Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Treci put govorim twingo kec. Udoban, iznutra OGROMAN za tako mali auto, al tu trpi gepek a i koji ce ti, ja sam 194cm visok i sedim ko u fotelji. Moj je 1.2 16v sad bili do zlatibora, uz zlatibor 90kmh isao u 4oj. Nece brze. Autoput konstantno 120. Malo je bucan preko 100kmh sto nije slucaj sa 1.2 8v motorom.


imao sam i twinga dvojku sa full opremom i istim motorom, al taj je tromiji od ovog malo. 

6707-C675-8-FA9-436-F-A814-9-F5-B9-B2-BB


1-BF8-ED74-903-C-4-F6-F-9495-6-C87-C2402

 

4-B3-F1743-E1-CA-4-BFA-B8-DA-0-A068-D075

 

clio sa istim motorom ide osetno sporije od twinga. 
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Skoro sam kupio teretnog Kangoo-a 1.2 8v sa plinom 2004. godište, imao je na satu 316000 km, sat nije radio kad sam ga uzeo, poenta price je da ko zna koliko je on prešao. Popravio sam sat i sad ima 327000 km. Ide lepo, od zamene do zamene mu ulje ne dosipas sto je takođe bitno. Imam i putničkog 1.2 16v, takođe nemam apsolutno nikakvih zamerki ni na njega. Limarijski i jedan i drugi nemaju ni tackicu korozije, neverovatno su dobro urađeni sa te strane. Sto se tice malih motora iz Reno porodice nemaš šta da brineš i razmišljaš. Imao sam i Corsu C 1.2 16v, takođe odličan auto iz te klase, 4 godina samo redovan servis, s tim da je ona znala malo da popije ulja. To je neko moje iskustvo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Twingo 1 je fenomenalan auto. Jedan od bisera autoindustrije, ne samo francuske.

 

Problem kod Clia, Twinga i sl. te klase je što se o tim kolima ne vodi računa. Mada ako se povede računa, kao da gledaš u drugi auto. Fale mi još dobre 15ice tipa OZ Superturismo ili ATS Streetrally i bio bi top.

 

IMG-20210603-123016.jpg


IMG-20211130-180012.jpg


IMG-20211201-153524.jpg


IMG-20210603-124137.jpg


IMG-20210924-192939.jpg


 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
9 minutes ago, štampar said:

:staa2:

 

''Тром ауто'' од 100 КС?

 

Шта ли би ти рекао за ''фићу'' од 27 КС ?:lol:

 

Данашња омладина...ццццц...:D

Razumem te šta želiš da kažeš, ali uzmi u obzir da kad si vozio fiću ili keca, i ostali su vozili fiću, peglicu, keca, trabanta, varburga... i naravno da nije bio trom. Ali sada, sa 50-60ks auto pravi zastoj u saobraćaju. Ja vozim promišljeno, umerebo, lagano, snimam saobraćaj unapred i prilagodjavam se, ne treba mi brz auto, ali danas mora auto da bude startan, samo da može brzo da dodje do 50 ili do 80. To je bitno, a ne krajnja brzina

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
pre 29 minuta, drmilan_ je napisao:

Treci put govorim twingo kec. Udoban, iznutra OGROMAN za tako mali auto, al tu trpi gepek a i koji ce ti, ja sam 194cm visok i sedim ko u fotelji. Moj je 1.2 16v sad bili do zlatibora, uz zlatibor 90kmh isao u 4oj. Nece brze. Autoput konstantno 120. Malo je bucan preko 100kmh sto nije slucaj sa 1.2 8v motorom.

Vole bih da to vozilo u Bg trosi ispod 10l. Naravno gradska voznja u svim uslovima.

Aj da kazemo da je Boki u Vinci pa ima malo otvorenog puta te ce stici do 60kmh u nekom trenutku. Ostalo ce biti interesantno, mozda za vreme letnjih godisnjih odmora ili 1.1. svake godine oko 8h ujutro. Ostalo je haos.

Nije to slucj samo za taj model auta, ostali takodje trose vise zbog stani kreni rezima i tako stalno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@štampar 100 ljudi 100 ćudi. Meni je na autu bitno da potegne jako, ne zanima me krajnja brzina. Ali kad treba da se negde izvučem, provučem, preteknem, da ima snage :) ali opet, sve je to individualno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, štampar said:

Разумем ја одлично,све је то слично као и са мотоциклом:D,(некад ми је било мало и 100 КС,сад ми је довољно и тридесетак) а ако ми верујеш ''твинга'' нисам никад стиснуо преко 100 км/х...

 

 

Meni je takodje na motoru dosta 40-50ks. Vozio sam svasta, lagan sam na gasu, al na 2 točka tri put merim jednom sečem.

 

Ali ovde po BG ima doosta uzbrdica, gustog saobraćaja, situacija gde moraš da reaguješ brzo samo da se uklopiš u normalan tok saobraćaja.

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stvar navike, kad sam prešao na jači auto mislio sam Ala ide kao zmaj, posle prešao na slabiji, mislio ne ide nikako. Sad mi taj koji ne ide nikako ide sasvim solidno, navikao se.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Atmo benzinci male zapremine nisu nikako za nove i neiskusne vozače, jer u autoskoli voze dizele, I ne kapiraju da benzinac male zapremine ne može da se vozi na 1500 obrtaja, a o preticanju i da ne govorim. Možda eventualno u varijanti sa automatskim menjačem imaju nekog smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 36 minuta, štampar je napisao:

Разумем ја одлично,све је то слично као и са мотоциклом:D,(некад ми је било мало и 100 КС,сад ми је довољно и тридесетак) а ако ми верујеш ''твинга'' нисам никад стиснуо преко 100 км/х...

 

 

Ova omladina samo negde žuri?:D

Ja teram Clio 1,2 8 ventila evo 25 godina i ništa mu ne fali. Neuništiv automobil. Jeste malo lenj za današnje uslove saobraćaja ali sve mu je oprošteno. Rešio sam, neću ga ni prodati ni dati pod presu, bio je veliki drug i brat četvrt veka.

 

Da se vratim u temu, ako je slovna oznaka motora D7F, radi se o pravoj legendi. Ne kvari se nikad.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, Overpressure je napisao:

Atmo benzinci male zapremine nisu nikako za nove i neiskusne vozače, jer u autoskoli voze dizele, I ne kapiraju da benzinac male zapremine ne može da se vozi na 1500 obrtaja, a o preticanju i da ne govorim. Možda eventualno u varijanti sa automatskim menjačem imaju nekog smisla.

Potpuno se slažem !

Oba sina početkom ove godine položili za B kat. U porodici Zafira A dizel, brzo se privikli. Gabariti ih malo zezali, par dana. Posle sve o.k. 

Da ne bih po zimi vozio motor, kupim sebi tojotu 1.3 B. Da probaju, ne mogu da krenu ??? Ni jedan... 16 puta im se auto gasio samo da krene, ja crko od smeha ! Reko, brzo nazad u auto školu, da tražite nazad one prasiće, kokoške i viskije što ste dali za dozvolu ! :)

E, tada sam shvatio koliko im "pomažu" u auto školama, sa dizelima...

p.s. A taman sam pomislio da sam ih "obučio" za vožnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 29.12.2021. at 19:26, slobasuper9 je napisao:

Izašao na Fiat Lancia forumu lep 206 sw 1.4 hdi. U Beogradu je. Da ti kopiram post pa da okreneš da vidiš,možda ti se ipak svidi?
Znam da si rekao ne dizel ali ja ne bi bežao od 1.4 hdi ako je kršten auto.
@ProMaster možda može da savet po pitanju 1.4hdi...


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

 

Izvini, Tapatalk nešto brljavi pa sam ovo propustio.

 

Odličan je 1.4hdi, nema tu greške. Potrošnja oko 5l/100km, ali zaista toliko, ne ona "da mi dumre Džeki, troši tol'ko".

 

Nešto što je bitno, a šta ljudi pogreše kada kupuju isključivo benzinca do 2-3000€.

1.4 88, 1.4 95hp, 1.6 120, 150, 175hp, motore u Peugeot-Citroen izbegavajte. Ljudi gledaju isto ovako, Clio 2000e, a 2500e 308, Clio 2003. , 308 2009. Godište. Ode i kupi 308, jer prosto je logično, zar ne..

 

A onda kreće igranka bez prestanka.

 

Ne činite to i ne kupujte gore pobrojane motore.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Koliko ste nahvalili te renoe 1.2,dodje mi da kupim sad jedan da imam onako,da mi bude tu u dvoristu samo da ga mazim i pazim :)

 

Imala jedna musterija clio 1.2 8v,prijavljivao gresku sonde,niti je bila sonda niti instalacija,nego ECU zvekno...

Kupio ga tako,tako ga i vozio,tako i prodao.

Njemu nije smetalo da vozi tako,ali smeta kad ti nesto novo otkaze a ne znas,jer lampica vec sija... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 2 sati, Overpressure je napisao:

Atmo benzinci male zapremine nisu nikako za nove i neiskusne vozače, jer u autoskoli voze dizele, I ne kapiraju da benzinac male zapremine ne može da se vozi na 1500 obrtaja, a o preticanju i da ne govorim. Možda eventualno u varijanti sa automatskim menjačem imaju nekog smisla.

Nije baš tačno, u AŠ sam vozio benzinca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 hours ago, zec said:

Vole bih da to vozilo u Bg trosi ispod 10l. Naravno gradska voznja u svim uslovima.

Aj da kazemo da je Boki u Vinci pa ima malo otvorenog puta te ce stici do 60kmh u nekom trenutku. Ostalo ce biti interesantno, mozda za vreme letnjih godisnjih odmora ili 1.1. svake godine oko 8h ujutro. Ostalo je haos.

Nije to slucj samo za taj model auta, ostali takodje trose vise zbog stani kreni rezima i tako stalno.

Moj iskljucivo gradske voznje normalne, svakodnevne gradske po 100km 7l benzina. Vozim normalno a i osolim kad treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
:staa2:
 
''Тром ауто'' од 100 КС?
 
Шта ли би ти рекао за ''фићу'' од 27 КС ?
 
Данашња омладина...ццццц...
Fica je raketa za tog klia. Dosta zivahnija.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 7 minuta, Darko 012 je napisao:

Fica je raketa za tog klia. Dosta zivahnija.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Tesko da je fica raketa za bilo koji auto :)

Ne pricate o istom fici, 27ks je imala zastava 750/850 koja se proizvodila do sredine osamdesetih. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Clio 1.2 16v je kupio brat, kad je prodao Audi, pošto je otišao da živi u Nemačku. Platio ga ovde 1700e,i zapalio s njim pravo tamo. I do sad je 5x prešao taj put. A on je manijak, upali auto i dok ne stigne tamo ne gasi auto. S njim se voziti to je užas,išli u RS, vičem alo daj negde da stanemo, da popijem kafu, cigara ma jok. Kaže nema šanse, pa opet sve ove mora da pretičem. 

Tako da nesumnjivo je Clio dobar autić, on mi je i nabacio loptu. Samo ubosti pristojan primerak. 

Hteo sam da idem da vidim jedan 16v,2008 uvoz Holandija, zvao čoveka a on kaže ništa ne zna o autu, nema servisnu knjigu. Auto plac je. Još ja platio onaj car vertical da proverim, al ono ništa mi nije dalo od podataka. Ne odosmo jer mi bzv tako kupiti auto iz uvoza ako nema servisnu knjigu. 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Da mi je da znam nekog ko je na tom Car Vertical proverio auto ... Deluje kao prilična prevara

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Tesko da je fica raketa za bilo koji auto 
Ne pricate o istom fici, 27ks je imala zastava 750/850 koja se proizvodila do sredine osamdesetih. 
Apsolutno na tu mislim, ovu novu nisam vozio. Fica jeste da ima malo konjazu i malu maksimalnu brzinu ali kad das gas on ubrza. Klio kad das gas on samo promeni zvuk. Tezak je, trebali su da mu stave kraci menjac. Naprimer Saxo 1.4 75ks koju sam imao i corolla 1.4 97 konja koju sad imam ne moze da se porede, saxo bre ubrzava, cupa, grabi. Corolla tek nesto kao krene da ubrzava preko 4000 obrtaja. Toyota ide skoro 200 saxo ne moze da prebaci 180, ali do te brzine dodje relativno brzo, dok za toyotinih 200 mora da se nacekam.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 6 minuta, ProMaster je napisao:

Da mi je da znam nekog ko je na tom Car Vertical proverio auto ... Deluje kao prilična prevara

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Eto ja se zajebo.Izgleda da jeste prevara. Doduše moram priznati nisu naplatili jer je izveštaj nepotpun. 

@Darko 012 fića izlazi iz budzeta ove teme, nisam ni znao da su sad na ceni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
WWW.RDW.NL

Bent u op zoek naar informatie over het kentekenbewijs, schorsen, apk, rijbewijs en tellerstanden? Deze informatie en meer vindt u op de website van de RDW.

Pogledaj u dokumentima koje su reg oznake bile na holandjanu, pa ih ukucaj na gore pomenutom sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja ne znam za vas ali ja sam se verovatno godinama razmazio i mišljenja sam da auto mora imati 100 ks/tona da bi se vozio iole prijatno.Ne kažem da slabiji se ne mogu voziti ali ja to sebi više nebi radio ni ovde po ravnici a pogotovo ne tamo gde ima uspona.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Eto ja se zajebo.Izgleda da jeste prevara. Doduše moram priznati nisu naplatili jer je izveštaj nepotpun. 
@Darko 012 fića izlazi iz budzeta ove teme, nisam ni znao da su sad na ceni.
 
Onda je ok ako ne naplate, ali koliko sam video naplaćuju bez obzira na sve, ili ima neko umanjenje, ako nema podataka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja