Jump to content

Moto Zajednica

Rasna kod Požege 2.6.2021

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Vozac je dobro. Nepovredjen!

Nosio je i full odelo sve. Decko je iz cacka. 

E sad mozemo dalje. Radovi su tu na sanaciji kolovoza,saobracaj naizmenicno. 

Motorista u suprotnom smeru pretice kolonu koja stoji,brzinom oko 30kmh. Odjednom,vozac passata otvara vrata,on udara i odbija se na mercedes koji ide oko 60-70kmh u drugom smeru. Motor je odleteo nekih 20m od mercedesa. Ja i dalje ne verujem kako coveku nije nista. Sudeci po slikama,izgleda fatalno. Cak i sam motorista ne veruje da mu nije nista. Momak na poslednjoj slici levo je motorista.

 

20210602-144654.jpg

 

20210602-144743.jpg

 

20210602-144749.jpg

 

20210602-144949.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Policijac kaze vozacu pasata,kako niste pogledali da li ide vozilo. Vi ste izazvali udes. 

Ovaj mu kaze on je preticao kolonu ,to ne sme da radi . Ja sam samo sedeo u koloni i cekao.

Policajac mu odgovara vi ste ucesnik u saobracaju iako stojite na putu,morate pogledati. On nije smeo da pretice i dobice kaznu za to,ali vi ste izazvali udes...

 

E sad sta ce zapravo biti i kako,znacemo jedino ako neko poznaje kolegu

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Drzava samo da uzme pare,kaznice obojcu i boli ih.Sudija ce motociklisti kriv jer obilazi kolonu,vozacu passata kriv nije gledao.I na kraju podeljena odgovornost.Slicno je imao drugar ,ali sa autom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
30 minutes ago, Alekre said:

Kako možeš da se provlačiš a da ne očekuješ da neko neće da otvori vrata? 

 

Delimično se slažem. Ali nemoj da smo veći katolici od pape. Koji qrac ovaj ima da otvara vrata na sred druma; bez obzira što kolona stoji; pogledao nije. Ljudi niti gledaju niti misle o onome što rade. u saobraćaju. Ali zato zna da pametuje kako motociklista nije smeo da ih obilazi. Smrad.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Jel su ovo slikovi na motoru? Ako jesu, dobro je prošao što se tiče policije, mogli su da ga kazne i zbog tih guma koje su zabranjene u saobraćaju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, m.milivojevic je napisao:

Al ako nije presao punu liniju, imao je pravo da obidje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mogao je da obiđe ali kako?

 

Tako što po pravilima mora da pogleda preko ramena, da migavac na levo...pretekne auto (jedan auto ne celu kolonu ili dva automobila) onda daje desni migavac nakon tog auta i stane ispred njega. I tako je morao da uradi za svaki auto u koloni pod uslovom da ne prelazi punu liniju. Koga znaš da tako pretiče kolonu?

 

Na žalost svi osim vozača mercedesa su krivi u ovom slučaju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Meni ovo služi kao opomena, bolje je da učim na tuđim nego na svojim greškama.

 

-Zabranjene gume

-Puna linija

-Obilzak kolone

 

Sudeći prema trkačkom odelu, ne verujem da vozi po ograničenju, pitam se samo koliko gazi preko limita. Treba da je zahvalan što je završio u ovoj rubrici a ne u crnoj hronici. 

 

Nisu pravila napisana tek tako da bi se nekom naplaćivala kazna. Iskustvo je pokazalo šta je opasno i kada se nesreće događaju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, m.milivojevic je napisao:

@mick moja greska


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma nema šta...svi mi obiđemo kolonu na isti način. Ne verujem da veliki broj kolega zna kako se kolona propisno obilazi. Prosto u takvim slučajevima mora se defanzivno voziti uz veliku opreznost a realno ne verujem da je motorista išao 30kmh pri preticanju...kako sam negde pročitao. Po olupini motora to ne bih rekao...čovek je samo sebi bedu na vrat nabacio. Ne treba mu ništa osim količine keša koji će mu trebati da iskešira vlasniku mercedesa za popravku.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja sam napisao da je isao 30kmh i verujem da jeste. Tako mi je rekao i motorista i ljudi koji su bili pored i videli.  Motor se raspao jer ga je udario mercedes i bacio ga je unazad 20ak metara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, milos-v je napisao:

Ja sam napisao da je isao 30kmh i verujem da jeste. Tako mi je rekao i motorista i ljudi koji su bili pored i videli.  Motor se raspao jer ga je udario mercedes i bacio ga je unazad 20ak metara

Da je on išao 30kmh izbegao bi i vrata i mečku veruj mi...ako ništa uspeo bi da ukoči skoro pa u mestu.

 

Digresija...to je isto pričao i onaj mučenik bivši momak Uraganke. Išao je max 50kmh i uspeo je da razbuca motor a pre toga da ga pri kočenju propne na prednji točak i lansira devojku sa sedišta pa potom da polomi po koju kosku na sebi. Da li zaista misliš da je vozio 50kmh? :) 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kada se vozila kreću onda je preticanje. Kada vozila stoje onda je obilaženje. Moguće je da nije ni prelazio u suprotnu traku. Videćemo šta će biti !!! Dobro je da je kolega OK. !!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Ček, “moram da razumem kako da razumem” ...
Lik u Pasatu je otvorio vrata pred kolegom jer, gle čuda, obilazi kolonu?
Ovo ko iz onih ruskih klipova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne znam kog vraga je vozac Passata uopste otvarao vrata kad ide vozilo (Mercedes) iz suprotnog pravca, to mi nekako van pameti, ne znam koliko je tacno sirok put tamo ali ne izgleda mi bezbedno otvarati vrata u tom momentu dok si u koloni, valjda prvo sacekas da prodje vozilo koje ti ide u susret pa onda otvaras, tako da je vozac Passata najpre tu pogresio, a tek druga greska je sto nije pogledao u retrovizor da li neko iza njega nailazi, u ovom slucaju motorista.
A za motoristu zelim brz oporavak, i da bude oprezniji sledeci put.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 3 sati, mick je napisao:

Da je on išao 30kmh izbegao bi i vrata i mečku veruj mi...ako ništa uspeo bi da ukoči skoro pa u mestu.

 

Digresija...to je isto pričao i onaj mučenik bivši momak Uraganke. Išao je max 50kmh i uspeo je da razbuca motor a pre toga da ga pri kočenju propne na prednji točak i lansira devojku sa sedišta pa potom da polomi po koju kosku na sebi. Da li zaista misliš da je vozio 50kmh? :) 

Vozim dostavu po gradu, za godinu dana(12meseci, od -10 do +40) 37.000km vidim da baš imaš iskustva sa vratima i brzinom od 30kmh i vozilima(taksistima) koja stoje... Sigurno nije mogao da izbegne ni jednog ni drugog. 

 

Hvala bogu pa je ostao živ!!!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Što šire obilaziti, ako se već obilazi. Ako su automobili ovako stajali u odnosu na srednju liniju, onda je bilo dovoljno prostora za sve i mimo propisa jer je vozač mečke video šta se dešava i pobegao skroz desno (možda je već stigao i da koči ili da stane jer ga nije pregazio. To kod Požege je haotično već godinama).

Nevezano za incident, zanimljivo je ovo vozilo na fotografiji. Ko je ovo? a6696fc0b4b8c593afae8d1fdee91187.jpg



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ko je ovo?

TRLIC.COM

Meni lici da je vozac pasata hteo malo da cimne kolegu ali je poslo po zlu.

Ne vidim drugi razlog, kao vrucina pa da se rashladi, axa, na retrovizoru ima pregled desavanja u sumi a kamoli putu, jos onoliki auto dolazi u susret i na sve spreman odgovor sta je motociklista smeo tj nije. 

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Meni je jedanput pre mnogo godina, dok sam se provlačio na Brankovom mostu između kolona koje su stajale lik iz desne trake otvorio vozačeva vrata tik pre nego ću biti paralelno s'njim. Sreća je da sam se sticajem okolnosti provlačio veoma sporo sa koncentracijom na 110%. Prednji točak se zaustavio na santimetar od šarki njegovih otvorenih vrata. On je toliko prebledeo i počeo da drhti u trenutku da me je prošla volja da mu ozbiljnije očitam lekciju iz ekologije i pristojnog ponašanja.

U ruci je držao pepeljaru koju je naumio da prospe na asfalt; da iskoristi vreme kad već stoji u koloni. Marva bezrepa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja