Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R7

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 46 minuta, dvlns je napisao:

Heheh nema veze prodaja ide kao nikad svakako :)

Kod nas takođe, slušam priče baš za Yamahu pre neki dan i vilica do poda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
pre 22 minuta, blackmore je napisao:

Kod nas takođe, slušam priče baš za Yamahu pre neki dan i vilica do poda...

Ne znam gde si ali u Srbiji samo na Navak dodje sad vec desetak novih R1 2020-2021

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Upravo sada, dvlns je napisao:

Ne znam gde si ali u Srbiji samo na Navak dodje sad vec desetak novih R1 2020-2021

Da da na Srbiju sam mislio, nego se nisam lepo izrazio :) Eto, biznis definitivno cveta :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
pre 22 minuta, Motorcyclist je napisao:

Koliko sam skontao, u Evropi od 600cc R motora je ostala samo Ninja.

Nisi dobro skontao nema ni Kawe cim se prodaju zalihe. Ni jedna 6-ica ne ispunjava Euro 5 norme a fabrikama se ne isplati dodatno ulaganje jer ce ih unakaziti sa snagom tako da ce ogibljenje, ram, viljuske i sve ostalo biti nepotrebno za snagu koju isporucuju. I tako se stvori nova super twin kategorija ...

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
2 minutes ago, dvlns said:

Nisi dobro skontao nema ni Kawe cim se prodaju zalihe. Ni jedna 6-ica ne ispunjava Euro 5 norme a fabrikama se ne isplati dodatno ulaganje jer ce ih unakaziti sa snagom tako da ce ogibljenje, ram, viljuske i sve ostalo biti nepotrebno za snagu koju isporucuju. I tako se stvori nova super twin kategorija ...

Ima li nesto na drugim trzistima, npr. Azija? Zar nije Honda uradila fejslifting za CBR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ima svuda sem u Evropi. U Evropi mozes da kupis R6 recimo u Yart ili Ten Kate ali samo za stazu, nema homologaciju za ulicu.

 

Fora je sto je R6 RJ27 dobila Kayaba stapove od R1 (konacno) i onda su zbog tada vazecih normi sasekli 10ks. Sada bi verovatno sasekli jos 7-8 i imala bi 110 ks. Koji ce im moj motor sa tim komponentama za 110 ks i onda dobismo super twin kategoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

I znas sta kako bude vise tih motora na stazama a one stare 600 izumru bice svima super ti novi. Fora je sto si sada hendikepiran jer te odvaljuju na pravcu i litre i 600 ali kada se promene brojevi zabava je ista manje vise.

 

Da se ne lazemo na ulici je isti K R6 ili R7 :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Taman sada kad skinu ogreničenje brzine na 30 u gradu, biće dobri ti sa dva cilindra, jer vuku iz nižih obrtaja :lol3::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Iako je receno, mislim da je sjajan motor za pocetnika, obzirom na karakteristike i linearnost CP2 agregata. U odnosu na MT-07, ima taj agresivniji polozaj sedenja sto je upravo ono sto pravi razliku ljubiteljma super sportova. E sad da li su slipper clutch i polozaj sedenja vredni 2 hiljade evra cenovne razlike, nisam pametan.

 

Doduse, ja planiram da u aprilu sledece godine kupim Tenere 700 Rally verziju koja je od "baznog" (MT-07) modela skuplja cak 5000 evra, tako da se ocigledno vidi da bas i nisam pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 12 sati, estel je napisao:

Iako je receno, mislim da je sjajan motor za pocetnika, obzirom na karakteristike i linearnost CP2 agregata. U odnosu na MT-07, ima taj agresivniji polozaj sedenja sto je upravo ono sto pravi razliku ljubiteljma super sportova. E sad da li su slipper clutch i polozaj sedenja vredni 2 hiljade evra cenovne razlike, nisam pametan.

 

Doduse, ja planiram da u aprilu sledece godine kupim Tenere 700 Rally verziju koja je od "baznog" (MT-07) modela skuplja cak 5000 evra, tako da se ocigledno vidi da bas i nisam pametan.

Po meni jedino ih veže kako i sam kažeš agregat.

Navodiš 3 potpuno različita modela i nema tu usporedbe cijena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

R7 ima ojačanu šasiju i bolje ogibljenje, a i kao što je već rečeno, 2 različita tipa motora. Videću da sednem barem na R7 kad stignem, zaintrigirao me je maksimalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Скупо за те паре шта нуди, кад поредиш аждају у сваком смислу за 800 евра више, ако је цена тачна.

 

WWW.APRILIA.COM

Otkrijte Apriliju RS 660: pogledajte tehnički list, potrošnju, cene i dostupne boje. Pronađite prodavca i zakažite termin

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 13 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Скупо за те паре шта нуди, кад поредиш аждају у сваком смислу за 800 евра више, ако је цена тачна.

 

WWW.APRILIA.COM

Otkrijte Apriliju RS 660: pogledajte tehnički list, potrošnju, cene i dostupne boje. Pronađite prodavca i zakažite termin

 

Možda i je, ali kada uzmeš u obzir razgranatost servisa i tehničku podršku u slučaju nekog kvara rasprave nema.

Npr. meni prvi servis od kuće za Yamahu 20km, a ima ih koliko hoćeš.

Za Apriliu 250km i ima samo 1.

Moja 07 momentalno na 70t km. Niti 1 kvar do sada osim redovnih servisa. Nekako sumnjam da će ta RS to dobaciti tako.

I na kraju ako i kada se prodaje mislim da je Yamahu puno lakše prodati.

Možda sam i u zabludi, ali sumnjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se obe sviđaju, ali mislim da bi okušao sreću sa aprilijom, Yamaha je skoro stigla apriliju sa cenom a ozbiljno zaostaje na polju snage, to je veliki minus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 25 minuta, Disko Nindža je napisao:

Meni se obe sviđaju, ali mislim da bi okušao sreću sa aprilijom, Yamaha je skoro stigla apriliju sa cenom a ozbiljno zaostaje na polju snage, to je veliki minus.

Poštujem. 

Svi razmišljamo drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@sale600 Све то стоји и 07 је прави избор за ту цену. Ало ово чудо је 3000 скупљи због оклопа и вешања, а ни приђи ни дођи Априлији која је комплет пакет само такав. Да је 8500 па и да причамо, али за ту разлику у цени између оклопљене 07 и Априлије, не знам шта да ти кажем, али увек Априлија. Вероватно што сам већ и имао ту марку.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 13 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

@sale600 Све то стоји и 07 је прави избор за ту цену. Ало ово чудо је 3000 скупљи због оклопа и вешања, а ни приђи ни дођи Априлији која је комплет пакет само такав. Да је 8500 па и да причамо, али за ту разлику у цени између оклопљене 07 и Априлије, не знам шта да ти кажем, али увек Априлија. Вероватно што сам већ и имао ту марку.

Gle. 07 i R7 nisu baš iste. Ima tu velike razlike. Nije samo oklop u pitanju.

Gledajući America twins cup gdje su R7 i RS izravni konkurenti prošle godine R7 je osvojila prvo mjesto i mogu ti reći da se ta razlika u ks na RS-u uopće ne primijećuje.

Ali, prihvaćam svako mišljenje i odabir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Сваки цига свога коња хвали.

Мотоамерика и припремљени мотори за то такмичење су сасвим друга ствар.

Не треба мешати бабе и жабе. О поређењу, ти си убацио МТ 07 и близину сервиса, а не R7.

Овде је поређење два мотора на тржишту приближне цене и шта који нуди за малу разлику у цени, подразумевано да не треба да идеш 300км до најближег сервиса и за употребу за коју су намењени.

Небо и земља.

Сад увек можеш додати личне варијабле типа колико ми је удаљен који сервис, да ли планираш да прелазиш 100.000 колико ретки прелазе....али то је за сваки мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja