Jump to content

Moto Zajednica

LED umesto halogenki

Recommended Posts

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Kako počinjem sve više noću da vozim javlja se potreba za boljim osvetljenjem jer mi ove fabričke halogenke baš ne odgovaraju.

 

Dajte neke predloge za H7 varijante sijalica i komplet sistema...šta je bolje a se ugrađuje LED Xenon nešto treće?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Rajko predložio na Bear.rs sa LED philips chipom, h4 za moj motorić, ostaje kad budem babrao nešto oko motora da ih stavim i podesim žižu.
4000 par sijalica, razmišljam se ili nekom da prodam drugu ili neka stoji, leba ne jede, rezervnu da imam...
Pogledaj ako ima i za h7, phi/philips oznaka, a još bolje posavetuješ se sa znalcem :)

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Hehe...pa evo čekam znalce :D 

 

Šalu na stranu ne znam kako LED baca snop obzirom da jako rasipa svetlo i teško je doći do snopa svetla za put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Probavao svojevremeno i xenon i led u staklenom faru i nije to to,probao i u prozirnom i dalje onako... Ako se ubaci socivo je mnogo bolje al je razjebavanje fara... Ubaci neke maglenke ako je bas nuzda za noc ili nadji ceo led far

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Probavao svojevremeno i xenon i led u staklenom faru i nije to to,probao i u prozirnom i dalje onako... Ako se ubaci socivo je mnogo bolje al je razjebavanje fara... Ubaci neke maglenke ako je bas nuzda za noc ili nadji ceo led far
Ovakav je moj far...dva posebna mesta kao projektori izgledaju. Nije standardno sočivo... 1fc9c7ce72d07b41ceff0c7191122f75.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Mozes probati,ja sam ovo sve probao ispred garaze u tunelu od nekih 15m i nisam video poboljsanje do led fara. Mada topao savet izbegavaj voznju nocu koliko god mozes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick koliko koristis dugo svetlo u voznji?
Aktivno kad nema uličnog osvetljenja...ali mi je baš uzak snop. Praktično linija...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja izbegavam maksimalno, prakticno mi sluzi samo za blicanje iz razloga (znas vrlo dobro) skupljanja zenica, posle dugog koliko god bilo dobro kratko "ne prija" oku.

Ako ti je snop uzak to je do sociva i ogledala u faru, tu sijalica nece puno pomoci, jedino dve maglenke ali prave sto prelamaju svetlost kao kratko pa da "popunis" snop oborenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Slikaću sutra oba pa ću postaviti...oba svetla imaju dobru oštrinu ne rasipaju se ali mi je slaba jačina. Imam osećaj da mi je potrebno da jače osvetljava.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pa onda ugradi LED, odličan je u sočivu
Zato i pitam za savet, koje LED da ubacim i da li one generalno osvetle put direktno ispred ili samo bacaju svetlo a ne osvetljavaju.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ubaci LED istog tipa kao sto ti je originalna sijalica (H1, H7, H12...) pa probaj... Sa tvojim farom ne verujem da iko ima iskustva sa zamenom sijalica. 

Budi Mali Istraživač ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Evo vam moje iskustvo:

krenuo sam u akciju ne zato što mi je far slab, naprotiv odlično je na Scarabeu radila i obična H7 sijalica, nego je problem što pregreva far, pa sočivo vremenom izgori. Pošto je to tipska greška, čujem i na novijim Beverly-ima sa dve sijalice u faru, praktično je nemoguće naći dobar polovan far, a cenu novog nisam smeo ni da pitam.

Drugi problem, kad sam skinuo sijalicu video sam da je priključak specifičan i da zamenska sijalica mora biti po dimenzijama identična običnoj, nikakvi ventilatori i slično.

Prvo sam poručio preko e-bey neke kao moto sijalice, cena je bila oko 1000din za par. Kad su stigle, izmerio sam struju koju troše, to je bilo oko 0,38A, što u prevodu znači snaga od oko 5W. Ako pretpostavimo odnos LED i klasične sijalice 1:8, to bi bio pandan 40W što mi je bilo slabo. Svaka sijalica ima po 12 SMD LED čipova 3030.

Posle sam ovde, preko KP našao slične sijalice, ali sa po dva čipa 3570. Ove sijalice, plaćene 1500din za par, vuku struju oko 0,75A, odnosno imaju oko 9-10W LED, odnosno ekvivalent oko 70W klasične sijalice. Svetle stvarno odlično, ne razbacuju svetlost preko horizontalne linije i, meni najvažnije, far je stalno skoro pa hladan.

Još nešto, vezano verovatno samo za Scarabea. Ako stavim ove LED sijalice i za srednje i za dugo svetlo, svetla rade, ali mi kod srednjeg svetla stalno trepće plava sijalica od dugog svetla i nervira me. Problem sam rešio tako što sam LED stavio samo za oboreno svetlo, a klasičnu sijalicu ostavio za dugo. Sve radi normalno, a dugo svetlo i tako jako retko koristim.

Izvinjavam se zbog dugačkog posta, ali valjda nekome može pomoći.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1911 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

imam Bev 300ie slican far ka kod tebe isto gori ogledalo od H7 sijalice,stavio sam na oboreno led sa ventilatorom nwj jeftinije.Staje cak i ona gumama preko,ali nema svrhe ventilator ,tada.Strujni prikljucak za H7 samo gledaj +- polaritet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ne znam kako je na Bevu, ali, kao što rekoh, na Scarabeu je sistem koji do sada nisam video. Elem, vrlo je sličan sistemu za stop svetlo: u faru je plastični nosač koji se sa sve sijalicom kao bajonet vadi iz fara. Onda se u njega knap stavi sijalica i sve zajedno, metodom bajoneta vrati u far.

Mogao bi taj nosač da se eliminiše i stavi standardni priključak, ali bi onda morao da se budži neki sistem da se sijalica učvrsti u far, a to mi se nije dalo. Ovako za tehnički, u slučaju potrebe, samo zamenim sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X
On 6/4/2021 at 11:48 AM, sale-kum said:

Evo vam moje iskustvo:

krenuo sam u akciju ne zato što mi je far slab, naprotiv odlično je na Scarabeu radila i obična H7 sijalica, nego je problem što pregreva far, pa sočivo vremenom izgori. Pošto je to tipska greška, čujem i na novijim Beverly-ima sa dve sijalice u faru, praktično je nemoguće naći dobar polovan far, a cenu novog nisam smeo ni da pitam.

Drugi problem, kad sam skinuo sijalicu video sam da je priključak specifičan i da zamenska sijalica mora biti po dimenzijama identična običnoj, nikakvi ventilatori i slično.

Prvo sam poručio preko e-bey neke kao moto sijalice, cena je bila oko 1000din za par. Kad su stigle, izmerio sam struju koju troše, to je bilo oko 0,38A, što u prevodu znači snaga od oko 5W. Ako pretpostavimo odnos LED i klasične sijalice 1:8, to bi bio pandan 40W što mi je bilo slabo. Svaka sijalica ima po 12 SMD LED čipova 3030.

Posle sam ovde, preko KP našao slične sijalice, ali sa po dva čipa 3570. Ove sijalice, plaćene 1500din za par, vuku struju oko 0,75A, odnosno imaju oko 9-10W LED, odnosno ekvivalent oko 70W klasične sijalice. Svetle stvarno odlično, ne razbacuju svetlost preko horizontalne linije i, meni najvažnije, far je stalno skoro pa hladan.

Još nešto, vezano verovatno samo za Scarabea. Ako stavim ove LED sijalice i za srednje i za dugo svetlo, svetla rade, ali mi kod srednjeg svetla stalno trepće plava sijalica od dugog svetla i nervira me. Problem sam rešio tako što sam LED stavio samo za oboreno svetlo, a klasičnu sijalicu ostavio za dugo. Sve radi normalno, a dugo svetlo i tako jako retko koristim.

Izvinjavam se zbog dugačkog posta, ali valjda nekome može pomoći.

Ako može link koje si sijalice lupio na KP?

Bio bih zahvalan, imam isti problem sa pregrevanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo sad sam pisao u drugoj temi (a ova je prava za led, hvala @sale-kum) , ja nešto nisam zadovoljan sa led bez ventilatora. Ne znam koji čip, kinezara za 600 dindži, odlično sija, ali mi sija svuda ! Doduše, probao sinoć u garaži, nisam u vožnji.

Aj da joj dam šansu i večeras, da probam da kombinujem dal na oboreno, ili na dugo da ostavim, videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Al se šetamo u dve teme:tras2:.

Nemam nažalost link, nisam sačuvao. Na KP sam tražio LED H7, Petar se zove čovek, kod starog Merkatora. Važno je naglasiti da i on ima dve vrste, jedna je sa crnim metalnim nosačem LED-ova (ne šeširom) i te su slabije, i sam mi je čovek rekao da ne preporučuje.

One koje valjaju su sa srebrnim/boje metala nosačem LED-ova i jasno na svakoj strani piše 3570 kod čipa.

Cena za obe mu je bila 1500din za par.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mislim da sam od tog lika pazario sve te o kojima pricas!

Sada cu da uslikam :D 

Dosta sam H7 led poklono, ni jedna ne svetli odgovarajuce u mom faru, ili vidim vrhunski i smetam drugima ili se nista ne vidi :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Baš me zanima da li još neko sa Scarabeom ima problemčić kao ja: da mu stalno trepće plava sijalica od dugog svetla kad stavi obe LED sijalice i radi oboreno svetlo? Javite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ne brljam dalje, platih ovaj skart od sijalica 50eura, ni jedna ne svetli valjano...

A onda nadjoh ove sa linka, jeftine, godinu dana garancije! Snop definisan, isijavanje jako.. 

https://www.wobyhaus.co.rs/auto-elektrika/24857-sijalica-za-auto-led-h7-set-2kom

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 36 minuta, sale-kum je napisao:

Baš me zanima da li još neko sa Scarabeom ima problemčić kao ja: da mu stalno trepće plava sijalica od dugog svetla kad stavi obe LED sijalice i radi oboreno svetlo? Javite.

Upravo sam testirao, isto je. Kada stavim led na dugo svetlo, blinka na tabli plava i pre paljenja svetala. 

Definitivno sam izbacio led. Jeste hladniji far, to stoji, ali mnogo rasipa svetlo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja