Jump to content

Moto Zajednica

pegaso 650 ili kle 500

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

i ja imam sličnu slatku muku,kupovina polovnog -mačka u džaku.strpljenje,strpljenje zlatno pravilo. kada bi imao uslova sve da probas to bi bilo najbolje. u svakom slučaju kupi očuvaniji motor,mada se ja dvoumim bmw-kle jer koliko sam primjetio serviseri se mnogo vise druže sa aprilijom nego sa bmwom i kleom ;)

pa to je zato sto bmw i  i kle i.. slbije sluze za voznju,,vise su za poziranje. ;):D ;Dmalo sale nije na odmet...

moras probati ono sto te interesuje..,pa ces tako najbolje naci sta ti odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kako to da na dve strane niko nije ni pomenuo Transalp ???

Moj ti je predlog da pogledas i ovaj motor a mislim da moze da se nadje za te pare u ovim zimskim uslovima. Ako budes gledao probaj da nadjes model od 97-00.

 

Sto se tice teme iz naslova KLE ima jako pouzdan i izdrzljiv motor ugradjuje se u razne KAWA modele vec 20ak godina, ne kvari se i odrzavanje i registracija su mu jeftini. Sediste mu je jako neudobno ali se to moze srediti drugim sundjerom i presvlacenjem. Pegasa ne znam iz licnog iskustva ali majstor kod koga ja servisiram motor ima u garazi 2 pegasa koja su prolupala i kaze da je agregat jako los. Pegaso je dizajnom lepsi od KLEa mada je to subjektivno.

 

Mogao bi freewinda da pogledas. Lep i izdrzljiv motor. Jedina mana je jedan cilindar kao i pegaso i f650. Ima jedan freewind na forumu(pogledaj oglase) koji sam video i mogu ti reci da je motor u tip top stanju i da neces imati nikakva ulaganja i sigurno neces kupiti macka u dzaku kao sto kazes. Prodaje ga nas dugogodisnji clan tako da te sigurno nece prevariti.

 

Od svih ovih motora sto sam pomenuo moj glas ide naravno Transalpu, zato ga i vozim. Posto vidim da ti nije bio u izboru necu pisati o njemu al ako te bude zanimalo reci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

moj Nikola mjesto da ti pomognemo mi te poluđesmo još više.moj predlog je dan ti svi ovi gore što ti prodaju motore ustupe iste na po dan pa ces lako odlučit što ti tre ;)ba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ni to nije problem,mog freewinda mozes da testiras kada god pozelis ako si u Beogradu,bez ikakvih obaveza kupovine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Iz NS sam

 

 

dodjes jedan dan u BG, dodje pauk sa freewindom i dodje jos neko sa KLE-om ko ima slobodnog vremena i volje i probas oba po par minuta i vidis sta ti odgovara.

Ovo je najbolji nacin da budes siguran, ja sam imao isti problem u februaru kad sam trebao da kupim motor i na kraju sam uzeo motor koji nijednog trenutka nisam ni gledao niti uzimao u obzir za kupovinu i pokazao se kao odlicna kupovina, Suzuki DR650R i to bas u NS sam ga pazario

 

razmotri dobro freewind-a jer je jako jednostavan, nema kod njega puno stvari koje mogu da se pokvare pogotovo ne ako je u dobrom stanju

a i isti je kao i pegaso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

to ti je odlicna ideja ,ako ovih dana budem imao vremena da dodjem do BG najavicu to na forumu pa ako je neko raspolozen da doje bio bih mu zahvalan.Ako ima neko iz NS koji je voljan da mi pokaze neke od motora iz te klase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

to ti je odlicna ideja ,ako ovih dana budem imao vremena da dodjem do BG najavicu to na forumu pa ako je neko raspolozen da doje bio bih mu zahvalan.Ako ima neko iz NS koji je voljan da mi pokaze neke od motora iz te klase

 

sigurno ima i neko iz NS te motore ali primetio sam da ih slabo ima na forumu ali ako je neko voljan da pomogne coveku neka se javi slobodno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Zbog vas sam poceo i ja da razmisljam o prodaji svog KLE-a. Sta vam je, svi bi da prodate svoj motor ?

Ja sam raspolozen da ga pokazem i ustupim na probu, ali ne mogu da dodjem ni u Bg ni u NS.

njadxwa6nd370ez976m.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Srle, meni tvoj motor zaista izgleda sjajno! Ne vidim zasto bi ga prodavao?

 

Photoshop je cudo !

 

Ma salim se, jeste dobar ali uvek postoji bolji, takvi smo mi svi po malo. Meni je zelja oduvek da imam TA ali nisam mogao da ga priustim sebi u trenutku kada sam kupovao bajk. A vidim ovde svi nesto nude svoj bajk, pa kud svi Turci...U principu,kod mene je uvek na prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Srle, meni tvoj motor zaista izgleda sjajno! Ne vidim zasto bi ga prodavao?

 

Photoshop je cudo !

 

Ma salim se, jeste dobar ali uvek postoji bolji, takvi smo mi svi po malo. Meni je zelja oduvek da imam TA ali nisam mogao da ga priustim sebi u trenutku kada sam kupovao bajk. A vidim ovde svi nesto nude svoj bajk, pa kud svi Turci...U principu,kod mene je uvek na prodaju

Znači ovo dole Bliski istok je samo šminka, i ti bi u sektu ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Srle, meni tvoj motor zaista izgleda sjajno! Ne vidim zasto bi ga prodavao?

 

Photoshop je cudo !

 

Ma salim se, jeste dobar ali uvek postoji bolji, takvi smo mi svi po malo. Meni je zelja oduvek da imam TA ali nisam mogao da ga priustim sebi u trenutku kada sam kupovao bajk. A vidim ovde svi nesto nude svoj bajk, pa kud svi Turci...U principu,kod mene je uvek na prodaju

Znači ovo dole Bliski istok je samo šminka, i ti bi u sektu ;D ;D ;D ;D

 

Vrlo rado i to sa onim predzadnjim modelom od 2000. pa na dalje, mnoooogo mi se svidja, ali nema nista dok se prvo KLE bogato ne uda !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

evo jedne od mogucnosti da pogledas vecinu motora na jednom mestu, na miseluku kad je lepo vreme za vikend imas brdo motora i mozes bar da pogledas koji bi ti najvise odgovarao gabaritno.

Moja preporuka ti je ili KLE ili Transalp, a ako ti se ne svidja tako neki dizajn imas i freewind-a koji je sto se mehanike najjednostavniji od ona dva.

Pogledaj prvo sta se nudi po oglasima jer od toga ti dosta zavisi izbor isto, naravno ne moras previse zuriti sa kupovinom ali nemoj da sacekas pocetak sledece sezone jer ce i cene da skoce, sad je i bolje pazariti jer i ako ima neka sitnica da se uradi na njemu imas vremena lagano da ga spremis za sezonu i da pokupujes svu potrebnu opremu preko zime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ljudi ja jos uvek nisam nista kupio.nemogu da odlucim.

[/quote

 

 

ako ti nesto pomaze u avgustu sam pazario kle500 2007 god, sa predjenih 7000km,prvi vlasnik, kupljena kod petosevica za 3800eu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Znam da će se vlasnici pegaso-a ljutiti ali kle je po svemu bolji motor osim po udobnosti naročito kod poslednjeg modela koji sam i ja imao mnogo je uzak u sedištu ,sto se agregata tiče tu je Kawasaki prevazišao sebe i svoju slavu sa kvarovima (vole da otkinu klipnjaču pa to ti je) i ovaj liniski dvocilindraš im je možda i najbolji agregat koji su izbacili (kažem ja nešto su se zajebali),jer uz malo ljubavi svaki može preći preko pola miliona km., za Rotaksa nisam baš najbolje upućen ali jedan cilindar to mi nikad nije pilo vodu ,mislim da se bmw tu dobro potrudio u izmenama na agregatu da bi im model 650 imao takvu slavu kakvu ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

definitivno sam odustao od pegasa.po svemu sudeci nece biti ni jedan od ova dva nego tranaslp ili bmw f650,posle dvomesecne pretrage najvise preporuka sam dobio za ova dva motora.ako bog da posle bozicnih praznika cu se ponoviti sa jednim od ova dva motora.sve u svemu hvala svima na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja