Jump to content

Moto Zajednica

LED umesto halogenki

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I ne vidi se ništa !

Ove što je @N.F.S. uzeo sigurno su bolje. Ja sam uzeo neke no name sa 50 led dioda (4 strane po 12 +dve spreda), mogu samo kao dnevno svetlo da sijaju.

Evo slika, oboreno/dugo.

IMG_20210609_122225.jpg

IMG_20210609_122203.jpg

IMG_20210609_121052.jpg

IMG_20210609_120906.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Na kraju pobednik, iz Lidla, klasika xenon effect. Već sam namontirao, piše da su made in Germany, zaboravio tačan naziv.

IMG_20210609_123031.jpg

IMG_20210609_123012.jpg

IMG_20210609_120658.jpg

IMG_20210609_120743.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo je, neka marka wotan, germany.

Izvinjavam se na čaršafu na slikama, preko garažnih vrata ima odsjaj pa nije pravo stanje.

I da, ja jesam za led, ali nemojte bacati pare na neproverene sijalice. Bolje pojesti sladoled, popiti kafu itd...:)

IMG_20210609_124029.jpg

IMG_20210609_124004.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

@BlazaTo su te sa buvljaka sa gomilom malih LEDova, reče mi prodavac da to ne valja. Ako hoćeš obične H7 sijalice, tu ti je stvarno izbor velik, mada ja nisam imao zamerke ni na zatečene sijalice. Ostaje problem pregrevanja...

@N.F.S.Od ovih tvojih slika prepoznajem samo poslednju. To su te slabije sa crnim nosačem i 2*6 3030 čipova, dosta su slabije. Pisao sam ranije da troše oko 0,38A i nisam ih probao u vožnji noću.

Ove sa srebrnim nosačem i 2*3570 čipa troše oko 0,75A, znači duplo više snage i ne bacaju iznad horizontalne linije, bar u mom faru, niti se drugi vozači žale. A far se više greje od sunca (crn motor) nego od sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Do petka nisam u Beogradu pa ne mogu da slikam i jednu i drugu. 

Nešto mi se vrti po glavi da je Petar rekao da mu je to poslednji komplet, ali mi se čini da sam ove jače video i kod Alija, a verovatno ih ima još ponegde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 12 minuta, sale-kum je napisao:

Ako hoćeš obične H7 sijalice, tu ti je stvarno izbor velik,

Ma, ja sam više za led, i kupiću ih kad nađem koje bacaju liniju kao klasika. Kao što kažeš, led čuva far/sočivo, čuva akumulator, namotaje itd ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Upravo pišem u drugoj temi, mislim da je upravo suprotno. Ako nisi stavio gomilu dodatnih potrešača, a smanjuješ fabrički predvidjenu potročnju ugradnjom LED farova, ostaje više struje koju moraju da "sažvaću" regler i namotaji kroz grejanje. Ali meni je primarno bilo to pregrevanje fara, a, pošto vozim uglavnom po gradu po režimu pali-gasi, računam da će višak uglavnom da se troši na dopunu akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Juče sam probao neke LED koje sam imao... I naravno posle skidanja vizira i neverovatno lakog dolaska do sijalice u faru... LED sijalica je bila preširoka za grlo fara.@mrmiki i ja smo probali sijalicu na njegovom motoru i baš je loše svetlo bacala.

Idemo dalje...
6f9f574f45c9153a321557e4018ed06c.jpgb8940f05aa9c880f79c6432289c73ce4.jpg7ef253e2096e397b64143652e59c8931.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Uzmite osram night breaker laser, nije led, al sija bolje nego svaki led. Na africi imam dve h4 takve, sijaju vise nego duplo bolje od leda koji sam imao na transalpu, a taj led je sijao na put, nije rasipao svetlost svuda i nisam nikom smetao, pa vi vidite..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Uzmite osram night breaker laser, nije led, al sija bolje nego svaki led. Na africi imam dve h4 takve, sijaju vise nego duplo bolje od leda koji sam imao na transalpu, a taj led je sijao na put, nije rasipao svetlost svuda i nisam nikom smetao, pa vi vidite..
Koliko troše te Osram?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Heheh ok...pošto na motoru ide max 30w po grlu. Sve preko toga topi instalaciju, zato tražim LED svetla.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ako motor ima fabričke H7 sijalice, one su 99% 55W, H4 su 55/60W, toliko mislim da imaju i Osram Night Breaker. Čuo sam da postoje i slabije sijalice sa istim grlima, ali ja ih do sada nisam video.

Meni nijedna klasična sijalica ne odgovara zbog pregorevanja sočiva fara usled pregrevanja što je tipska greška za moj motor i zato sam problem rešavao LED sijalicom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, sale-kum je napisao:

Ako motor ima fabričke H7 sijalice, one su 99% 55W, H4 su 55/60W, toliko mislim da imaju i Osram Night Breaker. Čuo sam da postoje i slabije sijalice sa istim grlima, ali ja ih do sada nisam video.

Meni nijedna klasična sijalica ne odgovara zbog pregorevanja sočiva fara usled pregrevanja što je tipska greška za moj motor i zato sam problem rešavao LED sijalicom.

Jeste u pravu si, sad sam proverio...fabrički idu 55w H7 kratko i dugo. Ništa idu onda Night Braker da probam...mada imaju i neke moto Osram sijalice Night Racer 110 i X-racer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Juče sam imao vremena da se malo ''edukujem'' oko sijalica... Zaključak je sledeći:  

 

LED sjajne za motore daju opasno jak snop svetlosti pa nas mogu jasnije primetiti u saobraćaju što je veća sigurnost ali na našem tržištu su skoro 90% krš kvalitet i ništa ispod 90e ne pije vodu. Takođe jako je bitan raspored čipova za osvetljenje takođe bitno je da drajver bude odvojen od sijalice usled zagrevanja ono najvažnije jeste da LED nakon određenog vremena konstantnog rada gubi (par sati vožnje bez prestanka) na jačini svetla...jbt čitava nauka.

 

HID su najjače ali najkomplikovanije za ugradnju zbog balasta i brda instalacije i td...troše najmanje. Cena od 50e pa na više...

 

Halogene najkraći vek trajanja usled debljine materijala koji se koristi kao žarulja...što je ''žarulja'' tanja to je radni vek kraći ali je svetlo jače a deblja ima duži vek uz slabije sijanje. Još jedna stvar jeste da na crkavanje halogenki jako utiču vibracije u smislu lošeg asfalta, rupa i td...pa otuda ovi modeli Osram sijalica za motocikle (Night Racer 110) koje imaju neke specifične suspenzije tih komponenti u sijalici koje produžavaju vek trajanja. 

Cena:

Night Breaker - 3500 din/par

Night Racer 110 - 700din/par

 

Ide Night Racer 110 na probu danas...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Kod mog drugara u firmi, nabavna cena. Inače su duplo skuplje...naručio sam pa ako stignu javljam :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Drugar je preko njih naručio za firmu...nemaju maloprodaju rade samo na porudžbinu. Čekam da vidim da li će proći na malu količinu...ako prođe eto dobre kupovine.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, grafigo je napisao:

Nadjoh ih i na kupujem/prodajem.

 

H4 su im 650 din, a H7 su 320 din.

Da video sam, pa sam zvao i čovek kaže lakše ako preko firme naručuješ. Pozovem drugara i preko njegove firme poručim 4 komada, on mi reče nije siguran da može na tako malu količinu. Ako ništa ne bude lako ćemo se skupiti za veće količine :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Narode stigle sijalice, sve uredno...izgleda da nije neka zajebancija :D  Malo kasnije ugradnja pa proba!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Juče ugradio LED sijalice Bevinsee H7 (kupljene od kolege @Overpressure) i prezadovoljan sam postignuti rezultatom. 

Kratko svetlo (projektor/sočivo) ima odličan osvetljaj i izuzetno je precizno definisano (bez rasipanja). 

Dugo svetlo (reflektor) radi tačno ono za šta je namenjeno i bukvalno pravi dan ispred motora. 

Sama ugradnja protekla bez ikakvih problema 

 

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja