Jump to content

Moto Zajednica

Oboren motorista

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Danas oko 18.30 u ulici gospodara vucica oboren motorckilsta, da li je obilazio kolonu a vlzac ga nije video I smotao levi. Nadam se da je vozac dobro mada sam video i hitnu pomoc I nekoliko kolega bajkera. 467a44a7f9a8d569c5a896a8bffef928.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Jbg...

Nadam se biće dobro...

Pazite drugari ...

Puno i mi grešimo i izazivamo...
Posle Đavo kriv...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Puna linija...

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока



Da,
Preticao je preko pune.
Vidi se da je isprekidana na mestu gde je auto skretao, i to kratki prekidi -> dozvoljeno skretanje

P.S. nadam se da je kolega dobro

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ali nije mi jasno kako auto skreće levo bez da pogleda u retrovizor ,pa to je prva lekcija u auto školi.  
Verovatno je na levom uvetu bio neizbežni uređaj za beskrajna ćaskanja 

Nadam se da je naš kolega dobro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ali nije mi jasno kako auto skreće levo bez da pogleda u retrovizor ,pa to je prva lekcija u auto školi.  
Verovatno je na levom uvetu bio neizbežni uređaj za beskrajna ćaskanja 
Nadam se da je naš kolega dobro. 
Slažem se donekle sa izjavom bdade, ali opet, po nekoj inerciji se pogleda... Valjda... Ne znam, nekako sam navikao da zevam više u ogledala nego napred, baš iz razloga jer se svega nagledah.

Ovo je skretanje za podzemni parking Tempa u Bačvanskoj ako se ne varam, s tim što se ulazi iz Gospodara Vučka...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja bez desnog ne mogu da vozim a levi da ne spominjem, medjutim ovde vozac auta nije napravio niti jedan prekrsaj a karikira se koristenje telefona.

Po toj teoriji moze se usporavati na zeleno uz pogled levo-desno.

Nadam se da ce kolega skolu platiti samo finansijski za ovako ozbiljan prekrsaj sa izazivanjem saobracajne nezgode.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Svakodnevno gledam kako kolege voze po gradu. To je užas jedan. Kao da nisu učesnici u saobraćaju. Danas gledao jednog kako obilazi kolonu na punoj liniji dok u susret ide kamion. Tik ispred kamiona se jedva vratio u traku. Nemam reči

Obilazim i ja, ali isključivo kada kolona stoji, i veoma, veoma oprezno. Možda me i godine stigle


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ne branim kolegu na motoru, ali bez obzira na sve,  vozač kola je morao da pogleda pre skretanja. 

 

Bez oporavak kolegi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nadam se da ce kolega biti dobro, naravno.

Ovaj slucaj necu da komentarisem jer ne znam tacno sta je bilo.

 

Ono sto mogu da komentarisem su dve stvari:

 

1) Prvi sam koji obilazi kolone, ili se kroz njih provlaci, jasno - uglavnom nepropisno (kad sam na dva tocka, naravno). Veoma cesto, pritom, to cinim tako sto se krecem na polovini suprotne kolovozne trake, neretko nekad i uz LEVU ivicu kolovoza, upravo da bih dao 'lufta' ako bi neko hteo da ide levo.

U 99% trubim-trubkam onako pomalo, cisto da me cuju. Kada iz suprotnog smera neko ide, dignem malo levu ruku..nekad i blicnem..

Kada je neka situacija da iole mogu da pretpostavim da neko ide levo, trubljenje je obavezno, uz usporavanje. Ubacujem se kako kome stignem, nekoliko puta i policijskom vozilu.

Nikad nikakav problem, jedan od 1000 mi trubne (i to obicno zato sto prekardasim svaki moguci nivo prihvatljivog ponasanja).

 

Jednom me je decko oborio (na 50ccm), pri veoma maloj brzini, Paracin, ja najurednije u traci za levo, on iz trake za pravo hteo polukruzno. Po mom sudu, bio sam cist kao suza, s cim se i on slozio, castio me je za polomljenu plastiku koliko sam trazio i razidjosmo se lepo.

 

2) Ne mislim da vozac automobila nije kriv, jer po toj logici ja mogu da opalim po gasu i zgazim pesaka koji prelazi van pesackog - sto naravno nije dozvoljeno. On je svakako bio duzan da gleda u levi retrovizor, pa i ako je motorista vozio nepropisno (preticao preko pune, kolonu..) - a sto ja mislim da je vrlo verovatno bio slucaj - ovaj nije smeo da ga obara.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 21 minuta, ParadajzTurista je napisao:

krecem na polovini suprotne kolovozne trake, neretko nekad i uz LEVU ivicu kolovoza,

Ne znamo sta se desilo pa ne treba optuzivati automobilistu,ako je auto bio malo zakrenut za skretanje ulevo,a motor se kretao kao paradajzturista (ponekad),cak i da je pogledao levi retrovizor tesko da bi ga video.A na slici ne vidim ostecenja na autu pa moze biti i pad pre kontakta sa autom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Znam jednog koji je dva XX-a sjebao ovako. Oba puta bio kriv. Sad vozi trećeg . . .treća sreća, valjda.. I da, vodi računa kad i kako obilazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Nadam se da je decko dobro!

 

Ne slazem se da je vozac morao da pogleda jer nema nikakve logike da mu iko dodje sa leve strane i da ga obilazi preko pune! Duzan je da gleda u suprotan smer i cim se ukaze prilika izvrsi skretanje!

 

A onaj koji je nesto morao da uradi i nikako nije smeo da obilazi je nazalost decko koji je oboren! 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
37 minutes ago, ivica744 said:

Ne znamo sta se desilo pa ne treba optuzivati automobilistu,ako je auto bio malo zakrenut za skretanje ulevo,a motor se kretao kao paradajzturista (ponekad),cak i da je pogledao levi retrovizor tesko da bi ga video.A na slici ne vidim ostecenja na autu pa moze biti i pad pre kontakta sa autom.

Ja pod gledanjem u levi retrovizor podrazumevam i pogled preko levog ramena, izvinjavam se ako sam bio neprecizan.

Pad je mogao da bude pre kontakta jer je motorista naglo zakocio kad je video da auto skrece ulevo pa mu je motor proklizao.

Ponavljam, ne pada mi na pamet da branim motoristu (jer mi deluje kao da je on kriv) jer i sam vrlo cesto tako vozim, prosto (a mozda nisam u pravu) kontam da je vozac auta trebalo da gleda levo.

 

Ima mnogo tih "nisam bio duzan, al' bi bolje bilo da sam gledao" situacija.

Npr. kada ima dve trake po smeru, u desnoj je stao autobus, ja i kad sam kolima cesto trubnem ili cak i malo nagazim u traku za suprotan smer.. cisto ako nekom 'pametnom' pesaku padne na pamet da istrci ispred busa van pesackog.. uopste ne bih da se objasnjavam sa sudijom da je pesak idiot i da ja nisam kriv..

Kada kolima prolazim jednosmernom ulicom.. parkirana vozila sa obe strane.. uvek kontam da moze neko dete da istrci za loptom iz ni od kuda.. i umesto da ga zgazim vozeci (sve po propisu) 40km/h pa da posle u afektu trazim onog ko je cuvao dete i najebem mu se majke.. bolje mi je da vozim 25km/h.. i ustedim sebi nerviranje i dvostruko ubistvo (deteta i onog ko je trebalo da ga cuva).

 

Primetio sam da ima jedno 5% pesaka koji su zivi ISKLJUCIVO zato sto sam ja pazio, nebitno sto on prelazi na pesackom. To ne gleda ni levo ni desno, prelazi kao da mu je caca ostavio pesacki. A prelaze i van pesackog kao lude Naste, jednom sam hteo da izadjem iz kola da bijem, em prelazi bezobrazno van pesackog, em mene psuje.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Šta bi bilo da je motorista bio policajac sa rotacijom, bez sirene ? Treba uvek pogledati, nije teško...

Ne ulazim u to, ko je kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Rotacija ne daje za pravo da se kreće suprotnim smerom, da ide preko pune linije i pretiče kolonu vozila.
Rotacija znači vozilo sa pravom prvenstva. Ne odnose se ograničenja brzine na njih, kada su na zadatku.

Dakle, ni on, Policajac, Rotacijajac, nema šta da traži i vozi kao kolega koji je pao.
Rotacijajac ne sme da ugrozi saobraćaj i ne sme da "te", "me", "nas", dovede u opasnost...

Opet navodim pravila. Opet sa druge strane, pravila postoje da bi bila kršena?

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma dobro, slažem se sa tobom, ali realno stanje u saobraćaju je da moraš da gledaš na sve strane, bilo na motoru, bilo u autu.

Davne 1987.godine sam položio za B. Tada mi je moj instruktor dao savet: vidiš ove spomen ploče pored puta ? Velika većina njih je bila u pravu".

Malo sam skrenuo sa teme...pažljivo ljudi, čuvajte život. Danas je baš jeftin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

pogled ulijevo ili desno UVIJEK kada se skreće

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW



Ma dobro, slažem se sa tobom, ali realno stanje u saobraćaju je da moraš da gledaš na sve strane, bilo na motoru, bilo u autu.
Davne 1987.godine sam položio za B. Tada mi je moj instruktor dao savet: vidiš ove spomen ploče pored puta ? Velika većina njih je bila u pravu".
Malo sam skrenuo sa teme...pažljivo ljudi, čuvajte život. Danas je baš jeftin...


Sve potpisujem.
Pametan neki čikica???

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja