Jump to content

Moto Zajednica

Proba motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Danas na tehničkom pregledu, jaše ga onaj majstor na valjcima a ja se stegao, strepim da ga nešto ne povredi, izvinjavam mu se u sebi što sam ga dao drugome tako kao neku krpu i govorim da će brzo da prodje, da izdrži još malo..

Posle mislim.. da je bolest očigledno uzela maha i mislim na neke odavde, kako li žive tako baš totalno bolesni, a leka nema.

Eto, toliko o probi..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam imao situaciju da sam motor dao drugu da provoza i panuo na moje oci . Vjerujte motor je u tim situacijama totalno nebitan . Ja i drugi drugar smo ga strpali u kola i pravac hitna pa urgentni , motor je ostao na ulici . Stvarno su drugari koji su tu bili sklonili motor al meni u tom trenutnu on nije bio ni na kraj pameti . Srecom nije bilo ozbiljnih povreda i ako je sve odmah djelovalo bas katastrofa ... steta je sanirana , i na kraju sve sto se moze parama kupiti nije skupo .

 

Od tada bih dao motor jedino nekom sa kim sam bas bas dobar i znam provjereno da je bas dobar vozac. Ja prvi ne volim da vozim tudja kola i motor , i ako imam zelju da probam X motora i imao sam situacije da dodje neko od drustva sa novim motorom i ja ono odusevljen gledam ga i nude mi da provozam ali sam odbijao ...

 

Posebno je nezahvalno pri prodaji motora , mislim da mi je to najgore . Ne mozes da ne das nekom da proba motor prije kupovine a opet bas mi se ne daje nekom neznancu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Dosta ljudi je neozbiljno po tom pitanju.

Meni dolazi lik da pogleda skuter 250cc.

Upalim ga, istjeram napolje ispred garaze (na zemlju/sljunak). Motor odradio, on pogledao. Nisam ga vadio iz garaze cijele zime te ga pitam da saceka da prekontrolisem pritisak u gumama. Kaze nece samo ce da da proba kratko da osjeti motor. Ok, napominjemu jos jednom da je zadnja guma losa i da bude oprezan, nudim mu moju kacigu (staru) posto nije ponio svoju. Kaze ne brini polako cu, necu kacigu. 2 sekunda posle dodaje gas naglo, naravno na mekanoj podlozi guma proklizava zamalo da padne a ni krenuo nije. Ode, vraca se posle 3-4 min hvali motor kako ide...kaze zacas do 100 naidje. 
Eto situacije, a dosao je da ga pogleda, normalno da ce da proba.

Pri tom sam odmah kad me je nazvao da pita za motor znao da ga nece kupiti, da je to jedan od onih koji ce da pogleda i proba 100 motora i svakom da nadje zamjerku.

Promenio član boky327
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ne volim da uzmem, ne volim da dam. Postoje ljudi koje mogu da prebrojim na prst jedne ruke kojima bih smeo da dam motor i to je to.
Sto se tice prodaje, prvo depozit pa onda mozes da probas, nikako drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Svim mojim drugarima sa kojima se vozim dajem motor bez razmišljanja zato što:

  • To su normalni momci, koji voze lepo održavane motore i znaju kako da se ophode
  • I pored toga što mi je svaki motor u besprekornom stanju, i dalje je to za mene sredstvo da iskuskim neka druga zadovoljstva, tako da se ne zaljubljujem u njega, ne tepam mu, ne dajem mu nadimke. Motor treba da mi bude zahvalan zato što ne štedim na njemu za održavanje
  • Pao sa mog ili sa svog motora, svako je odgovoran za svoju vožnju. Nije sigurno moj motor krivac za pad
  • I u slučaju da se desi neko oštećenje, smatrao bih kao da se meni to desilo, i nikog od svojih prijatelja ne bi krivio. Ne može stvar da ruši prijateljstvo. A sa druge strane sam siguran da bi svako od njih se maksimalno pobrinuo da se i eventualno oštećenje sanira

Do sad mi niko nepoznat nije tražio da vozi motor, valjda se niko ne bi ni usudio. Ako mi je parkiran negde, i neko pita da sedne na njega da vidi kako mu "čuči", neka sedne slobodno. Razumem da je ljudima to merak. Kaciga je već stvar higijene, to ne uzimam i ne dajem. 

 

Ispade kao da sam odgovorio na post @Markone88, ali on zna da bih čak i njemu dao motor, ako već i nisam, ne sećam se :). A on najbolje zna kakvi su mi motori i koliko smo se puta vozili zajedno.

Promenio član Yanco
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
44 minutes ago, Yanco said:

Svim mojim drugarima sa kojima se vozim dajem motor bez razmišljanja zato što:

  • To su normalni momci, koji voze lepo održavane motore i znaju kako da se ophode
  • I pored toga što mi je svaki motor u besprekornom stanju, i dalje je to za mene sredstvo da iskuskim neka druga zadovoljstva, tako da se ne zaljubljujem u njega, ne tepam mu, ne dajem mu nadimke. Motor treba da mi bude zahvalan zato što ne štedim na njemu za održavanje
  • Pao sa mog ili sa svog motora, svako je odgovoran za svoju vožnju. Nije sigurno moj motor krivac za pad
  • I u slučaju da se desi neko oštećenje, smatrao bih kao da se meni to desilo, i nikog od svojih prijatelja ne bi krivio. Ne može stvar da ruši prijateljstvo. A sa druge strane sam siguran da bi svako od njih se maksimalno pobrinuo da se i eventualno oštećenje sanira

Do sad mi niko nepoznat nije tražio da vozi motor, valjda se niko ne bi ni usudio. Ako mi je parkiran negde, i neko pita da sedne na njega da vidi kako mu "čuči", neka sedne slobodno. Razumem da je ljudima to merak. Kaciga je već stvar higijene, to ne uzimam i ne dajem. 

 

Ispade kao da sam odgovorio na post @Markone88, ali on zna da bih čak i njemu dao motor, ako već i nisam, ne sećam se :). A on najbolje zna kakvi su mi motori i koliko smo se puta vozili zajedno.

Moj trenutni motor je kupljen u Kragujevcu šteta što se ne čusmo ranije da se upoznamo  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Ja dao dobrom drugaru da proba.Pao posle 5m.Malo izgrebao motor njemu nista na srecu.Bude to cesto tako daj da probam i jbg.

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 5/31/2021 at 10:59 AM, Markone88 said:

2. Ako padne i ne povredi se, a sjebe mi motor, kako posle to srediti a drugarstvo ne povrediti?

 

Jeb'o ti to drugarstvo koje ce tako lako da se pokvari.

 

U vezi teme:

Postoji vrsta ljudi kojima ne bih trazio ni na kablove auto da upalim, jer su tolike picajzle da tacno znam da bi se posle decenijama mislili da im se nije nesto sjebalo od tog paljenja.. Jeftinije mi da platim taksi ili nov akumulator.

Njihovo je savrseno legitimno pravo da daju ili ne daju da upalim, naravno.

Ili da te vuce, pa posle da godinama slusas o njegovoj lameli kako mu se cini da proklizava malkice, bas slucajno od kako je tebe onomad vukao 3km po ravnom. Zajebi, ne treba mi to u zivotu.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
9 hours ago, ParadajzTurista said:

Jeb'o ti to drugarstvo koje ce tako lako da se pokvari

Pa ja sam ti dao jedan primer u mom postu, gde je momak poginuo. A evo ti još jedan primer: Drug kupio nov motor, star 2-3 godine bio, i dao da drugom drugu jedan krug. Ovaj proklizao na neki šoder, pokrivio malo korman i polomile se bočne plastike i plastika kod fara, pukle i još neke sitnice. I drug čiji je motor, kaže nema veze, bitno da si dobro. Naručiču sve delove, pa kad stignu idem da zamenim, ti dodji da platiš. Ovaj što je pao počeo da se buni, kao zašto novo, zašto ne poprave ne isprave.... i ode mas u propas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja kad bih nekom uzeo motor da se provozam i ne daj bože padnem, proklizam rekao bih koliko vredi motor ja ga kupujem.

Normalno vrednost motora kad je bio ispravan.

Iz tog razloga izbegavam pozajmnice tuđih motora, pogotovo onih skupih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 9 minuta, ZEMZEM je napisao:

proklizam rekao bih koliko vredi motor ja ga kupujem.

Normalno vrednost motora kad je bio ispravan.

Ако је тако, у овом периоду ни у лудилу немој ни да седнеш на туђи мотор, камоли да га упалиш и пробаш.:)

Promenio član Marko05
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Ne volim da pozajmljujem od drugih motor nit da probam, eventualno mogu da sednem da vidim kako mi odgovara položaj sedenja, takođe ne volim da drugima pozajmljujem motor na probu nit na krug ili tako nešto.

Na prste jedne ruke se mogu nabrojati ljudi kojima bih dala da probaju moj motor, takođe na prste jedne ruke se mogu nabrojati ljudi čiji sam motor sela da probam. 

Na pitanja od strane poznanika i nepoznanika (oni koji me znaju ni ne trude se da pitaju) tipa daj krug da probam il tako nešto je uvek odgovor "Ne može", uglavnom se ljutnu al to je njihov problem, i kažu ja nadrk.. :tras1:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bio sam srednjoškolac (sad sam već mator, hehe) kada sam čuo, i dooobro zapamtio reči starijeg drugara, bajkera :

ako nisi u stanju da ga platiš, nemoj ni da ga probaš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Treba uvek imati u vidu i  nešto što se zove kazna za tuđi prekršaj.

Kada se otkrivanje prekršaja vrši putem kamere, radara, fotografisanjem, obaveštenje stiže vlasniku vozila.

Ali i obaveze koje nalaže ZOBS (član 314 i član 247).

A prijatelj, brat, rođak, daleki rođak, stranac treba da prizna prekršaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Свако ко има А категорију и знамо се боље од "Добар дан" у пролазу, може да тера Шерпа-Зеку. 

Слободно брате и чувај се, јебо мотор. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
3 hours ago, Markone88 said:

 Drug kupio nov motor, star 2-3 godine bio, i dao da drugom drugu jedan krug. Ovaj proklizao na neki šoder, pokrivio malo korman i polomile se bočne plastike i plastika kod fara, pukle i još neke sitnice. I drug čiji je motor, kaže nema veze, bitno da si dobro. Naručiču sve delove, pa kad stignu idem da zamenim, ti dodji da platiš. Ovaj što je pao počeo da se buni, kao zašto novo, zašto ne poprave ne isprave.... i ode mas u propas

Nikad necu zaboravit kad je komsijin brat od strica kupio nov Peugeot Speed Force , lik dolazi kod njega sav presrecan , hvali se motorom , mi se divimo (davno davno je to bilo, tada mi je SPF bio jedan od najljepsih skutera) i krece lik (vlasnik) da cera brata da uhvati krug , ajde brate znas kakav je skuter top , ajde moras da probas . Momak koji inace nije nikad vozio odbija ovaj navaljuje i na kraj sjede i dade polako gas i bilo je ok dok nije naislo auto u ulicicu i on nije smotao u ogradu , izgrebao ga svoga po strani , on se izgrebao na zicu ...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ево како ја пробавам "туђи" мотор.

Дошао другар (брат) из клуба да слика 1000RR за продају и морам ја да седнем, не да ђаво мира. 

IMG-3e9c3120694deb33c6f83458df8b601d-V.j
IBB.CO

Image IMG-3e9c3120694deb33c6f83458df8b601d-V hosted in ImgBB

Нуди кључеве (по стоти

пут), да га проба пре евентуалне продаје. Ма нема шансе, нити ћу да га упалим камоли да га пробам. Ја на ове лудорије од 200 и кусур коња могу само да седнем.

Каже, па бар дигни ножицу да те сликам ко човека.:)

IMG-f04732c5ce470fa15b88e400d80494f1-V.j
IBB.CO

Image IMG-f04732c5ce470fa15b88e400d80494f1-V hosted in ImgBB

Једва сам пристао на пар секунди. 

Три пута проверавам јесам ли вратио ножицу да га спустим. 

Упишали ми се од смеха.:jee:

Promenio član Marko05
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Sve zavisi od situacije do situacije.

Ljudima koje znam, i za koje smatram da su ok bih dao motor na probu, a i pitao bih u nekim situacijama da probam motor. Ali to važi isključivo za modele koji su mi interesantni, koje možda razmatram ili možda isti model, pa da nešto uporedim. Nema nikakve ljutnje ako čovek odbije, skroz razumem to.  Mnogo puta su mi nudili da probam neke sportske modele i nikad nisam. Jednostavno me ne zanima taj tip motora.
Nikad ne bih kupio motor a da ga ne probam. Naravno podrazumeva se da sam poneo pare.

Naravno, na motor bez opreme ne sedam ni do prodavnice, pa to važi i za probu.
 

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
12 hours ago, Markone88 said:

Pa ja sam ti dao jedan primer u mom postu, gde je momak poginuo. A evo ti još jedan primer: Drug kupio nov motor, star 2-3 godine bio, i dao da drugom drugu jedan krug. Ovaj proklizao na neki šoder, pokrivio malo korman i polomile se bočne plastike i plastika kod fara, pukle i još neke sitnice. I drug čiji je motor, kaže nema veze, bitno da si dobro. Naručiču sve delove, pa kad stignu idem da zamenim, ti dodji da platiš. Ovaj što je pao počeo da se buni, kao zašto novo, zašto ne poprave ne isprave.... i ode mas u propas

Pa ja upravo to i rekoh.. ako je zbog takve gluposti mas' otisla u propas'.. to nije bilo prijateljstvo, sto bi se otkrilo pr ili kasnije. A to proklizavanje je prosto bilo povod.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Poznanicima, za koje znam da su ok cu bez problema dati motor.

 

Polazim od premise da niko ne bi namerno ugrozio sebe ili motocikl na kojem je. 

 

Neretko sam vozila motore mojih dragih kolega i zaista cenim poverenje koje imaju u mene i mkju voznju.

 

Bezrezervno bih prihvatila odgovornost za stetu koja bi, eventualno, nastala tokom mog upravljanja njihovim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Meni je interesantno da mi niko nije tražio na probu kineski motor koji sam vozio pre ovoga niti me bilo ko primećivao sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja