Jump to content

Moto Zajednica

Nov kinez (CFMOTO, Benelli) ili polovna marka (Yamaha, Honda, Kawa....)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pozdrav dragi ljubitelji motora, nov sam pa je red i da se predstavim prvo.

 

Mladi bata Jova iz Prokuplja (180CM, 70KG), tek pocetnik u ovom svetu na dva tocka, a takodje i na forumima pa ne znam sta jos treba. :)


Iskreno vozio sam kao mali Tomosa, sad ovaj skuter, nemam iskustva.


Ali imam neku dilemu izmedju kineza i polovnih kvalitetnih masina, od kineza dolazi u obzir:

E pa ovako, trenutno vozim Majesty 250, ali cilj mi je da uzmem motor koji ce moci da me odvze do posla i vikendom i za odmor na neko putovanje.. 

 

  • CFMOTO MT 650  
  • Benelli TRK 502X

 

A od ovih kvalitetnijih:

 

  • Yamaha FZ6 fazer 2005 god cena oko 3000e
  • Suzuki V Strom 650 2005 god cena oko 3000e
  • Suzuki Bandit 650 S 2007 god cena oko 3000e
  • Honda cbf 600 s 2005 godiste cena oko 3000e

 

Nije problem i nesto drugo u toj ceni i tih godina.

Cene sam video na sajtu, sigurno ima i skupljih, ali ovo su da kazes ok.

 

Malo sam produzio temu pa da skratim. Ne planiram da divljam, nego iskljucivo za uzivanje.

E sad me interesuju vasa misljenja, saveti... Da li da uzmem to novo ili polovno, neke preporuke nesto... Ili ako vec ima ovakva tema da me uputite.

 

Hvala vam u napred na odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ajjmoooo hehehe :D kao prvo dobrodošao!

 

Otvaraš Pandorinu kutiju :) tako da se spremi na haos...

 

Hajmo narode... @mrmiki @TAZZ @Markone88

 

Što se mene tiče 502(običan zbog visine) all the way...početnik si i treba ti malo iskustva. Mada za tvoju visinu i MT je dobar, on je više za grad agilniji je od 502 i manih je gabarita velika prednost mu je 3 godine garancije. Od japanaca ja bih išao na Hondu...

 

Ali svakako moj prvi pik je nova 502-ka... 

 

 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Hvala, hvala :)

Hahahha, jel da? :D  Dobro je da sam postavio makar pravo pitanje :)


Pa gledao sam dosta i nisam nasao slicnu temu, ali bas bih voleo da znam i da cujem misljenja dosta iskusnijih.

Promenio član BataJova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja vozim CF NK650...nemam nekih krupnih zamerki zamerki. @mrmiki vozi TRK 502X, @TAZZ VStrom a @Markone88 ništa trenutno :D  ali ima iskustvo sa banditom pa sačekaj njih da ti reknu po koju.

 

Obzirom da si u Prokuplju imaš priličnu listu sjajnih ruta za vožnju. Dobro si procenio oko adventure modela...za te krajeve su savršeni. 

 

Kao što sam rekao radije nov motor uzimam nego 15 godina star... I ono najvažnije šta god da kupiš obavezno da odradiš trening sigurne vožnje, dosta će ti pomoći u savladavanju novog motora pošto je to što tražiš sušta suprotnost u odnosu na skuter.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Osecam vec da ce biti interesantnih odgovora :D
 

Naravno da sam i ja za novo, ali i sam znas da kod nas kada kazes kinez, nekako u podsvesti ti je da je to nesto lose, a za cfmoto recimo nista lose nisam cuo.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, BataJova je napisao:

Osecam vec da ce biti interesantnih odgovora :D
 

Naravno da sam i ja za novo, ali i sam znas da kod nas kada kazes kinez, nekako u podsvesti ti je da je to nesto lose, a za cfmoto recimo nista lose nisam cuo.
 

Pa stereotipija radi svoje...recimo u poslednje vreme se podiže brend Royal Enfield koji je Indijska marka, rekao bih ništa kvalitetnije od Beneli i CF-a a svi oduševljeni. 

 

@Pingvin37 večita rečenica i večiti odgovor...nađi lepo i kršteno servisiran motocikl u Srbiji sa tolikim godinama eksploatacije koji će se prodavati po realnoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Moj glas uvek ide za nov motor, pa makar to bio i CF ili Benelli, pre nego za motore stare 15ak godina. Prvi sedaš na njega, ne razmišljaš u kakvom su stanju potrošni delovi koje ne možeš vizuelno pregledati, imaš garanciju, moderno izgledaju... Dilema može da bude samo ako upoređuješ motore novije generacije, male kilometraže i od prvog vlasnika sa novim kineskim motorima. U tom slučaju može i polovna varijanta.

 

U vezi sa CFMOTO, GT650 mi je mnogo lepši nego MT650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ај сад свако своје нека хвали.
Прво Yamaha Fz6 па сви остали.:yamaha:
Шалим се наравно, све што си навео од половних је добро и проверено.
Сваки има неке своје мане и предности у односу на друге, али у суштини, шта год да узмеш нећеш погрешити.
Е сад, проблем је то што не знаш шта ће ти одговарати док их не пробаш.
Са друге стране, има оно "ново је ново", али опет ја бих пре половног BMW-a (старог 10ак година) него новог Fiat-a (ствар избора).
Мада мислим да овде то није случај.
Колико појединци хвале Benelli-ја (претећи у истоименој теми), ја мало, мало па га загледам.
Мени на око јако леп, а колико читам искуства људи који га возе, и поуздан мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Taj Cf moto svi hvale nisam čuo da se neko žali na motore te marke ali opet napominjem da je to motor koji se ne sklapa u celosti u Kini ali opet uvek sam za to da se izbegne kupovina kineskih motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 22 minuta, Marko05 je napisao:

Ај сад свако своје нека хвали.
 

Hehehhh istina...ali aj da ponovim.

U ovih skromnih 14-15 godina koliko vozim navozao sam se svačega od kineza preko japanaca do italijana. Prosto to je pitanje ličnog doživljaja i preferenci. Recimo najslađe sam se navozao sa Quingy 200GY pošto je on više prašine video nego asfalta :) opet najveća doza adrenalina je bila sa Ducati 916... GSXF (Katana) je bio onako...laganica dok dušu nije ispustio, Integra 750 nešto najbolje što sam ikad vozio u smislu praktičnosti za grad, Pegaso...muka živa :D 

 

Ono što mi je nakon svega toga danas najbitnije jeste...ustanem ujutru, spremim se, siđem na parking, skinem ceradu, dam kontakt i pritisnem dugme. Ne brinem o sauhu, hladnoći, da li će se karburator preliti, da li ima jaku ili slabu smešu, kad i kako trebaju da se čiste i šteluju, glupi frajlauf, iberlauf, slavinica goriva...

 

Da se razumemo ima ljudi koji vole da prčkaju i sve to ali ima i nas koji nemamo garaže i volje da se sa tim igramo. Prosto tu nov motor pa i kinez odnosi prevagu...pogotovo garancija koja te koliko toliko spašava dosta briga. 

 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, BataJova je napisao:

Bice jako velika dilema koliko ja vidim.. :D 

Pa i ne mora da bude...lepo spisak i polako u razgledanje i probu. Beneli, CF, Royal, Honda imaju mogućnost probe u salonima. Ostatak pogledaj na ''suvo'' pa odluči :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 4 minuta, BataJova je napisao:

Bice jako velika dilema koliko ja vidim.. :D 


 

Сваки мораш да пробаш (ако будете ко хтео да да, апропо још једне актуелне теме).:)

Да си мало ближи ја могу Fazer на пробу да понудим.

Мада, верујем да ћеш ту код тебе наћи неки да ваља, бар њих испод камена има.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@mick Naravno, probacu igurno, pa mozda i ovo Yamaha i CF sto ih pikiram najvise ispadnu sa spiska :D

@Marko05  Hvala svakako, ali sto kazes, to mogu da probam kad hocu, ima ih bas mnogo, cak i dobar prijatelj je vozi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@mick biću kratak i jasan.

 

Sa ovim cenama polovnjaka, treba svi da uzimaju nove motore iz sledećih razloga:

1. Novo @Yanco burazerčeee

2. Garancija

3. Potrošni materijal je ceo nov

4. Nema tehničkog 2 godine

5. Ne maltretiraš se sa debilima koji cene motore stare 20g u solidnom ili lošem stanju, kao da su stari 5 godina

 

Ja sam vozio Suzuku Bandit 2002g i 2010g, 2004 Yamaha fz6s, 2005g Kawasaki z750s 2 puta :D ne pitaj, Yamaha TDM900 2003g, BMW F650GS 2007g. Probao sam na 2 sata Benelli trk502x. Po osecaju u voznji, zvuku, kvalitetu izrade, ne zaostaje ni malo Benneli za ostalim motorima. Da ostali imaju više snage, imaju. Da su pouzdaniji, ne znamo još uvek, kada budu bili TRK502x stari 10g, videćemo šta i kako. Svaki od japanaca ima po neku manu, navodio sam u temi Benelli trk502x. Ali, što se tiče izgleda, ni jedan ne može da prismrdi Benelli-u za te pare, pa čak i za 5000e više.

 

Ja da sada kupujem motor, uzeo bih Benelli TRK502 bele boje. Ne bih x, iz nekoliko razloga, al to je druga priča.

 

P.S. svi veliki proizvodjači svoje jeftinije modele prave u Kini, Vietnamu, Tajlandu...

Promenio član Markone88
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 11 minuta, Markone88 je napisao:

Ja da sada kupujem motor, uzeo bih Benelli TRK502 bele boje. Ne bih x, iz nekoliko razloga, al to je druga priča.

Priznaj da na 502X ne možeš da dotakneš nogom asfalt! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Ја сам прошле године узео кинески мотор, Кивеј крузер 250, и то 2007. годиште, али сам га узео са пређених само 870 километара, тако да је практично био нов и неразрађен. Сад има око 7.000 на сату, возим га већ другу сезону и веома ме је пријатно изненадио, далеко је бољи него што сам очекивао. Немам проблема с њим, пали из прве, лепо иде, где год сам кренуо свуда сам стигао и вратио се без бриге. А пошто је Кивеј сада Бенели, уверен сам да нећеш погрешити ако узмеш нов Бенели.    

Promenio član jozamladen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
31 minutes ago, mick said:

Priznaj da na 502X ne možeš da dotakneš nogom asfalt! :D 

Hehehhe :) ja sam visok oko 192cm, 95-96 kg, atletske gradje :D nema tog motora gde mi pete nisu na zemlji :D

 

A bio sam sa @Overpressure pa smo zajedno zakljucili da je običan 502 bolji izbor. Bolja i lepša klešta ima, tubeless gume, livene felne, za asfalt je bolji, na istoj brzini je u manjim obrtajima. Centralno štender ima u grčkoj za 100e, i to je jedino što nedostaje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Markone88 je napisao:

Hehehhe :) ja sam visok oko 192cm, 95-96 kg, atletske gradje :D nema tog motora gde mi pete nisu na zemlji :D

 

A bio sam sa @Overpressure pa smo zajedno zakljucili da je običan 502 bolji izbor. Bolja i lepša klešta ima, tubeless gume, livene felne, za asfalt je bolji, na istoj brzini je u manjim obrtajima. Centralno štender ima u grčkoj za 100e, i to je jedino što nedostaje 

Jeste više road friendly običan 502. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, mick said:

 

 

@Pingvin37 večita rečenica i večiti odgovor...nađi lepo i kršteno servisiran motocikl u Srbiji sa tolikim godinama eksploatacije koji će se prodavati po realnoj ceni.

Ja vozim takve od pocetka. Doduse trenutno koju godinu mladje, al to je taj tip i konstrukcija iz osamdesetih godina eventualno nastalih devedesetih. 

 

Sta znam, odvezu me gde treba i uzivam u voznji . Na tim motorima sam zadnjih par godina presao vise od 23 000 km, a ove sezone samo skoro 7000 km od februara do maja. 

 

Hteo sam i ja nesto novije u jednom trenutku, ali, ostadoh na starijima, i vremenom ih zavoleo.

 

Vozim ih iz vise razloga:

 

1)Volim dizajn i mehanicke specifikacije japanskih motora konstruisanih osamdesetih i devedesetih godina

2) Poprilicno su jeftini za odrzavanje, a vrlo su istrajni

3) Ne razmisljam dal cu da ga unistim, pokvarim, ogrebem, slomim. Ako ne moze da se popravi za pristojan novac, kupicu u kesu opet isti takav, nisam rob kredita i novih stvari. 

4) Voznjom polovnih motora uvek imas sansu da ih cesto menjas kad ti dosade a da ne izgubis mnogo kao sa novim, pogotovo novim kinezom

 

I glavni razlog bi mozda bio taj da ono sto bi i vozio novo mozda, kosta puno. Ne zato sto imam skup ukus, nego zato sto te specifikacije kostaju, a ja to novo nemam para da platim a da se ne stekarim ceo mesec od prvog do prvog. 

 

Jer na kraju krajeva, trosim pare i na druge stvari ne samo na motociklizam...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pa da, ono kad pogledas novo je novo i nema zajebancije oko tehnickog, pa cak i da ga prodas za koju godinu, ne mozes vise od 1500e da izgubis.

 

Izgleda da ce da bude Benelli na kraju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Nema sta dodati sve su kolege rekle, ja sam zadovoljan sa TRK, malo veci za grad ali se naviknes vremenom (crash barovi su jaci od vrata automobila, provereno iz prve ruke :lol2:). Stalno se spominje snaga, mogao bi malo da bude jaci kad se dvoje voze, ali meni zadovoljava i ovo, opet stvar ukusa i sta se voli. I moj glas naravno ide za TRK :) . ALI..........

 

..... da je @Markone88 prodavao bandita pre godinu dana, ja ne bi kupio TRK, a i sad kad je prodavao razmsiljao sam se da prodam TRK :D (to je opet do mene, ne fali TRK-u nista :) ).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
32 minutes ago, mrmiki said:

Nema sta dodati sve su kolege rekle, ja sam zadovoljan sa TRK, malo veci za grad ali se naviknes vremenom (crash barovi su jaci od vrata automobila, provereno iz prve ruke :lol2:). Stalno se spominje snaga, mogao bi malo da bude jaci kad se dvoje voze, ali meni zadovoljava i ovo, opet stvar ukusa i sta se voli. I moj glas naravno ide za TRK :) . ALI..........

 

..... da je @Markone88 prodavao bandita pre godinu dana, ja ne bi kupio TRK, a i sad kad je prodavao razmsiljao sam se da prodam TRK :D (to je opet do mene, ne fali TRK-u nista :) ).

 

Da je Markone bio pametan da ne prodaje Bandita, al sta sad, idemo dalje :)

 

Možda je trk sledeći, nikad se ne zna. Meni nije žao para, a motor je prelep!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Treba malo razmisljati i o servisnoj mrezi i dilerima. Jer svi motori traze odrzavanje. Novo je novo, nema price. Polovno moze biti odlicno, ali cesto nije bas odlicno nego prosecno. Ja vozim auto i motor od ukupno 40 godina. Ali sam serviser pa mi odrzavnje nije neki problem, ali ga ima. Crevo posle 15 godina ima 15 godina, jbs ga. Lezaj takodje. Drugar trazio polovnjake 3 godine, na kraju uzme nov SV za nekih 6700 cini mi se, sad je miran par godina. Nema plocica/gume/lanac/lezaj kormana... Sve je na 100%.

Mozda @Jovan Ristic moze da ti pomogne, voza i nove i polovne motore a i pise o njima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja