Jump to content

Moto Zajednica

KTM 990 SMT / V-Strom 650 / Versys ili nesto drugo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Posle tri sezone voznje maxi skutera prelazi mi se opet na veci motor i nekako mi ove sezone najvise nesto upadaju u oci gore navedeni modeli . Problem je sto mi je 70% voznje grad , tacnije cijele nedelje po gradu i u guzvu a svaki drugi nekad i treci vikend van grada . Do sad mi je skuter bio odlican zbog prakticnosti ali opet pravi uzitak je na veliki motor.

 

KTM 990 SMT me najvise privlaci zbog izgleda i njegove naravi , ali me isto tako odbija sto slusam glasine da je KTM kao KTM dosta nepouzdan i komplikovan za opravke. Pretrazivao sam na forum teme al bas je premalo je pisano (ili ja nisam uspio naci) o konkretno SMT-u. Onda mi nije jasno zasto je SMR jeftiniji od SMT  skoro 1500-2000e (makar po oglasa) a djeluje mi kao manje vise isti motor (znam za razlike u tvrdoci , mapi , agresovnosti ). Volio bih ako neko ima iz sopstvenog iskustva da nesto napise i josh bolje da napravi paralelu ako je vozio i gore navedene motore . I na kraj nisam nasao u oglase ok primjrak sa  manje od 30k km i koliko je realno ocekivati da necu imati neka ulaganja neki period, ipak je motor zadnja serija 2012god. pa je primjerak sa malo km tesko naci.

 

Sto se tice V-Stroma mislim da bi mi bio sasvim dovoljan model 650ccm za moj nacin voznje , ali i za njega sam se naslusao nekih prica o slabim kocnicama, i da kao nema mnogo snage i ako mislim da je odnos konjaze i kubikaze ok skroz . Konkretno mislim na model 2017-2019. Sto se tice izgleda, polozaja , ciklistike skroz mi se svidja 

 

Sto se tice Versysa imao sam prilike da probam stariji model sa onim cudnim farom sto je vecini malo ruznjikav , ovaj novi nisam probao ali sam citao ok komentare o njemu i privlaci me sto mu cijena nije previsoka . 

 

moze i neki savjet za neki slican motor , koji moze sluziti za grad , van grada , da ako se stave koferi lici na nesto i da je u cjenovnom rangu 6000-7500 eura 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

O KTM se priča svašta, zavisi gde ti je kriterijum i šta zapravo voliš na motoru.

SMT 990 je sigurno daleko opremljeniji motor od druga 2 koja si naveo u svakom smislu (tehnički opremljeniji kao vešanje, kočnice, točkovi, motor), izgled je uvek subjektivan.

Nikada nemoj da kupiš kršinu pa makar bio jeftini SMT, GT ili BMW Adv štagod.

Gledaj dobar primerak i plati ga nešto više.

 

Sa obzirom da si spomenuo SMT a ja sam ga vozio, ima on sve sta treba i tu sirovu KTM snagu, dobro kočenje, za SMT ok oslanjanje sa dužim hodovima istih ali jedina mana koju sam ja video i pokušavao da rešim na razne načine je disipacija toplote u gradu.

Premali hladnjak za taj motor i čim se zaustavi motor, gotovo, kreće zračenje.

Ako se krećeš 60km/h gasi se vent i sve ok.

Meni je to manje smetalo jer ne vozim grad ali za mene je to bilo jedino "smetalo" na SMT990.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Auuuuu, ali probaću da doprinesem, vozim SMT...

 

Prvo i osnovno, navedeni motori nisu baš za poređenje osim što svi imaju dva točka (predpostavljam da je Versys isto 'mali' od 650ccm). Najbitnije je kakav si vozač, šta voliš. Sirovu snagu i ozbiljne preformanse ili lagano kruziranje na vr' gasa. Voliš li vikendom izlete na stazu, ili makadam do mesta za pecanje. Porediti navedene motore je kao da porediš M3 i Golfa 1.6

 

Ako ćeš pretežno grad, nemoj uzimati SMT. Gixxer je 101% u pravu. Ali naravno da nije nemoguće. Ako ti se baš sviđa i privlači te KTM filozofija - kupi ga. Navikne se čovek na zvuk ventilatora hladnjaka čim stane. Samo ga onda trebaš i koristiti u skladu sa tim. Tako malu kilometražu teško da ćeš naći, a ako i nađeš - cena neće biti niska. Ali takav baš vredi kupiti. Osmeh i zadovoljstvo su zagarantovani  :ljubav:  Moj ima 65hkm i nikakav problem. Pred sezonu je detaljno pregledan i servisiran (motor, ogibljenje i kočnice) i ostavili smo fabričko kvačilo. Lamele su odlične. 65hkm - put, staza, grad. Tim redosledom. Uvek i svuda je gas on/off i dosta kvačilanja kroz spore krivine. Voznja uopšte nije uglađena kao na japancima. Ali zato i performanse nisu za poređenje. 

 

Iz tvog pisanja o malom V-Stromu vidim da ti je dovoljan. I znatno je noviji. I japanac je. Nećeš pogrešiti. Pošto poredimo motore koji uopšte nisu za poređenje a uz to je i razlika 10-12 i 2-4 godina stare, mislim da SMT ipak nije za tebe i da trebaš kupiti V-Stroma. Ja ga lično nikad ne bi kupio ali to je moje mišljenje a znaš šta kažu za mišljenje... Između njega i malog Versysa (noviji model) treba da odluči samo lični afinitet i bolji primerak trenutno u ponudi. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Znam da nisu bas motori za poredjenje skroz i da je KTM ustvari SuperMoto, veca kubikaza mnogo obrtnog , nemirna guzica ali to je ono sto me i privlaci kod njega. Nisam neki ostar vozac ali volim s vremena na vrijeme da se malo opustim i da skoci malo adrenalin.  

 

od velikih motora nekolike sezone sam vozio Horneta ali to je cetri klipa linearna ubrzanja, skroz druga prica . Jednu sezonu XT660R koji je jedan klip vise obrtnog al opet malo snage i tri sezone MT07 dva klipa ali opet dosta ugladjen motor i sa ne previse snage... tako da od KTM ne znam sto me ocekuje s obzirom da svi kazu da je nervozan :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
I ?

Moj motir je u oglase evo nedelju dana cekam neku pristojnu ponudu


Zvao sam za nekolika SMT-a , ovaj jedan izgleda kao pravi pogodak ako ne prodje dok ja moj prodam . Vozi ga lik srednjih godina nije neki klinac , po slikama izgleda kao nov . Nisam isao uzivo da ga gledam dok pare ne budem imao ili eventualno rece covjek da bi mijenjao za manji skuter uz doplatu …


E sad drugov drug prodaje SMR koji je isto bez greske i jeftiniji je 2000e

Nije mi bas najjasnija tolika razlika u cijeni izmedju SMT i SMR s obzirom da im je shasija skoro ista , mashina ista (naravno citao sam po netu razlike u tvrdoci , mapi i sl. )

SMR odreda po 4500e a dobar SMT 6500


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Sve ti zavisi od potreba. Ako ćeš pretežno grad a za put možeš malo da se napneš i istrpiš - uzmi SMR i uštekaj leeepu razliku. 

 

Ako ćeš pretežno put - razlika znači. Sve što ima SMT je dobrodošlo, a ja juče stavio i povišen vizir. Sad smo tuto kompletirani  :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Posle mjesec ipo vrcenja oglasa moga motora ( vj zbog malo jace cijene, jer mi se nije isplatilo da ga dajem ispod cijene s obzirom na ulozeno i na stanje istog ) isti je prosao. Dok sam ga prodavao od par poznanika sam isprobao par motora , gledao , trazio … tacnije lutao . Smt i adv 990 je otpao iz uzeg izbora zbog nervoznijeg stava i brutalnosti … izbor se suzio na V-Strom , f800gs , Versys i nc750x . Iiiii na kraju uzeh nesto sasvim drugacije

Tacnije drugar je odlucio da proda njegov KTM 1190 Advanture , bio je van mog budzeta ali posle malo voznje nisam mogao odoljeti i ne snaci se za ostatak novca


Prvi utisci su da se motor vozi vrhunski , mnogo je ugladjeniji od mladje brace a opet puca od snage . Ono sto mi se ne svidja je samo sto bas masu grije kroz grad , ogromno isijavanje toplote ispod sica i sto je malo glomazan

Ps. Vrijeme ce pokazati jel odluka bila prava :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

U pocetku mi je definitivno trebalo malo vremena da se priviknemo jedno na drugo, najvise iz razloga sto sam ja visok 183cm a ovaj motor je dosta visok i bas mi je nekako bio preglomazan. Na najnizem nivou drzim sjediste i dolje samo na prstima dohvacam asfalt.  Volan mi je bio malo daleko pa sam posle voznji osjecao malo nelagodu u rukama i ramenima, ali to sam rijesio distancerom koji je podigao i priblizio volan 2.5cm . Al ovo je sve do mene , ko mi je kriv sto nisam visociji :D

 

E sad sto se tice samog motora , poprilicno sam zadovoljan. Vozi se bas dobro , zastita od vjetra predobra, ovo mi je prvi put da vozim ovaj tip motora i posle nakeda , skutera i sl motora ovo je raj. Snage ne fali ni u jednom trenutku , lijepo se obara u krivine , malo sam ga probao u offroad (ali smatram da i nije ovo bas motor za off , bas zbog njegove gabaritnosti i tezine a i skup je sport vozit off sa njim) . Vibracije iz agregata u voznji postoje al s obzirom da je dva cilindra dosta su minimalne. Potrosnja od 5.5l do 7.5l / 100km , grad ga ubija najvise , otvoreno je laganica mozda moze i ispod 5.5l ali volim da je malo u obrtaje uvijek. 

 

 

Od mana bih naveo pojacano grijanje ispod sica zbog izduvne grane (na otvoreni put nije strasno ali kroz grad zna da bude pakao , posebno u full opremi) mada sam vidjeo da imaju dva resenja za to ali sam bio malo lijen da se bakcem oko toga. Sic bi valjao da je udobniji jer na duze ture oce malo da utrne dupe. Ako mozemo navesti kao manu je skupa registracija al to nije do motora nego do drzave :D 

 

 

Ako te nesto konkretno interesuje pitaj :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja