Jump to content

Moto Zajednica

Motor se ponekad ugasi kad ubacim u prvu brzinu.

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha R6

Pozdrav svima,

nov sam ovde i nadam se da ce mi neko od Vas pomoci. Kupio sam Yamahu YZF R6 2001 godiste. Motor je extra ocuvan i u globalu sam prezadovoljan istim. U toku voznje je sve ok. Imao sam neka sitna ulaganja, kvacilo je bilo u losem stanju ali to je sanirano. Motor mi se ugasi u toku voznje, kad ubacim u prvu brzinu, da usporim, stanem ili skrenem, ugasi se istog trenutka. Ali ne bas uvek i to me jos vise buni. Povezivao sam to sa kvacilom i nakon popravke istog jedno krace vreme nisam primetio taj prob. A ubrzo se opet vratilo na staro. Kad sam zvao majstora koji mi je popravljao i servisirao sve ostalo,u glasu sam cuo zbunjenost i onda konstataciju da mi je otisao prekidac. Na pitanje koji prekidac, dobio sam odg pa ima ih vise, dovezi pa cemo videti. 

Jel imao neko slican problem i jel zna o cemu je rec? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Prekidač ćopave možda? Verovatno je na to mislio, i verovatno ćeš isto mišljenje da dobiješ i ovde.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Problem je sto prekidac copave ako prekida, prekida u bilo kojoj brzini. I cesto se javlja problem kad se vozi po neravnom. Meni se ovde cini da je problem nizak broj obrtaja na leru i/ili neki problem sa dovodom goriva/karburatorima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha R6

I ja mislim da ako je problem u ćopavoj, gasio bi se u bilo kojoj brzini. 

Na leru mi je broj obrtaja na oko 1500. Ako smanjim onda se gasi sam nakon obicnog turiranja. Ali majstor kaze da je to sasvim normalno za starije motore. I iskreno primetim nekad neravnomeran rad i blago povecanje i smanjenje istog na leru.

Pre par dana sam imao situaciju kad je poceo da me zeza motor, da mi je pumpa za gorivo radila kao luda, bez prestanka je upumpavala gorivo kad dam kontakt. Ali opet, to se samo jednom desilo za sve ovo vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uz duzno postovanje, majstor nije u pravu...

Ako je sve ispravno, motor mora da radi kako treba. Problem postoji, samo da se nadje uzrok. A ja ciljam na karburatore/dovod goriva.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja na mom motoru imam problem sa senzorom nogare jer je jedna opruga oslabila pa nekad pri ubacivanju u prvu motor cimne dovoljno da aktivira senzor i ugasi agregat. Isto tako u toku voznje, pogotovo ako je u makar srednjim obrtajima, ukoliko potrefim dovoljno veliku rupu senzor se aktivira i ugasi agregat na momenat uz plamicak na auspuhu. Nikad nije ispoljavao simptome koje si ti opisao tako da cu se sloziti sa kolegom iznad, problem nije u senzoru nogare. Cak i da imas senzor na rucici kvacila imao bi drugih problema da je do tog senzora. Nakon svega procitanog mislim da je vreme da promenis majstora

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Verovatno je zapušena ili prjava ler dizna.To je čest slučaj kod starijih motora.Trebaš proveriti i relej pumpe za benzin.Uglavnom ovaj majstor ti ništa trajno popravio nije.Verovatno je skarabudžio ono što je prethodno radio jer ti se problem vratio brzo.Slažem se sa predlogom da ga menjaš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
On 7.6.2021. at 5:42, icecool je napisao:

Verovatno je zapušena ili prjava ler dizna.To je čest slučaj kod starijih motora.Trebaš proveriti i relej pumpe za benzin.Uglavnom ovaj majstor ti ništa trajno popravio nije.Verovatno je skarabudžio ono što je prethodno radio jer ti se problem vratio brzo.Slažem se sa predlogom da ga menjaš.

Nije ti star motor kao sto kazes... 

2001 nije strasno... Znam da je vec napunio 20.. Ali ja imam tdm iz 92... Radio sam kompletan servis oba karburatora i sad ide kao podmazan. Ako si blizu temerina ili ako mozes nabaviti prevoz (posto vidim da imas i hamburg u mestu) odvezi ga do Saleta majstora. Ja sam kod njega bio i svi su mi ga preporucili. Za 1 dan je sve popravio namestio dao mi savete sta i kako. Mozda i ti imas problem sa karburatorima. Meni je jedan dobijao vise goriva i izbacivao visak, a pre toga i ja sam imao problem sa ler gasom. Oprugica mi je otisla na jednom karburatoru. Moguce da je do toga. Ako znas sam da rasklopis motor, tj. Plastike i ako mozes sam da skines tj, samo da podignes rezervoar da vidis karburatore, pogledaj dali imas oprugice na gasu i upali motor da vidis kako rade karburatori. Ako se jedan ne otvara na malim obrtajima kada ga upalis to je do oprugica i verovatno ce ti trebati servis karburatora. :D

Nije jeftino unapred da ti kazem ali jednon odradis i miran si :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Verovatno sam greškom citiran, ali koristim priliku da pozdravim i preporučim Saleta.Nema greške, u ravnoj Vojvodini u TOP-3, jedno od sigurnih mesta za servis i popravku motora je kod njega.Za Kawasaki No-1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Dap... Video sam zx1000r kod njega 

Bio je u delovima sad se blista prelepo ga je odradio. Ako mozes idi kod njega. Ne znam sta drugo da ti kazem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja