Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 850 GL - Problem sa strujom

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G

Pozdrav svima, imam problem sa strujom na Suzukiju GS 850 gl. Na motoru ne radi 2 i 3 cilindar. Svjecica ne baca struju na 2 i 3 kablu a ispravna je  ( provjerio sam je u prvom i 4 kablu radi ). U cemu moze biti problem ?  Svaki savjet dobrodosao

 

186532566_4035403126551467_9079974337924180582_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Taj motor ima dve bobine. Jedna je za 1. i 4. cilindar, druga za 2. i 3.Prvo proveri da li struja stiže do bobina. Ukoliko stiže, zameniš bobine, da bi utvrdio da li je ova druga ispravna. Može da bude ili loš kontakt ili je crkla bobina. Može biti i pikap, mada ne verujem. 

 

Ako ti zatreba, imam servisnu knjigu za GS 750. Trebalo bi da je struja slična.

 

image.thumb.png.1227e2967a3a37a9cb4239362a6fe82a.png

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G
3 minutes ago, misa-pei said:

Taj motor ima dve bobine. Jedna je za 1. i 4. cilindar, druga za 2. i 3.Prvo proveri da li struja stiže do bobina. Ukoliko stiže, zameniš bobine, da bi utvrdio da li je ova druga ispravna. Može da bude ili loš kontakt ili je crkla bobina. Može biti i pikap, mada ne verujem. 

 

Ako ti zatreba, imam servisnu knjigu za GS 750. Trebalo bi da je struja slična.

 

image.thumb.png.1227e2967a3a37a9cb4239362a6fe82a.png

Hvala na odgovoru. Imam i ja Servis Manual od navedenog motora. Mjenjao sam mu dihtung na bloku pa sam skinuo. Provjerit cu sutra . Zanima me od kojeg motora odgovara bobina , jer za ovaj motor slabo ima dijelova . I sta je pikap ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, svaka bobina koja je za motore iz tog perioda. Može i Fićina, ali je velika :D:D

 

Pikap je "čitač" kada da opali varnicu. Nalazi se na paljenju. U suštini, on se aktivira kad ispred njega prođe davačp signala na radilici, preseče mu EM polje. Kod tebe, ispod desnog dekla, ona (verovatno) crna kutijica umesto platina. Ali, oni retko crkavaju. 90% sam siguran da je u pitanju bobina.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Bas kao sto je kolega@misa-pei rekao.
Pickup iliti senzor radilice, nije nista drugo nego indukcioni senzor koji na osnovu okretaja motora diktira ritam ispucavanja varnice.
Ne verujem da je stradao pickup (jer imas samo 1-> ne bi imao ni na jednom cilindru varnicu).


Pogledaj da se nisu izvukli kablovi iz bobina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G
19 hours ago, misa-pei said:

Ma, svaka bobina koja je za motore iz tog perioda. Može i Fićina, ali je velika :D:D

 

Pikap je "čitač" kada da opali varnicu. Nalazi se na paljenju. U suštini, on se aktivira kad ispred njega prođe davačp signala na radilici, preseče mu EM polje. Kod tebe, ispod desnog dekla, ona (verovatno) crna kutijica umesto platina. Ali, oni retko crkavaju. 90% sam siguran da je u pitanju bobina.

 

10 hours ago, m.milivojevic said:

Bas kao sto je kolega@misa-pei rekao.
Pickup iliti senzor radilice, nije nista drugo nego indukcioni senzor koji na osnovu okretaja motora diktira ritam ispucavanja varnice.
Ne verujem da je stradao pickup (jer imas samo 1-> ne bi imao ni na jednom cilindru varnicu).


Pogledaj da se nisu izvukli kablovi iz bobina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na dovodnom kablu bombine za prvi i 4 klip ima napona odma cim dam kontakt a na bombini za 2 i 3 nema napona kad dam kontakt samo kad zaverglam dobije napon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G

Zamjenio i za neko cudo i rade i 2 i 3 i 1 i 4. Sklopim sve i upalim radi normalno. Odem provozam se jedno 200 km bez problema , nista ne zeza .. sta da kazem, da li sam problem trajno rijesio ne znam. Motor radi , hvala svima za pomoc. 

61993356-F21C-4322-8A6B-8196C1F5F09D.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo je najgora muka, kad ne znas zasto je crko, i kad posle ne znas zasto je proradio :D 

to bi trebalo potanko ispitati, da ti nebi opet zatajilo negde daleko od kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Upravo tako,
Al mi sve lici da je zamenio bobone prilikom sklapanja il da se neki kabal izvukao, pa sada kada je prebudzio, izgleda da je lepo ubacio kablove


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G
40 minutes ago, m.milivojevic said:

Sad nista ne diraj.
Samo polako i pun gas!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Testirat cu ga par dana. 

 

33 minutes ago, Biker-Boy said:

Ovo je najgora muka, kad ne znas zasto je crko, i kad posle ne znas zasto je proradio :D 

to bi trebalo potanko ispitati, da ti nebi opet zatajilo negde daleko od kuce

 

29 minutes ago, m.milivojevic said:

Upravo tako,
Al mi sve lici da je zamenio bobone prilikom sklapanja il da se neki kabal izvukao, pa sada kada je prebudzio, izgleda da je lepo ubacio kablove

Na motoru sam mjenjao dihtung na bloku , nisam nista dirao kablove i bobine. Ne znam sta se desilo radio normalno i najednom prestao al et sad mi se cini da je sve super ne znam iskreno sta je problem bio . 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G
38 minutes ago, Biker-Boy said:

Ovo je najgora muka, kad ne znas zasto je crko, i kad posle ne znas zasto je proradio :D 

to bi trebalo potanko ispitati, da ti nebi opet zatajilo negde daleko od kuce

Mislio sam sa njim u trebinje , ne znam sta da ispitam sto je najgore haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kad radi,m ne diraj. Najverovatnije je bila u pitanju žica za dovod struje (signala) na bobinu. Pomerila se, spala, oksidirala. Ja tu ništa ne bih dirao, eventualno bih samo pogledao da li su kontakti čisti i čvrsti. Kao i visokonaponski kablovi za svećice, kad si već tu. Da nisu oštećeni, da lepo naležu na svećicu, da li ulaze lepo u bobinu (ako nisu zaliveni u nju) i ne bih više obraćao pažnju na "incident".

 

Uživaj u vožnji tog sjajnog motora!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Srebrenica - Milići
  • Motocikl: Yamaha r6 2005 / Suzuki GS 850 G
17 minutes ago, misa-pei said:

Kad radi,m ne diraj. Najverovatnije je bila u pitanju žica za dovod struje (signala) na bobinu. Pomerila se, spala, oksidirala. Ja tu ništa ne bih dirao, eventualno bih samo pogledao da li su kontakti čisti i čvrsti. Kao i visokonaponski kablovi za svećice, kad si već tu. Da nisu oštećeni, da lepo naležu na svećicu, da li ulaze lepo u bobinu (ako nisu zaliveni u nju) i ne bih više obraćao pažnju na "incident".

 

Uživaj u vožnji tog sjajnog motora!

Prao sam ga vise puta ne znam da voda mozda nije prouzrokovala ovaj problem.  
Motor je odlican , ekstra pozicija za vozit . Zapostavio sam r6 kako njega vozam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Moj nekadasnji gs 550 je imao platine, bio je 1980 godiste. Vec sam negde pisao da mi je na drugom motoru zbog ulaska vode povreno prekidao jedan pikap, obicno kada se zagreje ali se manifestovalo vec na 20 km tako da ako si presao 200km onda verovatno nije to. Imas negde los spoj na zici koja dovodi + na bobinu najverovatnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja