Jump to content

Moto Zajednica

3vd 92 twin, problem sa malim obrtajima

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Pozdrav svim clanovima. Posto mi je majstor poginuo u saobracajnoj nesreci, uhvatio sam se odrzavanja motora i obuke. Imam problem sa motorom, a to je kad na malim obrtajima vozim u bilo kojoj brzini, pogotovo kad se pusti gas i doda, motor se gusi. Gubi snagu. Pre nisam imao problem, ali se on pojavio kada sam preciscavao karburatore, posle preciscovanja se to prvi put pojavilo. Ako moze neko neka pomogne sta moze da se uradi i ako je problem u air screw ako moze neko da mi kaze gde se nalazi na karburatoru. Hvala svima unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Pa sad sam tek poceo da se bavim sa popravljanjem motora, i ne znam bas najboljr gledam na netu, ali nema u owners manuel, a nemaju workshop manuel za moj mod3l imaju samo skice vecih delova i cene svih delova. Ne znam da se snadzem a trazio sam i videe i postove od drugih ljudi na forume. Na nasek je jedan bajker imao slican problem, a na britanskom forumu jedan lik je imao isti problem ali niko nije znao kako da pomogne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Evo radovi u toku... Dan #2 

Zamenio sam svecice na iridiumke, i sad cekam od druga da vidim gde je taj air screw. Da vidimo kako, ali ne javlja se jos pa da vidimo sta treba da se menja da vidim sta je problem sa motorom. 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1622717405882_6806170106365027470.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 12 minuta, JoeD je napisao:

Evo ga :)

 

 

Guide to Rebuild Mikuni BDST Carburetors

Hvala druze. Sad smo videli u cemu je problem. Jedan karburator na malim obrtajima nije radio tek na vecim se otvarao. Zategli smo sad dobija ali sad izbacuje taj visak od pre ali kaze majstor da previse ne kao kod obicnih... Sad radimo na njoj obavesticu vas sta se desava dalje :D. 

Takodze nesto se oseti kao da se pali u motoru oseti se smrad kao da de zapalilo nesto u njemu.... Ali popravljami sad ako ne bude nista videcemi sta dalje. 

Promenio član Speedrunner02

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 13 minuta, JoeD je napisao:

Ja bih na tvom mesto oterao to kod nekog ko zna sta radi...
Srecno...

Hvala. Nema u opstini nigde vise ni jedan dobar kao sto je bio painkiller. Pa ucim i ja da mogu drugima da pokazem na svojim greskama i na tome sta naucim. Samo za zadnja 2 dana sam naucio puno puno... Videcemo sta i kako napreduje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Evo update pre pauze... 

Na motoru je sve ok radilo dok nismo vratili rezervoar na mesto. Karburatori su dobro radii i nije ispustao ni malo viska i sve je bilo ok. Stavili smo i nove iridiumke i videli smo da je prosla leva bila spaljena. Videcemo sta je sa motorom i moracemo da ustanovimo odakle smrad dolazi. Nigde ni dim ne izlazi nigde se ne vidi gde bi moglo da bude, ali majstor se plasi ds nije unutar motora... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Pisi malo jasnije ako ocekujes da ti neko pomogne.

Kako si uopste cistio karburatore kad nemas nikakvog predzanja?
Jel si ih rasturao i jel si sastavio kako treba? Ako si ih razdvajao jel ti niej ispala ona opruga kod srafa za sinhronizaciju pa zato jedan ne reaguje?
Jel si povezao vakuum creva kako treba?
Od levog cilindra ide u pumpu za gorivo, a ono od desnog treba da bude ustopovano.
Taj sraf za smesu treba da bude na tri puna kruga okrenut (to je po uputstvu) pa ga onda trazis gde najbolje radi, mada ostavi na 3 kruga nista nece da mu fali.
Svecicu moguce da ste spalili losom smesom, ili je zalivena ili nije bilo goriva uopste.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 12 minuta, JoeD je napisao:

Pisi malo jasnije ako ocekujes da ti neko pomogne.

Kako si uopste cistio karburatore kad nemas nikakvog predzanja?
Jel si ih rasturao i jel si sastavio kako treba? Ako si ih razdvajao jel ti niej ispala ona opruga kod srafa za sinhronizaciju pa zato jedan ne reaguje?
Jel si povezao vakuum creva kako treba?
Od levog cilindra ide u pumpu za gorivo, a ono od desnog treba da bude ustopovano.
Taj sraf za smesu treba da bude na tri puna kruga okrenut (to je po uputstvu) pa ga onda trazis gde najbolje radi, mada ostavi na 3 kruga nista nece da mu fali.
Svecicu moguce da ste spalili losom smesom, ili je zalivena ili nije bilo goriva uopste.
 

Izvinjavam se. Evo ovako. Karburatori su bili cisceni ultrazvucno, da vas to je i bio problem. Opruga je ispala pa smo vratili. Ali sad je sve ostalo u redu ali za ovo cu da vidim sad kad pocnemo. Hvala puno. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

A za smrad, ne znam znam na sta mislis i kako se oseca.
Mzoda je ulje kapnulo na izduvne grane, ili je nesto kapnulo na masinu, ili ste nagurali neku krpicu negde pa sad obgoreva polako...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 29 minuta, JoeD je napisao:

A za smrad, ne znam znam na sta mislis i kako se oseca.
Mzoda je ulje kapnulo na izduvne grane, ili je nesto kapnulo na masinu, ili ste nagurali neku krpicu negde pa sad obgoreva polako...

Videcemo... Hvala svakako.. Morao sam na posao drugi pa cu onda kasnije opet da vidim sta je... Ali puno si mi pomogao hvala ti opet :D. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd

Evo i konacan update. Majstor je gledao sta je problem i video je da je problem u tome sto karburatori nisu sinhronizovani... A sad problem je u tome sto u opstini Kula niko nema masinu za to, tako kaze majstor da je samo painkiller imao... A sad ako ce morati dalje trebace mi i prevosti motor i popraviti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Napravite od šlaufvage, prozirnog crijeva za vodu primitivni sinkro uređaj.
Radi 100%.




Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Da promenis majstora.
Karburatore mozes da sinhronizujes i sa dve burgije, bice priblizno.
A mozes i da napravis od desetak metara prozirnog creva i jedne letve, od dve tegle ili flase i nekolko metara creva..
Evo ti ideja, koristi staklene flase ili tegle, plasticne hoce da se skupe.
Mozes vodu unutra pa je obiji necim da ti bude uocljivije.
Imas i metodu sa crevom negde po netu, a ima je i ovde na forumu.
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 5 minuta, JoeD je napisao:

Da promenis majstora.
Karburatore mozes da sinhronizujes i sa dve burgije, bice priblizno.
A mozes i da napravis od desetak metara prozirnog creva i jedne letve, od dve tegle ili flase i nekolko metara creva..
Evo ti ideja, koristi staklene flase ili tegle, plasticne hoce da se skupe.
Mozes vodu unutra pa je obiji necim da ti bude uocljivije.
Imas i metodu sa crevom negde po netu, a ima je i ovde na forumu.
 

 

 

Znam video sam ovo, a i painkiller ima snimak kako je on isto radio to... Ali majstor kazr da je stvar u tome sto u videima jedan karburstor slabije radi nego obicno, a ne Jace. Tj dobija vise goriva, pa onds je rizik ako se pogresi za motor fatalan... Pa je rekao da idem kod nekoga ko ima spravu za to ili ko zna kako se radi sa tim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Majstor ili nema pojma ili ti ne umes lepo da preneses sta ti je rekao.
Sprava su dva manometra. Realno ovo je precizno koliko i manometar, mozda i preciznije.
Pre manometara se koristili zivini stubovi, ima majstora koji i dalje samo njih priznaju.
Sa vagresom ne mozes da zeznes, cilj je da dovedu oba karburatora da imaju isti vakuum na leru. Tj ima malo vise filozofije, ali naci ces vec na forumu. Odradi ovako, bice dovoljno dobro za voznju ako je sve ostalo ok, pa kad budes u voznom stanju odvezi se do nekog :)
 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Opstina Kula
  • Motocikl: Yamaha Tdm 850 3vd
pre 23 minuta, JoeD je napisao:

Majstor ili nema pojma ili ti ne umes lepo da preneses sta ti je rekao.
Sprava su dva manometra. Realno ovo je precizno koliko i manometar, mozda i preciznije.
Pre manometara se koristili zivini stubovi, ima majstora koji i dalje samo njih priznaju.
Sa vagresom ne mozes da zeznes, cilj je da dovedu oba karburatora da imaju isti vakuum na leru. Tj ima malo vise filozofije, ali naci ces vec na forumu. Odradi ovako, bice dovoljno dobro za voznju ako je sve ostalo ok, pa kad budes u voznom stanju odvezi se do nekog :)
 

 

Hvala na pomoci. Moracu da isprobam i videcu sts i kako puno ljudi su mi vec poslali te videe tutoriale i bas sam gledao i ne izgleda nesto pretrrsno pa bi mogao da se uhvatim togs pa da vidimo sta i kako. Hvala svima opet na pomoci i svemu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja