Jump to content

Moto Zajednica

Kajmakcalan, pomoc oko putovanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Molim drugare koji su putovali na Kajmakcalan sa Grcke strane da me kontaktiraju u vezi nekih saveta. Moj telefon je 0638323750 Zivko. Hvala unapred.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 46 minuta, Zivko je napisao:

Molim drugare koji su putovali na Kajmakcalan sa Grcke strane da me kontaktiraju u vezi nekih saveta. Moj telefon je 0638323750 Zivko. Hvala unapred.

Može i javno da se napiše, ima nas još koji su planirali da ovo povezu. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Zanima me deo od ski centra u Grckoj do vrha na Kajmakcalanu.

Promenio član Zivko
Greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Odlucio sam da idem 15.06 2021. Na Kajmakcalan. 15. Juna cu biti u Banji Pozar Loutri a 16 .juna idem na Kajmakcalan. Ako je jos neko zaiteresovan drustvo je uvek dobrodoslo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS
Pre 1 sat, Zivko je napisao:

Zanima me deo od ski centra u Grckoj do vrha na Kajmakcalanu.

Pozdrav kolega,

 

Ja sam bio u tim krajevima u jesen 2018. god. Sa grčke strane se bez problema stiže do ski centra a odatle možeš nastaviti peške.  Više sličica još uvek ima na forumu

 

 

Promenio član sasha
Promenjen link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Može se motorom do kapele. Ne svakim i ne svako, ali se može. Ako voziš svetu kravu kako piše, teško...

 

Jedini dobar i dodatni savet je da ne betoniraš datume pošto gore zna da se promeni sva 4 godišnja doba u danu. Mi smo naišli na snegom blokiran deo puta pri vrhu krajem maja, početak juna. Morali smo alternativnim putem, mnogo manje prohodnim, da se penjemo. I kapela je bila puna snega, vrata blokirana. Budi negde blizu u podnožiju, gledaj lokalnu prognozu, pa kreni. Kreni što ranije ujutru da se bezbedno po danu i lepom vremenu spustiš dole. Nemoj ići sam. Preko leta tamo nema ama baš nikoga...

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
On 31.5.2021. at 17:09, Zivko je napisao:

Odlucio sam da idem 15.06 2021. Na Kajmakcalan. 15. Juna cu biti u Banji Pozar Loutri a 16 .juna idem na Kajmakcalan. Ako je jos neko zaiteresovan drustvo je uvek dobrodoslo.

 

Zivko da li si bio do Kajmakcalana? Planiram taj put u isto vreme 2022

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, Zivko je napisao:

Jesam. Popeo sam se do vrha. 

Pa mogao bi nešto opširnije da napišeš o tome i da daš možda neki savet onima koji su zainteresovani. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Svake godine pri odlasku u Grcku pravio sam plan da se popnem na Kajmakcalan . Ove godine stvorili se uslovi i prijatelj Goran sa suprugom iz Paracina i ja sa suprugom Vesnom resim da ove godine to i uradim . Dan ranije pre polaska na Kajmakcalan smestili smo se u banji Pozar Loutri na nekih 30 km od Ski Vorosa odakle se penje na Kajmakcalan. Posle odmora u prelepi. Predelima i uzibanju u termalnim bazenima rano zorom krenuli smo ka ski centru Voros . To ne zadnje mesto dokle se moze doci motociklom. Put do ski centra je na momente jako los ali ipak prohodan. Pri dolasku u ski centar koji se nalazi na oko 1600 metara nad. visine parkirali smo motore pored kojih su ostale nase supruge i sa dnevnom temperat. Oko 26 stepeni poceli smo uspon ka vrhu. Iskten da budem nisam ocekivao toliki napor i bio sam bas iznenadjen. Od ski Vorosa treba se drzati puteljka uz niz vecih stubova ( Levi niz stubova za ski pas) i hodom od nekih dva sata polako koracati do vrha. Na vrhu ski pasa put vodi levo i ima jos oko pola sata hoda do kapele. Nas problem je bio taj sto smo usput naleteli onako mokri na gustu maglu i temperatura je pala na oko 10 stepeni. Uspon je na nekim mestima bio jako strm ali je zato pogled bio fantastican ka jezeru u blizini( kad je moglo da se vidi od magle).pri penjanju smo pravili sve vece pauze i preporucujem obavezno slojevito oblacenje i rukavice jer u nasem slucaju bas je bilo hladno. Posle dva sata hodanja dosli smo do vrha i bukvalno se crkva stvorila pred nama jer je magla bila bas gusta.osecaj je bio divan na vrhu i verovatno cu ponovo ici tamo kad se ukaze prilika. Od ski centra postoji neki put sa desne szrane zicare uz koji mislim da moze da se dodje manjim motorom jer sam usput do sa.og vrha vidjao tragove guma.

20210615_183440.jpg

20210616_115601.jpg

20210616_115434.jpg

20210616_115524.jpg

20210616_115545.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Obelezio sam na mapi put koji bi verovatno mnogo skratio uspon . Da li je neko pokusao ovim putem da se popne na vrh?Kajmajcalan je na levoj ivici slike.

Screenshot_20211105-202321_Maps.jpg

Promenio član Zivko
Greska
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Pre 14 sati, Zivko je napisao:

Obelezio sam na mapi put koji bi verovatno mnogo skratio uspon . Da li je neko pokusao ovim putem da se popne na vrh?Kajmajcalan je na levoj ivici slike.

Screenshot_20211105-202321_Maps.jpg

Zivko hvala brate na putopisu, odlicno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Pre 3 sati, severian je napisao:

Išao sam ja približno tako kako si nacrtao. Peo sam se motorom i sa makedonske strane, to je papiroloski komplikovanije. 

 

Ako nekom mogu da pomognem savetom, tu sam. 

Pomoc uvek dobro dosla! Planiram do Kajmakcalana pocetkom Juna sa grcke strane motorom do kapele. Gledao sam na Youtube neke grke vozili su: Suzuki v-Srom1000, Supertenere1200, i ktm1190 i to koliko sam mogao da primetim obicnim gumama bez krampona(ako sam dobro zapazio!)  Ja planiram sa mojim doratom gs1200 (neki ga zovu i krava:)) dobro potkovanim do kapele gore i istim putem nazad. Po ovom snimku sa manjom ili srednjom mukom moze se. Mada ja volim da cujem utiske iz prve ruke, unapred ti se zahvaljujem na par saveta. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Može se, sa obe strane. Kofere ako imaš, negde ostavi. Sa grčke strane od podnožja staza u ski centru, do čega je los ali lagan asfalt, ide servisni zemljani put (za održavanje žica). Nije lak, nije nemoguć, koliko je težak zavisi koliko je te godine propao od kiša. Vrlo je kratko, možda par km. Navigacija je zeznuta, kapela se ne vidi bukvalno do pred nju. Ima puno starih rovova, to nikako ne smes da ores motorom, to je (krvava) istorija. 

 

Sa mk strane je mnogo duži off uspon, isto nije sasvim lako za veliki motor, ali daleko od nemogućeg. Kad potrefis put u podnožju, lakše za navigaciju. Makedoncima se obavezno prijavi, prvo u Makedonija šume u bitolju, pa tu potvrdu nosiš na granični prelaz ka GR i prijavis prisustvo mk graničnoj policiji. 

 

Srećno! Iskustvo gore je posebno, ja sam ispisao pola strane u svesku gore, same reči naviru! 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ključna reč je „nije nemoguće“ ima puno faktora: motor, oprema, stanje puta, sreća sa vremenskim prilikama i malo off iskustva. Ništa, kako se ono kaze pametnom dosta. Ako corona ne zezne stvar, u junu pišem iskustvo na ovom mestu. Hvala puno drugari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja