Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zato i pitam vas jer znate, ja to vozio nisam. U auto školi sam vozio fiestu i po pravilniku najviše treća i 10% manje od ograničenja sme da vozi "P". Nisam prešao 45km/h.

Kad sam prvih puta vozio motor pri toj brzini mislio sam da ću da poletim, sad mi je po dobrom putu 80 dosadno,a motor ne ide preko 100.Opet me ne privlače brzine velike, a motor mi odgovara fes jer ima lepa ubrzanja. Ima 10ks manje od tog klia i lakši je jedno 6x.

Pitam i zato jer trebam pogledati Clia 1.2 8v i 16v,doduše razlika u ceni izmedju ta dva je ohoho,a i ovaj jači je mladji 3 godine. Burazer mi kaže šta će tebi jače, jbg svi moji navikli da ja nisam otišao privatno nigde odakle peške ne mogu da se vratim za dan.To šta mi odgovara saznaću tek kad kupim i vozim koju godinu. 

Ako kažete da je i taj slabiji ok, i vrši posao onda ću da odem i probam. 

To bi bilo sve, hvala drugari. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba biti realan, govorimo od gradskom automobilu. Ovde potencijalni kupac mora da bude sistematičan i da razume za šta mu treba automobil. Moje dnevne i mesečne potrebe uglavnom završim pešaka i auto mi služi da ne plaćam taksi kad idem u nabavku namirnica, do roditelja, tazbine... Sve je to tu u krugu od 10ak kilometara lokalno i tu zaista nema razlike između auta od 75ks i auta od 175ks. Naravno, kada krenemo negde dalje, na usponu od naplatne rampe kod "IKEA" do Beograda jbg, svakako da zafali snage, tu nema diskusije. Ne bih bio baš pametan ako bih zbog 20% vožnje žrtvovao i povećao sebi troškove u ostalih 80% slučajeva. 

 

Na primer, do tazbine i nazad ima 7km i Clio tu potroši 70 dinara, dok bi mi taksi uzeo oko 650 dinara u oba pravca. Zbog toga je i kupljen. Neko će možda reći da je 6 do 7 litara puno, ali nije auto samo litar po kilometru. Kugla za ca Clio košta 800 dinara, nema plivajućeg zamajca, nema turba, DPF-a... Daš 200 evra, zameniš sve na velikom servisu sa svim tečnostima i miran si godinama. Gume, pre propadnu od starosti nego od vožnje jer auto nema težinu i snagu da ih potroši. Set kvačila sa druk ležajem je 100 evra. Baš te briga što si ga danas pritisnuo 200 puta u koloni. 

 

Bar ja to gledam sve iz računice i tu se Clio pokazao kao najbolji alat izvršenje obaveza. Bolje reći auto iz te klase. Pored toga, išli smo i do Žagubice, do Novog Sada, do Beograda više puta, Avale, Vrnjačke banje i ne mogu reći da smo se "napatili".

 

Ovde će svako da napiše iz ličnog aspekta šta bi kupio, ali ako pokretač teme ne zna za šta mu treba auto onda džabe sve.

 


@Bojan82

 

Ako hoćeš svrati do Smedereva, nisi daleko da vidiš Clia.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sve si objasnio, hvala. 

Hvala i na ponudi, imam Clia tu pored video sam auto, što se toga tiče nije mi nepoznat. Seo, pregledao unutra i tako to,da se uverim da mogu da se smestim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Jel mozete vi da dokazete da vam ti 1.2-3-4 benzinci iz 2000tih trose 5l po gradu? Jer sam stekao takav utisak posto kazete da ne trose nista...

Ja u to ne verujem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Daj Bojane kupi nesto. Neces pogresiti samo da je u dobrom stanju. Nije to nezamenjiva stvar, pa da se neckas toliko. Navozices se sa bilo kojom snagom vozila. Bitno je sta ti se svidja. Istu ili slicnu cenu ces dobiti i kad prodajes to vozilo. U tom cenovnom rangu cene ne padaju godinama.

Odlazes kupovinu, idu slobodni dani pogodni za voznju, putovanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Jel mozete vi da dokazete da vam ti 1.2-3-4 benzinci iz 2000tih trose 5l po gradu? Jer sam stekao takav utisak posto kazete da ne trose nista...
Ja u to ne verujem!
Punto mk3 1.2 8v 2007god. Trosi u gradu 7l benzina provereno. Ko kaze manje, laze. Mi smo ga kupili novog iz salona. Tako da nije neodrzavan, i rastelovan., da se razumemo.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Jel mozete vi da dokazete da vam ti 1.2-3-4 benzinci iz 2000tih trose 5l po gradu? Jer sam stekao takav utisak posto kazete da ne trose nista...
Ja u to ne verujem!
Od 6 do 7 Yaris 1.0. Otvoreno ide ispod 5 komotno. Auto put ako ide preko 130 uzme skoro 7 do 120 oko 5 manje više.

Ako pričamo o NBG vožnji,nekada onda može u gradu 5.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Koj' će ti auto, ide zima, ko će da se cima... Sediš kući u toplom, fotelja, vatrica pucketa. Kupiš konzolu, 2-3 dobre knjige možda, upišeš kurs brzog čitanja i solo pevanja (online, naravno). Auto je samo trošak, sve možeš peške i motorom. Evo meni stoji, danima ga ne upalim, jedva da sam prešao 50.000 za tri godine.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 26 minuta, slave74 je napisao:

Daj Bojane kupi nesto. Neces pogresiti samo da je u dobrom stanju. Nije to nezamenjiva stvar, pa da se neckas toliko. Navozices se sa bilo kojom snagom vozila. Bitno je sta ti se svidja. Istu ili slicnu cenu ces dobiti i kad prodajes to vozilo. U tom cenovnom rangu cene ne padaju godinama.

Odlazes kupovinu, idu slobodni dani pogodni za voznju, putovanja.

Upao sam u praznike pa onda nema načina, uhvatila groznica(prva kupovina) pa razmišljam. Jbg, ja kad sam kupovao usisivač za kuću tražio sam i za to mišljenja i gledao po YT:)Na kraju uzeo Karcher VC3 hahahah dobar je,jer nije bilo Dust Demon da se nadje. 

@Jupiter za mene manje više, maltretiram ovo dete stalno po kiši i hladnoći čekamo autobus po pola sata, pre neko veče u hitnu nema ko da je vozi u ponoć. Takve situacije motor ne rešava, a ni solo pevanje i Sony 4. 

Shvatam šalu, dobra je ali ovako realno treba auto ko ima dete. 

Promenio član Bojan82
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja garantujem da klio mk 2 1.2 8v ne moze da potrosi vise od 7l u gradu ma kako ga vozio. Pezo 106/saxo 1.4 isto, stim da su oni rakete za klia 1.2 i 8 i 16v ali dosta su manji, imao oba pa zato ih pominjem. Sve sto kaze Alekre se slazem. Sad kad malo razmislim mozda je i najbolja kupovina s obzirom na ponudu u toj klasi. Ima i najbolju zastitu od korozije. Jedino sto ja ne volim kako Reno dizajnira i estetski i mehanicki automobile, pa ga zato nikad i ne bi kupio. Ima klio decije bolesti ali imaju ih i ostali.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Vala nagledah se klića u zadnjih 10 dana, tolko u životu nisam:)

Koje dečje bolesti, to je sve rešio prethodni vlasnik, ja samo sedi i vozi:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Najbolja kupovina u toj klasi je puntoi.Ne zato što je najbolji svi su podjednaki nego zato što je najrasprostranjeniji na našem tržištu.

Promenio član JevtaNS
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

@Dejan88Jawohl herr obersturmbannführer:)

Dosta je bilo vala, neću njime kuću da usisavam pa ko baba da se predomišljam(tesna koža) 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad
4 hours ago, štampar said:

Ја сам додуше маторац који вози опрезно и пажљиво али никад нисам осетио да ми је 58 КС мало:neznam:

Возим ''твинга'' 1.2 в 8

Твинго, као и пунто рецимо, има једва ~800 кг, па су снага и моменат који дају ти 1,2 атмо-бензинци адекватни, и нису "мрцине".

Али зато је скоро пола тоне тежи клио или неки сличан већ други пар опанака.

Да се разумемо, за нормалну употребу и то је и даље довољно, ал' о некој живахности више нема ни говора. На претицање рецимо камиона на магистрали заборави, ил'се прекрсти пре него што кренеш, па шта ти Бог да... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Добро, нека је и тол'ко, али осети се да фали. Отприлике је разлика као између пуног и празног аута. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Najskuplji za održavanje je krš !

Kupi zdrav auto, koji ti se svidi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, štampar said:

''клио'' је тежак мање од 1100 кг,тежи је од ''твинга'' за 250 кг

950 kg ima Clio 2. Clio 3 je već osetno teži i veći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Klio 3 1.4 16v je dosta trom auto bas zbog tezine a a ima oko 100 konja.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja