Jump to content

Moto Zajednica

Alternativa za GPS tracking

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Podstaknut temom oko potrage za Ivanom od juče, istraživao sam opcije za tracking i naleteo sam na Apple Airtag koji koristi mrežu ostalih Apple uređaja oko sebe da pruži lokaciju bez potrebe za pretplatom. Čini se i kao dobra opcija za zaštitu od krađe, pa ako nekoga interesuje, može da pogleda.
 

og__d7onp9mk5nu6.png?202105181254
WWW.APPLE.COM

Attach AirTag to everyday items, like your keys or a backpack, to easily keep track of them in the Find My app.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, croarcher said:

BT baš i nema neki domet tako da ovo pomaže u (pre)malom radijusu.

Ovde je ipak u pitanju malo složenija tehnologija:

Quote

Get by with a little help from hundreds of millions of friends.


When youʼve left something far behind, like at the beach or the gym, the Find My network — hundreds of millions of iPhone, iPad, and Mac devices around the world — helps track down your AirTag. And itʼs designed to protect your privacy every step of the way.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Postoji i ovo na trzistu. 150$ za uredjaj, pa mesecno 4,08$ 

 

Prati da li se motor pomera (moze i kao alarm da sluzi), prati lokaciju, a u slucaju da se nesto desi moze da posalje tacnu lokaciju na kontakt koji ste naveli.

 

bike-1.jpg
SAFER-TURN.COM

Vigo Smart Track is the world's newest GPS tracker for your motorcycle that provides 24/7 and SOS call functionality at the lowest cost.

 

 

Mana mu je sto na sajtu pise ovo: Supported countries: USA, Canada, Australia, EU, UK, Switzerland & Norway

 

Bice da ne radi u Srb, Cg, Bih, Albaniji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
8 hours ago, croarcher said:

BT baš i nema neki domet tako da ovo pomaže u (pre)malom radijusu.

U teoriji ima neograničen domet dokle god u okolini neko ima Apple uređaj sa internetom. Ispod je jedan interesantan primer. Može se naći i više snimaka gde ih ljudi stavljaju u kola ili na motore da isprobaju i radi prilično dobro.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ok je to za Ameriku, sa velikom pokrivenoscu Apple proizvodima. Vec u Evropi je situacija drugacija, a na nasim prostorima jos vise.

 

Jos jedna bitna stvar... Air tagg sluzi da se ne bi gubile stvari kao sto su kljucevi, telefoni i slicno. One nece pomoci u situaciji kada na Zabljaku u sred noci ispravis krivinu i nestanes u nekom kanalu pored puta. Nece javiti nikome da se pad desio, a najverovatnije nece biti ni drugih Apple uredjaja u blizini jer to je slabo naseljeni predeo.

 

To je bio problem sa momkom koji je nestao na Kosovu. Pao je u jednoj krivini, bio je u nekom siprazju ispod nivoa puta i niko nije mogao da ga vidi tu, a on nije bio u mogucnosti da sam pozove pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

 

6 minutes ago, grafigo said:

Ok je to za Ameriku, sa velikom pokrivenoscu Apple proizvodima. Vec u Evropi je situacija drugacija, a na nasim prostorima jos vise.

 

Jos jedna bitna stvar... Air tagg sluzi da se ne bi gubile stvari kao sto su kljucevi, telefoni i slicno. One nece pomoci u situaciji kada na Zabljaku u sred noci ispravis krivinu i nestanes u nekom kanalu pored puta. Nece javiti nikome da se pad desio, a najverovatnije nece biti ni drugih Apple uredjaja u blizini jer to je slabo naseljeni predeo.

 

To je bio problem sa momkom koji je nestao na Kosovu. Pao je u jednoj krivini, bio je u nekom siprazju ispod nivoa puta i niko nije mogao da ga vidi tu, a on nije bio u mogucnosti da sam pozove pomoc.

Takođe sam to razmatrao kao potencijalnu manu u slučaju potrage. Ako vozač ima Apple uređaj sa internetom i omogućio je pristup nalogu nekome njemu bliskom neće biti problema.

S druge strane, ukoliko govorimo o krađi i motor se čuva negde ili vozi (ili je izvezen iz zemlje), u nekom trenutku će negde biti lociran što može mnogo pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
pre 7 minuta, Ivan F. je napisao:

Koliki mu je domet tj. koliko mora blizu biti telefon da bi pingovao lokaciju? Odlicna stvarcica.

Guglao sam malo, domet mu je oko 100m od najblizeg Iphone 11 telefona ili novijeg modela (deluje mi malo previse), ako je ovo realna distanca to znaci da je ovo mozda cak i jedan od najboljih uredjaja za pracenje trenutno na trzistu. Videcu gde mogu da nabavim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Upravo i ja guglam i isto sam našao, ali bih bio obazriv sa tim procenama zato što Apple ništa nije objavio. Iskreno, čak i da je oko 20tak, mislim da je vrlo korisno. Isto sam pokušao da nabavim, ali trenutno je potpuno rasprodat ovde gde sam. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Ima ga u Tehnomaniji, WinWin, na KupujemProdajem, cena mu je oko 5300din ili na KP oko 50e. Odlicna stvar, ovo je realno mnogo bolje od onih GPS trackera koji rade na sim. Iskren da budem ja cu ovo 100% da kupim, pa javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Nisam u Srbiji, tako da mi to nije dostupno, ali ću se malo strpiti pa kad bude na stanju uzimam. Ima dosta potencijalno korisnih upotreba, stvarno se čini kao dobar proizvod. Za ne daj Bože može da bude vrlo zgodan, naročito na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Sta je zapravo dobra stvar kod ovog uredjaja je to sto mi se cini da radi iskljucivo preko bluetooth-a, tako da oni ometaci koje lopovi koriste ne bi trebalo da ometaju signal koji ovo cudo salje da bi se lociralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dva su potencijalna problema. Kako slabi baterija, tako slabi i domet bt-a i radi samo na iPhone 10 i novijim, koji nisu toliko česti kod nas, tako da mislim da to kod nas ne bi funkcionisalo kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Sta znam, ako je domet makar i blizu 100m, meni je dovoljan moj telefon, dok je motor negde ispred zgrade nocu i slicno...vise manje zbog mirnog sna, bacim pogled ponekad jer nemam garazu ili dvoriste, motor manje vise na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Moguće je da kod nas ne postoji tako gusta mreža uređaja, ali za 30 dolara, iskreno mislim da se isplati kao potencijalna pomoć kod pronalaženja motora posle krađe ili možda i nezgoda. Naravno, mnogi se možda neće složiti, ali svakako nisam ovde da propagiram kupovinu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Pre 12 sati, sargeras je napisao:

Moguće je da kod nas ne postoji tako gusta mreža uređaja, ali za 30 dolara, iskreno mislim da se isplati kao potencijalna pomoć kod pronalaženja motora posle krađe ili možda i nezgoda. Naravno, mnogi se možda neće složiti, ali svakako nisam ovde da propagiram kupovinu. :)

Nije toliko skupo i jako je jednostavno za upotrebu ocigledno, ubaci se ispod sedista i bukvalno mozes i da zaboravis da je tamo. Na kakve gluposti bacamo pare, ovo je nista, a deluje mi kao korisna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Meni ovo super.

Jel zna neko koliko mu traje baterija i kako se puni?  Izvinjavam se ako je glupo pitanje ali nisam guglao (nemam strpljenja za takve stvari :) ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Pre 4 sati, Darko Floyd je napisao:

Meni ovo super.

Jel zna neko koliko mu traje baterija i kako se puni?  Izvinjavam se ako je glupo pitanje ali nisam guglao (nemam strpljenja za takve stvari :) ) . 

Ne puni se, baterija traje godinu-dve, lako se menja, kao na satu...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Imam 1 vrlo malo koristen GPS Tracker  GSM/GPRS/GPS  ako nekog interesuje 30 Eu sa kompletnim uputstvom za upotrebu na Madjarskom jeziku :Joska:Jer je tamo kupljen. Naravno potpuno ispravan.Moj broj 063-177-05-08

197863541_968187967351374_2571567112614503026_n.jpg

199001223_987756975096463_8751480848833558882_n.jpg

197557902_975052673305256_1088093662884148015_n.jpg

197838199_1211392512623636_7781281176949163279_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ima jos jedna stvar (i to besplatna) koju koristim.

 

Posto mi je Google location stalno ukljucen dao sam dozvolu sestri da moze u svakom trenutku da vidi gde se nalazim. Mislim da se opcija zove Google location share i potreban je samo net za njenu upotrebu. U slucaju da nemate neta prikazuje poslednju poziciju sa koje je poslata lokacija pa tako makar moze da se pretpostavi pravac kretanja, ako ne tacna lokacija.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja