Jump to content

Moto Zajednica

Promena kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Posle koliko godina aktivne vožnje se savetuje promena kacige i koliko je uopšte pametno kupovati kacigu koju je već neko nosio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Preporuka je do 5 god. starosti bez ostecenja.

Ukoliko si u finansijskoj mogucnosti naravno da je pametnije novu, ukoliko nisi pametnije nosenu krstenu nego kineski "odlivak" ... i tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Kupio sam ja prosle godine novu MT ovo pitam cisto da budem siguran imam i polovnu Nolan clasic nju sam dobio uz prethodni motor i nosio je samo par nedelja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нема сврхе да отварам нову тему, можда сам само могао да боље истражим старе, али истрпећете ме мало :)

 

Наиме, планирам промену кациге након 2-3 године ношења, изакана је. 

Решио да узмем Шкопион (старе су ми Шарк и ХЈЦ) јер сам тако зацртао, без адекватног образложења. 

Проблемчић лежи у томе што они ни једну једину нису урадили како треба, бар не судећи по Шарп тесту. 

 

Питање упућујем онима који су се удубили у та, а и истраживања других групација (ФИМ итд.), те могу да одговоре да ли је заиста адекватна оцена, односно, да ли је део са слабијом оценом у тој мери ослабљен да при незгодама које се најчешће догађају на путевима (брзине око 60 на сат, удар у возило које се препречило или проклизавање и контакт кациге са асфалтом) представља много већу опасност по живот и здравље од кацига са свим највишим оценама? 

Screenshot_20211029_203030_com.huawei.browser.jpg

Screenshot_20211030_211644_com.huawei.browser.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, да нагласим одмах, не занимају ме одговори типа: "Терај, све је то исто!", "Чим има хомологацију, то је савршено!", "Нису битни ти тестови, само да је брендирана!", "Ако је фул фејс, то је довољно!", јер мени то није довољно добро.

 

Када већ дајем (за мене) велике паре, хоћу да знам да сам смањио ризик. Хоћу да знам да сам урадио што је до мене и не желим да ми велике храбрише што возе мотор само по сунчаном 25+°С причају да онда не возим, ако нећу да ризикујем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Nisam istraživao jer sam kupio jedinu kacigu koja mi je odgovarala oblikom.

Moje iskustvo se ne slaže sa ocenom na sharp testom.

Nosim schuberth c3pro i prema testu zaštita sa strane je crvena, što ja shvatam kao veoma loša.

Letos sam pao i udario kacigu sa strane i sve što se desilo je da je vizir izgreban. I sve radi normalno. Udarac nije bio prejak ali dovoljno jak da mi je glava oskočila i udarila i drugi put. 

Možda ovo znači da test pokazuje rezultat pri nekom mnogo jačem udaru ili da ta crvena zona i nije tako katastrofalna.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Sa njihovog sajta

 

Each model of motorcycle helmet undergoes 30 linear and 2 oblique impact tests in order to achieve a SHARP rating. To complete these 32 tests, a minimum of 7 individual helmet samples, in a range of sizes, are subjected impacts at three speeds (6, 7.5 and 8.5 metres per second) as follows:

Helmet Velocity Impact type and location on helmet Impact surface
1 6.0 m/s Linear impacts to Front, Left, Right, Crown and Rear Flat anvil
2 6.0 m/s Linear impacts to Front, Left, Right, Crown and Rear Kerb anvil
3 7.5 m/s Linear impacts to Front, Left, Right, Crown and Rear Flat anvil
4 7.5 m/s Linear impacts to Front, Left, Right, Crown and Rear Kerb anvil
5 8.5 m/s Linear impacts to Front, Left, Right, Crown and Rear Flat anvil
6 8.5 m/s Linear impacts to Front, Left, Right, Crown and Rear Kerb anvil
7 8.5 m/s Oblique impacts to the Left and Right sides Abrasive anvil

For the linear impact tests, helmets are impacted against both flat and kerb shaped surfaces which represent the surfaces likely to be impacted in real world road accidents. The impact anvils are as specified in UN ECE Regulation 22.05. The oblique impact test is carried out to assess the surface frictional properties of the helmet that can lead to rotational acceleration injuries. For this test SHARP follows the requirements of Regulation 22.05 completely.

Given the COST 327 recommendations concerning the benefits of improved energy absorption, SHARP tests at a higher impact velocity than required by regulation (8.5m/s). This represents approximately 30% more energy input than required by UN ECE Regulation 22.05.

Promenio član Partiota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Citao sam par foruma u vezi sa tim testiranjima,masa ljudi se slaze da je to samo smernica, i dosta je diskusija bilo o validnosti njihovog nacina testiranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Јасно да је смерница, али ми баш не звучи исто да ли ставио 3 звездице или 5 на главу. 

 

Рецимо, при оба пада до сада сам ударао искључиво бочном страном (кациге која је свуда зелена), а она је на Шкорпиону означена слабом тачком. 

 

Да, били су бенигни падови, те не могу знати како би лошија по тесту одреаговала и зато питам да ли је неко улазио дубље у све то. 

 

 

А Шкорпија ми се свиђа... Целокупна прича око ње ми звучи супер и још када сам прошлу узимао рекао сам да ћу њу и преварише ме мангупи да узмем ХЈЦ :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Vecina nas kuouje kacigu tako da nam se svidja i da odgovara budzetu koji bismo izdvojili, nadajuci se da nam performanse kacige nikad nece biti od presudne vaznosti.

Super je sto si odlucio da malo procackas ispod povrsine i dopadljive folije na kacigama sa skupim marketingom.

Kad sam kupovala poslednju kacigu, isto sam se raspitivala po stranim izvorima i, generalan stav ljudi koji voze jake masine, sa velikim rizikom od pada je da veruju sharp i drugim testovima, jer se poneko od njih zestoko opekao (kao i ja, sa lepom kacigom i skupom reklamom) i nakon toga se slepo drze zvezdica sa testova, jer najskuplje iskustvo je sopstveno.

Vidim da si odlucan da uzmes skorpiju, pa cak i da ti sve ukazuje protiv, cini se da ces ipak ispratiti zelju, a manje rezultate testova. Znas kako vozis, za sta ti kaciga treba, pa je najbolje da odlucis sam, ali nemoj previse slusati srce - pa nije to devojka :lol2:a i kacigu svakako ne vidis kad stavis na glavu, ne mora biti za modnu pistu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 10/30/2021 at 9:24 PM, Zuba87 said:

хоћу да знам да сам смањио ризик

Prvo odredi koje kacige odgovaraju tvom obliku glave. Od tih kaciga izaberes nekoliko po prioritetima koji su tebi bitni. Zatim probas kacige koje su ti u uzem izboru i kupis onu koja najbolje "lezi".  

Ja sam se dugo vremena mucio ubegjen da mi je glava intermediate oval (odredio pipanjem glave rukama :) ) sve dok nisam slikao glavu odozgo, pa ispalo round. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хахаха! 

Како возим, поткапа је довољна :)

 

Није ми до изгледа кациге, волео бих да буде флуо, јер је видљивија, остало ме баш брига.

 

Данас сам гледао Нолан и "Х lite", међутим, осећај је чудан, не одговарају ми некако, да ли облик, да ли сам на другачије, удобније навикао, не знам, али када ставим ХЈЦ и Шкорпију на главу, имам осећај да су по мени правили. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 4 minuta, Petre je napisao:

Prvo odredi koje kacige odgovaraju tvom obliku glave. Od tih kaciga izaberes nekoliko po prioritetima koji su tebi bitni. Zatim probas kacige koje su ti u uzem izboru i kupis onu koja najbolje "lezi".  

Ja sam se dugo vremena mucio ubegjen da mi je glava intermediate oval (odredio pipanjem glave rukama :) ) sve dok nisam slikao glavu odozgo, pa ispalo round. 

Хвала, знам то, није ми прва кацига, само док се не проба ништа ти облици посебно не представљају. 

 

Ајде да саставим списак услова који кацига мора да испуни:

 

1) Интегрална 

2) Сунчане наочаре

3) Облик

4) Шарп тест - 5 * (након @Nolanka - иног одговора, схватам да ово мора бити испуњено) 

5) Да не крцка сва (не делује јефтино, не намеравам да купујем на 3 месеца) 

6) Цена око 300€

7) Рупе у стиропору за звучнике

8) Пинлок

 

Оно што би било лепо да испуњава:

 

1) Флуо, видљива

2) Дупла Д копча

3) Могућност качења било које комуникације, а не само за њу прављене

 

Тренутно се ничега више не могу сетити :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 37 minuta, Petre je napisao:

Ja planirao Shoei GT Air 2, pogledaj. Nije mi odgovarala. Valjda ce neki popusti uskoro.

Imaju popusti na HJC kacige, veliki idu do 30-40%. Ako se ne varam, Motoland ili Barel

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Ja sam dosta gledao kako Ryan F9 testira motoopremu na Fortnince youtube kanalu i zaključio da ću za pare koje imam žrtvovati pre sitnice koje život znače nego zvezdice pri kupovini kacige. Naravno, mora da bude udobna ali između LS2, MT i HJC modela koje su bile u mom cenovnom rangu, odlučio sam se da platim malo više za HJC sa 5* po Šarpu. Zlu ne trebalo. Neko ovde pomenu da su to smernice. Možda. Ali u tom slučaju me usmeravaju od kaciga sa manje od 4 zvezdice 100%. Kad pomenuh već Rajana, čovek mnogo preporučuje da se u tom cenovnom rangu koji ti pominješ kupi kaciga sa MIPS-om. Ja nisam mogao da dobacim dotle pri ovoj kupovini.

 

Dodao bih da je meni unutrašnji sunčani vizir obavezan, sa stanovišta bezbednosti jer sam osetljiv na bleštavo svetlo. A i inače smatram da je retko šta opasnije od vožnje na poluslepo i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 30.10.2021. at 21:17, Zuba87 je napisao:

Нема сврхе да отварам нову тему, можда сам само могао да боље истражим старе, али истрпећете ме мало :)

 

Наиме, планирам промену кациге након 2-3 године ношења, изакана је. 

Решио да узмем Шкопион (старе су ми Шарк и ХЈЦ) јер сам тако зацртао, без адекватног образложења. 

Проблемчић лежи у томе што они ни једну једину нису урадили како треба, бар не судећи по Шарп тесту. 

 

Питање упућујем онима који су се удубили у та, а и истраживања других групација (ФИМ итд.), те могу да одговоре да ли је заиста адекватна оцена, односно, да ли је део са слабијом оценом у тој мери ослабљен да при незгодама које се најчешће догађају на путевима (брзине око 60 на сат, удар у возило које се препречило или проклизавање и контакт кациге са асфалтом) представља много већу опасност по живот и здравље од кацига са свим највишим оценама? 

Screenshot_20211029_203030_com.huawei.browser.jpg

Screenshot_20211030_211644_com.huawei.browser.jpg

Da li nosite naocare za vid ili ne ? Neke kacige vec imaju pripremljen urez, mozda i to da uzmete u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Пу, пу, далеко било, само ми још то фали :)

Хвала на подсетнику, срећом, видим одлично. 

 

А када сам код вида, који ђаво им пише оно на провидном визиру: "Немо те гуја уједе да гу тураш ноћу" или ти на нашки "Daily use only"? 

Шта ћу, ноћу без визира да возим? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
17 hours ago, Gordak985 said:

Ja sam dosta gledao kako Ryan F9 testira motoopremu na Fortnince youtube kanalu i zaključio da ću za pare koje imam žrtvovati pre sitnice koje život znače nego zvezdice pri kupovini kacige. Naravno, mora da bude udobna ali između LS2, MT i HJC modela koje su bile u mom cenovnom rangu, odlučio sam se da platim malo više za HJC sa 5* po Šarpu. Zlu ne trebalo. Neko ovde pomenu da su to smernice. Možda. Ali u tom slučaju me usmeravaju od kaciga sa manje od 4 zvezdice 100%. Kad pomenuh već Rajana, čovek mnogo preporučuje da se u tom cenovnom rangu koji ti pominješ kupi kaciga sa MIPS-om. Ja nisam mogao da dobacim dotle pri ovoj kupovini.

 

Dodao bih da je meni unutrašnji sunčani vizir obavezan, sa stanovišta bezbednosti jer sam osetljiv na bleštavo svetlo. A i inače smatram da je retko šta opasnije od vožnje na poluslepo i slično.

Meni suncani vizir bio stavka obavezno kad sam uzimao kacigu, i na kraju sam mzoda 5 puta vozio s njim.
Nekako mi nema funkciju koju bi trebalo da ima, stavim naocare za sunce koje su polarizovane, to je jedina prava stvar za voznju. Doduse ja sam specifican, stvarno mi mnogo smeta sunce. bez naocara uvek zmurim kad je jako...
E sad, jedino muka je ako ima tunela uz put... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35
Pre 3 sati, JoeD je napisao:

Meni suncani vizir bio stavka obavezno kad sam uzimao kacigu, i na kraju sam mzoda 5 puta vozio s njim.
Nekako mi nema funkciju koju bi trebalo da ima, stavim naocare za sunce koje su polarizovane, to je jedina prava stvar za voznju. Doduse ja sam specifican, stvarno mi mnogo smeta sunce. bez naocara uvek zmurim kad je jako...
E sad, jedino muka je ako ima tunela uz put... :D

ili ako nosiš dioptrijske naočere kao ja pa sunčane nisu opcija :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 7 minuta, Gordak985 je napisao:

ili ako nosiš dioptrijske naočere kao ja pa sunčane nisu opcija :-)

Mozda i znate a mozda ce vam biti korisno. Mozete pri izradi stakala i rama traziti ram koji ima dodate magnete, te kad je sunce imate tamni okvir koji odgovara vasim  naocaram i samo ga prikacite magnetima. Jako korisna stvarcica za sve koji nose naocare za vid i danju po suncu. Cene nije nista veca, kod nas u Ns se stakla i ram + taj okvir mogu naci i za 8-10.000 sve zajedno. Stakla manje vise su od 2500-4000din, pa model okvira dize cenu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35
pre 22 minuta, Tarmi636 je napisao:

Mozda i znate a mozda ce vam biti korisno. Mozete pri izradi stakala i rama traziti ram koji ima dodate magnete, te kad je sunce imate tamni okvir koji odgovara vasim  naocaram i samo ga prikacite magnetima. Jako korisna stvarcica za sve koji nose naocare za vid i danju po suncu. Cene nije nista veca, kod nas u Ns se stakla i ram + taj okvir mogu naci i za 8-10.000 sve zajedno. Stakla manje vise su od 2500-4000din, pa model okvira dize cenu.

A može i za $2,5 da se pazari clip-on verzija na Ali, e-, i ostalim sajtovima. Imam par komada, i to polarizovanih. Odlično za kola gde fotogray efekat ne može da funkcioniše. Nisam za te varijante u kacigama iz razloga koje je naveo kolega neki post iznad, tuneli i meni mnogo više značajno, sena drvoreda, ili kad put navede na Avalu, Kosmaj i slično, meni najgori svetlosni uslovi za vožnju sa sunčanim naočarima. U kolima se skinu, na motoru, malo teže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja