adekvatan alat. Ne može se pohvatati ko je šta radio, kao podmetanje kvara i kviz za pronalaženje rešenja. Samo to može da bude problem da ga ne primi, ništa drugo.

Ako to ipak nije slučaj onda neka mu vlasnik objasni da je kupio polovan motor i vozio 1god kada je nastao kvar i da insistira da ga oni prvi pogledaju/poprave.

Ako tada neće da ga primi i zakaže termin ako je u gužvi sada onda je po sredi nešto drugo u Balosavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 12 minuta, GixxerK6 je napisao:

Kako ne razumeš, stvar je prosta, Gagi možda smatra da se tu već izređalo XY majstora i sada takav motor dolazi kod njega. Imaju majstori takva iskustva a ne samo Gagi i niko ne voli takav pristup, najgore raditi iza nekoga pogotovo ako taj prvi ne poznaje dobro temu niti ima adekvatan alat. Ne može se pohvatati ko je šta radio, kao podmetanje kvara i kviz za pronalaženje rešenja. Samo to može da bude problem da ga ne primi, ništa drugo.

Ako to ipak nije slučaj onda neka mu vlasnik objasni da je kupio polovan motor i vozio 1god kada je nastao kvar i da insistira da ga oni prvi pogledaju/poprave.

Ako tada neće da ga primi i zakaže termin ako je u gužvi sada onda je po sredi nešto drugo u Balosavi.

Ok, tvoje viđenje stvari i slučaja. Što naravno može da bude X razloga koje kolega u gorepomenutoj poruci nije napisao već šturo i direktno, bez obrazloženja. Ne pravdam nikoga, ali kada ovako pročitam volim da mi jasno objasne u čemu je problem, zbog čega je nastalo a ne prema pretpostavkama, koje svako može shvatiti kako on lično želi, već prema činjenicma. Jer možda će nekome značiti - pomoći u odabiru sledećeg, budućeg servisera.

 

Donekle razumem servisere, koji imaju takav stav i ne žele da upadaju u probleme, objažnjenja , kada primaju Motore koje je već neko detaljnije obrađivao, i kako ne bi kasnije imali još veću muku bolje da odbiju, što u ovom slučaju kolegi jeste smetalo i ima takav odgovor. Na žalost

 

Kolegi želim da brzo i bez poteškoća reši anomalije na Motoru i puno sigurnih km.

Promenio član DarkoČa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@DarkoČa

Ako si iz Čačka provozaj se do Marinkovića pa mu ispričaj priču, skočiće do plafona :)

Za @nekac89 opcija je i Marinković ali je savet da mu iskreno kaže za njega poznatu istoriju motora, koji je kvar i da li je neko otklanjao kvar pre Marinkovića ako će ga voziti kod njega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja