Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 16 sati, Blaza je napisao:

Ja bi ovo vratio. Ako neće, ima dosta rešenja da mu presedne prodaja...

Takodje, jedno je kupiti u vidjenom stanju, a sasvim drugo prelepiti lampicu za ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Tako je. Mogu da razumem da natrpaju novine u sajtne, pur penu itd. ali budžiti oko motora, jbga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nema ništa od vraćanja. Prodavac naravno pojma nije imao, uzeo ga od neke tetke otoič...

 

Kad se drugar požalio, rekao je da će podeliti trošak oko servisa, jer je navodno čuo da taj tip motora generalno ima problem sa uljnom pumpom, tj. da je ista postavljena prenisko pa nakupi načistoće u situ i zapuši ga, i onda se smanji pritisak pa ne podmazuje dobro, i 'oće da strada bregasta, itd, itd.

 

Sutra ga drugar tera kod majstora da vidi kako dalje...

 

Jedno pitanje za bivše vlasnike, šta signalizira treperenje lampice za ulje u leru, kad motor dostigne radnu temperaturu, i koliki pritisak ulja je normalan za taj motor ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Kod tog motora je davac za ulje na glavi.

Cesto izbija pa piski ulje pored dzeka.

Oko 700din je nov.

Drugi je problem sto je skroz gore,i onda ako je nesto lose,lezajevi na radilici,hidrospaner lanca i sam lanac pa na kraju glava,jer su bregaste direktno na glavi vrte bez lezajeva, eto odgovòra na mali pritisak ulja.

Zatim ako nije redovno radjen servis,pa se nakupi onog katrana a auto promeni vlasnika a taj drugi vlasnik ga naprimer ugreje i vozi redovno onda sav taj katran padne dole u karter i navuce ga uljana pumpa u sito.

E ako ima spena u karteru od lezajeva radilice,posto ulje nije menjano redovno,jel...

onda hoce i klipnjaca da izbije kroz blok.

A blok je iz dva dela,aluminijum ispod radilice i gornji deo liveni.

Znaci spen u karteru =uljana pumpa druga-a to je dekna desna lanca razvoda,lezajevi radilice i najverovatnije glava sa 2 bregaste.

+nov set razvoda lanca,karike,pumpa za vodu,spaner pk kaisa,nakupi se tu fino.

Onda glava od B corse 1.0 nije ista da znate.

Mora od C corse.

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Podrzavam sve što je kolega iznad rekao. Za početak prvo zameniti ulje i filter. Ne znam koje treba baš za taj model, ali ja bih sipao (ako je lošiji motor) onu Optimu 15-50 ili 15-60 i nov, kvalitetan filter. Pa da vidimo dalje šta kaže lampica...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Upravo sam to predložio drugaru, da spusti cenu par stojki i kurtališe se korse, i da sledeći put ne žuri sa kupovinom. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

I sledeći put kada da kontakt neka proveri koliko sijalica sija i da pazi kako se gase jer ne smeju istovremeno da se gase.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nije bitno ko je prelepio nego dal’ mu je moglo ostati nepoznato da je prelepljeno jer je on prodavac. Pravo na raskid i snizenje cene. Ako je firma koja se bavi prodajom vozila imas i prava u vezi reklamacije odnosno skrivenih nedostataka, samo sto to niko ne zna....prokleti prevaranti


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Šta predlažete za prvenac? 

Meni se svidjaju Yaris, Auris, Fiesta, Focus, Clio. Može i Polo, Punto ako baš bude moralo. Bitno mi je da je benzinac,motor 1.0 ili 1.2.

Ne razumem se dobro. Mali auto, hečbek ako se tako kaže

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ja sam imao istu dilemu kad sam uzimao,  probao sve, Clio mi se ubedljivo najviše svideo (čak i u odnosu na konkurente novije par godina), najbolje mi je legao. 

 

Uzeo na kraju 1.2 8v, 2004. godište. Mnogo dobra odluka :)

 

Nisam ga dugo vozio, godinu i po (30 000km), ali sam se baš lepo navozao. Jednom do CG, nekoliko puta do Bosne, nikakvi problemi. Potrošnja 6.5 +-. Prodao pre 2 i po godine drugaru koji ga vozi i dalje.

 

image.jpg

 

Generalno, s obzirom da su svi "u godinama" (ako gledaš budžet s početka teme), ograniči na par modela pa vijaj najbolji primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Izmedju 1500—2000k ali polako. Na PA ti Clio su mnogo skupi, 2500 pa dalje za iole normalan primerak. Gledao sam 2005-2008, tu negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prvo treba da znaš budžet. Na primer, 1.500 evra. Od toga odmah odbiješ 60-100 evra za prenos (ugovor, notar, takse, porez, takse, zamena saob. dozvole, takse), zatim mali (npr 50 evra) servis, mada ja uvek predlažem veliki (150-250 evra) servis. Zatim gume, neka kugla, spona, pločice itd. Može auto extra da izgleda, ali ovo treba proveriti/promeniti. Ako je već registrovan, to je to. Od prve cifre oduzmeš inicijalne troškove (150-350 evra), znači gledaš auto od 1.000 do 1.300 evrića...

Za početak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

I ja sam pazario Clio 2. Odličan autić, 1.2 16V. Jeftin je za održavanje, troši oko 6 do 7 litara i jeftinije vožnje nema. Četiri gume 24000, 900 din. kugla, veliki servis 20.000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Bojan82

Zadnjih mesec dana sam tražio auto do 500 evra, samo da prezimim. Imam Zafiru u odličnom stanju, mogu bilo gde sa njom da krenem, a da ne dižem haubu. Ne treba mi još jedan auto u takvom stanju, već samo za lokal. Oba sina položila, stariji vozi Opela do posla, mlađi 4.god srednje, još uvek mu ne treba auto.

Pre 10 dana uzmem korolu 99, 1.3 benzin, hečbek. Reg. do jula. Sa 950 skinuo na 600, malo probila budžet. 60 e papiri na moje ime, treba da uložim još max 70-100 za delove za veliki servis, sam radim. Na proleće ga dajem mlađem, neka tera.

Moj kolega mi je nudio ženin auto, korsa 1 4 benzin, mislim da je oko 2004.god, meni bilo puno da dajem 1 400 - 1.500 evra (auto vredi, sve sređeno). Ako te interesuje, u tvom komšiluku je-Leštane.

Pozz, Blaža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nije na oglasu, još se lomi dal da ga proda. Siva metalik. Ima drugi, veći, insigniju. Ovaj kupio ženi, ona neće da vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Upravo sada, Blaza je napisao:

Nije na oglasu,

Samo ga je meni nudio. To ne znači da je u "mint" stanju, sve se proveri, kao što bih i ja uradio, da sam ga planirao za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

'Ajde sad, posle bitke svi generali, ali te male trocilindraše NIKAKO ne uzimati sem 100% proverene kojima se zna celokupna istorija. Drugar nagrabusio sa fabijom 1.2 3 klipa, radio veći zahvat na motoru, ceh 800 evra, dvojica poznanika sa korsom 1.0 menjali agregat, oba otišla, ona 1.2 je skroz druga priča i mnogo izdržljiviji motor.

 

Dobar yaris za soma i po evra nema, ima razgažen krš za te pare, jer je yarisa 1.0 sa 4 klipa u pristojnom stanju danas gotovo nemoguće naći, ali i takav uništen će nadživeti 3 ove korse 1.0. Korsica jako lako istruli i ovoj 1.2 je to najveća mana, inače dosta prelaze i zahvalne su.

 

Od malih automobila, obrni okreni najbolje je made in Japan. Punto je jako precenjen, ali 1.2 motor 8v i 60 ks je zaista neuništiv (ali svakih par meseci, menjaj kablove, bobinice,...), clio 1.2 isto dobar, pežo 206 bih zaobišao, ona zadnja osovina košta djavo i po a na svima je pri kraju manje-više, mada je šmekerski autić.

 

Yaris, suzuki swift, honda jazz, bi bili moji prvi pikovi. I ako je u ok stanju dati koji evro više, verovatnije oko 2000.  

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Yaris i ako postoji dobar u Srbiji jako retko bude na oglsima. Obično ode na preporuku ili na toyotinom forumu.

Clio 1.2 8v skroz fin autić. Corsa isto ali ne 1.0. Fabia ako nije prešla 400 000km i solidno održavana može biti dobar izbor.
Swift kršten isto teško,kao Yaris. VW polo prebacije cenu. Panda 2 ne znam kako se kreću...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Opel mi rekose kao losa limarija,a posto se kupuje auto koji je dosta i star...Ma ne znam ja nista,nisam nikada razmisljao o autu.

Taj Yaris mi se najvise dopada,ako ima za 2000e strpecu se,pa i koju stoju vise ako je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Brate ne kupuješ Kadett Suzu pa da se brineš za limariju ili Asconu 89 ili Astru F ili Corsu A.
Koliko ja znam, Opeli, generacije posle 2000. nemaju problema sa limarijom kao nekad. Za razliku od Mercedesa.

Što se tiče Yarisa, moraš otvoriti 4 oči. Da ne bi opet bila tema "od babe devojku" . Koliko te dobar može obradovati i služiti godinama, toliko te loš može ukanaliti. Kod njih treba isto obratiti pažnju na limariju. Kod 1.0 alternator oće da ode dole je kod točka pa se kvasi a vreo je pa pukne,kao meni, na 1.3 je gore pa nema taj problem. Protokomer je 14000 za 1.0 ,i ne može ni jedan drugi sem Denso,da znaš. Ne sme check engine da svetli,ne nasedaj na priče loše gorivo,to tako mora. Filter goriva ima i menja se, u rezervoaru na samoj pumpi. Bolji su sa početka proizvodnje,broj šasije kreće sa JTD... Od 2003 restajling,proizvodnja preseljena u Francusku,Bosch sistem kočenja,i još neke sitnice,malo manje pouzdan od JTD ali isto jako dobar.

1.4 d4d je zanimljiva sprava. Jako,jako malo troši,agilan do bola i sa skoro 200nm obrtnog momenta svakog oduševi.Verovao ili ne potegne do 180kmh komotno....

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

punto 1.2 8v.
Mislim da nema vise muzike za manje para.
Taj motor je skroz ok, pouzdan, ide solidno.
Delovi za auto su kostali smesno i pre 10 godina kad sam radio u veleprodaji  autodelova a auto bio relativno nov, ne verujem da se situacija promenila na gore.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
punto 1.2 8v.
Mislim da nema vise muzike za manje para.
Taj motor je skroz ok, pouzdan, ide solidno.
Delovi za auto su kostali smesno i pre 10 godina kad sam radio u veleprodaji  autodelova a auto bio relativno nov, ne verujem da se situacija promenila na gore.

 
Slažem se. Malo hoće servo da ih zeza ali rešivo je. Dešavaju se brljavljenja sa elektronikom,štopovi svetle kao jelka itd...
Ali dobar održavan može da posluži bez da mnogo opterećuje kućni budžet.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja