Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Drugaru je na puntu 2004. rikavela taj servo, koštala ga je popravka okruglo 100 evra. Zet vozi punta iz zastave, 2009. god i nikada nije imao problema sa njim.

 

Oba su 1.2 8v 60 ks. Meni se ne sviđa kod tih puntića što svi do jednog pomalo trokiraju. Ako te to ne dotiče, verovatno je najbolji izbor za prosečnog srpskog vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1280 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Bojane, mozda gresim, ali ti si pisao duhovite i zanimljive postove o tome kako si maler. I sve sto moze da podje naopako, kod tebe se desi.

Kako onda gledas da ce ti kvarovi da te mimoidju? Sto vise o tome mislis, to se vise i ostvaruje. Izbaksuziras sebi itd.

Hocu reci da niko nema rentgen u ocima i da ne moze da ti kaze koliko ce auto biti ispravan i kako ce se kvarovi redati. Desi se da uopste i nemas kvarove, vec samo potrosni materijal se menja. I to ne odmah nakon kupovine.

Moras uci u kupovinu odlucno i srcem. Odabrati najlepsi  i najocuvaniji za odgovarajuce novce, pa sta bog da. Tako je sa svima, pa i majstori se nekad prevare.

Dobro je sto ti na takvom autu ne mozes izgubiti novca. Cene cak i rastu, tako da se ne plasis. Za tu klasu imas majstora i delova i nijedan majstor nece da te gleda kao ovcu za sisanje, kako inace gledaju musterije sa skupljim automobilima.`

 

Ukoliko sam pobrkao loncice, izvini.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
10 minutes ago, Bojan82 said:

Nisi,sve tako.Samo da vas prijatno iznenadim,u garazi imam kanal,tako da sam cu da popravljam auto:jee:

Dobro pa nemaš nuklearku :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Sad kad kupi Punta, pa ga kao Mask pošalje u svemir, al ne namerno :D 

Promenio član Forsberg
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 835 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Bojane ti si car,da ne kažem lud,naravno pozitivno,da ne shvatiš pogrešno,morao sam napisati :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Svejedno, evo još jedne teme koga zanima punto. Nadam se da ćete prestati da mi pričate o Puntu:)Da rezimiramo, znači Punto, ok,i da je sklapan kod nas ako može.Ustvari, vi možda ne pričate meni a ja prisvojio temu kao moju.

Shvatio sam, dobar motor, jeftin za održavanje, stalno nešto sitno crkava i otpada. Ko ima plići dzep a ima ljubavi idealan auto. 

Pozdrav, hvala vi na pažnji:takoje:

 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 892 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pred tobom su dva puta

1. Da kupis Punta, da se vozis i ne razmišljaš koliko te nešto kosta kad crkne.
2. Da kupis Alfu pa da otvoriš novu zabavnu temu na forumu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kada bi Bojan kupio Alfu, nakon toga bi mogao da postane lajf kouč. 

Ka' e bajo moj, ja sam ti sve proš'o u životu...:)

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 6 sati, Bojan82 je napisao:

Svi ste u pravu:)Osim Cvijanovica npr,kao i uvek pise nesto sve je izokrenuo i nista nije shvatio pravilno al to mi kod gospodina nista nije cudno.Ja sam ubedjen da  kolega koristi meskalin kao dodatak ishrani:)

 

Tako je.

Promenio član Cvijanović
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Update za Alfu. Danas sam je malo uzeo od ćaleta.

 

Ideo kao metak, tesko ulazi u treću bezinu, nebo se odvojilo na par mesta, na branicima ima malo ožiljaka. Izgubljen ključ daljinac, mora na bravu da se otključa. Pali ko mina, akumulatro odličan, gume soldine, registrovana do decembra 2022. Mislim da bih tražio za nju 1200e, možda i manje. Mislio sam da je u boljem stanju, dugo je nisam zagledao :D kad je budemo oprali, okačiću oglas

 

Srećan Božić, uzdravlje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Mogu da pitam komšu kome sam prodao svog punta, tj. Z10, možda hoće da ga proda. Praktično mu stoji džabe, ne verujem da je prešao više od par hiljada ...

 

'08 je, pesak siva, prešao ~70K, ima sve od opreme... nikad cigareta u njemu nije zapaljena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
29 minutes ago, Surla85 said:

Ide kao metak jer trosi ulje kombinovano sa benzinom ;)

 

Bez ljutnje,morao sam se malo nasaliti.

Heheheh to je to :)

 

Potroši manje od litar od zamene do zamene, oko 10-12k prešli

 

7-8l benz na 100km po gradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

@Markone88Toliko je i moj punto trošio. A toliko recimo troši i kevin C3 1.6 benzinac, dok recimo Bravo 1.4 t-jet ispod 10 ne spušta po lokalu, možda leti ... bez klime ... :D

 

Baš sam hteo da probam 147 1.6ts, da vidim kako ide, jer svi su kao nešto razočarani nakon što u nju uđu posle 1.9 JTD-a. Osećam da je ekstra autić. Neko veme sam se ložio na 2.0ts kad sam punta menjao, al' mi zabranio majstor :D

Promenio član RaS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Markone88

Ja sam svojevremeno imao tri Alfe. Sada su to stari modeli, muzejski. Jesu bile  nežne za održavanje, ali kad gurneš ključ u bravu, i čuješ zvuk bokser mašine, uvek izmame osmeh na lice. Slatko sam se vozio sa njima...3 komada...znaju talijani da skroje auto, za prosečne pare...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@RaS ko ne prelazi godisnje preko 10-12k njemu dizel ne treba. Razlika u potrosnji je smesna. Evo gledaj ovako, benzin je jeftiniji od dizela po litru za 20din. Recimo dizel potrosi 6l a benzinac 8l na 100km u gradu. Ali benzinac brže postigne radnu temperaturu, manje zagadjuje, duplo jeftinije odrzavanje, jeftinija registracija...

 

Samo benzin treba da se vozi, ako nista, zbog zagadjenja

Promenio član Markone88
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Cesto smo skloni da pljujemo nesto samo zato sto je kao za sirotinju. I nije neki auto sa zvucnim imenom. Na poslu imamo dva punta benzinca, mislim 2, promenili destinu vozaca razne napaljenosti, presli preko ili oko 300000, radjeni servisi, amortizeri, svasta ali sve jeftino i na vreme. Vise su se sedista raspala nego sve drugo. Auto koji po gradu predje 200000 hiljada uz promenu vozaca je realno dobar auto a jos ako nije skup za odrzavanje, eee to je masina koja ne umire.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Imao sam dve alfe sa 2,0 TS motorom+plin. Navozao se ko nikad pre,potrošnja 12-12,5l gasa nebitno dali lokal ili polu :) a nikad ih nisam mazio. Meni jedan od najzanimljivijih i najlepših motora za vožnju do 2l. atmosferac. Neki drugi možda na papiru potentniji ali uživo sterilni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 53 minuta, Markone88 je napisao:

@RaS ko ne prelazi godisnje preko 10-12k njemu dizel ne treba. Razlika u potrosnji je smesna. Evo gledaj ovako, benzin je jeftiniji od dizela po litru za 20din. Recimo dizel potrosi 6l a benzinac 8l na 100km u gradu. Ali benzinac brže postigne radnu temperaturu, manje zagadjuje, duplo jeftinije odrzavanje, jeftinija registracija...

 

Samo benzin treba da se vozi, ako nista, zbog zagadjenja

Gde nadje da je razlika 20 dinara? Maksimalno je 7-8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja