Jump to content

Moto Zajednica

štrojenje skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

sa obzirom na novi propis o merenju brzine na valjcima za mopede koji idu do 45 na sat razmišljao sam kako da ograničim brzinu svom skuteru.Imam minareli agregat koji je išao sa svim blokadama 55 na sat.Kad je skinuta sa varijatora ide 61-2.Znači da vratim blokadu varijatora opet nije po propisu iako u cocu piše da ide do 45.

Padne mi na pamet da izvučem šiber iz karburatora ,raskačim sajlu i provučem maticu od recimo 6mm.To će mi služiti kao distancer između šibera i poklopca da ne može šiber da ode skroz dokle je predviđeno njegovo kretanje prilikom skroz otvorenog gasa.Naravno kad se prođe tehnički sve u kontra pravcu.

Ima li neko iskustva i ideje kako bi ovo sve moglo da se reši.Isto tako da li vam se ovaj moj metod čini dobar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Klinac kog poznajem skoro registrovao Aerox, 70ccm stage6 kit. Prvo otisao i pitao da li ce proci tehnicki zbog merenja snage posto moped ide preko 100 km/h. Momci mu rekli: "Ko ce znati da mi nismo dali pun gas na valjcima..."

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 59 postova
  • Motocikl: Aprilia sr 50, Aprilia atlantic 500

Pre 3 dana 29.6 registrovao skuter , u pitanju je aprilia sr 50 2010godiste , skuter ima rezonantni auspuh, kit malossi na 70ccm, vizir veliki , i nosač kofera i kofer, prošao bez ikakvog problema . Izgleda zavisi i od tehničkog do tehnickog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

blokiras deo usisa vazduha? Moze i iznutra, ako je neophodno da se ne vidi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ako mi malo fali za valjke ispustim zadnju gumu na oko 0,7 bara i malo zašarafim maticu na sajli zadnje kočnice tako da se točak malo teže okreće. To napravim kada tamo stignem.

Čim prođe tehnički otpustim tu maticu i pravac prva benzinska i nadopumpam zadnju gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Koliko znam, kod nas još ne teraju moped na valjke za brzinu, jer ih niko nema. A ovo sa gumom ne prolazi, automobilima proveravaju pritisak pre valjaka, ako su iole savesni. Verovatno će i mopedima, kad počnu da mere. Ali to neće biti skoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nikad mi nisu proveravali pritisak u gumama na tehnickom,Druge nebuloze da,pritisak ne.Trebalo je sad od 05 07 da mere brzinu mopedima,ali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Ali nemaju valjke za to :jee1:. Sreća, da nas ne maltretiraju i za to. A pritisak u gumama mi za auto uvek proveravaju pre provere kočnica. Inače, jedva neki dan registrovah vespu iz 1962, jer nema žmigavce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Trebao sam da registrujem skuter Apriliju SR...Isao sam  u 5 agencija i svih 5 su mi trazili nesto razlicito...Na kraju, jedna mi registruje, ali su mi skinuli kofer...

Sto se tice blokade (strojenja), evo jedan predlog...skines prigusivac auspuha i tu stavis lim od konzerve (coca cola ili neki slican)...na tom limicu izbusis par rupica i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja