Jump to content

Moto Zajednica

Nov kinez (CFMOTO, Benelli) ili polovna marka (Yamaha, Honda, Kawa....)

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Alekre said:

Jesi probao da voziš go? :D

 

 

Hehehehe. Odavno sam skontao da si ti veliki skeptik za sve sto nije iz Japana. Sto je i razumljivo. Pa ti ne zameram. I ja sam mislio da je benelli sranje dok nisam uzeo na probu, za 2 sata kolko je bio kod mene, ptomenio sam misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 41 minuta, Overpressure je napisao:

Ne može cf moto od 3000 evra da bude reper sa kvalitet izrade i završnu obradu... Ja savetujem svima koji su skeptični oko benelija da idu u salon i da pogledaju o čemu se radi, bar kada pričamo o trk502. Za njega se nikako ne može reći da je to motor jeftine izrade i loše završne obrade. Možete i na probnu vožnju što je jako bitna stvar, svi treba da probaju motor pre kupovine. Mnogi su skeptični oko 50ks i 500 kubika, ali kada se proba u vožnji, onda se stekne realna slika jel to završava posao ili ne. Verujem da bi prodaja bila drastično manja da ne nude mogućnost probe. 

Управо то.
Benelli ме баш привлачи изгледом, и тако бих га поседовао, али ме та  мала снага одбија.
Имам осећај да бих са фрезе на њега сео као на бицикл.
Али опет, све мора да се проба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, i crnkinje da se probaju :D

 

Na kraju, ipak je motor samo sredstvo, alat. Ko ga šiša, neka je i kinez, bitno je da se čovek izvoza a posle, ubaciti ga u kontejner sa dvojicom drugara i to je to.

 

Nažalost, prošlo je vreme pravih mašina. Motocikli su još uvek nekako drže ali definitivno se nazire kraj jednog doba auto industrije. Ne znam samo kako će motocikli da prežive elektrifikaciju. Možda i neće.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za 6500 se može kupiti skoro nov Strom-Vesys.

Imaš 3000e i digneš kredit 3500, to je to. Ispada da poredite motor od 3000e sa Beneliem od 6500, kao da će rate od Benelia da plaća komšija.

Ne poredite Kineze sa Japancima, to je to.

 

 

Drugar je kupio 2019 za 5250e  FZ8 plavi metalik 2012 u Tehnodromu, sa 26000km, dodatni auspuh, kofer. Motor je prelep, bukvalno nov, radi ko sat ide kao avion.

Po meni on je sigurniji da krene na dalek put nego sa novim TRKom. :oda2:

 

Promenio član srbac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 6/2/2021 at 5:20 PM, Pingvin37 said:

Vozim ih iz vise razloga:

 

1)Volim dizajn i mehanicke specifikacije japanskih motora konstruisanih osamdesetih i devedesetih godina

2) Poprilicno su jeftini za odrzavanje, a vrlo su istrajni

3) Ne razmisljam dal cu da ga unistim, pokvarim, ogrebem, slomim. Ako ne moze da se popravi za pristojan novac, kupicu u kesu opet isti takav, nisam rob kredita i novih stvari. 

4) Voznjom polovnih motora uvek imas sansu da ih cesto menjas kad ti dosade a da ne izgubis mnogo kao sa novim, pogotovo novim kinezom

Lepo rečeno i definisano. :sampion::takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@srbac 
Slazem se da se oni ne mogu porediti.

Ja sam naveo nove ne zato sto cu da ih uzmem za kes, nego na kredit.. Da imam kesa, ne bi ni razmisljao o njima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 9 minuta, srbac je napisao:

Za 6500 se može kupiti skoro nov Strom-Vesys.

Imaš 3000e i digneš kredit 3500, to je to. Ispada da poredite motor od 3000e sa Beneliem od 6500, kao da će rate od Benelia da plaća komšija.

Ne poredite Kineze sa Japancima, to je to.

 

 

Drugar je kupio 2019 za 5250e  FZ8 plavi metalik 2012 u Tehnodromu, sa 26000km, dodatni auspuh, kofer. Motor je prelep, bukvalno nov, radi ko sat ide kao avion.

Po meni on je sigurniji da krene na dalek put nego sa novim TRKom. :oda2:

 

Nadji mi skoro nov vstrom ili versys za 6500 i kupujem odmah. Pogledaj malo oglase, cene su bezobrazno visoke za polovnjake. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nadješ motor odeš kod čoveka, probaš i ponudiš cenu, čovek skine i ti kupiš motor. Tako se kupuje motor a ne gledanjem naduvanih cena na oglasu. :zdravo:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Meni je najinteresantnije kad bacim pogled na motor star par godina sa 20 000+ km predjenih i onda motore koji je preko 15 godina star sa tipa 35 000 km :D:D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 5 minuta, BataJova je napisao:

@srbac 
Slazem se da se oni ne mogu porediti.

Ja sam naveo nove ne zato sto cu da ih uzmem za kes, nego na kredit.. Da imam kesa, ne bi ni razmisljao o njima :D

Pa uzmi kredit od Banke i kupi motor, isto mu dođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 1 sat, Marko05 je napisao:

Некако гледајући их у односу на остале моторе који су ту били паркирани, а било их је сигурно 20 и кусур, делују доста "јефтиније".
Завршна израда ми делује као да ће све оно, не дај Боже на неком макадаму, да поспада.
Посматрајући чак и на мој мотор, који је још мало пунолетан, CF-ови ми делују као неке играчке.

Juče sam skidao bočne panele sa Nove Honde NC (2021) da provučem neke kablove, i to što kažeš za CF može da važi i za sve druge novoproizvedene motore. Plastika je očajna i na Japancima. Tanka i nikakva, drži se na jednom šrafu, sve ostalo su neke najbednije plastične kopče. Mogu da uporedim sva tri izdanja Honde NC, 2012, 2016 i 2021: kako je motor modernji, to je kvalitet lošiji, tako da ne treba da čudi ni CFMOTO. I moto industrija kao i autoindustrija uvode velika smanjenja troškova u proizvodnji, i to se oslikava na kvalitet.

 

Jedan moj prijatelj upravo vozi obuku za A kategoriju, u 36 godina rešio da postane motordžija. I sad se postavlja pitanje šta kupiti. Ne želi mnogo novca za prvi motor da potroši, dao bi nekih 4000-5000e keša, da malo vozi, pa ako vidi da mu lepo ide, da predje na nešto ozbiljnije. Ne razume se u mehaniku, i ne želi da služi motoru, već motor njemu. On hoće samo da ga opere i podmazuje lanac :). Gledali smo zajedno šta ima da se kupi, svidja mu se i MT07 polovan, ali i neki novi kinezi kao što je CF ili Beneli. Sve preko 200ccm će mu poslužiti, a gornji limit za kubikažu nema. Na kraju je odlučio da kupi Benelli Leoncino 250 samo zato što je nov i što planira da ga vozi par sezona, a izgled mu se svidja jer planira i do posla da ga vozi, a na posao mora u odelu :)

I naravno da sam ga podržao u izboru, jer kupuje baš ono što mu treba:

NOV (ne želi da čačka oko motora i u garanciji je)

JEFTIN (4000e, neće da žali što će da izgubi na ceni)

LEP (svidja mu se Cafe Racer izgled, a u prve dve godine sigurno neće da obilazi Evropu njime)

Šta će na kraju kupiti ne znam, ali svakako ću ga savetovati da to bude novo, ili skoro novo od prvog vlasnika

Promenio član Yanco
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Pingvin37 nekako mi ovo pod 4 izgleda kao dobar i jak argument ..

mislim da samo kolicina novca u novcaniku moze da promeni smer razmisljanju na pravu stranu..

sve ostalo je faktor srece , znanja, kockica koje se nekad sloze nekad ne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 hour ago, Markone88 said:

Ja bih i ovde da napisem. Nisam fan kineza, italijana, nemaca. Za mene motor je samo.iz Japana.

 

Bio sam da gledam u nekoliko dana sta se nudi u salonima. Znam ja da je Strom kvalitetniji, bolji, napredniji motor. To ne sporim. Kawasaky Versys mi je na primer po kvalitetu izrade i po samom izgleda korak ispod TRK502X, ali dobro, to je subjektivno.

 

Cf moto je daleko ispod ostale konkurencije i cenom i kvalitetom, ali oni se i ne takmice sa Japancima, nego nude alternativu za one koji oce novo jer im je muka prevaranata po oglasima koji traze 2500e za KLE500 iz 1994e godine ali NOV NOV NOV.

 

Ja da kupujem nov nista drugo osim Benelli TRK502 ne bih uzeo, zbog izgleda, zbog pojave na putu. Motor je prelep, i dovoljno kvalitetan da mislim da moze da traje bar 5 godina.

 

Skoro sam pravio slican izbor, i uzeo sam bio 10 godina staru Suzanu za 4500e. Nisam se pokajao, motor je odlican, ali nema to nesto da seza njim okrecrm i ja i ostali.

Pa zato je i najprodavaniji, lep i pojava. U prolazu moze neko da pomisli i da je GS. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Vrlo zanimljiva tema. Ja već neko vreme gledam šta da kupim, i nemam rešenje. Na tržištu polovnjaka je situacija smehotresna. Novi su poskupeli, ništa nije dobro. 

 

Ono što mi je malo zasmetalo u debati je, činjenica da neke kolege gledaju kupovinu novog vozila kao, imaš garanciju, samo ovlašćeni servis, i nemaš brige...... 

 

U praksi to često nije baš tako. Motore kupujem polovne, jer volim da menjam, još uvek. A automobile samo nove, već 5 kom. I otac 3 do sada.  Različiti brendovi, nemam nikakvu zamerku ponaosob. Svi su jajare i prevaranti. Uključujući i Mercedes. Na kraju se sve svede na to, da te oderu kao vola za svaki servis, a kad nešto reklamiraš, prave se mrtvi, krivicu svaljuju na vozača, na loše gorivo.... Sve, samo da ne uvaže reklamaciju. Ta njihova buđava garancija je izgleda samo na blok motora. Ako nemaš neki jak argument sa kojim ćeš ih uceniti, olade te kao limunadu! Bez imalo stida i srama. 

 

Da napomenem, nisam protiv kupovine novog, samo želim da moja iskustva nekom budu od koristi, i da ljudi ne misle da je sve ružičasto kad imaju "garanciju". 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Od firme "Orion" iz Kg kupih za po gradu skuter, cupidon 125, iz salona u kesama!
Plastike repa se otvorile cim sam seo, popucale zabice, nisu prihvatili kao gresku.
Nisam ga mogao registrovati te godine posto nisu platili carinu (kupio ga za kes u salonu! Kakva mene carina zanima?!?)
Dadose mi papire celog kontigenta posle 7 meseci, pa da trazim koji je moj.
A onda... Promenise delatnost!
Nema rezervnih delova niti servisa a po zakonu i papirima garantuju oba!
Placen je oko 1400eura, prodadoh ga sa 900km u Bg za 500.
A mislis kupio si novo, jos prodavac iz tvog grada...


Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Podrzao bih pricu o padu kvaliteta automobila i motocikala sa novijim godinama proizvodnje.

Mislim nisam ja sad za to da se voze Banditi,TDM,stari Fazeri,1100 BMW ipak su to stare mazge ali plastika je sve gora.

Stvarno ne znam do kog nivoa moze da se istanjuje materijal... Tako da sa tom tendencijom gubitka kvaliteta u svemu i kod kvalitetnih marki,da idem svesno u nekvalitet (kineza) jer je nov. Neka fala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Vrlo zanimljiva tema. Ja već neko vreme gledam šta da kupim, i nemam rešenje. Na tržištu polovnjaka je situacija smehotresna. Novi su poskupeli, ništa nije dobro. 
 
Ono što mi je malo zasmetalo u debati je, činjenica da neke kolege gledaju kupovinu novog vozila kao, imaš garanciju, samo ovlašćeni servis, i nemaš brige...... 
 
U praksi to često nije baš tako. Motore kupujem polovne, jer volim da menjam, još uvek. A automobile samo nove, već 5 kom. I otac 3 do sada.  Različiti brendovi, nemam nikakvu zamerku ponaosob. Svi su jajare i prevaranti. Uključujući i Mercedes. Na kraju se sve svede na to, da te oderu kao vola za svaki servis, a kad nešto reklamiraš, prave se mrtvi, krivicu svaljuju na vozača, na loše gorivo.... Sve, samo da ne uvaže reklamaciju. Ta njihova buđava garancija je izgleda samo na blok motora. Ako nemaš neki jak argument sa kojim ćeš ih uceniti, olade te kao limunadu! Bez imalo stida i srama. 
 
Da napomenem, nisam protiv kupovine novog, samo želim da moja iskustva nekom budu od koristi, i da ljudi ne misle da je sve ružičasto kad imaju "garanciju". 
Ovo potpisujem, desilo mi se da na Fiatu u garanciji (2 godine neograničena kilimetraža) crknu ležaj točka na 35000km i akumulator crkne par meseci pre isteka garancije i nisu priznali reklamaciju. Sitne stvari za popravku pa nisam imao živce da se svađam, akumulator bio oko 6000 din a ležaj točka sa zamenom oko 4000 din.
Za ležaj su rekli preterana upotreba vozila i potrošni deo u pitanju (a garancija je neograničena km u toku 2 godine) a za akumulator rekli preveliki broj potrošača, taksimetar i radio stanica.

Zamenski delovi traju evo duže nego fabrički, ležaj točka neki no name već 130000km od zamene a akumulator Exide ili Energizer, više se ne sećam šta sam kupio, traje više od 2 godine.

Crkne mi u garanciji na 50000km plivajući zamajac i set kvačila, isto pokušali da svale krivicu na vozača, a ja vozač profesionalac sa diplomom.
E rekoh, ovde ste se zajebali, ići ćemo na sud jer je popravka skupa to vam neću oprostiti.
Da ne dužim, nekako su mi na silu priznali reklamaciju i promenili set kvačila i zamajac o njihovom trošku. Ovaj drugi set traje više od 115000km.

Znači u principu u Srbiji garancija na novo i ne znači puno a ja sam prvenstveno kupio nov auto zbog garancije.
Uglavnom se vade na to da je sve što crkne potrošni deo, preterana upotreba ili svaljuju krivicu na vozača.
Naravno, sve u svemu, ipak se kod novog automobila sve svodi na redovno održavanje i po neki sitan kvar.
Ako prelazite velike kilometraže kupujte isključivo novo, polovno se isplati do 3000e plafon, sve preko toga bih išao na novo, tipa učešće pa kredit, ako se nema keša. Ako ništa drugo, kad platiš polovno do 3000e uteha je kad nešto crkne, nisam ga mnogo platio pa mi nije teško da popravljam.

Motocikli su problematičniji za popravku od kola, skupi delovi, manjak dobrih majstora, nedostupnost delova, sve se čeka, vozilo stoji, prođe sezona dok ga okrpiš.

Sledeći motor će biti ili polovan do max 3000e ili nov učešće xy evra + kredit, nema treće.

Prvi izbor benelli trk800 ako se pojavi i bude do 7500e.

Drugi izbor Tenere 1200 nju bih vozio do kraja života ako bi skupio nekih 7000e za učešće ostalo na kredit.

Treći izbor Benelli trk 502x ukoliko se ne pojavi trk 800 i ne skupim 7000e za učešće za novu tenere.

Od polovnih tdm 900 do 3000e ako ne budem hteo da se bakćem sa kreditima




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, vidakn said:

Od polovnih tdm 900 do 3000e ako ne budem hteo da se bakćem sa kreditima

evo imas super TDM900 za 6000e :D pogledaj na oglasima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 6 sati, WoodyRider je napisao:

Vrlo zanimljiva tema. Ja već neko vreme gledam šta da kupim, i nemam rešenje. Na tržištu polovnjaka je situacija smehotresna. Novi su poskupeli, ništa nije dobro. 

 

Ono što mi je malo zasmetalo u debati je, činjenica da neke kolege gledaju kupovinu novog vozila kao, imaš garanciju, samo ovlašćeni servis, i nemaš brige...... 

 

U praksi to često nije baš tako. Motore kupujem polovne, jer volim da menjam, još uvek. A automobile samo nove, već 5 kom. I otac 3 do sada.  Različiti brendovi, nemam nikakvu zamerku ponaosob. Svi su jajare i prevaranti. Uključujući i Mercedes. Na kraju se sve svede na to, da te oderu kao vola za svaki servis, a kad nešto reklamiraš, prave se mrtvi, krivicu svaljuju na vozača, na loše gorivo.... Sve, samo da ne uvaže reklamaciju. Ta njihova buđava garancija je izgleda samo na blok motora. Ako nemaš neki jak argument sa kojim ćeš ih uceniti, olade te kao limunadu! Bez imalo stida i srama. 

 

Da napomenem, nisam protiv kupovine novog, samo želim da moja iskustva nekom budu od koristi, i da ljudi ne misle da je sve ružičasto kad imaju "garanciju". 

Ove reklamacije idu preko nasih u Srbiji ? Je l neko imao razlicita iskustva ukoliko je uzeo nov preko pa se direktno obracao npr. Mercedesu  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Nov auto ne možeš da kupiš u inostranstvu i uvezeš. Zapravo, možeš, ali je toliko komplikovano i košta, da ti se zapravo ne isplati. Uvoznički lobi je to tako lepo udesio, da ti na pamet ne padne takva avantura. Prijatelj je kupio Citroen C3 u salonu u Temišvaru, bio je 2000 evra jeftiniji u istom paketu opreme. Kad je sve peripetije završio, prošlo je jedno 3-4 meseca i premašio je cenu koja je bila u Beogradu (neke homologacije, po mašinskim fakultetima, institut u Vinči, ma ne sećam se više, gluposti kolko hoćeš). 

 

Verujem da je ista situacija i sa motorima. Tačno je propisano koliko vozilo mora da bude staro (valjda 6 meseci), i koliko mora imati pređenih kilometara, da bi se smatrao polovnim. 

 

Odoh u OFF jezivi....  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ono što znam jeste da Beneli i CF nisu dizali cene motora u odnosu na tržište polovnih motora. 

 

@vidakn za sad nema ništa od TRK800 a izbacili su i 1200GT ali je zato CF izašao sa G1250 (njihova policija ga je dobila) inače to su LC8 KTM agregati i vrlo je moguće da će on u nekoj izvedbi izaći kod nas pre Benelija.

 

A ako budu kinezi izleteli sa tim većim kubikažama biće čupavo, posebno u zemljama sa niskim primanjima. Mada to verovatno povlači recimo odvajanje Beneli brenda i samostalno istupanje na tržište kod nas, širenje servisnih mreža i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja