Jump to content

Moto Zajednica

Rasna kod Požege 2.6.2021

Recommended Posts

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 minutes ago, bdada said:

Hoce biti sudija na AT? :D

VIdecemo, smena vlasti u savezu pa je kriza, nemaju za gorivo :D

 

nudili mi o njihovom trosku da vozim liberty od 50cc na trci, uredno sam odbio, jos da padnem. Al u erdeviku cu da ga teram.

 

@Zuba87vidi se iskrena sreca na mom licu :D 

 

 

Promenio član drmilan_
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
9 minutes ago, drmilan_ said:

Koliko ti vremenski treba da obidjes traktor, toliko ti vremenski treba da obidjes i bicikliste na treningu, ne znam sto pokusavam da ti objasnim kad neces da razumes

Covece, pa upravo se ti ponasas autisticno (kao da neces da razumes).

Je l' ti stvarno mislis da sam ja(mi) toliko sadista i kreten da MOGU lako da obidjem grupu biciklista, ali NE ZELIM jer sam psihopata i ubica sa predumisljajem.

Mislim, daj reci, ako to mislis, da ne trosimo vreme dzabe jedan drugom..:neznam:

 

Ja govorim i pisem srpski. Ako kazem da ih je bilo u roj/klasteru toliko da na avalskom drumu NIJE bilo moguce obici ih iole bezbedno - onda je to tako. Nije ih bilo ni 10 ni 20.. bilo ih je 40-50-60, zaboravio sam bilo je pre mnogo godina. Potpuno su popunili traku, NISU ISTO STO I TRAKTOR, i ja sa svojih 1048cm3 autom ih NISAM mogao obici.

I NISU imali nikakvo vozilo sa sobom sa sva cetiri, niti ispred sebe.

 

Steta je sto se moja jedna usputna primedba o jednom slucaju-izuzetku, pretvorila u mali rat moto-bicikl. Inace, uopste nemam - sto sam i bio napisao - losa iskustva sa biciklistima, ali ovi (po meni) su stvarno bili ludaci.

A da sam za to da idu po zakonu - jesam (jedan po jedan) jer se i nama sve meri po zakonu.

 

Ti u gornjem postu trazis da mi imamo razumevanja za druge, a BICIKLISTI prvi nemaju razumevanja za nas jer voze u roju (bahato).

 

Roj motocikala nema veze sa rojem biciklista jer su MNOGO brzi. Na autoputu, obicno sam ja u kolima taj koji bi kocio NJIH, a ne ONI MENE, jer oni voze 150-160, a ja 110. Zato ja vozim srednjom i ne smetam im.

 

@Eol

Slazem se za neosvetljene traktore, i sam se ljutim na njih zbog toga.

Ali, samo zelim da ti ispricam njihovu stranu price. Jedan na Kucaju mi je rekao da on u secu drva ode sa svim svetlima. Ali, to nije ravna i cista Vojvodina, ovo je sumetina, grane vire svuda, kamenje prsti.. i cesto mu se desi da kad se vraca zakaci i polomi poneko svetlo.

Ponavljam, ne pravdam ga, samo objasnjavam. Od kako sam cuo tu pricu ja i dalje mislim da on moze da nosi neku rezervnu lampu ili prsluk ili nesto.. al' sam malo omeksao da ih psujem na prvu kad ih sretnem/sustignem, pogotovo u tim/takvim krajevima.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
18 minutes ago, mick said:

Što se tiče hitne...vidiš nisi u pravu, dosta mojih što školskih, što poznanika rade u hitnoj i UC pa ti mogu iz prve ruke reći da nije baš tako da se svi sklanjaju, podrazumeva se pod rotacijom. Najviše problema imaju sa trotinetima, biciklistima (kuriri) i naravno automobilima koji smatraju da je ok pratiti vozilo hitne u rotaciji pa kad se zakucaju u hitnu onda kuknjava ide a i fizičko razračunavanje.

Izvinjavam se sto je post za postom, ne umem da spojim.

 

Ortak mog poznanika je bio pandur u interventnoj. Dali rotaciju i sirenu..

Baja u nekim kolima nece da se skloni. Oni ablenduju.. njegov komentar je:

"Druze, idem na mali fudbal, znas koliko me zabole kurac sto se vama zuri."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, ParadajzTurista je napisao:

A da sam za to da idu po zakonu - jesam (jedan po jedan) jer se i nama sve meri po zakonu.

 

pre 7 minuta, ParadajzTurista je napisao:

Roj motocikala nema veze sa rojem biciklista jer su MNOGO brzi. Na autoputu, obicno sam ja u kolima taj koji bi kocio NJIH, a ne ONI MENE, jer oni voze 150-160

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ja se vodim logikom - ne radi drugome ono sto ne zelis da se tebi radi.

Ne blokiram brze od sebe, nego se sklonim. I ocekujem da se i meni sklone oni od kojih sam brzi.

 

A da l' ce roju koji ide 160 km/h levom trakom autoputa (i time krsi bar dva propisa, jedan o brzini, drugi o koloni) - da bude naplacena kazna.. neka razmislja policija. Ja ih necu prijavljivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

ZNaci da sumiramo, tamo su ti jednom nekad neki vozili neorganizovano u grupi i smetali da ti doslo da ih zgazis, ok sirena malo da se oni sklone i prodjes. 

 

A ja sam pricao o svakodnevnoj grupi na treningu gde ih je dvadesetak i voze dva po dva sto blize desnoj strani puta, ukoliko smetaju ti isti se nece skloniti nekom koji je nervozan, jer ako njih 20 voze 2 po 2, ima ih 10 u redu i zauzimaju mesta na putu kao auto sa prikolicom a iste su tolike i sirine, sama njihova organizacija prebacivanja 1 po 1,  znaci da se razvlace duplo i jos vise otezavaju prolazak. Nek voze konstantno 35, ti da ih obidjes realno kad das gasa u sekundi si duplo brzi od njih i prolazih ih za cas, tako da nema brige. 

 

Da ponovim govorim o organizovanoj grupnoj voznji treningu kako god. Ja ne znam gde si ti sreo 60 biciklista u roju jer ih ja na trkama u jednoj kategoriji nemam toliko a ne na treningu pre x godina kad je jos manje bio razvijen biciklizam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, ivica744 said:

Osim na defileu,ja ne videh da motoristi voze u roju jedan pored drugog.

Brkamo pojmove roj i grupna voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
2 minutes ago, drmilan_ said:

ZNaci da sumiramo, tamo su ti jednom nekad neki vozili neorganizovano u grupi i smetali da ti doslo da ih zgazis, ok sirena malo da se oni sklone i prodjes. 

 

A ja sam pricao o svakodnevnoj grupi na treningu gde ih je dvadesetak i voze dva po dva sto blize desnoj strani puta, ukoliko smetaju ti isti se nece skloniti nekom koji je nervozan, jer ako njih 20 voze 2 po 2, ima ih 10 u redu i zauzimaju mesta na putu kao auto sa prikolicom a iste su tolike i sirine, sama njihova organizacija prebacivanja 1 po 1,  znaci da se razvlace duplo i jos vise otezavaju prolazak. Nek voze konstantno 35, ti da ih obidjes realno kad das gasa u sekundi si duplo brzi od njih i prolazih ih za cas, tako da nema brige. 

 

Da ponovim govorim o organizovanoj grupnoj voznji treningu kako god. Ja ne znam gde si ti sreo 60 biciklista u roju jer ih ja na trkama u jednoj kategoriji nemam toliko a ne na treningu pre x godina kad je jos manje bio razvijen biciklizam

Upravo ovo i ja govorim. Biciklisti koji voze jedan iz drugog, ili dva po dva u desno - su po meni sasvim korektni ucesnici u saobracaju i njima nemam nista da primetim. Cak i moj spori auto moze 'ladno da ih pretekne u bilo kakvoj krivini i nema nikakvih problema.

 

Evo i da ponovim - ni ja nikad nisam - osim onda jednom, sto sam lepo naglasio - video onoliko budala u onakvom roju/klasteru, zato sam se ovde i obrusio na njih. Stvarno vise ne mogu da se setim.. zauzeli su celu traku do pune linije, dugacki jedno.. ne znam.. 5-7-10 bicikala.. apsolutno im nista nisam mogao u kolima. Dugacki, kao .. ne znam.. sleper sa prikolicom, a voze 30.

Da sam sa pjadjom, 'ladno bi ih pretekao, ne primetivsi.

 

Naravno, opcija je da ja lazem i da sam taj roj izmislio a da bicikliste mrzim jer me je s jednim prevarila zena, a drugi mi napumpali cerku.. al' jbga, tu onda ne vredi prica.

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, mick je napisao:

Ukoliko na putu postoji biciklistička traka, vozač bicikla, mopeda i lakog

tricikla mora da se kreće desnom biciklističkom trakom u odnosu na smer kretanja

saobraćaja.

ovde nešto nije u redu.Od pre 10 godina kad je donešen novi zakon bicikl sa pomoćnim motorom više ne postoji nego se sad zove moped tako da bi trebalo da je ovo iz sadašnjeg zakona,

A ja kolkio znam i što sam doživeo na svojoj koži moped nesme da ide biciklističkom stazom nego samo kolovozom a ranije je bic,sapom,mot, morao da ide biciklističkom gde je ona postojala.

Kako sad ovo.nije mi jasno šta da radim jer vozim svakodnevno i moped a ponekad smotam i na biciklističku stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja se pitam kad ce da pocnu da kazanjavaju ove sa elektro biciklama, lete babe na sve strane, a mesecno jednu opali auto ili padne po auto. A svi bar 30 voze, bez kacige, dozvole itd

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

zadnje 2 goddine u Novom Sadu dosta tih elektičnih trotineta.To je tek opasno za sve učesnike jer jure po trotoaru a ništa se ne čuje.Ove godine nestali ,neznam da li sam video 2-3 komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Bicillisti,idite na bmx forum ili klub ljubitelja dacie logan.

Tema ni jednim slovom nije u vezi sa biciklizmom a vecina postova je o tome. Udaviste

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Prosle god vracam se sa posla. U onim ulicama  oko KCS navikao sam na ljude dekoncentrisane sto je razumljivo obzirom gde su dosli i zasto...

Uglavnom kasno popodne bez guzve ,cak i parkinzi zone prazni. Staje deda sa zastavom 10 na sred Tirsove tek onako odejdnom,baba otvara vrata i izlazi a pored prazna parking mesta mogao je i poprecno da stane. Jedva sam izbegao vrata i pobegao na te prazne parkinge. Sviram viknem,prepao se i ja. Deda nista,baba se izvinjava i pici dalje. Uglavnom kad vidim zastavu 10 ,razmisljam da je unutra los vozac, to sam mnogo puta video.

A kad obilazim kolonu bas naglaseno prelazim u suprotnu traku ili ako nema mesta za to sve vreme obilazenja sviram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Za neosvetljene traktore nema opravdanja,kakva šuma, grane razbijaju svetla i td., gluposti... Pogotovo kad uhvati mrak... Rotacija je mobilna, skineš, staviš u kabinu, vratiš na krov kad podješ u saobraćaj...bez svetala može, primeti se...ubice...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Obilaženje kolone koja je zaustavljena:

nikako uz vozila i nikako skroz levo u suprotnu traku.

 

Ako voziš uz vozila, nema vremena za reagovanje kada neko otvori vrata ili krene u polukružno okretanje.

Ako voziš skroz levo postoji mogućnost da te ne vidi u retrovizoru...

 

Znači samo po sred suprotne trake.

 

Da li je dozvoljeno???

 

Al ajde da vidim ko čeka u koloni kada je temperatura 35 i više na asfaltu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Što se tiče biciklista, ja imam razumevanje za njih, svako nešto voli...

Imam strpljenja za sve učesnike u saobraćaju.

Nisma bio takav pre 30 godina.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs
20 hours ago, Yanco said:

Mislim da si jako veliku glupost napisao "Tom sa motorom je bilo bezbedno sve dokle ovaj nije otvorio vrata". Njemu je bilo nebezbedno čim je krenuo u preticanje kolone. 

Zašto?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, Brale je napisao:

Zašto?

Pa recimo zato što svi koji su u toj koloni znaju da je zabranjeno njihovo obilaženje i onda i ne očekuju da će  neko da ih obilazi, pa se u skladu sa tim i ponašaju. 

A istio tako, kada god kršimo neki zakon ili pravilo, svesno ulazimo u rizik da zbog toga najebemo, jer zakoni i propisi nisu donešebi (bar većina njih) radi nečijeg ćefa, nego da bi saobraćaj mogao da se odvija normalno i bezbedno. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs
19 hours ago, zika56 said:

Pa recimo zato što svi koji su u toj koloni znaju da je zabranjeno njihovo obilaženje i onda i ne očekuju da će  neko da ih obilazi, pa se u skladu sa tim i ponašaju. 

A istio tako, kada god kršimo neki zakon ili pravilo, svesno ulazimo u rizik da zbog toga najebemo, jer zakoni i propisi nisu donešebi (bar većina njih) radi nečijeg ćefa, nego da bi saobraćaj mogao da se odvija normalno i bezbedno. 

 

 

To što neko čini nešto zabranjeno ne dozvoljava drugima da mu naude. Vratimo se bakici i prelaženju pešačkog. AKo baka krene na zeleno za pešake i ne stigne da pređe ulicu  dok ne počne crveno za pešake, da li to dozvoljava nekom vozaču koji u tom trenutku nailazi da pregazi baku jer je baka u prekršaju? Ipak je njemu zeleno i nema potrebe da se obazire na bezbednost drugih, zar ne?

Do nesreće ne bi došlo da je vozač automobila bio svestan svog okruženja i uverio se da je to što radi bezbedno i za ostale učesnike u saobraćaju. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ljudi aman zasto ste se uhvatili toliko za otvaranje vrata i branite nesto sto se ne moze odbraniti? Pa pogledajte sliku gde stoji pasat! Kad sirom otvori vrata ,nece preci razdelnu liniju! Kolega se provlacio izmedju kolone koja stoji i kolone iz suprotnog smera koja se krece. Ko se vatrom igra,lako se opece. Da,nije normalno da neko otvori vrata na magistrali ali jos je manje normalno da neko na taj nacin obilazi.

Jako dobra i poucna pruca za sve nas . Ko je pametan uci na tudjim greskama. 

Ti radovi na magistrali od Cacka ka Uzicu su odneli zadnjih godina previse zivota. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, Brale je napisao:

 

 

To što neko čini nešto zabranjeno ne dozvoljava drugima da mu naude. Vratimo se bakici i prelaženju pešačkog. AKo baka krene na zeleno za pešake i ne stigne da pređe ulicu  dok ne počne crveno za pešake, da li to dozvoljava nekom vozaču koji u tom trenutku nailazi da pregazi baku jer je baka u prekršaju? Ipak je njemu zeleno i nema potrebe da se obazire na bezbednost drugih, zar ne?

Do nesreće ne bi došlo da je vozač automobila bio svestan svog okruženja i uverio se da je to što radi bezbedno i za ostale učesnike u saobraćaju. 

Postavio si konkretno pitanje i ja sam dao prost odgovor na to tvoje pitanje i pri tome nisam uopšte ulazio šta može (ili šta sme) da uradi ona druga strana (automobilista). 

Dakle nisam nigde napisao da neko ima prava da nas namerno ubije zbog prekršaja koji smo napravili, ali se podrazumeva da postoji i mogućnost da zbog tog prekršaja nastradamo. 

A svakom je dato da radi onako kako misli da treba da radi, ali to podrazumeva i da prihvata posledice koje proisteknu iz te njegove odluke. 

Vrlo prosto! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja