Jump to content

Moto Zajednica

Skuter se cudno ponasa na pola gasa. Moze pomoc?

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Pozdrav ljudi, danas uradio servis na mojoj Pedi i skuter se cudno ponasa. 

 

Pokusat cu da objasnim najbolje sto mogu.

 

Pre no sto objasnim u cemu je problem da samo kazem da sam danas menjao QJ Moto Kais (Remen) i upload cu sliku tog kaisa. Kais je dimenzije 729 17.7 30 dok je originalni kais dimenzije 729 17.5 i nema ove oznake 30...

 

Pitao sam majstora da nije taj kais malo veci od mog i rekli da to nije problem jer je to zanemarljiva velicina.

 

Uz kais promjenjen je komplet variator, komplet kvacilo i u Magnus Moto stavili Malossi Rolnice u variator (upload cu sliku) od 6g koliko sam vidjeo na internetu a fabricki je 8g, licno sam mjerio na malu kuhinjsku vagu a koliko je tacna to ne znam .

 

Ovo samo napisah sta sam menjao pa mozda je nesto od ovog problem jer pre servisa tj zamjena djelova nisam imao ovaj problem.

 

Eh sad da objasnim: Kad dam mrvicu gasa motor krece, motor dostigne 6000-7000rpm i zvuci ko da ce asvalt da pojede a ide 20-35km na sat. Eh sad kad dam malo vise gasa tj na pola, skuter izgubi gas i padne rpm, kao da sam skinuo ruku sa gasa a u stvari drzim ruku na gas, onda motor povuce na sekundu i opet izgubi gas... Ovo se ponavlja nekoliko puta 3-5 sekundi a ponekad i duze.  onda se skuter stabilizuje i normalno ide. 

 

Takodje ako odmah dam gas, znaci u startu pun gas, on krene, skoci RPM i onda padne RPM kao da sam skinuo ruku sa gasa i tako sve ponavlja tj trza kao da nema goriva ili kao da ga nesto koci. Motor se stavilizuje nakon 5-7 sekundi, ponekad malo duze dok krene. 

 

Ovo mi se desavalo ali samo na sekund tj ako je gas na 30% i tako vozim, onda ako dam gas, skuter izgubi gas na 1-2 sek i onda pokrene i radi normalno dok sada ovo radi mnogo duze i mnogo vise trza. 

 

Jel mozda ovo problem zbog rolnica, novog kaisa ili su majstori lose sklopili? 

 

Ili ce ovako radit dok ne dodje sve na svoje mjesto onda ce se vratit u normalnu. 

 

Ili da ne vozim previse i pravac kod majstora. 

 

IMG_20210526_110538.jpg

16220620440177164511664639302638.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Staho PRO XT

Nisam profesionalc, nemam nešto preterano oskustva ali sam dostaaa informisan. Rekao bih da je možda kaiš predebeo,kod mene je 20mm širine, ta oznaka je ja mislim za tip konusa. A rolnice 2g lakše od fabričkih su previše. Juče sam na svom smprit maxx125 promenio rolnice i stavio 10g u mesto 12g i skuter je dobio ogroman bust na uzbrdici, tj. uleti u obrtaje i onda čupa stvarno neverovatno, ali po ravnom dere se i moraš baš dobro teraš u obrtaje da bi išao 80% kao ranije. Nizbrdo je isto bezveze. U glavnom ako si već rasravio, sve dobro očisti i podmaži čitom gustom masti, nemoj preterivati na rolnice vrlo vrlo malo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
On 5/30/2021 at 4:51 PM, Pavle50 said:

Nisam profesionalc, nemam nešto preterano oskustva ali sam dostaaa informisan. Rekao bih da je možda kaiš predebeo,kod mene je 20mm širine, ta oznaka je ja mislim za tip konusa. A rolnice 2g lakše od fabričkih su previše. Juče sam na svom smprit maxx125 promenio rolnice i stavio 10g u mesto 12g i skuter je dobio ogroman bust na uzbrdici, tj. uleti u obrtaje i onda čupa stvarno neverovatno, ali po ravnom dere se i moraš baš dobro teraš u obrtaje da bi išao 80% kao ranije. Nizbrdo je isto bezveze. U glavnom ako si već rasravio, sve dobro očisti i podmaži čitom gustom masti, nemoj preterivati na rolnice vrlo vrlo malo. 

I prvi put kad sam radio zamjenu kaisa stavili su istu velicinu kao sada pa nebih reko da je do kaisa... al mozda i jeste, mozda je nesto lose stavljeno...

 

Sto se tice rolnica ja sam primjetio da majstor nije stavljao nikakvu mast na rolnice, ne znam dal treba mast. 

 

Sto se tice gramaze rolnice, vjerovatno su ovi iz servisa pogresno stavili ili mozda nisu znali koja gramaza ide pa su te stavili jer nisam u ovlasceni servis to stavljao nego u Magnus Moto. U ovlasceni servis stavljaju njegov variator sa rolnicama, te sam rolnice kuci mjerio na kuhinjkoj vagi i pokazuje 8 grama. 

 

U ovlasceni servis su htjeli da stave te njegove al ja sam reko da stave ove malossi jer ono sto sam ja cuo da je bolje stavit lakse rolnice, a ovo 2g je mozda previse za njega...

 

Takodje sam primjetio pre nekoliko dana ta iz auspuha pukne nesto, zvuk je ko da je guma pukla. Obicno puca ako drzim gas preko 80% 5-10 min i kad pustim gas tj kad hocu da se zaustavim, pukne iz auspuha pri brzine od 20-30km... ne cim stanem nego dok usporavam, recimo ako sam isao 60km i hocu da usporim na 20-30km ono pukne nesto pozadi pa vjerovatno je to auspuh.

 

Testirao sam da kad krenem sa punim gasom i kad dostignem 60km pa posle usporim ili stanem da se to ne desava ali se desava ako sam vozio 5-10 min 60km na sat i onda kad usporim pukne.

 

Ove probleme su poceli da se javljaju kad sam zamjenio kais, variator i kvacilo a pre ovih problema nisam imao.

 

Nisam imao problema sa ubrzavanjem niti pucanje iz auspuha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja