Jump to content

Moto Zajednica

Rasna kod Požege 2.6.2021

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Da li se sećate onog pitanja sa testa gde motocikl pretiče automobil, krivina i puna linija ali motocikl ne prelazi punu liniju, a pitanje je da li motociklista vrši preticanje na dozvoljen ili nedozvoljen način?

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja se sad krstim kad gledam motoriste kako obilaze na Ibarskoj preko duple pune linije, a kad razmislim, i mi smo to radili u povratku za grupnih vožnji, na toj istoj Ibarskoj. Kad radiš to mnogo bezazlenije deluje nego kad posmatraš sa strane. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Znači stojiš u koloni i u gradu na semaforu? :)

Motorcyclists_lane_splitting_in_Bangkok%2C_Thailand.jpg

Kažu čak je i sigurnije…

Sem u Srbiji, Rusiji, može neko da otvori vrata jer mu se usmrde noge ili da istrese pikslu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Da li se sećate onog pitanja sa testa gde motocikl pretiče automobil, krivina i puna linija ali motocikl ne prelazi punu liniju, a pitanje je da li motociklista vrši preticanje na dozvoljen ili nedozvoljen način?

Sent from my SM-A202F using Tapatalk



Pokusavao sam to da nadjem na netu prvih par dana i odustao...
Ali se secam kao da je juce bilo.
Moj odg je bio da je nepropisno, al klinac, objasnili mi da je propisno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovi na slici sto stoje na pesackom prekrsaj,grupa u desnom delu slike djuture prekrsaj.U sredini ove dve kolone jedan iza drugog jos i da razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 3 sati, Ji 4Tze je napisao:

 

Znači stojiš u koloni i u gradu na semaforu? :)

 

Da, trenutno nemam dvotočkaš. ;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Decko nije po zakonu smeo da pretice kolonu, niti sme sa slick pneumaticima u saobracaj(to sad nije imalo utcaja).

Ovaj sa vratima nije pogldao u retrovizor.

Nevolja nikad ne dolazi sama.

JBG.

Odmakao bi se on od kolone da vozila nisu nailazila u suset.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovaj u Pasatu je bolid ,zato je otvarao vrata.Momak na motoru mozda jeste ,a mozda nije smeo da obilazi kolonu,ali je na.ebo.

Najvaznije ostati ziv i nepovredjen,a budala ima svuda.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja se iskreno nadam dasmo iz ovog primjera naučili lekciju.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 16 sati, nedokazani je napisao:

Da li se sećate onog pitanja sa testa gde motocikl pretiče automobil, krivina i puna linija ali motocikl ne prelazi punu liniju, a pitanje je da li motociklista vrši preticanje na dozvoljen ili nedozvoljen način?

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Ok, ali da li postoji pre te krivine i duple pune znak da je zabranjeno preticanje?

  Meni su pisali kaznu na obrenovackom kod Ostruznice, verovatno mnogi znaju tu deonicu gde ima prostota za dve trake u jednom smeru.

   Isao prema Obrenovcu, preticao kamion koji je verovatno sagorevao sve naftine derivate odjednom i pretio da nas podavi pri 30 km/sat, na kraju uspona STOP!!!

  "Ali nisam presao punu liniju..."

   "Gospodine imali ste znak zabranjeno preticanje"

  Sta sam mogao na to da odgovorim?

 "Pisi."

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
2 hours ago, cezarpa said:

Ovaj u Pasatu je bolid ,zato je otvarao vrata.Momak na motoru mozda jeste ,a mozda nije smeo da obilazi kolonu,ali je na.ebo.

Najvaznije ostati ziv i nepovredjen,a budala ima svuda.

Ništa meni ovde nije jasno od početka :)

 

Prvo, od starta teme su mi u glavi klipovi sa npr. ruskih ulica kad vozači automobila namerno otvaraju vrata motociklistima da ih spreče da se provlače kroz gužvu. Neki su čini mi se i stradali posle loših postupaka kolega u automobilima.

Drugo, kod nas je zakon jasan i isključiv, nema provlačenja, filtering-a (splittin-ga i sl.) ALI - policija to toleriše. Reagovaće posle subjektivne procene  da je motorista "preterao" u ... nekažnjenom kršenju propisa. Da naravno bude zbunjujuće, ne samo da toleriše nego i podstiče provlačenje - po principu "šta si koji moj seo na dva točka kad se ne provlačiš"

Treće, na moto forumu dobar broj kolega se zgrožava od provlačenja pa se pitam je l samo meni čudno ili ... ?

 

Evo kod Francuza npr, 5 godišnji eksperiment...

 

header_france_290121.jpg
WWW.FEMAMOTORCYCLING.EU

FEMA - motorcycling in Europe

 

 

Promenio član Ji 4Tze
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ocigledno da nismo dovoljno zreli kao narod da nam se nesto prepusti da sami odlucujemo po savesti. 

   Uvek nam je kriv neki debil koji nije gledao.

  Ako ste svesni da pravite prekrsaj onda morate biti mnogo vise koncentrisani nego obicno, a obicno morate biti 100% ako ste na dva tocka.

  Zasto bi vozac pasata vise pazio na mene od mene samog a ja sam taj koji rizikuje?

 Hajde ljudi, razmisljajte malo. Nije nam bas uvek kriv tamo neki debil.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 3.6.2021. at 0:10, ParadajzTurista je napisao:

Tako sto trubim sve vreme pomalo.. svaki 2-3 auto, pecnem sirenu..

 

Drustvo, vec mi je dojadilo da slusam o tome kako nas vozaci auta ne postuju/vole/zarezuju.. kako nas maltene namerno gaze.

NIJE TAKO.

 

Moje iskustvo, vise puta sam pisao, je da - u preko 90% slucajeva - cim me vide, gledaju kako da me skinu s vrata (ima i ona druga rec) - i vrv misle (idi, budalo, podleti nekom drugom).

 

Kada se provlacim - njih jedno 10-15% mi se SKLANJA docim me vide, i to sami od sebe, niti sam trubio niti ista.

Kada obilazim kolonu preko pune - ili vozim po sredini kontra trake, bas da mi neko ne otvori vrata, baci pikavac ili skrene ulevo iz ni od kuda; ili blizu linije, pa trubkam po malo.

Kada naidju iz suprotnog smera, ja dignem ruku ili blicnem, pa se oni jos meni sklanjaju iduci u svoje desno da mi naprave prostor. Naravno, njih jedno 1-5% mi se najebe majke (i naravno, potpuno su u pravu; to obicno kad bas preteram).

 

Kada vozim auto, spadam u one koji se sami od sebe sklanjuju kad vide dvotockas. (osim jednom kada je grupa 50-60 biciklista oko Avale vozila u roju umesto jedan po jedan, ne mozes ih preteci, zamalo ih nisam namerno sve izgazio. Hteo sam da stanem da se bijem koliko su bili bezobrazni).

 

Polazim od jednostavne cinjenice - svako ko sedne na dva tocka nije bas normalan, ja prvi. I kad smo vec tolike budale da rizikujemo zivot, vozaci auta imaju samo korist od nas (manja guzva; umesto da i mi sednemo u auto) i upravo im je bolje da nas paze, jer ce sve vise budala voziti motore i njima ce biti sve bolje.

 

 

Sve oko voznje motora - kao da si mene opisao !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 4 sati, Ji 4Tze je napisao:

Ništa meni ovde nije jasno od početka :)

 

Prvo, od starta teme su mi u glavi klipovi sa npr. ruskih ulica kad vozači automobila namerno otvaraju vrata motociklistima da ih spreče da se provlače kroz gužvu. Neki su čini mi se i stradali posle loših postupaka kolega u automobilima.

Drugo, kod nas je zakon jasan i isključiv, nema provlačenja, filtering-a (splittin-ga i sl.) ALI - policija to toleriše. Reagovaće posle subjektivne procene  da je motorista "preterao" u ... nekažnjenom kršenju propisa. Da naravno bude zbunjujuće, ne samo da toleriše nego i podstiče provlačenje - po principu "šta si koji moj seo na dva točka kad se ne provlačiš"

Treće, na moto forumu dobar broj kolega se zgrožava od provlačenja pa se pitam je l samo meni čudno ili ... ?

 

Evo kod Francuza npr, 5 godišnji eksperiment...

 

header_france_290121.jpg
WWW.FEMAMOTORCYCLING.EU

FEMA - motorcycling in Europe

 

 

Jedno je provlacenje u trakama istog smera, a sasvim druga prica kad se to radi dok ti dolaze vozila u susret....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 5.6.2021. at 15:26, Brale je napisao:

 

 

To što neko čini nešto zabranjeno ne dozvoljava drugima da mu naude. Vratimo se bakici i prelaženju pešačkog. AKo baka krene na zeleno za pešake i ne stigne da pređe ulicu  dok ne počne crveno za pešake, da li to dozvoljava nekom vozaču koji u tom trenutku nailazi da pregazi baku jer je baka u prekršaju? Ipak je njemu zeleno i nema potrebe da se obazire na bezbednost drugih, zar ne?

Do nesreće ne bi došlo da je vozač automobila bio svestan svog okruženja i uverio se da je to što radi bezbedno i za ostale učesnike u saobraćaju. 

 

ma ja sve te bake i deke dignem na haubu da ih naucim pameti !  :hej:  :lol:  :lol:  :lol:

Salim se naravno. Mislim da je oduvek pisalo u zakonu da pre nego sto udjes u nju, moras da pustis one koji su u nju usli na svoje zeleno da bezbedno izadju iz nje. Dakle, i bakicu ! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs
14 hours ago, LuckyVladano said:

 

ma ja sve te bake i deke dignem na haubu da ih naucim pameti !  :hej:  :lol:  :lol:  :lol:

Salim se naravno. Mislim da je oduvek pisalo u zakonu da pre nego sto udjes u nju, moras da pustis one koji su u nju usli na svoje zeleno da bezbedno izadju iz nje. Dakle, i bakicu ! :)

Propade mi teza. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Zamisli kako je njima, trojica u tom malom prdavcu bez klime, lako je tebi samom u MODUSU sa klimom biti baja... :P 

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добро је ако уопште може да затвори врата када седне унутра. Ја не могу :jee:

Кренуо сам да их залупим и када ме звекнуше у раме... Отварај прозор, па некако, на гузове. Људи мисле возим по киши са руком напољу јер се курчим. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja