Jump to content

Moto Zajednica

Proba motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Zanima me vaše mišljenje u situaciji kad negde stanete i priđu vam ljudi koje znate u nekom smislu i traže krug ja obično nađem na osudu kako sam neljubazan jer ne dopuštam da neko drugi tek tako vozi moj motor ili sedi na njemu o kacigi da ne govorimo

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Sam si negde napisao da te zanimaju samo motocikli do 125 cc. Mislim da zato i imaš takve situacije, jer ti motori deluju kao da ih svako može voziti. Krug traže uglavnom oni bez dozvole i iskustva. Kupiš lepo hiljadarku (košta isto kao 125cc) i niko ti neće tražiti krug. Uglavnom ne smeju da sednu ni kao suvozači.  :oda2:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Zašto ti je stalo do toga šta drugi ljudi, koje u nekom smislu znaš - pretpostavljam niste bliski, misle? Bitniji su razlozi što ne daš, pa nek si neljubazan i šta god, ko ti je stvarno drug valjda će te pitati za razloge i da mu objasniš..

Šta ako padne i povredi se (ili nešto još gore)? Plus ekonomski deo da središ motor, ne verujem da ćeš videti te pare ikad..

Sedenje na motoru je možda i prihvatljivo (mada isto upitno, padaju ljudi dok stoje...)

Kacigu ne dam isto kao ni gaće što ne dajem drugima samo da probaju.

Ja kao početnik, nekih 8 meseci, još nisam stekao dovoljno samopouzdanja da pitam drugare da provozam njihove motore, a živ nisam da ih probam, zanima me. Sedeo malo u garaži, da osetim položaj i jednom preparkirao stromića po garaži, više sam gurao nego "vozio".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

I ja sam početnik pre ovog motora sam vozio kineski kruzer i uopšte nisam bio zapažen da tako kažem što mi je i odgovaralo ne zanima me tuđe mišljenje nego mi je čudno koliko ljudi očekuju da im se izlazi u susret pa me zanima i da li vi dopuštate drugima da probaju vaš motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne! Dam svoj motor ljudima koji su mi bitni, ako im je potrebno ili zele. I bitno mi je da se oni vrate, makar i bez motora. A ovako da dam nekome "da proba"... Ni automatica nisu dobijali. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Samo ih iskuliraš, nek se ljute koliko oće.
Ima tema kako dati na probu motor prilikom prodaje, isto dileme, al tu nije nečiji ćar da proba (mada ima i toga, da dođe lik da gleda motor, a nema uopšte nameru da kupi), pa neko iskustvo/savet možeš preneti ovde.
Prst u uvo ne možeš, zbog kacige, al zato možeš da uživaš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
25 minutes ago, bajker71 said:

Sam si negde napisao da te zanimaju samo motocikli do 125 cc. Mislim da zato i imaš takve situacije, jer ti motori deluju kao da ih svako može voziti. Krug traže uglavnom oni bez dozvole i iskustva. Kupiš lepo hiljadarku (košta isto kao 125cc) i niko ti neće tražiti krug. Uglavnom ne smeju da sednu ni kao suvozači.  :oda2:

Ne bih da mi troškovi održavanja i registracije budu skuplji od održavanja auta pa zato ne planiram veću kategoriju a i tu si u pravu svako ko me pitao da proba niti ima dozvolu niti bi nosio opremu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, stryker_026 je napisao:

Ne bih da mi troškovi održavanja i registracije budu skuplji od održavanja auta pa zato ne planiram veću kategoriju

Isto tako (ok barem slično, zna se namera) sam pričao pre xx godina... javi se za neku,kad ovog prevaziđeš... i dok se uvuče u vene!!!:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Većina nas ne bi ni vozila motore da se nisu isprobavali na tuđim mašinama.

Meni drugari nude da probam,i pored pehova što sam padao sa tuđih motora.

Ja bi svim drugovima dao ipak je to u krajnjoj liniji gomila gvožđa i plastike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ne nudim, ne trazim. Meni nekako uvek "bace" kljuc, znaju da vozim preko 10 godina i da uvek imam neki motor/skuter, pa valjda od tuda to poverenje :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
56 minutes ago, JevtaNS said:

Većina nas ne bi ni vozila motore da se nisu isprobavali na tuđim mašinama.

Meni drugari nude da probam,i pored pehova što sam padao sa tuđih motora.

Ja bi svim drugovima dao ipak je to u krajnjoj liniji gomila gvožđa i plastike.

Mislio sam na osobe koje ne smatraš baš drugarima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Niko mi nikad nije prisao, niti ista trazio, a pogotovo ne da proba moje skutere.

Nikad nikome nisam trazio da probam motor/skuter - osim kada sam kupovao pjadja, jedan sam probao i taj jedan i kupio.

 

Ako mi prodavac ne bi dao da probam - nema sanse da bih kupio od njega, delovalo bi mi sumnjivo. Osim toga, takve ljude smtram teskim za saradnju, a zivot me je naucio da je sa takvima bolje nemati posla, daleko im lepa kuca.

Pritom, na probi ne bih divljao, a spreman bih bio da platim svu eventualnu stetu ako bih ja bio kriv za nju.

(posto naravno da znam sta bi ti filozofi imali kao odgovor, imam i ja spremnu recitaciju, ali da ne davim ovde).

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Motor dajem da probaju samo ljudi koje dobro poznajem i u koje imam poverenje, motore uzimam da probam samo od ljudi kojim bi dao moj motor da probaju. Nekim drugarima bih dao cak i motor na dan-dva-tri, ali to su oni koji bih i meni dali isto.



  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, x-man said:

Motor dajem da probaju samo ljude koje dobro poznajem i u koje imam poverenje, motore uzimam da ptobam samo od ljudi kojim bi dao moj motor da probaju. Nekim drugarima bih dao cak i motor na dan-dva-tri, ali to su oni koji bi i meni dali isto.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Ista prica kod mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Што се тиче пробања туђих мотора ретко их узимам иако ми често људи нуде.
Шта има да га пробам, евентуално у случају да купујем исти па да видим да ли ми одговара.
Ништа ми не значи тај нека вожња од километар, два или десет.
До сада сам пробам можда 3-4 "туђа" мотора (другара из клуба) и то на дужим путовањима кад су имали жељу да пробају мој.
Свој мотор дајем, што каже @JevtaNS у крајњој линији, то је гомила гвожђа и пластике (колико год били везани за њих).
Углавном су то људи које добро познајем и који имају искуства на два точка.
Наравно да некоме ко никад није сео на мотор не бих дао да проба, али то првенствено због њега а не због мотора.
Са друге стране, још нисам био у ситуацији да ми неко апсолутно непознат тражи "круг" мотором.
Кад је у питању проба код продаје, наравно да може, али само уколико проценим да је тај неко загрејан за куповину и да је способан да га вози. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Taaako me zabole patka što će se neki nebitan šaban smoriti jer mu nisam hteo dati da provoza motor... :lol2: 

Motor dajem SAMO drugarima za koje znam da nisu konjine i da su iskusni vozači, svi drugi mrš u pm...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ako nemaš svoj motor pored, pa znam da voziš, ne dam ni da sedneš. Samo mi treba neki magarac da ga prevrne. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 1000sx

Motor dajem samo onima koji voze ili su vozili.  Ako hoce da uce da voze neka idu u auto skolu.

Mada nisam imao da kazem neprijatne situacije, ako nekog znam i nije mi siguran recicu mu "nije to za tebe bolje nemoj" i tu ce prica da se zvrsi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Samo par ljudi, koje dobro poznajem, i osim znanja vožnje, za koje sam siguran da će da ga pažljivije voze nego svoj..Od tih ljudi mogu i uzeti, mada ne volim..I kad sam mladji i neiskusniji bio nikad se nisam plašio kubikaže, veličine, snage..samo kočnice :)  

Neka ti ne bude glupo da odbiješ, samo nek ti bude na pameti da će mnogo "gluplje" biti da ti neko razbije motor, pa ga ganjaj da ti popravlja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Moj motor za mene nije samo stvar, to je moj hobi. Posvećujem mu dosta svog vremena. Mogu da dam samo da sedne neko u mestu na njega, a na probu ni pod koju cenu, iz sledećih razloga.

1. Ako padne sa mog motora i povredi se ja sam polu kriv što sam dao motor

2. Ako padne i ne povredi se, a sjebe mi motor, kako posle to srediti a drugarstvo ne povrediti?

3. Vožnja motora je veoma nepredvidjena, loš put, užasan saobraćaj, neispravnost motora... sve to može da dovede do fatalnog ishoda vozača, i posle toga više nikad nisi svoj (ovo pričam jer se u društvu to desilo prošle godine. Drug pozajmio Xmax400 od druga, skuter star 10 dana, nov. Otišao do grada, u povratku poginuo...)

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
1 hour ago, Forsberg said:

Ako nemaš svoj motor pored, pa znam da voziš, ne dam ni da sedneš. Samo mi treba neki magarac da ga prevrne. 

To mi je razlog zašto sam počeo tako da se ponašam od kako sam uzeo ovaj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Proba motora!? Čemu, zašto, da bi se reklo da si ga probao.... Hm... To što ćeš probati minut ili 100, 200 metara ništa ne znači kao ni to da ćeš steći neki utisak o motoru koji ti je među nogama

Nikada nisam tražio motore od kolega, drugara, pozbanika iz razloga da bih ih probao, jer to mi ništa ne znači. 

Značilo mi je u par navrata kada sam se interesovao u prošlosti za neke od potencijalnih modela koje sam želeo da kupim što sam imao tu u blizini da se upoznam uživo, ožpa i probam određeno vreme da vidim da li mi to leži nakon određenih km.

Ali uvek je bio prisutan neki strah da se nešto ne desi, a nisam ni bio ROSSI niti divljak pa da gasiram makinu do besvesti.

Takođe sam nekolicini davao svoje ljubimce da probaju, ko je izrazio želju, a za koga znam da je čist u glavu jer su im bili na spisku sledećeih pa da stvore utisak osim fotografija ili želje da vide zapravo kako je to kada opipaš i provedeš neko izvesno vreme na potencijalnom primerku koji želiš da kupiš.

Nemam problem sa tim da dam na probu onome kome znam da je OK, svakako verujem da su svesni da ukoliko dođe do posledice a tuđa je stvar šta sve dalje proizilazi, i baš iz tog razloga nisam nešto izražavao želju da tražim tuđe a nisam nešto ni smecijalno oduševljen kada mi neko traži. Ali ok


Evo pre par dana sam na kratko bio u druženju sa BMW- om r1250gs / adv / triple blaxk / novo
(bio je prisutan taj neki strah pozitivan a i sama činjenica da je papreno skup, u svakom slučaju za drum i to neko vreme, utisak o agregatu, menjaču, kočnicama što me je oduševilo, ciklistici sve pohvale) 

i od dilera nisam dobio nikakve instrukcije za depozitom, l.k. vozačkom i slično, još sam dobio i Kacigu za korišćenje jer sam svoju zaboravio,

svega ima....

U svakom slučaju bilo je lepo iskustvo a i taj primerak je drugar na kraju kupio tako da može se reći nismo bili praznih džepova i došli kao na plažu, sve pohvale za prodajni centar, neću reklamirati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ne znam iskreno nikad mi nije bilo jasno to tek tako traženje mitora na probu jedno je moguća kupovina ili zanimanje za taj model a drugo ovo što većina hoće koji krug bez opreme naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Stari ljudi su davno rekli,ženu i konja (motor) nikad drugom.Markone88    je u pravu to je strast, ljubav,hobi teško da će proći.Druge motore pogledam,možda sednem ne više od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja