Jump to content

Moto Zajednica

Rasna kod Požege 2.6.2021

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@mickza brzinu i da je isao 10kmh i da je u momentu ovaj otvorio vrata to je to. Ovog puta mislim da nisi u pravu. Kolega na bajsu isao kuci, ako je isao 15-20 na sat, lik otvori vrata od auta, parkiran pored puta na parkingu, i zbaci ga sa bajsa tako da je slomio kljucnu kost. Sreca u nesreci bilo bas ispred hitne pomoci, tako da teorija o brzini kretanja pada u vodu. Da je brze isao mozda bi mu cak otkinuo vrata i onaj u mercedesu bi prosao bez posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, mick je napisao:

Da je on išao 30kmh izbegao bi i vrata i mečku veruj mi...ako ništa uspeo bi da ukoči skoro pa u mestu

Veruj da ne bi.Vozio sam iza motora kome su otvorili vrata,sporije od 30 km/h,nije bilo sanse da izbegne,vozac pao,motor zavrsio u levoj traci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Da li je kod nas dozvoljeno "filtriranje" za motocikle?

 

Ako jeste, onda je ovaj što je otvorio vrata jedini krivac.

 

Filtriranje - kada kolona stoji, bilo na semaforu ili u zastoju, sme sa motociklom da se prolazi/provlači oko automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Markone88 je napisao:

Da li je kod nas dozvoljeno "filtriranje" za motocikle?

 

Ako jeste, onda je ovaj što je otvorio vrata jedini krivac.

 

Filtriranje - kada kolona stoji, bilo na semaforu ili u zastoju, sme sa motociklom da se prolazi/provlači oko automobila.

Koliko je meni poznato, ovo nije dozvoljeno u Srbiji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ma pogresio je,i sve zbog debila koji je otvorio vrata.Mozda i namerno?

Danas na Pancevcu sudar zastoj kolone ,branik na branik i neki momci sa TMax i X max ovima provlace izmedju retrovizora u svim pravcima.Divno.Mozda su se prepoznali.?

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 minutes ago, zika56 said:

Koliko je meni poznato, ovo nije dozvoljeno u Srbiji. 

Ne znam stvarno. Znam samo da taj termin postoji, ali nije u svim zemljama dozvoljen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Колко је мени познато није дозвољено у СРБИЈИ имати швалерку ,варати жену ,бацити пикавац кроз прозор аута у покрету и то баш  кад иза  аута иде моторцикл , куцати поруке на мобилни у току вожње ,красти ,лагати  итд . Више пута обилазио колону  редовно ,ако има могућности, на семафору или кад је неки ванредни догађај  и то поред полицајца на мотору иза ил испред мене и никад понављам никад ме полицајац није казнио напротив више пута су ми показали да прођем испред да  идем напред по гужви .Него то је неки исфрустрирани мајмун који мисли кад ја чекам нек чека и овај на моторциклу , сад ћу ја да му блокирам пролаз.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Заборави да напоменем данас направих туру око 200 км од Бгд до Аранђеловца и натраг и од Лазаревца  испред  Степојевца   радови и наизменично пропуштање саобраћаја око 100 м  .Обишао сам целу колону и кад сам се враћао у своју траку исто тако исфрустрирани мајмун у опел корси испред мене иде цик цак и даје леви мигавац . да га не бих ја обишао .  иако нема скретања у лево ја мало чекао па сирена па оћеш да се макнеш ил ја да те мичем кад сам дрекнуо диже руку и извини се  кад је видео тврдо .Нажалост много злих људи има у последње време на друмовима Србије .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Provlačenje nije jasno regulisano, mada za nas motocikliste je to pre svega privilegija a ne pravo. 

 

Pri provlačenju uvek treba biti u pripravnosti i očekivati da će neko otvoriti vrata ili uraditi polukružno. Nikada se vozači neće opametiti jer je motocikl u saobraćaju anomalija. Oni gledaju da li ide drugi auto, kombi, kamin i to je sve. To je van našeg uticaja ali možemo treningom i razumevanjem okolini pokušati da predvidimo i spasimo se. To je sve. Slaba vajda što je ovaj kriv. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 minutes ago, Alekre said:

Provlačenje nije jasno regulisano, mada za nas motocikliste je to pre svega privilegija a ne pravo. 

 

Pri provlačenju uvek treba biti u pripravnosti i očekivati da će neko otvoriti vrata ili uraditi polukružno. Nikada se vozači neće opametiti jer je motocikl u saobraćaju anomalija. Oni gledaju da li ide drugi auto, kombi, kamin i to je sve. To je van našeg uticaja ali možemo treningom i razumevanjem okolini pokušati da predvidimo i spasimo se. To je sve. Slaba vajda što je ovaj kriv. 

Realna priča!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bila je emisija o Filtriranju, gde je policajac, valjda nacelnik, rekao da nine dozvoljeno, ali da se motociklisti koji to rade na bezbedan nacin bez ugrizavanja, ne kaznjavaju. Jest malo apsurd ali i privilegija.

Pri tom, prosecan vozac, kolona, ceka se dugo... stoji minut, 2. Postaje toplo (nema klimu, ugasio auto...). Sta uradi? Otvori vrata. Pri tom, ne gleda levi retrovizor jer je video da iza sebe ima jos vozila i apsolutno ne ocekuje da ga neko obilazi, POGOTOVO jer mu nailazi auto u susret.

Majka svih zajeba je ta, sto nije ocekivao da se pojavi motocikl. 

Ne verujem u teorije nekih od vas, da je to namerno uradio, samo mu nije palo na pamet da ce nesto da naidje kad zna da iza stoje a u susret neko nailazi.

Desila mi se ista situacija, otvaranja vrata, ali nije bio niko u susret jos uvek, ocekivao sam da ce se ljudi "hladiti" i isao daleko od drugih tako da me ta vrata nisu uopste omela, i isao sam sporo da ako neko odluci da izadje iz kolone u polukruzno, ja lagano mogu da stanem. 

Nevezano za zakon, da li ima njegove krivice (a verujem da ce je biti i to debelo), moje misljenje je da je kolega kriv jer mi moramo da predvidimo svaki scenario kako bismo sebe sacuvali. On da nije imao srece, ne bi mu bilo bitno sta kaze zakon.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Inace zaboravio sam da kazem,u vrata pasata je udario u ivicu gde je kvaka - ivica izmedju prednjih i zadnjih vtata. Vozac je stigao samo da ih otvori mozda 20ak cm kad je ovaj naleteo. Ostecenje na vratima nije veliko,da je isao brzo otkinuo bi ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gadna situacija mnogo. Ne daj Bože da je umesto Mercedesa bio kamion sa prikolicom, ne bi ni skontao šta je izgazio prikolicom. Opasno je i da je motociklista pogodio kolenom vrata a ne motorom. 

 

U suštini, moja neka praksa je da je brzina kojom se provlačim tek tolika da imam balans da mi obe noge budu na fuzasterima a ponekada blago držim zadnju kočnicu da bi stabilizovao motor. Zato sledeće godine moram da menjam disk :D

 

Otvaranje vrata je bukvalno kao klopka, ali opet sa nekom manjom brzinom može da se završi sa manjom štetom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
8 hours ago, Alekre said:

Kako možeš da se provlačiš a da ne očekuješ da neko neće da otvori vrata? 

Tako sto trubim sve vreme pomalo.. svaki 2-3 auto, pecnem sirenu..

 

Drustvo, vec mi je dojadilo da slusam o tome kako nas vozaci auta ne postuju/vole/zarezuju.. kako nas maltene namerno gaze.

NIJE TAKO.

 

Moje iskustvo, vise puta sam pisao, je da - u preko 90% slucajeva - cim me vide, gledaju kako da me skinu s vrata (ima i ona druga rec) - i vrv misle (idi, budalo, podleti nekom drugom).

 

Kada se provlacim - njih jedno 10-15% mi se SKLANJA docim me vide, i to sami od sebe, niti sam trubio niti ista.

Kada obilazim kolonu preko pune - ili vozim po sredini kontra trake, bas da mi neko ne otvori vrata, baci pikavac ili skrene ulevo iz ni od kuda; ili blizu linije, pa trubkam po malo.

Kada naidju iz suprotnog smera, ja dignem ruku ili blicnem, pa se oni jos meni sklanjaju iduci u svoje desno da mi naprave prostor. Naravno, njih jedno 1-5% mi se najebe majke (i naravno, potpuno su u pravu; to obicno kad bas preteram).

 

Kada vozim auto, spadam u one koji se sami od sebe sklanjuju kad vide dvotockas. (osim jednom kada je grupa 50-60 biciklista oko Avale vozila u roju umesto jedan po jedan, ne mozes ih preteci, zamalo ih nisam namerno sve izgazio. Hteo sam da stanem da se bijem koliko su bili bezobrazni).

 

Polazim od jednostavne cinjenice - svako ko sedne na dva tocka nije bas normalan, ja prvi. I kad smo vec tolike budale da rizikujemo zivot, vozaci auta imaju samo korist od nas (manja guzva; umesto da i mi sednemo u auto) i upravo im je bolje da nas paze, jer ce sve vise budala voziti motore i njima ce biti sve bolje.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, milos-v said:

Inace zaboravio sam da kazem,u vrata pasata je udario u ivicu gde je kvaka - ivica izmedju prednjih i zadnjih vtata. Vozac je stigao samo da ih otvori mozda 20ak cm kad je ovaj naleteo. Ostecenje na vratima nije veliko,da je isao brzo otkinuo bi ih.

 

:popovanje:

Ovo je greška koju sam video da mnogi čine. Ako već praviš prekršaj, pravi ga kako treba. 

Kolona se obilazi sredinom suprotne trake, nikako tik uz vozila koja obilaziš.   :aha: 

Pre svega je preglednost iz pozicije vozača dvotočkaša mnogo bolja i postoji veći manevarski prostor ako nešto pođe naopako.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
6 hours ago, ParadajzTurista said:

 

Kada vozim auto, spadam u one koji se sami od sebe sklanjuju kad vide dvotockas. (osim jednom kada je grupa 50-60 biciklista oko Avale vozila u roju umesto jedan po jedan, ne mozes ih preteci, zamalo ih nisam namerno sve izgazio. Hteo sam da stanem da se bijem koliko su bili bezobrazni.

 

Vidi se da nikad nisi vozio treninge bajsom. Ko si ti da ti se 50 biciklista sklanja? Toliko ih btw ni nema na trkama ne na treninzima. Ako ih stevke skupi 20tak nedeljom to je max. Zamisli kad bi se svakom sklanjali, koliko bi to vremenski trajalo da se svi iz organizuju da se sklone, a i kolika bi kolona bila da svi voze po jedan. A po jedan ni ne mogu da voze ni ne trebaju jer prvo sto im duva vetar, pa nemaju zavetrinu, a drugo sto bi takvi ko ti se nabili pored njih i vozili konstantno tako. 
 

biciklisti daju smene jedni drugima na treninzima, nekad se radi i kruzna smena, to sve iziskuje mesto na drumu. I bolje da zauzmemo veci deo puta pa obilazi, nego da se cimamo da li ce sleper voziti konstantno pored nas ili neki paradajz lokalac koji je nervozan. Mi nemamo salu za trening, edukuj se malo na YT ili druge, pitaj, nije sramota. Meni te iskreno zao sto si tako ogranicen.

 

ps trebao si da stanes da se bijes, pa da popijes batine

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Pravilo nad svim pravilima u saobraćaju je da se pre bilo kakve radnje uveriš da ne ugrožavaš druge učesnike. Šta kad ti je zeleno na semaforu a neka bakica nije stigla da pređe ulicu? Ide gaas? Isto tako i ovaj specijalac sa vratima.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
Pre 8 sati, drs je napisao:

Ako već praviš prekršaj, pravi ga kako treba. 

Misbehave Responsibly  :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nema tu ničeg čudnog, jednostavno motorista nije imao sreće... I ja bi se 99% počeo provlačiti, zavisi od situacije, ako ima mesta...malo blicneš, svirneš... Ako prolazi iz suprotnog smera kamion, bus, staneš tik uz vrata, ako prolazi auto možeš šire...Ili tako ili čekaj i kuvaj se!?! Rizik je uvek, ko o njemu razmišlja?Inače ne bi ni seo...

Što bi rekli, svesno si u prekršaju... 

Ako nema mesta za ovu radnju, ugasiš motor, skineš kacigu... 

 

Nema tu nikakve namere,od strane vozača auta, ma kakvi... Čudno mi je i da neko pomišlja na to! Posledice su sudbinske...

 

 

Promenio član shoyyka
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja sam bio u koloni kad se desio udes. Vrata od pasata su 3 metra pa je zatvorio celu suprotnu traku. Koliko ste nerealni i bez razloga na strani naseg kolege. Kolona stoji zbog radova,znakovi su svuda i to znaci da obilazenja i preticanja nema.

Jednostavno kao dva i dva. Kolega je pravio prekrsaj i bio je nedovoljno kocentrisan i pazljiv.

P.s.

Motor nije bio 20 metara od mercedesa,ne znam odakle takva informacija. Na viber grupi sam juce postavio slike sa lica mesta.

Prizor je jeziv,sam Bog ga je sacuvao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 hours ago, Brale said:

Pravilo nad svim pravilima u saobraćaju je da se pre bilo kakve radnje uveriš da ne ugrožavaš druge učesnike. Šta kad ti je zeleno na semaforu a neka bakica nije stigla da pređe ulicu? Ide gaas? Isto tako i ovaj specijalac sa vratima.

Pravilo nad svim pravilima u saobraćaju je da se pre bilo kakve radnje uveriš da ne ugrožavaš druge učesnike. Šta kad vidiš slobodnu traku za suprotan smer a u tvojoj su zaustavljeni automobili?  Ide gaas? Isto tako i ovaj specijalac sa vrat...motorom.

 

I tako:

- jedan pogreši, manja verovatnoća za udes

- dvoje pogreše, veća verovatnoća

- troje pogreše, još veća verovatnoća...

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Tom sa motorom je bilo bezbedno sve dokle ovaj nije otvorio vrata. Po tvom tumačenju svako ko doživi nezgodu kriv je onog momenta kada je seo na motor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja