Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 25 minuta, mrle je napisao:

Hoćeš da pošaljem bratu i drugarima iz Vranića link? Da se raspitaju.

Moze,ako nije problem.Mada moji rodjaci gledase jutros bas i nisu nasli neku zamerku.Meni ostalo samo da proverim kilometrazu,sutra da dobijem broj sasije i ako nije mnogo vracena idem u Vranic po njega,tj, davbidim i licno pa ako je tako uzimam.

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 7 minuta, slave74 je napisao:

Nije los.

A gle ovaj:)Jedino mi ruzno ovo sto pise turbo sa strane

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Renault Clio 1.2 Turbo, 2007. godište, Hečbek, Benzin 1200 cm3, vozilo prešlo 165000 km, Smederevska Palanka. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mogao bi da pogledas Nissan Micra od 2003-2010 model

Ja sam vozio 2005, nista kvarovi.Prodao je. Eno se vozi nonstop do Austrije i nazad, zuji. 1250 kubika 80 konja. Pregledan, unutra puno prostora, zadnja klupa pomeriva za tranport,jeftini delovi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
14 minutes ago, Bojan82 said:

A gle ovaj:)Jedino mi ruzno ovo sto pise turbo sa strane

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Renault Clio 1.2 Turbo, 2007. godište, Hečbek, Benzin 1200 cm3, vozilo prešlo 165000 km, Smederevska Palanka. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

 

Troje vrata. Idi pogledaj onaj pa ako nije bio razlupan i ako je u redu, ja bih mu spustio na 2300e i kupio.

Ovako ce samo tema da se  produzava bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 21 minuta, Bojan82 je napisao:

A gle ovaj:)Jedino mi ruzno ovo sto pise turbo sa strane

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Renault Clio 1.2 Turbo, 2007. godište, Hečbek, Benzin 1200 cm3, vozilo prešlo 165000 km, Smederevska Palanka. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

 

Postoji velika mogucnost da je to nalepnica koja se lako skida.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

na koga god smo naleteli spusta samo za prenos i ni makac.Kakve god greske otkrijes.

Jednostavno,pecaju nekog ko nece videti.Nimalo nisu fleksibilni ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U mnogim zemljama zapadne evrope automobili bele boje su jeftiniji. Plus samo troje vrata. 2000eur plafon.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma ja sam samo hteo da istrolujem da sad krene priča o malim turbo benzincima:), koliko troše ulja na 1000km itd. 

Motor ispravan, u garaži, pokriven čaršafom, ne zamerite ljudi.

Jesam dosadio i sebi verujte. Idem da prekucam šifru za ulazak na forum, nešto što ću da zaboravim dok se okrenem:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zato će im kola i biti na oglasu po godinu dana. Popalili se kao mladi majmuni da su poskupeli polovnjaci a ne kapiraju da su i polovnjaci kola stara 1-2-3 godine. Nema brate narod pare,evo meni 500l 2016 godište stoji na 6250€ znaš koliko na oglasu. Samo nude neke zamene,niko da izvadi 6000 keša i to još ne prežale za poziv nego pišu poruke.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Poruke, ja se čudim koliko ljudi i danas uplaćuje kredit u prodavnici. Ja sam tako probao i izlazilo me skuplje nego postpaid a kad god mi treba da pozovem nema kredita. 

Ajde odoh malo da odmorim forum od mog prisustva. Javljam kad nešto bude u garaži. 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

A što ne uzmeš od Alekrea Clio?
Ako kapiram malo je iznad budžeta, ali znaš šta kupujes i od koga. Realno od njega bi kupio nešto i na daljinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
4 hours ago, slave74 said:

U mnogim zemljama zapadne evrope automobili bele boje su jeftiniji. Plus samo troje vrata. 2000eur plafon.

I najčešće su bili službeni i/ili teretni, zato i jesu jeftiniji. To se recimo kod Megana II znalo - beli i plavi 99% teretni, kod Citroena crveni. Pričam o ovima koji kod nas završe na placevima, ne na svim koji izađu iz fabrike.

 

Dobro je Boki, rešio si da nećeš Punta jer ti se ne sviđa, napravio si prvi korak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

@mrle nemoj da se cimas,prodavac je nepouzdan.Odbija da da broj sasije,Kao ne moze,ja ti kazem to je to,u razgovoru tvrdi da je vracena samo 100 000 i na to garantuje licno:jee:.U oglasu pise 140 000.Ali kaze garantujem:))))

Od njega ni hleb ne bi kupio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 17 sati, ProMaster je napisao:

A što ne uzmeš od Alekrea Clio?
Ako kapiram malo je iznad budžeta, ali znaš šta kupujes i od koga. Realno od njega bi kupio nešto i na daljinu.

Nemam više lajkova a i čitao sam 5 stranica čekajući da dođem do kraja i da kažem isto ovo...

 

edit:

Prosto mi je nvrntn, Bojane ti kao da namerno hoćeš da se zajebeš. Pametuješ, otkrivaš toplu vodu i rupu na saksiji, čudiš se stvarima koje su takve već decenijama unazad, a da si samo jednom pre ovoga kupovao auto sve bi to lepo znao i sam. Sad ovde imaš prijatelje koji te na tvoj zahtev  kvalitetno i drugarski savetuju ali ti ne slušaš ništa. Kapiram da se trudiš da budeš interesantan i da si glavna dvorska luda foruma, ali daj malo jbt, pa svi ti želimo dobro a ti se nešto kao nerviraš, pa jedno 10-ak puta demonstrativno napuštaš temu.

 

Nemoj kupovati auto sa oglasa, kupi proveren auto od prijatelja/poznanika/forumaša. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 30.12.2021. at 9:58, Alekre je napisao:

Taj 1.2 8V je stari Cleon Fonte koji se proizvodio skoro pa pola veka. Pokazao se kao ekstremno "žilav" agregat jer trpi neodržavanje.

 

Kasnije, te agregate je nasledila D serija koja se takođe pokazala odlično jer nema neke specifične boljke. 

Bez osnova se 1.2 8V preporučuje pre 1.2 16V, po meni bez osnova. Motor koji je kod mene u Clio 2 je D4F722 je najmoderniji agregat u toj generaciji Clia koji se nalazi i u Clio 4 i Sanderu. Zanimljivo je da se zapravo radi o hemiju, jer ima hemisferičnu komoru za sagoravanje :) Ima 75ks i 105nm u rasponu od 3500 do 4250, na laganom autu kao što je Clio 2, ide sasvim pristojno uz potrošnju od 5 do 7 litra. Bar je tako u mom slučaju. Do 100 ide za oko 13 sekundi, gotovo isto kao BMW 114D :)

 

Sve u svemu, nema greške kod Renaulta u benzinskoj varijanti. Clio 2 je generalno odlična platforma i pruža dosta više nego što se očekuje od auta iz te klase. Ja sam ga uzeo slučajno i nisam planirao ništa oko njega ali jbg, nisam mogao da vozim a da nije po mojim standardima. Nisam ga baš ni jeftino platio, pa posle nove gume, detailing spolja unutra, kompletan servis, kajševi španeri, svećice, itd. Podešeni ventili, očišćene dizne, klapna gasa, trap podešen i još koja sitnica, otišlo još 1000 evra.

 

 

6.jpg

 

Top opcija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Izgleda da je @Bojan82 stvarno neki baksuz :D Brate, izvini ali ti stvarno da ideš kod ciganke. Urekosmo auto.

 

Igrom slučaja ponudim svoj Clio, Bojanu. Nama će uskoro trebati veći auto pa rekoh ja da idem da vidim neki Golf Plus. Nebitno sad to... Vraćamo se Alekrina i ja sa puta, kijamet, allseason gume drže, Clio fercera, nema greške.

 

Dođemo u Smederevo i ajde da uzmemo dve pljeskavice. Naručim pljeskavice, biće za 15 minuta. Clio parkiran uredno na parking mestu. Sve 1/1. Kad odjednom čujem udarac :( Okrenem se, neki Focus 1 udario u naš auto u ćošak zadnjeg branika. Alekrina je bila u kolima, još malo pa u devetom mesecu trudnoće. Meni mrak na oči.

 

Hvala Bogu, niko se nije povredio i sve je okej sem malo straha. Neka žena vozila Focusa, ja joj rekoh daj 100 evra za štetu i da razilazimo. Ma jok, kaže: "Jel ti Clia voziš u Mercedesov servis"? Hoće ona da mi ostavi broj telefona pa da sutra mi idemo kod nekog njenog majstora, on je super i uradiće da se ništa ne vidi. Ja ne pristajem, niti ko mi garantuje da će se ona javiti niti mi ko garantuje da će taj majstor da uradi Clia kako treba. Rekoh daj bar 50 pa da idem sa ove zime, ma jok. Hoće 20 evra da mi da. Ništa, šta ću, pozovem policiju. Čekali smo ih oko sat vremena. 

Napraviše službenu belešku i zajedno popunismo EU izveštaj. Gospođa uredno napisala da je kriva za nastalu štetu i raziđosmo se. Gospođa inače, pozadi ima neke odrane zimske gume i nije ni čudo što se zadnji deo "otkačio" i auto proklizao na naš auto. Još kaže gospođa, da vi morate biti svesni u kakvim se uslovima vozi i da su ove stvari sasvim normalne. 

 

Branik ima pukotinu oko 8cm, oguljenu farbu i lak na par mesta. Stvarno spolja ne izgleda kao Bog zna šta ali mrak, zima, auto prljav i ne vidi se. Pogledam kući, kad desna strana branika klapara kad se podigne od ispod. Doduše sudeći po udarcu, znao sam da je ne moguće da bude samo površinski. 

 

Dakle ništa ne radite BEZ POLICIJE i ne procenjujte sami štetu. To je sve posao policije i osiguravajuće kuće. A to da ja posle nju jurim za moj auto pa da me prijavi za uznemiravanje, baš mi ne treba.

 

Tako da, moj Clio kao pucka, dobi ni kriv ni dužan :( Sutra idem do agencije na procenu i da naplatim sve. Ima da ode u ovlašćeni Renault da bude sređen novim delovima. Svaka polomljena žabica mora da se stavi nova originalna. Lepo ja kažem gospođi, taj Clio je izašao bez oštećenja iz garaže a vi ste mi načinili materijalnu štetu. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam u procesu naplate za moj auto. Nije policija neophodna ali je poželjno da naprave belešku. Kad budeš iao u osiguranje obavezno označi da ti isplate po predračunu.Nakon par dana dobiješ uplatu sume koju su oni procenili i na tebi je da vidiš dali ćeš pristati ili ne ali to obično bude nešto malo više od polovine koliko košta popravka pa je najbolje uzeti predračun i to im proslediti i po tom oni isplate još razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Tako sam ja hteo da budem fer, pa se sudim sa Dunavom od 2014. Za pisljivih 300 evra.

Trebao si uzeti advokata. Odstetni zahtev za auto, za strah, za boli me vrat... Ne bi im palo vise na pamet da se prave naivni. Gade mi se takvi ljudi. Da si rekao 500 evra pa da kaze da si preterao, ali 50 evra da nije htela da ti da. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da si bio sam, možda bi dala nešto drugo ? :)

Šalim se, Hvala bogu da nije jači udarac, zbog supruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja