Jump to content

Moto Zajednica

Filteri, lanac, ulje i svecice

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Ovako.... 

 

Mnogo me interesuje koje i sta je sve najkvalitetnije i najvaznije me je naci najbolje sredstvo za podmazivsnje lanca. Za to nisam siguran sta mi je majstor preporucio jer sam zaboravio... 

 

Za filtere me interesuje koja marka je najbolja i najkvalitenija, kao i za svecice i ulje. 

 

Za svecice sam od svih cuo da je iridium majka... Ali za moj model naprimer je prejaka. 

 

Ulje oduvek koristim Motul i ne znam dali je ipone bolji pa ocu da vidim vasa misljenja i zelim da vidim sta forumasi kazu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Neka moja vidjenja i iskustva na ovu temu

Podmazivanje lanca je cista formalnost jer lanci imaju gumice sa strane ili O-ring ili X-ring tako da je mala osovinjca unutra podmazana, spoljno podmazivanje je radi sprecavanja korozije lanca tako da bilo koje sredstvo koje ne steti gumicama je super, bitno je samo da se redovno cisti.

Sto se tice filtera za vazduh definitivno K&N jer je dugotrajan i moze da te sluzi dugo ako ga odrzavas set za odrzavanje njega nije skup ali on jeste, na duge staze mislim da se isplati

Filter ulja svaki je dobar za to ne mora preterano da se brine samo da se menja redovno.

Svecice iridium jesu dobre jer su dugotrajne i interval zamene je oko 60 000 km tako da je to u vise nego super, svecica ne moze da bude prejaka za motor, svecice se razlikuju po elektrodi i zbog toga je iridium najskuplji jer je ujedno i najdugotrajniji

Ulje za masinu koristi ono koje je proizvodjac preporucio, sto se tice brenda motul je sasvim ok samo ako nije neka kopija jer znam da se dosta kopira, sto ye tice gradacije skoro svi proizvodjaci preporucuju 10w40 ako si umeren vozac koriti to ako si neko ko przi masinu koristi 10w50 ili 10w60

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 9 minuta, siboj je napisao:

Neka moja vidjenja i iskustva na ovu temu

Podmazivanje lanca je cista formalnost jer lanci imaju gumice sa strane ili O-ring ili X-ring tako da je mala osovinjca unutra podmazana, spoljno podmazivanje je radi sprecavanja korozije lanca tako da bilo koje sredstvo koje ne steti gumicama je super, bitno je samo da se redovno cisti.

Sto se tice filtera za vazduh definitivno K&N jer je dugotrajan i moze da te sluzi dugo ako ga odrzavas set za odrzavanje njega nije skup ali on jeste, na duge staze mislim da se isplati

Filter ulja svaki je dobar za to ne mora preterano da se brine samo da se menja redovno.

Svecice iridium jesu dobre jer su dugotrajne i interval zamene je oko 60 000 km tako da je to u vise nego super, svecica ne moze da bude prejaka za motor, svecice se razlikuju po elektrodi i zbog toga je iridium najskuplji jer je ujedno i najdugotrajniji

Ulje za masinu koristi ono koje je proizvodjac preporucio, sto se tice brenda motul je sasvim ok samo ako nije neka kopija jer znam da se dosta kopira, sto ye tice gradacije skoro svi proizvodjaci preporucuju 10w40 ako si umeren vozac koriti to ako si neko ko przi masinu koristi 10w50 ili 10w60

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Hvala. Pa ne znam meni je ovaj majstor pominjao za svecice da je iridium nesto za moju masinu jaci da mi ne treba takva svecica, da se obicne stavljaju ne znam iz kog razloga tacno kako je rekao, ali eto... Hvala na preporukama i na svemu uvek gledam najkvalitenije da stavljam u motor. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Za tdm 850 stavi Denso od 350 dinara i teraj, ako imas odgovarajuci kljuc stavi i 2 u rezervu i ne razmisljaj. A tog majstora sto ti za traktor kao sto je TDM tako nesto kaze slobodno promeni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja