Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R7

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ne videh da je otvorena tema a koliko sam primetio poslednjih dana se digla velika prasina oko ovog modela uglavnom sam nailazio na negatvne komentare pa da cujemo sta kazete ja licno nisam neki fan sportskih motora ali eto zanima me misljenje

e3290c4b20.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Novi R7 nije dostojan tog imena, ali razumem fabriku zasto su ga tako imenovali, svi brzinci im imaju naziv na isti kalup (R1, R6, R3, R125) nema smisla to menjati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ima da se use*u od para jer motor izgleda kao sportak, za vecinu pocetnika ima sasvim dovoljno snage da ih ubedi da je rec o "R" motoru i pritom je jeftiniji od konkurencije. Usput su ulozili neki kusur iz dzepa za par novih kalupa za oklope i evo novi proizvod. Good job Yamaha!

 

Tnx, I hate it...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
1 hour ago, stryker_026 said:

Ne videh da je otvorena tema a koliko sam primetio poslednjih dana se digla velika prasina oko ovog modela uglavnom sam nailazio na negatvne komentare pa da cujemo sta kazete ja licno nisam neki fan sportskih motora ali eto zanima me misljenje

e3290c4b20.jpg

Inace slika je

210519_ruiz_yamaha_r7_3999_web-full-633x

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 42 minuta, Motorcyclist je napisao:

Nema veze sa R motorom al ajd...

Nego sa cim? Da nije mozda Kruzer? Enduro? Turing, Adv...??

Nemojte brkati babe i zabe, snaga ne odredjuje namenu motora, vec sasija, ako motor ima sasiju kao sto ima R7 to je definitivno "R" (sportak, brzinac...) samo sto je namenjen za manje iskusne, ko zeli jace, taj ce da utuce 15000 evra i kupice R1.
 

Onda ispada da sve sto nema 100ks nije R, pa imate gomilu R specijalki od 400ccm i 60-ak konja cistokrvni R-ovi: CBR 400RR, VFR 400RR, GSXR 400, FZR 400R, ZXR 400... 

 

Inace, meni se bas svidja novi R7, pun pogodak, od agregata pa do izgleda, ogibljenja, kocnica, sve je top, jedino sto zameram sto ga nisu bar malo nasvirali bar na 80ks, da bude blizi apriliji RS660

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
2 minutes ago, Biker-Boy said:

Nego sa cim? Da nije mozda Kruzer? Enduro? Turing, Adv...??

Nemojte brkati babe i zabe, snaga ne odredjuje namenu motora, vec sasija, ako motor ima sasiju kao sto ima R7 to je definitivno "R" (sportak, brzinac...) samo sto je namenjen za manje iskusne, ko zeli jace, taj ce da utuce 15000 evra i kupice R1.
 

Onda ispada da sve sto nema 100ks nije R, pa imate gomilu R specijalki od 400ccm i 60-ak konja cistokrvni R-ovi: CBR 400RR, VFR 400RR, GSXR 400, FZR 400R, ZXR 400... 

Ajde dobro ima.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
38 minutes ago, Biker-Boy said:

Nego sa cim? Da nije mozda Kruzer? Enduro? Turing, Adv...??

Nemojte brkati babe i zabe, snaga ne odredjuje namenu motora, vec sasija, ako motor ima sasiju kao sto ima R7 to je definitivno "R" (sportak, brzinac...) samo sto je namenjen za manje iskusne, ko zeli jace, taj ce da utuce 15000 evra i kupice R1.
 

Onda ispada da sve sto nema 100ks nije R, pa imate gomilu R specijalki od 400ccm i 60-ak konja cistokrvni R-ovi: CBR 400RR, VFR 400RR, GSXR 400, FZR 400R, ZXR 400... 

 

Inace, meni se bas svidja novi R7, pun pogodak, od agregata pa do izgleda, ogibljenja, kocnica, sve je top, jedino sto zameram sto ga nisu bar malo nasvirali bar na 80ks, da bude blizi apriliji RS660

Cisto radi diskusije...

 

Agregat je blago modifikovani CP2 iz MT-07, sasija je blago modifikovana u odnosu na MT-07, osim oklopa, podrepa, vesanja i nesto kozmetike po cemu se ovo moze smatrati rasnim sportakom? Jedino izgledom jer je ovo u sustini lepo obuceni MT-07.  Da li je onda i MT-07 sportak? :) 

 

Kapiram sta hoces reci, ali gledaj sa druge strane medalje. Pogledaj supersport kategoriju do prosle godine - svaki proizvodjac je tezio da proizvede najbrzu mogucu trkalicu za odredjenu kategoriju i sad uporedi YZF-R6 i ovaj YZF-R7. Nisu uporedivi zar ne? Sad zamisli zabunu kad se pojavi YZF-R9 kao zombi varijanta MT-09, a kad se namlate para od R7 veruj mi da hoce. Imas prilicno anemicne R7 i R9 i sledece u nizu R1 koji je kao atomska bomba u poredjenju. Da nosi bilo koju drugu oznaku i da pripada sport / sport (light) touring kategoriji niko ne bi podigao obrvu i Yamaha bi i dalje namlatila pare. Nemam ja nista protiv Yamahe sto recikliraju jednu platformu do besvesti, naprotiv, ali zato imam problem sa marketingom i pokusajem ubedjenja da je ovo cist sportak jer to osim izgledom definitivno nije.

 

Komparacije radi pomenuta Honda svoj 700$ skuplji CBR 650 R kategorije kao Sport kategorija umesto Supersport. 

Kawasaki isto tako model Ninja 650 R koji je jos jeftiniji kategorise kao Sport umesto Supersport. 

Da su ga nazvali YZF-R7F i stavili u Sport kategoriju ne bih imao problem sa ovim modelom, ali ovo nazivati naslednikom R6  :lud:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jeste, sasija mu mozda nije ultra trkacka, ali radi posao, i vise je nego dovoljna za osnovu, na koju su dodali sportsko ogibljenje, nadrkane kocnice, niske heble i aerodinamicne plastike, i to je sasvim dovoljno da moze da se nazove "R" jer sigurno nije neki sport-turing sa kojim ce ljudi putovati na more... ko to zeli kupice Tracer 700, ili ako hoce da se svrcka po gradu uzece MT07, ovaj R7 kakav je takav je ali nemoze se reci da nije "R" samo zato sto ima 2 cilindra i 70ks. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
36 minutes ago, stryker_026 said:

Čuo sam da će ovom motoru biti baš visoka cena

MSRP za trziste NA za MT-07 je 7.700$, a za R7 je 9.000$

 

Just now, Biker-Boy said:

Jeste, sasija mu mozda nije ultra trkacka, ali radi posao, i vise je nego dovoljna za osnovu, na koju su dodali sportsko ogibljenje, nadrkane kocnice, niske heble i aerodinamicne plastike, i to je sasvim dovoljno da moze da se nazove "R" jer sigurno nije neki sport-turing sa kojim ce ljudi putovati na more... ko to zeli kupice Tracer 700, ili ako hoce da se svrcka po gradu uzece MT07, ovaj R7 kakav je takav je ali nemoze se reci da nije "R" samo zato sto ima 2 cilindra i 70ks. 

 

Ali u tome i jeste poenta :) 

Zamisli ekipu inzenjera koja je zaduzena za novi R1, nahh sasija nam je ok, ali je ok za pocetnika, ubacicemo prosecnu KYB suspenziju, najnormalnije off the shelf kocnice, heble koje nisu tako niske kao kod rasnog sportaka (khm R1/R6, khm) pa neka ekipa iz marketinga zavrsi posao. To nije proizvod koji treba stavljati u kategoriju Supersport jer to ocigledno nije.

Isto bih pristupio i sa konkurencijom da je recimo Kawasaki umesto u Sport Ninja 650 R ubacio pored ZX 6 R u Supersport kategoriju. Ili Honda da je CBR 650 R iz Sport ubacila u Supersport kategoriju pored CBR 600 RR. Ili jos veci hit kad bi Suzuki nalepio blago povisene heble na GSX 650 F i nazvao ga GSX 650 R i pritom stavio pored cistokrvnog GSX R modela u istu kategoriju.

Ajde da uporedimo celu paletu modela iz Supersport kategorije i gde je novi R7 u odnosu na konkurenciju? Ni blizu, ali je jeftiniji. Ok, cenovno gledano sta imamo u ponudi od sportskijih (Sport kategorija gde i pripada) motora i gde stojimo? Tu negde, ali smo malo jaci sa cenom. Zasto onda svoj proizvod koji ima svoju kategoriju i ima svoju ciljanu grupu potencijalnih kupaca navoditi da pripada kategoriji vise? Jer j*bni marketing. Zasto dizati hype da je ovo naslednik R6? Jer j*bni marketing. Sta najvise prodaje? Isti taj marketing...

Ovo ti je bukvalno lepo skockani i obuceni MT-07 koji si i sam lepo okarakterisao za "da se srvrckas po gradu" :) 

 

P.S.: vozio si Thundercat i sad vozis ZX 9 R, ne vidim da ti je smetalo ili ti trenutno smeta da prelazis lepu kilometrazu i sumnjam da te voznja nekadasnjih Supersport modela sprecava da odes na more ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jbg ja sam izuzetak, mazohista :D

Mada Thundercat je neuporedivo udobniji od R7 a i da budemo realni, Yamaha je sa Thundercat-om samo kupila vreme dok ne izbace R6 u prodajne salone, jer Thundercat je bio samo vizuelno podmlađen FZR600R, jedino stvarno poboljšanje je bilo prednja viljuška i kočnice, sve ostalo je mehanički isto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kategorija 600ccm R motora je umrla. Napraviće neki Super sport 650-750  od tih novih motora sa Euro 5 normom i 90ks.... Kao i što su ubacili umesto 250  klasu  300ccm

Verovatno će i ovi SBK 1000 otići na 1100ccm. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Je bio je stvarno sexy i prodana 2 komada, da ne kažem da je ona bila zadnja u prodaji dok su svi ostali davno od tih 600r odustali. Da ne nabrajam. Kawasaki kaže ninja 650, a sa 67ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 16 sati, stryker_026 je napisao:

Zvanično kažu da je to naslednik R6 koja je upravo prestala sa proizvodnjom sad koliko je to opravdano stvarno ne znam

I ima i nema smisla. Ima smisla zbog MotoGP-a, prelazi se na motore sa većom radnom zapreminom, a sa druge strane, ovo je fully faired verzija MT 07...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Istog sam mišljenja.

 

Pre 4 sati, Motorcyclist je napisao:

Nema veze, sada ce cena 600ki da skoci na 7.000e u nasim oglasima!!!:sampion:

 

 

E ovo je bio sexy motor
15199.jpg

Uz Ducati 1098/S sigurno najlepši supersport ikada napravljen (ta generacija R6-ice).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
Pre 16 sati, Biker-Boy je napisao:

Nego sa cim? Da nije mozda Kruzer? Enduro? Turing, Adv...??

Nemojte brkati babe i zabe, snaga ne odredjuje namenu motora, vec sasija, ako motor ima sasiju kao sto ima R7 to je definitivno "R" (sportak, brzinac...) samo sto je namenjen za manje iskusne, ko zeli jace, taj ce da utuce 15000 evra i kupice R1.
 

Onda ispada da sve sto nema 100ks nije R, pa imate gomilu R specijalki od 400ccm i 60-ak konja cistokrvni R-ovi: CBR 400RR, VFR 400RR, GSXR 400, FZR 400R, ZXR 400... 

 

Inace, meni se bas svidja novi R7, pun pogodak, od agregata pa do izgleda, ogibljenja, kocnica, sve je top, jedino sto zameram sto ga nisu bar malo nasvirali bar na 80ks, da bude blizi apriliji RS660

Ako znas da negde ima nova R1 za 15.000 ja kupujem 2 odmah

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

19.150 nova R1 a R1M oko 25.000 zato se i otvorio prostor za ove twin-ove koje ce nam prodavati za cifre koliko su kostale prave 600-ke sa daleko ozbiljnijim komponentama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

20.000 nov R1? Polako Japanci stižu Italijane (Ducati) sa cenama, mada verujem da i dalje stoji ono više muzike za iste pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja