Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB 450s

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kao sto svi vec znate da sam preko zime uradio generalnu motora ovih dana sam resio da uradim i generalnu estetskom izgledu i bacio se na posao :wink:.

Motor je ofarban u crvenu boju iz moto programa, malo tamniju nego sto je bila ranije.

Bilo je nekih 10-ak prelepih boja i dvoumili smo se izmedju crvene i zute, vise zlatne (videcete na slici) ali nazalost ofarbali smo u crvenu.

Meni se iskreno zuta/zlatna mnogo vise svidja jer je futuristicka i naglasenija ali nema veze, sta je tu je.

I crvena ima svoju prednost posto bolje prilici motoru starije proizvodnje kao sto je moj :).

Da ne pisem vise nista pogledajte sami slike pa prosudite kako vam izgleda.

 

la1fz_dscn2328large0ou.th.jpg

eogL7_dscn2329large3tj.th.jpg

tTAjZ_dscn2333large9rz.th.jpg

QhHNn_dscn2336large7xc.th.jpg

3aDcF_dscn2339large1ld.th.jpg

Rezervoar smo ispravili.

F8Pe9_dscn2346large3lr.th.jpg

5Uled_dscn2347largece9.th.jpg

cxjur_dscn2351largebu6.th.jpg

oJtKd_dscn2353largedh8.th.jpg

404.jpg

Chi8c_dscn2355largeyh2.th.jpg

VQOuY_dscn2357largesk0.th.jpg

Prvi sloj baze-siva metalik.

XE6TL_dscn2358largeqc5.th.jpg

404.jpg

404.jpg

DsOpZ_dscn2361largeko4.th.jpg

rMyuG_dscn2362largesn0.th.jpg

404.jpg

utFk5_dscn2364largekt2.th.jpg

irhHT_dscn2366largenc8.th.jpg

aakkT_dscn2367largeqn5.th.jpg

Rasturena masina ceka jutarnje sklapanje.

404.jpg

404.jpg

WfUpM_dscn2375largecr5.th.jpg

Poredjenje boja.

bKAf8_dscn2380largegs9.th.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

Sta kazete na "ogledalo" a? :wink: (da napomenem, motor NIJE poliran).

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ljudi, sto se tice majstora za sedista, kontaktirajte me nasao sam jednog odlicnog blizu mitrovice. Zakazao mi je kada da mu dovezem motor i zavrsio sediste za nesto manje od pet sati. Taman za to vreme dodjete u zajebanciju kod mene. Presvlacenje i oblikovanje sedista je meni naplatio 2000din. ja sam prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Narucicu neke nalepnice u skladu sa motorom kad budem imao vremena a mozda i stavim onakve kakve su bile fabricke ako budem uspeo da nadjem.

Videcu vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Lepo je ispalo farbanje. VIdi se da radionica u kojoj radis ( znam da je porodicna firma) odradi posao kako treba.

I od sada nemoj da se zalis, sto treba da radis tamo, nego lepo nauci posao, isplatice se sigurno. :D I ti ces jednom ovako.

Kao sto je neko vec ranije rekao, ako budes i ti ovako radio, pogace ces se najesti od farbanja, pa cak i kolaca! :D

Jos jednom, svaka vam cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Lepo si to odradio . Svidja mi se pogotovo sto si ceo postupak i faze prikazao na fotkama. Takodje imam od skoro isti model motorcikla kao i ti cak u zutoj boji, ali u saobracajnoj dozvoli pise model pc 17. Ne spominje se kao HONDA CB 450 nego kao HONDA PC 17. Verovatno je greska bila pri prvoj registraciji ili uvozu . Cak nema ni podataka o ovom motoru na netu, ili ima jako malo, pa me zanima kako se snalazis za tehnicke podatke i upustva gde to mogu naci ili skinuti sa neta . Ako imas neku ideju daj molim te napisi nesto o tome. Takodje bili ko ko cita ovu poruku ako moze pomoci na ovo pitanje bio bih mu zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

I meni u saobracajnoj pise PC 17 a za tehnicke podatke sam se snasao na www.louis.de

Tamo ti pise sve sto je potrebno.

Ako te interesuje nesto konkretno oko Honde, pitaj slobodno, posto je kod mene vec dve godine i znam dosta toga o njoj.

 

P.S. Kad si kupio Hondu, koje god, koliko presla, koliko para...?

Napisi nesto vise o njoj.

 

Ne znam da li si video temu ali moja je na prodaju. :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Pa ovu moju sam kupio pre oko 15 dana u Nem. dobio sam je sa jos jednim skuterom u kompletu za 800 evr. Ona je 89` presla oko 67000. Ne znam da li je to mnogo ili nije ali koliko sam video nije nigde ogrebana, ima orig bateriju i retrovizore sa okruglim staklima. Akril zuta boja sa crnim ramom. Gume nove sa brkovima na njima koje se jos nisu skinule sa gazeceg sloja. Mislim da sam dobro pazario. Prevoz me je kostao za hondu i skuter PGU (PGU je 50 ccm) 200 evr i jos po 250 za carinu porez i stediterske usluge za svaki motor . Znaci 800+200+250+250= 1500 evra

registracija i osiguranje jos 100 evr za Hondu.

Elem imam i jedan problemcic sa ovim skuterom , a to je kad upali jako lose prima gas, rekao bih da radi kao kad kod auta ima kasno paljenje .Posto se u ove dvotaktne ne razumem mnogo predpostavljam kao da je auspuh zapusen i da me to zeza. Ako ko ima ideju sta bi to moglo biti zivo me zanima da ga se resim sto pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Zameni svecicu na skuteru. Ja sam imao isti problem, bunario kao da je tanker sa dizel motorom i na kraju glupa sveca. Probije pa ne probije. Makar krenes od jdnostavnijeg, jeftino je, a ionako je verovatno za menjazzu iako ona ne pravi mozda problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Pa ovu moju sam kupio pre oko 15 dana u Nem. dobio sam je sa jos jednim skuterom u kompletu za 800 evr. Ona je 89` presla oko 67000. Ne znam da li je to mnogo ili nije ali koliko sam video nije nigde ogrebana' date=' ima orig bateriju i retrovizore sa okruglim staklima. Akril zuta boja sa crnim ramom. Gume nove sa brkovima na njima koje se jos nisu skinule sa gazeceg sloja. Mislim da sam dobro pazario. Prevoz me je kostao za hondu i skuter PGU (PGU je 50 ccm) 200 evr i jos po 250 za carinu porez i stediterske usluge za svaki motor . Znaci 800+200+250+250= 1500 evra

registracija i osiguranje jos 100 evr za Hondu.

Elem imam i jedan problemcic sa ovim skuterom , a to je kad upali jako lose prima gas, rekao bih da radi kao kad kod auta ima kasno paljenje .Posto se u ove dvotaktne ne razumem mnogo predpostavljam kao da je auspuh zapusen i da me to zeza. Ako ko ima ideju sta bi to moglo biti zivo me zanima da ga se resim sto pre.[/quote']

 

Motor ti je farban posto takva zuta boja ne postoji u fabrickom izdanju motora. 67000km za taj motor nije malo ali nije ni mnogo jer ako se cuvaju, ne akaju a dobro odrzavaju mogu preci cak i do 90000-100000km bez generalne.

Neka ti je sa srecom i redovno kontrolisi ulje za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Ovo za skuter prvo:

Probao sam prvo svecicu da zamenim i nasao sam orig NGK za njega (po katalogu), ali mrka kapa ista stvar nista nije bolje. Zatim sam sredio ono kvacilo i prenosni kais , ponovo isto, e sad treba da ocistim auspuh pa da vidim sta ce biti ali sve mi se cini nista nece ici na bolje. Probacu i da zamenim gorivo da sipam novo je mi se cini da previse dimi kad sam ga ranije palio a i auspuh mu je dosta masan sa uljnim naslagama od garezi . Toliko o PGO hvala na komentarima.

Brko znam da je ovo cudo farbano jer ne verujem da bi neki pedantni japanac ovu boju ostavio na motoru , to je mogao samo neki glupavi svaba bez osecaja za lepo da uradi.

Jeste presao mozda malo vise ali nije cackan cajger i vracana kilometraza, sto za ovaj motor i nije strasno kako ti kazes. Mozda cu jednog dana da skinem taj rezervar i one plastike okolo i da ih dam tebi da mi odradis moleraj na njima. NAravno ako cena pude prijateljska :))

Za sad mi je najveci problem onaj skuter i hocu da ga se resim sto pre dok je sezona mopeda . Nadam se da ce mi drustvo sa ovog sajta pomoci nekako savetima za to .

POZDRAV ZA SVE !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

E da . Resen problem sa skuterom . Zapusen auspuh i nece da prima gas i da ide. Elem sad treba naci sto jevtiniji auspuh . Molim ponude ako ko ima da se javi.

Hvala za komentar shecki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja